Dżem, Sdm...

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Tak. Wielu ludzi zaczęło słuchać Dżemu po obejżeniu tegoż filmu, ja słucham już dłużej, ten film obejżałam na prapremierze na tyskim festiwalu, nie zrobił na mnie specjalnego wrażenia.. opowiada o Ryśku jak wyłącznie o narkomanie.. a przeca nie tylko na tym polegało jego życie, a jeśli ktoś chce się tłumaczyć fabułą, to film powinien nosić tytuł "Skazany na ćpanie" ;) dlatego nie wiem na jakiej podstawie ludzie tak rzucjają się na Dżem po tym filmie...

Niestety ćpanie obok muzyki było naistotniejszą częścią życia Ryśka. I właśnie o tym ten film opowiada. Przynajmniej dla mnie.
 

charcerzyk

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2007
Posty
20
Punkty reakcji
0
Sam jestem wielkim fanem muzyki Dzemu od kilkunastu lat. Ale to nie o tym. Tak, ja slucham bluesa... I chcialem polecic.. Nipu

Chlopaki zalozyli band i graja coraz lepiej. Zapowiada sie na ciekawa kariere. Oczywiscie jezeli nie wyjada a granice po pierwszym kryzysie.
Proponuje posluchac kilka kawalkow rockowo bluesowych krakowskiej grupy NIPU. Szczegolnie polecam Sens Blues.

NIPU - playlist

Pozdrawiam
 

Anka007

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2007
Posty
89
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Nibylandia
Wielki szacunek dla Dżemu! ubóstwiam ten zespół, piosenki.... film "skazany na bluesa" oglądałam kilkanaście razy i za każdym razem daje mi dużo do myślenia. Piosenki wprawiaja mnie w dobry nastrój, kiedy trzeba zmuszają do refleksji. SDM znam słabo, jedynie kilka piosenek.
 

Dorjenn

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2007
Posty
115
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
Toruń/Kwidzyn
Koncertu w katowickim Spodku moge sluchac do znudzenia. Wiele osob kojarzy Dzem z kilku kawalkow, ktorymi ludzie katuja sie nawzajem czy to na ogniskach, czy to przy jakichs innych okazjach do gremialnego spiewu. I ja bylem rownie z jedna z takich osob, przyznaje. Dopiero 2 lata temu kumpel podrzucil mi ich pare plytek i wowczas odkrylem, ze Riedel i spolka, to nie tylko - 'Whisky', 'Wehikul czasu' i 'Zloty paw'. Goscie grali - i nadal graja - kawal dobrego bluesa. A Rysiek?.. Zacpal sie, bo byl idiota, ale zycia troche posmakowal, co z reszta w jego tekstach slychac. Nie sa moze one poezja gornego lotu, ale maja w sobie jakis urok (chocby 'Noc i rytm') i niespokojnego ducha, ktory przepaja te wszystkie wersy. Nie mitologizowalbym postaci Ryska Riedla, ale z pewnoscia facet mial bluesa we krwi i szkoda, ze tak skonczyl. Malo doceniana postacia byl Piotr Berger, ktory zginal tragicznie rok temu. Dla mnie Dzem jest kawalem historii, kawalem dobrego rocka i dobrego bluesa.

Dobrze, ku***, chlopaki graja.

:mruga:
 

Slavomier

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2007
Posty
186
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Góry góry, heeej :)
Dżem niezły, da się posłuchać. Jakoś wyjątkowo wniknęli w polską...ee...kulturę? :) Właśnie przez to śpiewanie przy ogniskach itp.
 

agapeace

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2007
Posty
200
Punkty reakcji
0
Miasto
$-)JuNgLe(-$
Kocham... Przede wszystkim Ryśka, za tą charyzmę, oczywiście hippisowskie poglądy :D , ciągłe powroty do młodości... Może też dlatego, że nadaje się do śpiewania tego rodzaju muzyki... Jeden z niewielu do słuchania przy każdym nastroju... Uwielbiam Victorie (oczywiście za wolność) :D
Oczywiście szacuneczek dla reszty zespołu!! :D
 

iguaanaa

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2006
Posty
376
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
bezdomna !
tak mi się nasuneło, bo oboje są żywymi legendami i przez to samo zniszczyli sobie życie...
 

agapeace

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2007
Posty
200
Punkty reakcji
0
Miasto
$-)JuNgLe(-$
Ja jakiś miesiąć temu pierwszy raz usłuszałam Rysiek=Cobain i w dałam się w dość ciekawą dyskusje na ten temat... Jak dotąd bardzo często słyszałam Rysiek=Morrison i bardziej zgadzam się z tą wersją (potwierdzenie "ballada o dziwnym zespole"Skaradziński)... Ale ponoć gdzieś też pisze o Rysiek=Cobain
 

charcerzyk

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2007
Posty
20
Punkty reakcji
0
Witam

Oddaj swój głos. Jeszcze tylko 3 dni obecnego głosowania. Pomóż swojemu faworytowi... :)


 

fehcram

j-lover
Dołączył
12 Luty 2007
Posty
1 220
Punkty reakcji
0
Miasto
Wonderland
Lubię Dżem.
Czasem z kumpelą idziemy i śpiewamy jakieś ich kawalki ;)
(trza ją bardziej w to wciągnąć,huhu!)
 

*Ktosik:D

rozhuśtywacz brzóz
Dołączył
21 Luty 2006
Posty
850
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
NeverLand
Jakoś Dżem mi nigdy nie podpasował :niepewny:
Za to "Blus o 4 nad ranem" SDM..po prostu kocham !!! jest zaj...:eek:k: (inne utworki też ciekawe..acz zalezy od nastroju..chwilowo mam typowo rockowy ..coś bardziej na styl LP, Coma itp ;))
 

slevin

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2007
Posty
81
Punkty reakcji
0
dla mnei dzem to bardziej kapela rockowa z elementami bluesa.
ale ich uwielbiam
i zaczyanm sie przywyczajac do bbrzminai po smierci bergera i ryska
 

Novacaine

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2007
Posty
276
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Ruda Śląska
Jakoś Dżemu nigdy nie lubila, ani nie przepadałam za Ryśkiem. Tak, ja też spotkałam się z określeniem Riedel=Cobain. I powiem, że nawet się z tym zgadzam. A z tego co wiem, to nawet zmarli jednego roku 94 bodajże. Z tym, że Cobain był jakieś 10 lat młodszy od Riedla. No i też brali heroinę obydwoje.
 

Ana2Ana

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2007
Posty
38
Punkty reakcji
0
Muzyka Dżemu to dla niektórych sposób na życie, jego nieodłączna część.Słowa może zbyt wielkie,ale lubię posłuchać sobie ich piosenek, w których można odnaleźć prawdę także o sobie. Co do Ryśka to jego osobowość i to jak żył doskonale oddaje piosenka "Skazany na bluesa".Zbyt odkrywcze to nie jest, acz prawdziwe. Pozdrawiam :)
 

perfect

Złodziej Zapalniczek
Dołączył
30 Marzec 2007
Posty
1 023
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Z wszond!
Często słucham SDM, ale bardziej ze względu na miłość do Poezji Stachury, ale i tak są super. A to wszystko przez mamę. Byłą w ciąży na ich koncercie ^^
 
Do góry