Elektroniczny papieros. Czy ktos uzywa?

ILIES

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2009
Posty
134
Punkty reakcji
0
znajomy był ostatnio u mnie z tym papierosem
jak dla mnie fajna zabawka
nie pale ale napewno kupie sobie to
jeżeli chodzi o cene to na allegro nawet znalazłem za 50 zł.
więc nie jest to znowu, aż takie drogie
 

Trinny

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2010
Posty
4
Punkty reakcji
1
Miasto
PoLaNd :)
Ja nie palę ale znajoma mówiła że jej taki papieros odpowiada, bo nie śmierdzi i nie truje tak jak zwykły papieros no i można kaskę zaoszczędzić. Ale ona jechała po niego specjalnie 120km do dużego miasta gdzie jest hurtownia takich e-papierosów, bo np. na allegro można niestety kupić podróbę.
 

zemelke

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
ja palilam raz, ale dziwne uczucie, masz twardy plastikowy ustnik jak w fajce.... nie wiem czy uda mi sie przekonać. niby to papieros niby nie. czy ktos z was przerzucił sie juz na stale na elektyryczne??? da sie sie to przejsc???
 

dorcia23

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2009
Posty
25
Punkty reakcji
0
to nie pomoże, ani ten papieros, ani żadne inhalatory, albo rzucisz bez żadnych tego typu zabawek, albo nie ma szans. Ja myślałam, że najgorzej będzie włąsnie, żeby zajać ręcę czymś, że najtrudniej będzie się odzwyczaić od głupich nawyków, czyli od palenia rano, po każdym jedzeiniu, w samochodzie, w stresie, a zaczęłam brać teraz te tabexy i kurde po prostu mi się nie chcę palić, nie znałam tego uczucia i jestem w totalnym szoku, że tak łatwo przychodzi mi niepalenie, a uwierzcie próbowałam plastrów, tabletek pod język, e-papierosa i nic mi tak nie pomogło jak te tablety, jestem na maxa dumna z siebie:)
 

myszalek

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ja teraz tylko pale e-papierosy i jestem zadowolona. Zero smrodu i dymu i tych substancji smolistych. Poza tym jak masz dość to odkładasz a nie palisz do filtra. Dla mnie są OK. Mój chłopak też się już przerzucił. No i zimą na balkon nie trzeba wychodzić :eek:k:
Kupiliśmy swoje w sklepie greensmoke i mogę ich polecić. Miła obsługa. Poza tym dają gratisy :D Nie wiedziałam co kupić i dziewczyna mi wytłumaczyła co i jak. Poza tym maja też na stronie fajnie opisane czym różnią się od siebie epapierosy, jak napełniać kropelkami. Teraz tylko tam kupujemy kartidże i płyn. I mają fajne papierośnice i trzymadeło do ładowana. Rewelacja.
 

danii

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Również palę e-papierosa. Jak dla mnie to najlepszy sposób na rzucenie palenia, a po za tym mogę go używać nawet w samolocie :D
Nie wspominając już o zdrowiu i kosztach e-palenia - 3 razy tańsze nisz tradycyjne.
Polecam firmę Phoenix (ja palę phoenix optima), mają świetną obsługę, można bezpłatnie przetestowac produkt w domu a papieroski pierwsza klasa.

pozdrawiam wszystkih
 

nomind

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2009
Posty
42
Punkty reakcji
0
moj kumpel pali to na zajeciach:p smieszna sprawa, na pewno duzo bardziej estetyczne, chyba zdrowsze, ale to nie to, co zwykla fajka :p przy moim imprezowym popalaniu na pewno sie nie oplaca:p btw. mam pytanko- wszystkie e-fajki wydaja taki smieszny, lekko bulgoczacy dzwiek przy zaciaganiu, czy tylko te, z ktorymi ja sie spotkalam;P
 

Czapa30

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2010
Posty
8
Punkty reakcji
2
Ja popalam sobie i po przeczytaniu tego tematu chciałbym naprostować parę rzeczy.

