Gdzie masz konto internetowe?

gadula_on73

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2008
Posty
86
Punkty reakcji
0
Wiek
51
Miasto
Oświęcim
poleciłbym polbank ale jest jeden szczegół... nie działa mi internetowość elektroniczna (znaczy podejrzeć ile na koncie mam to się da ale... przelewu nie można zrobić) ... w polbanku dają kartę debetową którą można też płacić przez net... z tyłu jest numer CVV potrzebny do autoryzacji... Jak ktoś kupuje na ebay to polecam jeszcze paypal ...
 

Bonzo_84

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2008
Posty
150
Punkty reakcji
0
Mam konto w Mbanku i nie narzekam, chociaż sporym minusem jest mała ilość wpłatomatów, ale za to szybkie i proste robienie przelewów wynagradza mi to z nawiązką ;)
 

ThugLife

HipHop Maniak √ιק
Dołączył
2 Październik 2007
Posty
869
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Miasto
71
BZ WBK dla mnie daje rade... ALE znacie może jakiś bank gdzie prowadzenie konta jest darmowe, dostaje się kartę za pomocą której można płacić w necie i PRZEDE WSZYSTKIM przelewy do wszystkich banków są darmowe(bez ograniczeń)??

(kartę VISA)
 

mexicocity

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2008
Posty
16
Punkty reakcji
0
Warto zwrócić uwagę na to w jaki sposób się korzysta i gdzie z kart bankomatowych. Im większa dostępność darmowych bankomatów tym lepiej przecież bo nie płacisz prowizji za wypłatę i tą kasę zaoszczędzasz sobie. Ponadto "0" za prowadzenie rachunku i jakieś dodatkowe funkcje inwestycyjno oszczędnościowe są przydatne.
 

agnienia

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
286
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z marzeń.
mBank.
bez zastrzeżeń.. dużo bankomatów..
tylko mało wpłatomatów ale ja mało korzystam z nich więc luzik
 

mexicocity

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2008
Posty
16
Punkty reakcji
0
Jeżeli konto służy nam do opłacania rachunków również, gdzie płatności mamy utworzone jako zlecenia stałe, to warto również spojrzeć jak kształtują się koszty takiego zlecenia w porównaniu do kosztów na poczcie czy w placówce banku gdzie stale dokonujemy opłat. Niejednokrotnie jest tak iż zlecenia stałe są albo do jakiejś ilości bezpłatne albo mają jakąś minimalną opłatę, tymczasem gdy udajemy się do banku by wpłacić pieniądze na inny rachunek musimy zapłacić nieraz po 3-4 zł. I niech konto na którym trzymasz pieniądze będzie oprocentowane, bo takim sposobem więcej zyskasz niż trzymając pieniądze w skarpecie gdzie będzie zżerała je inflacja.
 

@Discussman

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2009
Posty
17
Punkty reakcji
0
Część na PKO (Inteligo), ale znaczną część na lokacie w Polbanku.

Na taki, a nie inny sposób ulokowania pieniędzy miały wpływ w zasadzie dwie kwestie:
- Pierwsza, chyba oczywista to fakt dziadowskiego niemal oprocentowania środków zdeponowanych na zwykłym ROR-ze :)
- Druga, o wiele ważniejsza, stanowiąca właściwie cały przyczynek dla późniejszego obrotu sporawy to kwestia bezpieczeństwa środków.

