Dobre książki

ansyna

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2005
Posty
85
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Katowice
Wracając do "Spalonej żywcem" mogę jeszcze polecić "Sprzedane". Jest to książka, o dwuch dziewczynach, które sprzedano do tych krajów. Jest to stara książka bo z lat '80, ale było kiedyś o niej głośno. Jeśli ktos lubi czytać takiego rodzaju książki to polecam.
 

Krwawa Mary

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2005
Posty
359
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Wracając do "Spalonej żywcem" mogę jeszcze polecić "Sprzedane". Jest to książka, o dwuch dziewczynach, które sprzedano do tych krajów. Jest to stara książka bo z lat '80, ale było kiedyś o niej głośno. Jeśli ktos lubi czytać takiego rodzaju książki to polecam.
Dobrze wiedzieć :) Postaram się ją zdobyć ;)
 

ansyna

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2005
Posty
85
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Katowice
Jeśli ktoś lubi fantasy niech sobie przeczyta Jacka Piekara. Szczerze mówiąc nie przepadam za fantasy, ale jego książki są wciągające. Obecnie czytam już trzecią część :]
 

Icewind

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
332
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Gdynia
Ja polecam ksiazke Szklarskich .TRylogia " Złoto gór czarnych " Czytałem 2x bardzo fajna 3 ksiazki po okolo 250 stron .Polecam takie ksiazki ( nie nienaleze do zadnego plemienia )
 

Jusia1988

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2006
Posty
954
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Bonifacy mysle ze spodobalaby Ci sie ksiazka "Wiedza Aniolow" naprawde swietna ksiazka, dajaca duzo do myslenia,polecam serdecznie :eek:k:
 

Lady_B

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2006
Posty
14
Punkty reakcji
0
Jane Austen - ,,Duma i uprzedzenie'', ,,Rozważna i romantyczna''
,,Władca Pierścieni'' i ,,Hobbit...'' Tolkiena
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
,,Nostalgia Aniola"
,,Kod Leonarda da vinci"
,,11 minut" Paulo Coelho
,,Jesienna milosc"
,,Lalka" Prusa :)
,,Wichrowe Wzgorza"
,,Przeminelo z wiatrem"
 

ksowa12

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
420
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Limanowa
Felix, Net I NIKA oRAZ GANG NIEWIDZIALNYCH LUDZI

FELIX, NET I NIKA ORAZ TEORETYCZNIE MOŻLIWA KATASTROFA
 
Dołączył
7 Sierpień 2006
Posty
30
Punkty reakcji
0
Miasto
DG
Polecam: 7 tomów (IV najsłabszy) "Mrocznej Wieży" S. Kinga, "K-PAX" G. Brewera, "Bezsenność" znowu S. Kinga, "Zbrodnia i Kara" F. Dostojewskiego, no i niektóre, które wymieniłem w temacie o adaptacjach filmowych na podstawie książek.
 

Hakeryk2

Meblujdom
Dołączył
13 Kwiecień 2006
Posty
690
Punkty reakcji
0
Wiek
33
ja polecam "Hera moja miłość" oraz "7 nawyków skutecznego nastolatka" :D:D
 

Andrzej_

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2006
Posty
3
Punkty reakcji
0
Skoro dział <tatr, kino i TV>, to powiem o adaptacjach.

Fantastyka, ta popoularno-naukowa, bez zbędnych słów, link:
http://www.film.org.pl/prace/lem.html
Sam czytam najpierw pierwowzór literacki, film jest potem
chodzi o to by mieć własne spojrzenia na książkę, po obejrzeniu filmu
siłą wyobraźni czytając powracają obrazy filmowe, a to tłumi indywidualność.

Historyczne, no to żeby było śmiesznie, w reżyserii Aleksandra Forda "Krzyżacy"
na marginesie najbardziej kasowy film w historii polskiego kina, uwinęli się
w półtora roku, szybko i widać. Choćby to że podczas jednej ze scen w tle przejeżdża
za drzewami syrenka, albo średnowieczny zegarek na rękę... :]
 

Kruszynka88

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam, ja polecam książki Browna. Każda wciąga mnie tak samo a może i bardziej. Ostatnio nabyłam kilka przez tani-antykwariat.pl ceny nawet niskie a książki w dobrym stanie. Pozdrawiam
 

rens4

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2010
Posty
18
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
wschód
Od Coelho to mi się spodobała tylko "Demon i panna Prym", nic więcej, naprawdę.
Mogę polecić jeszcze James Hadley Chase "Nie ocalisz swej wolności" - taka straszna trochę książka, ale warto przeczytać.

JAMES HADLEY CHASE - pisarz, który stworzył galerię postaci igrających z życiem na cienkiej linii między dobrem a złem.

Trochę wstyd się przyznać ale Harrego Pottera jeszcze przeczytałam wszystkie książki (jakoś mi przypadły do gustu)
:):):)
 

lucy_in_the_sky

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2010
Posty
23
Punkty reakcji
0
Widzę tutaj sporo fanów Kinga i Coelho, ja właśnie unikam tych autorów, bo wyjątkowo ich twórczość jakoś do mnie nie przemawia. Nie przepadam za sensacyjnymi książkami, thrillerami ani za poradnikami w stylu Coelho, które jak dla mnie są jedną i tą samą historią, zmiana polega na innych imionach bohaterów i miejscowości. ;) Ja ostatnio przeczytałam "Kwietniową czarownice", skandynawskiej pisarki Majgull Axelsson, genialna książka.
 

Meredith

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2010
Posty
249
Punkty reakcji
26
Miasto
Gdzieś między jutrem, a wspomnieniem ...
A ja polecam "Wywiad z wampirem" Anne Rice, "Pachnidło" Patricka Suskinda oraz "Cień wiatru" Carlosa Ruiz Zafóna. Każda z tych powieści jest na swój sposób wyjątkowa, choć ze względu na opisowy sposób narracji niektórym może się nie spodobać. Prócz tego, za warte przeczytania uważam przynajmniej niektóre z książek Paulo Coelho- być może ich tematyka nie jest zbyt zróżnicowana, jednak zawierają one wiele uniwersalnych prawd życiowych i skłaniają do refleksji nad ludźmi i otaczającą nas rzeczywistością.
 
Do góry