Dobre książki

Pati2002

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
120
Punkty reakcji
0
Polecam wszystkim, którzy lubią wciągające książki:

Dan Brown - Cyfrowa Twierdza i Kod Leonarda da Vinci
Robin Cook - Mutant i Toksyna (wyłam jak bóbr :p),
Harlan Coben - Jeden fałszywy ruch, Obiecaj mi, Nie mów nikomu (świetna),
James Rollins - Amazonia (bardzo obrazowe opisy, trzymająca w napięciu akcja, moim zdaniem najlepsza książka tego autora).

Nie lubiłam fantastyki, ale zmieniłam zdanie po przeczytaniu Uczennicy Maga - Trudi Canavan (prequel Trylogii Czarnego Maga). Naprawdę polecam! Tak żałowałam, że się skończyła :( Przeczytałam jej wszystkie książki i czekam na kolejne :) Może ktoś może mi polecić coś podobnego? Najlepiej jakąś sagę, bo im więcej do czytania, tym lepiej ;)

A z fantasy fajna była jeszcze książka: Płomień duszy - Barbara Wood :)
 

lenci

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
Moje ostatnie odkrycie: Srebro Stortebeckera autorstwa Krzysztofa Wytrykowskiego. Polecam miłośnikom sensacji i miłośnikom historii - bo to powieść oparta na zagadce "kryminalnej", ale jej akcja toczy się w średniowieczu (świetnie, niezwykle plastycznie przedstawionym). Mnie ta powieść i wciągnęła (akcja toczy się wartko i niejednokrotnie zaskakuje), i urzekła (historycznym "obudowaniem"). Takie książki lubię :)
 

aleks652

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2010
Posty
151
Punkty reakcji
1
Nie lubiłam fantastyki, ale zmieniłam zdanie po przeczytaniu Uczennicy Maga - Trudi Canavan (prequel Trylogii Czarnego Maga). Naprawdę polecam! Tak żałowałam, że się skończyła :( Przeczytałam jej wszystkie książki i czekam na kolejne :) Może ktoś może mi polecić coś podobnego? Najlepiej jakąś sagę, bo im więcej do czytania, tym lepiej ;)


Mi się osobiście bardzo podobają Kroniki Wardstone.
Moze trochę bardziej podobne do HP niż Trylogii Czarnego Maga ale tematyka troszkę podobna plus wielka wiedza autora na temat podań, legend i mitów.
 

rot_schwarz

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2010
Posty
130
Punkty reakcji
1
Miasto
Rivendell :)
A ja polecam A. Sapkowskiego Trylogię Husycką. Uwielbiam te powieści - jest trochę akcji, trochę historii i dużo humoru :) Dla miłośników czarnego humoru obowiązkowa pozycja to "Cztery róże dla Lucienne" Rolanda Topora - zbiór opowiadań, które może są momentami trochę niesmaczne, ale mają coś takiego w sobie...Wyjątkowa literatura po prostu.
 

fiaga

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2009
Posty
179
Punkty reakcji
1
coś dla Pań, polecam romans z elementami powieści psychologicznej i kryminału: "Żonę godną zaufania" Roberta Goolricka
 

Life

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2010
Posty
94
Punkty reakcji
27
Nie lubiłam fantastyki, ale zmieniłam zdanie po przeczytaniu Uczennicy Maga - Trudi Canavan (prequel Trylogii Czarnego Maga). Naprawdę polecam! Tak żałowałam, że się skończyła :( Przeczytałam jej wszystkie książki i czekam na kolejne :) Może ktoś może mi polecić coś podobnego? Najlepiej jakąś sagę, bo im więcej do czytania, tym lepiej ;)

To przeczytaj Harrego Pottera :D Nie da się chyba powiedzieć że nie jest wciągające.


Harlan Coben - Najczarniejszy strach, Nie mów nikomu i inne
Dean Koontz - Przepowiednia, Prędkość, Zimny Ogień
Stephen King - Lśnienie
Paulo Coelho - Brida
J. D. Salinger - Buszujący w zbożu
Antonie de Saint Exupery - Mały książę.
 