Wiem, że może ciężko w to uwierzyć, że kiedy otwierałem konto w Inteligo (a był rok 2001) było to jedno z lepiej orpocentowanych RORów dostępnych na rynku, co było (poza łatwością i dostępnością) jego niewątpliwą zaletą - może dlatego do tej pory tak duża ilość kont w tym banku. Przez długie lata wszystko było OK. Dokonywałem przeróżnych transakcji z i na konto i nic się nie działo.... aż do grudnia 2007 roku. Był gdzieś 20 grudnia tegoż roku. Wyłącznie gwoli informacji dodam, że PC, z którego korzystałem miał zainstalowany AntyVir, FireWall itp. Parę dni wcześniej musiałem pilnie wyjechać do rodziny - kilkaset kilometrów od Warszawy. Siedziałem ja sobie tam w najlepsze, aż pewnego dnia zadzwoniła do mnie Pani z Inteligo z pytaniem, czy dokonywałem przelewu na takie to, a takie konto (przelew opiewał na ponad 20.000 PLN !). W pierwszej chwili zaniemówiłem, ale po chwili stanowczo odparłem, że absolutnie nie dokonywałem takiego przelewu. Poinformowano mnie, że tak, czy owak przelew został zrealizowany, co jest o tyle dziwne, że do autoryzacji każdej transakcji potrzebne jest podanie kodu ze zdrapki (wiem też że nie dokonywał tego nikt z bliskich). Uprzedzono mnie jednocześnie, że pieniądze może zostaną odzyskane, ale nie jest to wcale pewne. Całe szczęście, że sytuacja skończyła się pozytywnie - musiałem oczywiście po konsultacjach z infolinią napisać pismo, że nie dokonywałem takiej i takiej transakcji. W konsekwencji tego przykrego incydentu zdecydowałem się zdywersyfikować swoje oszczędności. Najpierw, za namową doradcy chciałem zdecydować się na fundusz inwestycyjny, jako dający większe zyski, ale że jest to podobno oszczędzanie długofalowe raczej i wszelkie wypłaty w ciągu pierwszego jakiegośtam okresu wiążą się z utratą do 90% kapitału (jeśli dobrze pamiętam), a ja nie mam ochoty odcinać sobie drogi do pieniędzy, bo nigdy nie wiadomo, co się w życiu stać może. Zrezygnowałem więc z funduszu (i chyba, jak widać z doświadczenia, słusznie) na korzyść lokaty dynamicznej w Polbanku. Obiecywali 12% w skali roku - czy tyle zarobiłem (bo rok mija 19 lutego) nie wiem, ale i tak lepiej jest chyba trzymać pieniądze tutaj, niż w skarpecie, albo na zwykłym RORze, choć muszę się rozejrzeć nad jakimś innym sposobem, bo w świetle kryzysu te niegdysiejsze 12% to teraz raczej mrzonki :)
 

VeGo7

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2009
Posty
68
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Zamość
Mbank od 2 lat :) zero opłat za konto...
plusem jest to że duzo bankomatów jest.
 

darkmack

Zwykły Facet
Dołączył
20 Luty 2009
Posty
715
Punkty reakcji
0
Mam w mBanku, zero opłat jestem bardzo zadowolony, jestem z nimi już od ponad roku.
 

Łukasz87

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2009
Posty
9
Punkty reakcji
0
2 lata już mbank i głównie z niego korzystam

Mam też ing oraz bzwbk

W sumie to głównie z tego powodu mbank, że z giełdy również korzystam.
 

Kooba

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2009
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Inteligo. Bardzo miły interfejs, obsługa banku. Karta do zakupów w necie, VISA ^^. Jedna z ważniejszych opcji to "płacę z inteligo".
W razie jakichś problemów można iść do okienka itd.
Dużo lepszy od MBanku, który swoim klientom sprawia problemy. Ostatnio coś z kredytami we frankach, z tego co słyszałem :) .
 

Moka

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2009
Posty
36
Punkty reakcji
0
Inteligo oferuje bardzo dobre warunki dla klienta indywidualnego i mozna dostac latwo wypukla karte potrzebna do Pay Pall ;)
 

salos

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2009
Posty
10
Punkty reakcji
0
Inteligo oferuje bardzo dobre warunki dla klienta indywidualnego i mozna dostac latwo wypukla karte potrzebna do Pay Pall ;)

a ja mam inteligo i mbank, oba darmowe konta i w zależności co akurat potrzebuję to tego używam.
Plusem inteligo jest to że właścicielem jest PKO BP i można wypłacać kasę w bankomatach PKO BP i wpłacać kasę na konto w placówkach PKO BP
Plusem mbank są darmowe przelewy oraz dodatkowe usługi - emakler oraz supermarket funduszy

Ja właśnie do tego używam te dwa konta....
 
Do góry