Dlaczego kult maryjny jest sprzeczny z Biblią

E

Elen

Guest
Oczywiscie ze absurd. Mnie by nawet do glowy nie przyszlo, zeby sie czepiac Matki Boskiej. Czy nawet Buddy.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
ania90 napisał:
Chrześcijanie nazywają Marię Matką Boga według ciała... innymi słowy Bóg przyjął ciało z jej ciała. Dlatego nazywana jest Matką Bożą. Co podkreśla ludzki i Boski wymiar Jezusa Chrystusa.
Podstawowa wiedza na temat wiary chrześcijańskiej.
Dla mnie podstawowa wiedza w tym zagadnieniu to argument że Stwórca jako dawca życia sam jest życiem i matki nie może mieć :) Powyższe tłumaczenie to dla mnie naleciałości z przedchrześcijańskich mitów i religii.
Marię jako matką możemy nazwać jedynie w świetle tego co zostało napisane w biblii czyli człowieka, Jezusa i Mesjasza. Nawet nie syna bozego bo to cop zrodziło się z ciała jest ciałem a to co z ducha jest duchem. W tym sensie Jezus narodził się z Boga a nie Marii.

danielr9 napisał:
Jeszcze jest gorzej, bo kler kościoła katolickiego, bluźnierczo nazywa Marię - Matką Boga !
Gdzie w Biblii jest zakaz nazywania kogokolwiek Matką Bożą?
Wprost nigdzie gdyż żadnemu z proroków, żydowi ani chrześcijaninowi tamtych czasów nawet do głowy by to nie przyszło. Tylko czego ma to dowieść - nie rozumiem.

danielr9 napisał:
Człowieku zgłoś się do psychiatry. Zadałem Ci konkretne pytanie...skąd Ty czerpie takie bzdurne wnioski?
Figury przedstawiające Matkę Boska to balwochwalstwo? Czyś Ty zjadł rozum? Proszę mi pokazać w którym miejscu Biblii jest zakaz tworzenia rzeźb?
Przecież Maria jest traktowana tylko i wyłącznie jako człowiek. Jej rzeźby są dziełem artystycznym i pamiątka. W Biblii jest zakaz tworzenia rzeźb i obrazów ale tylko tych które przedstawiają inne bóstwa lub podobieństw Boga. Obrazy Marii nie są więc sprzeczne z Biblia tak jak obrazy i malowidła apostołów czy Jezusa.

Nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytania...jak z Tobą rozmawiać? Balwochwalstwo jest wiara w wielu bogów. Kościół katolicki wierzy tylko w jednego Boga.
Teoretycznie z definicji może i w Jednego. Ale aby zyskać to co miał zyskać kościół instytucjonalny zaciągnął/wchłonął wiele złych praktyk z pogaństwa. Między innymi boski kult ludzi przerobiony na chrześcijańską modłę nie znana przedtem chrześcijanom w własnych szeregach dopóki nie pojawiło się zepsucie odstępstwa. Danielu nie trzeba być bogiem aby odbierać kult boski. Dlatego pismo mówi tam gdzie raczej nie czytałeś: Chwały mojej nie oddam nikomu.

Tropiciel ma wiele racji. Nie trzeba czcić Marii jako bogini aby oddawać jej kult i chwałę boską. Z historii wierzeń i idei religijnych uczymy się że wielu bogów zanim stało się bogami byli przedtem ludźmi. Obnoszenie posągów, składanie darów wotywnych i kwiatów, modlitwy do Marii, cudowne obrazy i figury .... kult ewidentny - porażka.
 
K

kate2

Guest
Prędzej człowiek który czci samego siebie domagając się dla siebie pokłonów w tym, co mówi i co robi jest bałwochwalcą niż ten, który uznaje wyjątkową rolę Maryi, do której zwraca się o pomoc w swoich modlitwach.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
bla bla bla ....

Stara śpiewka i usprawiedliwienie. Moim zdaniem Maria w niczym pomóc nie może.
Dogmat papieski na potrzeby kościoła i nic ponadto
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
przecajo napisał:
Uśmiechaj się do ludzi, a Bóg o tym nie zapomni :przewraca:
Amen :)

kate2 napisał:
Kaznodzieya napisał:
Dogmat papieski na potrzeby kościoła i nic ponadto
Bla bla bla....

Stara śpiewka przeciwników KK.
Kate2 ja pisałem o faktach i to historycznych, udokumentowanych a nawet uznanych przez teologów katolickich.
To dogmat papieski o wniebowstąpieniu Marii z definicji nie opiera się na faktach.

Więc co tu jest "Bla, bla, bla" ;) ?
 
