Dżem, Sdm...

DARI@

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2006
Posty
171
Punkty reakcji
0
Miasto
Łódź:]
czy ktoś z ludzi słuchających dżemu mógłby mi powiedzić jaki tytuł ma piosenka w której są mniej więcej takie słowa: miałeś być a nie bywać, miałeś mieć lecz tylko miewałeś (słowa nie idą dosłownie tak ale mają taki sens). Znajomi powiedzieli mi ze to śpiewa dżem, więc proszę o pomoc, bo mi się niesamowicie ta piosenka podoba.
 

Helka

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2006
Posty
2
Punkty reakcji
0
czy ktoś z ludzi słuchających dżemu mógłby mi powiedzić jaki tytuł ma piosenka w której są mniej więcej takie słowa: miałeś być a nie bywać, miałeś mieć lecz tylko miewałeś (słowa nie idą dosłownie tak ale mają taki sens). Znajomi powiedzieli mi ze to śpiewa dżem, więc proszę o pomoc, bo mi się niesamowicie ta piosenka podoba.


Byłabym HEY

Gdybyś był, a nie bywał
Raz na jakiś czas...
Byłabym wreszcie "czyjaś"
Nie "bezpańska" - aż tak...

Gdybyś miał, a nie miewał
Czas i chęć i gest...
Byłabym na wyłączność
A nie - ogólnie dostępna...

Jesień trwa -
Rdzawych liści czas,
Kaloszy, peleryny i mgły
Jesień trwa -
Szpetnej aury czas
Pod płaszcze się pcha,
Wyziębia nam serca - wiatr

NIe wiem czy to o to chodzi ....tzn o ta piosenke....ale to hey spiewa...:p
 

czarna

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2005
Posty
199
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
skądinąd
czy ktoś z ludzi słuchających dżemu mógłby mi powiedzić jaki tytuł ma piosenka w której są mniej więcej takie słowa: miałeś być a nie bywać, miałeś mieć lecz tylko miewałeś (słowa nie idą dosłownie tak ale mają taki sens). Znajomi powiedzieli mi ze to śpiewa dżem, więc proszę o pomoc, bo mi się niesamowicie ta piosenka podoba.

Może być albo mieć- to jest Dżemu. Nie wiem zresztą o co Ci chodzi. :/

A od słuchaczy więcej się nie dowiemy? Ulubione piosenki? Płyty? Koncerty? Członkowie?
Wypowiadajcie się może, co?
 

Komondor

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2006
Posty
59
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Śląsk...
No cóż... ostatnio byłam na koncercie Dżemu. To była niesamowita "chwila". Zagrali piosenki, które dawno już nie były grane na żywo.

Jak zwykle super sie bawiłam :eek:k:
 

Syd

Traditional Grip
Dołączył
12 Sierpień 2006
Posty
1 048
Punkty reakcji
0
Bardzo lubię słuchac piosenek Dżemu. Jeden z najlepszych polskich zespołów. Ostatnio najczęściej słucham "Wehikuł czasu", oraz "Whisky".
 

adxa

--- -... -.-. .-
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
1 597
Punkty reakcji
0
no Dżem stary ale jary :D
a piosenka "do kolyski" poprostu mnie rozwala...swietna jest :D
 

she_89

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2006
Posty
453
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
ChOrZóW
ja kocham Dżem :zakochany: mam ich wszystkie albumy i nie wyobrażam sobie życia bez Ich muzyki :eek:k: a co do SDMu to tesh lubie....
 

veleda

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
3 065
Punkty reakcji
1
Mam 4 płytki SDM. Pierwszy raz usłyszałam ich w 6 klasie podstawówki i od razu się zakochałam w tym zespole. Później co prawda miałam dość długą przerwę. Strasznie lubię płytę "Antologia", a zwłaszcza utwór "Zbieg okoliczności łagodzących". Bjutiful :] "Bieszczadzkie anioły" nie za bardzo przypadły mi do gustu z racji tego, że nie jest to zbyt rozbudowana płyta, jeśli chodzi o stronę tekstową. Anioły są "fajne", ale bez przesady ;)
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Uwielbiam Dżem. A w szczególności "Whisky". Jak się spotykam ze znajomymi zawsze to śpiewamy po paru piwach. Zresztą im bardziej człowiek pijany tym lepij zaczyna rozumieć ich teksty. To chyba "przeklęństwo" Ryśka.
 

korrek

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2006
Posty
368
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
127.0.0.1
"Kim właściwie byla ta..."

SDM rządzi, mimo że mam 14 lat uwielbiam ich. Albo Blues o czwartej...

Bosco :D .
 

sarna121

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1
Punkty reakcji
0
Siemka!!
mam prośbę czy mógłby mi ktoś podać jakieś linki skąd moge ściągnąć całe albumy Dżemu??Bo mój tata ma urodziny i chce mu zrobić niespodzianke.Pozdrawiam
 

Syd

Traditional Grip
Dołączył
12 Sierpień 2006
Posty
1 048
Punkty reakcji
0
Siemka!!
mam prośbę czy mógłby mi ktoś podać jakieś linki skąd moge ściągnąć całe albumy Dżemu??Bo mój tata ma urodziny i chce mu zrobić niespodzianke.Pozdrawiam
To lepiej kup mu oryginalną płytę, a nie z neta będziesz ściągała. ;p
 

Aine

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2006
Posty
53
Punkty reakcji
0
No pewnie, że słucham =)
Obydwu zespołów i nie tylko ich =)


Pozdrawiam =)
 

leepa77

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2006
Posty
140
Punkty reakcji
0
Ja wole jednak Dżem od SDMu . Jakoś lepiej do mnie przemawia. Sceptykom polecił bym obejżeć ,,Skazany na Bluesa''.Naprewde świetny film przepełnony muzyką ów zespołu:)Wg mnie Dżem to : klimat,kawał histori,świetna zabawa,wspomnienia,i serce włożone w tą muzyke.Gorąco polecam !!:),,List do M'' ,,Skazany na bluesa'' ,,Naiwne pytania'' ,,Wehikuł Czasu'' ,, Autsajder'' :)
 

baraneek

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2006
Posty
2
Punkty reakcji
0
Sceptykom polecił bym obejżeć ,,Skazany na Bluesa''.Naprewde świetny film przepełnony muzyką ów zespołu:)

Tak. Wielu ludzi zaczęło słuchać Dżemu po obejżeniu tegoż filmu, ja słucham już dłużej, ten film obejżałam na prapremierze na tyskim festiwalu, nie zrobił na mnie specjalnego wrażenia.. opowiada o Ryśku jak wyłącznie o narkomanie.. a przeca nie tylko na tym polegało jego życie, a jeśli ktoś chce się tłumaczyć fabułą, to film powinien nosić tytuł "Skazany na ćpanie" ;) dlatego nie wiem na jakiej podstawie ludzie tak rzucjają się na Dżem po tym filmie...
 
Do góry