Po pierwsze to nie jest sposób na rzucenie palenia, tylko zmiana używki na dużo mniej szkodliwą i tańszą w użyciu. :)
Druga rzecz: Rozsądny wybór papierosa sprawia że nie ma efektu "ciężkiego" papierosa, można kupić z miękkim filterkiem, jest tego mnóstwo. WYBÓR E-papierosa to podstawa. Od razu zaznaczam że odradzam kupowanie e-papierosów z hipermarketów. :)

Jak to wygląda w praktyce, ja jestem osobą która przeszła ze zwykłych na elektroniczne, zmniejszyłem również ilość nikotyny do 0 i aktualnie staram się na zmniejszać czas palenia Ep. Nie jest to łatwe, ale łatwiejsze od radykalnego rzucania. Trzeba być systematycznym i konsekwentnym i tylko wtedy to zadziała. :)

De facto są smaczniejsze od zwykłych papierosów. :) Zwykłego już bym nie zapalił. :D
 

Jakubo

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2010
Posty
11
Punkty reakcji
1
Super ! Czapa30 podpowiedz na co trzeba patrzeć wybierając takiego e-papierosa, może coś polecisz? Ja mam 24 lata i palę od 8 lat, co mnie dobija, a środowisku w którym się obracam wszyscy palą, więc nie ułatwia mi to rzucania, a z EP mógłbym palić z nimi i się nie truć.
 

Czapa30

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2010
Posty
8
Punkty reakcji
2
Najchętniej wrzuciłbym Ci link do jakiegoś forum, ale że regulamin nie pozwala, zrobimy mały wywód. :)
Podstawą jest motywacja, bo e-papieros to nie jest dokładnie to samo co zwykły. Trzeba się mocno spiąć żeby się przesiąść, ale jak już się przesiądziesz to już z górki.

Kolejna rzeczy: wybór odpowiedniego e-papierosa. Na początek nie warto ładować się w jakieś super drogie zestawy, ale tandety też nie można kupić. Masz do wyboru kilka typów. :) Ja na początek proponuję jakiegoś malucha, aby jak najbardziej odzwierciedlał normalną fajkę. Na począteku uważam że najlepiej się sprawdzi coś z kartomizerem, tzn. że nie musisz się bawić w żadne zalewanie, tylko kupujesz kartomizer (filter z miękkim ustnikiem ), montujesz i palisz. Jak się wkręcisz to sam już pójdziesz po dalszą wiedzę.

Konkretne i sprawdzane przeze mnie modele: Mild Pure, Colinss Easy, GS Cig Sin.
Co z tej traidy? Uważam że najlepszy rozwiązaniem jest Cig Sin, bo nie dość że jest w najlepszej cenie, to najgęściejszy dym daje. Z tego co czytałem podobno góruje baterią, ale tego nie sprawdzałem osobiście. Z chłopakami się droczymy w robocie, czyj najgęściej kopci, bo oczywiście każdy kupił co innego. Sam kupiłem Pure, ale jak miałbym możliwość to zamieniłbym na Cig-a. W chyba wszystkich kompletach masz po 2 baterie, czyli tak jakbyś kupił 2 e-papierosy. :)

Jak się pobawisz to można kartomizery zalewać liquidem i dużo taniej wychodzi. Także powinieneś coś znaleźć dla siebie. :) Po resztę zapraszam na specjalistyczne fora. ;)
 

Jakubo

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2010
Posty
11
Punkty reakcji
1
A powiedz mi jakie są koszty dziennego używania papierosów o których piszesz? Nie dysponuję za dużym budżetem, więc szukam czegoś tańszego od zwykłych papierosów. Jest drożej/ taniej? :D
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Najchętniej wrzuciłbym Ci link do jakiegoś forum, ale że regulamin nie pozwala, zrobimy mały wywód. :)

Linki do konkretnych artykułów spoza forum, czy do konkretnych tematów na innych forach możesz śmiało wstawiać, na pewno nie spotka Cię za to żadna konsekwencja ;)

A powiedz mi jakie są koszty dziennego używania papierosów o których piszesz? Nie dysponuję za dużym budżetem, więc szukam czegoś tańszego od zwykłych papierosów. Jest drożej/ taniej? :D

Nie znam się na tym, ale z tego co mówił znajomy, który używa EP, przygotowuje sam kartridże (mam nadzieję że nie przekręciłem nazwy) i wychodzi mu "paczka papierosów" 2zł.
 