Dragon85

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2010
Posty
127
Punkty reakcji
2
Hmmm ja z chęcią polecę "Tajemnice Wydarte Zmarłym" książka E. Craig fabuła przypomina popularny serial "Kości". Czyta się szybko i z przyjemnością. Najfajniejsze, że czytając pojawia się to co miłośnicy książek lubią najbardziej "dreszczyk emocji i adrenaliny" :) Polecam gorąco
A może ktoś z Was już czytał tą książkę? Albo inną zbliżoną fabułą do serialu Kości? Byłbym wdzięczny za info, bo szukam podobnych publikacji :)
 

Dragon85

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2010
Posty
127
Punkty reakcji
2
A ja polecę "Imię róży" autorstwa Umberto Eco :)
"Imię róży" czytałem, i książka jest świetna! Dla mnie najlepsze są książki, które przyprawiają czytelnika o dreszczyk emocji, tak też było w przypadku "Imię róży","Tajemnic Wydartyych Zmarłym" czy "Miasteczku Salem".
 

duzia_baczek

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
160
Punkty reakcji
10
Wiek
31
Miasto
Gorzów Wielkopolski
"Imię róży" czytałem, i książka jest świetna! Dla mnie najlepsze są książki, które przyprawiają czytelnika o dreszczyk emocji, tak też było w przypadku "Imię róży","Tajemnic Wydartyych Zmarłym" czy "Miasteczku Salem".

"Tajemnic wydartych zmarłym" nie czytałam, ale "Miasteczko Salem" owszem. King ma wielki dar, nie dziwne iż jest nazywany Królem horroru.
"Imię róży" to świetna powieść, co prawda zekranizowana, ale film się nie umywa do książki :)
 

Dragon85

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2010
Posty
127
Punkty reakcji
2
Jodi Picoult "Bez mojej zgody"
Miałem okazję również czytać książkę Hammonda "Jak zostać arktycznym ninja...?" książką ciekawa i godna polecenia, wszystkim tym, którym nie obce są słowa przygoda, adrenalina, ekstremalne przeżycia i niesamowita pomysłowość. Książkę dopełnia potężna dawka specyficznego humoru Hammonda :)
 

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
Miałem okazję również czytać książkę Hammonda "Jak zostać arktycznym ninja...?" książką ciekawa i godna polecenia, wszystkim tym, którym nie obce są słowa przygoda, adrenalina, ekstremalne przeżycia i niesamowita pomysłowość. Książkę dopełnia potężna dawka specyficznego humoru Hammonda :)
A co to ma wspólnego z Picoult? :p
 
C

compton_style

Guest
Polecam książkę E.B. Sledge "Piekło Pacyfiku" - na podstawie Spielberg i Hanks nakręcili serial "Pacyfik", świadczy to o jakości książki, bo ci panowie nie biorą się za byle co. Książka wstrząsająca, opisane dwie potworne bitwy: o Peleliu (jedna z najbardziej krwawych i zażartych bitew II wojny światowej, zupełnie nieznany epizod, w cieniu walk o Iwo Jimę, Okinawę, Guadalcanal, Tarawę) i o Okinawę. Polecam każdemu zainteresowanemu II wojną światową i walkami marines na Pacyfiku.
 

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
Polecam książkę E.B. Sledge "Piekło Pacyfiku" - na podstawie Spielberg i Hanks nakręcili serial "Pacyfik", świadczy to o jakości książki, bo ci panowie nie biorą się za byle co. Książka wstrząsająca, opisane dwie potworne bitwy: o Peleliu (jedna z najbardziej krwawych i zażartych bitew II wojny światowej, zupełnie nieznany epizod, w cieniu walk o Iwo Jimę, Okinawę, Guadalcanal, Tarawę) i o Okinawę. Polecam każdemu zainteresowanemu II wojną światową i walkami marines na Pacyfiku.
Nawet nie wiesz jak bardzo chciałabym ja przeczytać, ale w bibliotece nawet nie słyszeli o Eugene B. Sledge'u a co dopiero o Robercie Leckie :/

A przepraszam... przez przypadek mi wyszło to zacytowanie :)
Aha ;)
 

raga79

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
144
Punkty reakcji
2
Czytacie coś bardziej niszowego? Trafiłam na książkę "Ibis" autorstwa Rafała Grodowskiego. Wydaje się być całkiem ciekawa i interesująca. Połączenie horroru z fantasy. Tutaj możecie przeczytać fragment tej książki Ibis
 
K

KeyO

Guest
Jeśli ktoś choć trochę interesuje się nauką ścisła a szczególnie życiem wielkich ludzi tworzących naukę to polecam "Pan raczy żartować panie Feynman".
Anegdoty z życia tego dość kontrowersyjnego noblisty spisane z nagranej rozmowy, którą Feynman przeprowadził ze swoim przyjacielem Ralphem Leightonem.
Naprawdę często mimowolnie się uśmiechasz choć w tle rozwija się historia bomby atomowej.
 
Do góry