K

kate2

Guest
Odpowiem wypwoiedzią, która padła z mojej klawiatury już wczesniej i nie zamierzam mielić tematu bez końca:
kate2 napisał:
danielr9, dnia 07 Sty 2016 - 12:45, napisał: ropicielu zadałem Ci najprostsze pytanie: Czy kościół katolicki uważa że Maria jest Bogiem? Odpowiedz na to pytanie a potem zerknij co mówi dekalog. Tyle tylko od Ciebie wymagam. Myślę że takie podstawy powinieneś znać. Wtedy zrozumiesz ze kult maryjny nie ma nic wspólnego z balwochwalstwem. Nikogo nie pzrekonasz do swoich poglądów oraz do sposobu wyznawania swojej wiary gdyż tak naprawdę nikt wcale nie chce być przekonywany czy choćby otwarty na inną opcję. To 10 strona w tym temacie (padło sporo argumentów i refleksji) i wiąże się on tylko z przeciaganiem liny i dalszym atakowaniem oraz obroną własnych poglądów. Nikt przecież nikogo nie zmusza do zanoszenia modlitw do Matki Jezusa. Jesli ktoś czuje się tym zgorszony to po prostu niech tego nie robi a nie próbuje drugiego przekręcić na swoją modłę. Zazwyczaj jest tak, że katolicy nikogo do niczego nie zmuszają a jedynie próbują uzasadnić swój religijny pogląd. I robią swoje. Co innych i tak wprowadza w złość. Dochodzę do wniosku że aby uszanować własne słowo to należy je wypowiedzieć raz, porządnie, posiłkować się argumentami i własnym doświadzceniem i zejść spokojnie ze sceny.


Kaznodzieya napisał:
Więc co tu jest "Bla, bla, bla" ;) ?
Twój brak umiejetności pogodzenia się z odmiennością postrzegania wiary przez innych. I otwarcia na ich argumenty. Tak w skrócie.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Kate2. Z odmiennością wiary umiem się pogodzić. Z bezmyślnością wiernych już trudniej idzie - empatia :). Tak w skrócie


Ale to nie temat o mnie.
Zakończ już proszę te wypady w moja stronę w każdym temacie i każdej okazji.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
tropiciel napisał:
danielr9 oszukujesz ludzi ! Przyjdzie dzień, że za to odpowiesz przed Bogiem !
Dziękuję za bardzo merytoryczną argumentację i odpowiedź. Myślę, że komentarz jest zbędny.



Kaznodzieya napisał:
Danielu nie trzeba być bogiem aby odbierać kult boski. Dlatego pismo mówi tam gdzie raczej nie czytałeś: Chwały mojej nie oddam nikomu.
Kaznodzieya ten cytat (zapewne chodzi o Izajasza) nie dotyczy tego o czym jest temat.
Proszę o cytat wraz z kontekstem i przekonasz się, że chodzi o Chwałę boską, dostępną tylko dla Boga.
Tej chwały nikt Bogu w kościele katolickim nie odbiera. Maria nie jest konkurencją Boga, ani żadnym bóstwem z porównywalną chwałą.
Kościół również nie wychwala Marii w sensie chwały boskiej. Chwałę można bardzo mocno nadinterpretować...bo co to znaczy chwała?
Czy powiedzenie, że "chwała Ci za te dary" jest czynem bałwochwalczym?
"Widzimy natomiast Jezusa, który mało od aniołów był pomniejszony, chwałą i czcią ukoronowanego za cierpienia śmierci, iż z łaski Bożej za wszystkich zaznał śmierci. 10 Przystało bowiem Temu, dla którego wszystko i przez którego wszystko, który wielu synów do chwały doprowadza, aby przewodnika ich zbawienia udoskonalił przez cierpienie. 11 Tak bowiem Ten, który uświęca, jak ci, którzy mają być uświęceni, z jednego [są] wszyscy. Z tej to przyczyny nie wstydzi się nazwać ich braćmi swymi, mówiąc:
12 Oznajmię imię Twoje braciom moim,
pośrodku zgromadzenia będę Cię wychwalał"

Bałwochwalstwo?

25 A żył w Jerozolimie człowiek, imieniem Symeon. Był to człowiek prawy i pobożny, wyczekiwał pociechy Izraela, a Duch Święty spoczywał na nim [...]
i mówił: Bo moje oczy ujrzały Twoje zbawienie,
31 któreś przygotował wobec wszystkich narodów:
32 światło na oświecenie pogan
i chwałę ludu Twego, Izraela"

"Sądzę bowiem, że cierpień teraźniejszych nie można stawiać na równi z chwałą, która ma się w nas objawić"