Czapa30

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2010
Posty
8
Punkty reakcji
2
Linki do konkretnych artykułów spoza forum, czy do konkretnych tematów na innych forach możesz śmiało wstawiać, na pewno nie spotka Cię za to żadna konsekwencja ;)
Tutaj raczej nie pomogą konkretne artykuły, bo trzeba posiedzieć i czytać, czytać, czytać. :) 2 fora na pewno warto odwiedzać. Jak ktoś się zainteresuje tematem, będzie wiedział o co kaman. :)

Nie znam się na tym, ale z tego co mówił znajomy, który używa EP, przygotowuje sam kartridże (mam nadzieję że nie przekręciłem nazwy) i wychodzi mu "paczka papierosów" 2zł.
Tak można samodzielnie przygotować cały kartridż. :) Pewnie sam robi liquidy, dodatkowo, ale po kosztach można pociąć i to strasznie.

Koszt przy używaniu jednorazowym kartomizerów(tzn. wkręcasz filter i palisz, wyrzucasz i wkręcasz nowy) zależny od palenia, 3,50 kosztuje jeden na około 230 wdechów, ja zużywam 1 max 2 dziennie. Oczywiście żeby było taniej można go przez jakiś czas zalewać liquidem. Koszt buteleczki 10 ml to ok 19 zł. Za dobrej jakości. Ja spalam ok. 2ml dziennie. Można tez samemu robić liquidy,chociaż to już trochę wyższa szkoła. Na początku nie powinieneś przekroczyć 7 zł co da Ci równowartość ok. 2 paczek fajek. :) Jeśli się mylę proszę poprawić.

Liquid- płyn na bazie glikolu propylenowego odpowiedzialny za dym, nietoksyczny. (Znawcy mnie zjedzą, ale można go nazwać tytoniem e-papierosa).
 

Jakubo

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2010
Posty
11
Punkty reakcji
1
Dość mocno mi to wszystko rozjaśniłeś. Opłaca się zainwestować. :D Jak tylko będzie jakaś wolna gotówka to na pewno coś wybiorę. :D Zarejstrowałem się na fora o których pisałeś. :D Przydatne rzeczy można wyczytać i się dowiedzieć.
 
C

CIG-SHOP

Guest
Jeśli macie jakieś pytania na temat e papierosów chętnie odpowiem. Zapraszm na moją stronę, naprawdę warto. :D
 

temu#

a dlaczego nie?
Dołączył
24 Grudzień 2008
Posty
632
Punkty reakcji
26
Miasto
Tychy
Mój kolega korzystał z elektrycznego papierosa, nie narzekał ale z czasem wrócił do normalnych papierosów. Wiem że teraz leży mu to w półce.
 

Jakubo

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2010
Posty
11
Punkty reakcji
1
Jak na żądanie przyszło stypendium :) Zamówiłem GS Cig Sin + kilka dodatkowych kartomizerów i liquid mentolowy. Rano byłem na kilku stoiskach z EP, spr. czy nie wyrzucę kasy w błoto. Przyjemnie się to pali. Teraz tylko żebym się nie przemotywował :D
 

Jakubo

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2010
Posty
11
Punkty reakcji
1
Dzięki Czapa! Strzał po prostu w 10. Jak byłem na innych stoiskach to wszystkie miały plastikowe filterki, a w Cig Sinie jest identyczny jak w normalnej fajce. Pierwsze palenie jest świetne. Nakręciłem się mocno i się nie przeliczyłem. Praktycznie raz na 2-3 dni zapalę zwykłą fajkę. Cały czas palę EP, a żeby taniej było to nauczyłem się zalewać te kartomizerki. :D Naprawdę duża pomoc, bo z moim towarzystwem nie szło by rzucić. Na początku się ze mnie śmiali, a teraz już 3 osoby mają. Moim zdaniem jak naprawdę chce się coś zrobić z paleniem zwykłych, to spokojnie pomoże.
 

Czapa30

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2010
Posty
8
Punkty reakcji
2
No to się cieszę. GS porządna firma, więc powinien Ci posłużyć. :) Wytrwałości życzę.
 
Do góry