Do Miesniakow

.alien

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2008
Posty
553
Punkty reakcji
0
dlatego ze w tym wieku jeszcze sporo rosniesz i sie rozwijasz i niema sensu dodatkowo obciazac kosci i stawow cwiczeniami silowymi daj im w naturalny sposob sie rozwinac. imo cwiczenia na silowni mozna zaczac minimalnie do 17/18 lat. w wieku 15 lat lepiej zabrac sie za trening domatora lub lekka ogolnorozwojowke.

zauwaz ze 90% 15 latkow jak prawie kazdy w tym wieku ma niedowage ida na silownie z przekonaniem ze przypakuja. a na czym sie robi mase ?? na podstawowych zlozonych wielostawowych ciezkich cwiczeniam z 80-90% cm. wiec; siady, ciagi, wyciskania, wioslowania. jak wiadomo sa to cwiczenia najbardziej obciazajace kregoslup ( zaraz ktos powie ze sie nie rosnie od takich cwiczeni ;d ) . a z tego co obserwuje wiem ze jezeli ktos chce przypakowac robiac lekkie cwiczenia izolowane, bawic sie w smieszne wyciagi itp itp to niema sensu tracic hajsu na silownie.

dlatego wedlug mnie 15 lat to duzo za wczesnie na silownie.
 

kacza-pl

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
no dobra ale jak pochodz przez zime to mi sie nic nie stanie. to niewiem dlaczego w szkole mamy siłownie i nauczycielka nas zabiera zeby wzmocnic sobie ręce i nogi.
 

.alien

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2008
Posty
553
Punkty reakcji
0
no dobra ale jak pochodz przez zime to mi sie nic nie stanie. to niewiem dlaczego w szkole mamy siłownie i nauczycielka nas zabiera zeby wzmocnic sobie ręce i nogi.


uwazaj bo sie wzmocnisz idac 1x w tygodniu na szkolna silownie pewnie na wfie hmm 2x45 min ? i wykonujac proste lekkie cwiczenia.. bo niewieze zeby nauczycielka kazala wam robic ciagi, siady itp.

masz racje pochodzisz z nauczycielka na silownie raz w tygodniu nic ci sie nie stanie. w zadnym kierunku. nie urosniesz nie mowiac o zadnej masie, ale tez sobie nic nie zrobisz. poprostu pojdziecie zeby cos robic na lekcjach ;]

"no dobra ale jak pochodz przez zime to mi sie nic nie stanie" ja juz napisalem na temat rob co chcesz twoje zdrowie.

poprostu byc aktywnym fizycznie w wieku 15 lat tzn plywac ganiac za pilka itp itd , za 2 lata zrobisz 2 miesieczne ACT, potem przyjdzie czas na silownie i lekkie FBW , a efekty beda nieporownywalnie wieksze niz jakbys teraz zaczal ciezko cwiczyc.
 

kacza-pl

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
własnie wrucilem z gór. na silke chodze nie do szkoly tylko na silownie SW i nie raz w tygodniu tylko 3 .

a cwiczyc chcem zeby się wyrzezbic a nie zrobic z siebie jakiegos koksa .
 

slaweeek777

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2008
Posty
162
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Lublin
Pudziana nic nie rąbie w kolanach? phi! tak bo miał już kilka operacji bez nich to by już ledwie chodził!
 

Talpy

Frank McGrath
Dołączył
8 Sierpień 2008
Posty
990
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Siedlce
Nie wiem czy wiesz, ale Mariusz kończy karierę strong-mana, właśnie z powodu stawów...
 

ROOBALL

Nowicjusz
Dołączył
27 Styczeń 2008
Posty
174
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
KLATKA ......
Jak to mówia sport prowadzi do kalectwa i jest w tym sporo prawdy wiec czy dzwigamy ciezary czy gramy w piłke to podobnie moze sie skonczyc nasza kariera hmm ale z drugiej strony to kazdego wybór kazdy ma swój rozum a troche ruchu nikomu nie zaszkodzi a nie porównujmy sie do pudziana bo my takich obciazen nie dzwigamy nasze treningi z jego to rekreacja heh
 

slaweeek777

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2008
Posty
162
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Lublin
A szkoda że kończy bo fajnie było jak to polak był najsilniejszy! no ale co się dziwić dorobił się na całe życie......
 
Do góry