Elektroniczny papieros. Czy ktos uzywa?

wasabi_ck

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam,
jestem tu nowy i musze przyznac, ze od razu spodobalo mi sie to forum i postanowilem zaczac udzielac sie na forumowisku:))
Nie widze tematu o elektronicznych papierosach wiec od razu zapytam czy ktos z Was mial stycznosc z tymi epapierosami?
Sam zastanawiam sie nad ewentualnym zakupem ale jeszcze do konca nie wiem jak to dziala i w zasadzie co to tak na prawde jest?
Poczytalem troche w roznych miejscach i z tego co wywnioskowalem to dosyc popularnym modelem jest DSE901 firmy Farsee.

Jesli ktos z Was pali te fajeczki to bylby wdzieczny za opinie.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Co to w ogóle jest? Może coś w rodzaju vaporizera do marihuany, że np. w przypadku marihuany uwalnia się tylko thc, a reszta zostaje?
 

Raoul D

I'm a passenger, and I ride and I ride
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
1 010
Punkty reakcji
0
Słyszałem o tym, u mnie w mieście ostatnio jest na to boom. Ja do tego podchodzę sceptycznie. Nie ma jak to puścić sobie prawdziwego dymka, choć spróbować bym chciał. Ale myślę że na spróbowaniu by się skończyło.
 

Paski

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2009
Posty
46
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
zakopane
moj nauczyciel to ma, siedzi na lekcji i kopci to caly czas nawet tego nie czuć podobno pomaga bo nie pali juz 1 miech

edit:

duzo smaków jest
 

Mexter

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
730
Punkty reakcji
23
Wiek
37
Miasto
Kraków
Znajomy był u lekarza pytać się o to cudo i sam lekarz powiedział mu że lepiej niech pali pół paczki dziennie niż elektronicznego papierosa.
 

yuraa

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2009
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wiek
61
Miasto
tutaj jestem
palę a raczej inhaluję się tym od soboty, jestem zadowolony z efektow. normalne papierosy wydają mi się teraz ohydne.
nikotyne dostarczam do organizmu, smoły i innych syfów nie
 

paski1991

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
92
Punkty reakcji
1
Wiek
32
tak to działa :>

moj nauczyciel podobnie mówił a najbardziej mu się w tym podoba to że można palić wszędzie :>
 

NiceTry

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2009
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
16
Miasto
Dolny Śląsk
Mialem stycznosc, kilka razy. Z opowiadan slyszalem tylko, ze "e-papieros" uwalnia do organizmu pare wodna. Dlatego nie jest tak szkodliwy jak normalny papieros oraz nie wydziela zapachu. Moj znajomy, nalogowy palacz, jest zadowolony z zakupu. Wedle jego kosztorysu, taki substytut fajki zwraca sie po miesiacu, dwoch(zakladajac, ze palisz paczke na dzien, dwa). Oprocz tego mozna zakupic owocowe wklady, ktore w smaku sa niczego sobie. Wada jest to, ze taki sprzecik mozna zepsuc, zgubic, mozna stracic w wyniku kradziezy, zapodziac na imprezie itd. Wtedy zostaje nam juz tylko kupno nowego, a tanie to to nie jest. 150zl - 200 zl o ile sie nie myle. Mozna wiec zostac przy tradycyjnym nalogu albo wkrecic sie w ten "elektryczny". Jak kto lubi.
 
A

ann han

Guest
W zasadzie można się od wszystkiego uzależnić, szczerze mówiąc każdy z nas jest uzależniony od powietrza i bez niego żyć się nie da, ale ja ostatnio uzależniłam się od gier komputerowych, a to za sprawą tego, że znalazłam bardzo fajny sklep z grami, nazywa się 3kropki.pl. Mają ogromny wybór gier i chyba nie będę w stanie zdecydować się, która jest dla mnie najlepsza, i nie będę w stanie zagrać w nie wszystkie a szkoda:) bo to naprawdę fajna zabawa, ale niestety uzależniająca bardzo:), a to był mój sposób na rzucanie palenia. Chyba trochę kiepski w jednego nałogu w drugi;/
 

Azgheros

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2009
Posty
81
Punkty reakcji
0
Wiek
51
Miasto
Warszawa
Ja mam od kilku dni. Ma prawie same plusy taki papieros:
Wdychasz parę wodną z nikotyną lub bez - w zależności od tego jaki wkład kupisz (jest tam jeszcze jeden składnik - ale występuje on także w zywności - zapomniałem jak się nazywa) a nie dym pełen substancji smolistych i innego gówna.
Nikomu nie przeszkadzasz, możesz palić kiedy chcesz i gdzie chcesz.
Wychodzi to taniej niż zwykłe papierosy (ale wcale nie jestem pewien czy aż tak bardzo taniej - jak przedstawił przedmówca)
Masz do wyboru wiele smaków - nie musi to być odpowiednik papierosa czy fajki.
Możesz wziąć dwa machy i schować - nie musisz palić do końca co by się nie zmarnowało jak to jest w zwykłych papierosach.
Nie śmierdzisz, zona nie wygania na balkon, firanki nie żółkną

Minusy
Trudno go trzymać tylko w ustach - jest cięższy niż zwykły papieros.
Trzeba go ładować - choć w zestawie na ogół są dwie sztuki, więc jedna idzie do ładowarki, a drugą używasz.
Mi osobiście czasami chce się zapalić zwykłego papierosa (jak zauważyłem kilku innym osobom też) - więc i tak czasami puści się zwykłego dymka.
Nie wiadomo czy niedługo nie zostanie zakazany w Polsce (takie zamierzenia mają nasi politycy - jakby nie było dla nich to ogromna strata, gdy zbyt dużo osób zacznie to używać zamiast jarać zwykłe papierosy)

O uzaleznieniu nie wpomne bo w rzeczywistości nie ma takiej rzeczy która nie uzależnia.
 

grzesiek_we

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2009
Posty
43
Punkty reakcji
1
ja ciagle w tym nic nie widze... musza wymyslic cos zeby puszczac koleczka i dymic sobie wesolo wtedy wale jak w dym :D
 

icservice

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2009
Posty
31
Punkty reakcji
1
Super sprawa. Nie wiem na ile pomaga zwalczyć głód, ale samo palenie i klimat jest extra !

Zdarzyło mi się kilka dni temu podczas "imprezy" ściągnąc kilka buchów i zachwyciłem się, za kikla dni sobie to kupię ;]
 

Red_Tea

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2009
Posty
40
Punkty reakcji
0
Znam parę osób, które dzięki takim papierosom rzuciły ten okropny nałóg.
Sam papieros kosztuje ponad 100zł podobno, a wkłady do niego jakieś 30zł, ale i tak się opłaca.
 

iwans

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
515
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Gdańsk
Mexter, tego lekarza powinni zwolnić. Przyjmuje łapówki od koncernów tytoniowych, żeby nie namawiał ludzi do rzucania palenia :p
W zwykłym papierosie jest tyle gówna.... Zawsze jak pale zwykłe to po jakiś 2 tygodniach siada mi na gardło i ciągle mnie boli a jak pożyczyłem e-papierosa to wszystko git :D Mogę się zaciągnąć w każdym miejscu, nie muszę odpalać ;P
 

piekny_roman71

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wszystko fajnie i pięknie z tym elektronicznym papierosem ale fakt, że nie ma dymka jest dla mnie barierą nie do przejścia :p Musi być dym i koniec.
 

iwans

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
515
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Gdańsk
Para wodna wygląda prawie identycznie jak dym. Tylko nie czuć tego samego na płucach co przy dymie no i za mało tej pary jest ;P Ale może za kilka lat wyjdzie model turbo ;P
 

pablu_dza80

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2009
Posty
33
Punkty reakcji
0
znajomy używa - szczególnie podczas jazdy służbowym autem (nie może palić w środku fajek i dlatego to robi), śmiesznie to wygląda ale jest czym ręce zająć no i nie wdycha się trującego dymu
 
Do góry