Kaznodzieya napisał:
Tropiciel ma wiele racji. Nie trzeba czcić Marii jako bogini aby oddawać jej kult i chwałę boską. Z historii wierzeń i idei religijnych uczymy się że wielu bogów zanim stało się bogami byli przedtem ludźmi. Obnoszenie posągów, składanie darów wotywnych i kwiatów, modlitwy do Marii, cudowne obrazy i figury .... kult ewidentny - porażka.
Tropiciel oskarża kościół o wielobóstwo bo właśnie łamanie przykazań dekalodu się do tego sprowadza w tym zakresie.
To jest fałszywe i destrukcyjne działanie nakierunkowane z czystej nienawiści. Nie ma tam ani jednego argumentu który można brać na poważnie.
Przykazania w Biblii są jasne i konkretne, dotyczą konkretnej sytuacji. Sytuacji polegającej na czci innych bóstw i tworzenia ich podobizn.
Maria nie jest traktowana jako bóstwo. Składanie kwiatów nie jest niezgodne z Biblią. Modlitwy do Marii mają charakter prośmy o modlitwę do Boga.
Obrazy uznane za "cudowne" również nie są niezgodne z dekalogiem.
Może Ci się niepodobać taki sposób praktykowania wierzeń, ale nie masz niestety ani jednego biblijnego argumentu który by jasno mógł chociażby dać podejrzenia, że kult Marii w kościele katolickim ociera się o bałwochwalstwo.

Ja wiem, że dla Świadków Jehowy to nawet obchodzenie urodzin to jest bałwochwalstwo.
Ale to sa nauki wyssane z palca a celem tych nauk nie jest przekazanie prawdy od Boga...tylko celem tych nauk jest alienacja wyznawców od świata zewnętrznego.
To jest prawdziwy cel tych nauk. Powie Ci to każdy człowiek, który poznał tą organizację. Po co się atakuje kościół katolicki to też doskonale wiem. To są działania celowo wymierzone, wypaczone, przekręcone, wyolbrzymione...po to by dyskredytować kościół jako wspólnotę chrześcijan. Żeby pokazać różnicę za wszelką cenę. Nawet twierdzenie, że Jezus umarł na palu a nie krzyżu ma czysto polityczny wymiar i też jest działaniem strategicznym Ciała Kierowniczego Świadków Jehowy.
 

tropiciel

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2013
Posty
194
Punkty reakcji
9
danielr9

Propagujesz kult maryjny i bałwochwalstwo sprzeczne z Dekalogiem. Boga nie oszukasz ! Za zwodzenie ludzi odpowiesz przed Bogiem !
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Tropicielu - przestałbyś się już kompromitować i powtarzać.
Nie jesteś dla mnie partnerem do dyskusji. Nie dyskutujesz tylko uprawiasz monolog, ciągle powtarzając to samo bez żadnej argumentacji.
Nie masz bladego pojęcia o naukach Biblii więc o czym mamy pisać? Nie potrafisz ani jednego wersetu ze zrozumieniem przedstawić.
Ba...nawet nie znasz własnych nauk, które głosisz. To chyba najbardziej przerażające.
 
E

Elen

Guest
danielr9 napisał:
Ja wiem, że dla Świadków Jehowy to nawet obchodzenie urodzin to jest bałwochwalstwo.
Ooo...serio? a to ci dopiero. :niepewny:
danielr9 napisał:
Nawet twierdzenie, że Jezus umarł na palu a nie krzyżu ma czysto polityczny wymiar i też jest działaniem strategicznym Ciała Kierowniczego Świadków Jehowy.
Na szczescie nie kazdy daje sobie "wyprac" mozg i nafaszerowac go dziwnymi rzeczami jak indyka na swieto dziekczynienia. :D
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
tropiciel napisał:
OSZUKUJESZ LUDZI ! i odpowiesz za to co robisz przez Bogiem !
A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: Raka, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: "Bezbożniku", podlega karze piekła ognistego.
Więc dla własnego dobra Tropicielu: Nie wyręczaj Boga w sądzeniu.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
tropiciel napisał:
danielr9 OSZUKUJESZ LUDZI ! i odpowiesz za to co robisz przez Bogiem !
Ja nikogo nie oszukuje...odpieram za pomocą argumentów Twój atak i wykazuje, że to Ty wprowadzasz czytelników forum w błąd.
Nie straszę Cię "Boskimi" konsekwencjami bo ja w przeciwieństwie do Ciebie wierzę w Boga i Biblię i wiem (Biblia tego też naucza), że nie wolno ludzi osądzać, straszyć piekłem i Bogiem, jest to jeden z poważniejszych grzechów jakie człowiek może się dopuścić.
Skoryguj swoją postawę bracie. Jeśli chcesz ze mną pisać to proszę tylko i wyłącznie o merytoryczne odpowiedzi.
 

tropiciel

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2013
Posty
194
Punkty reakcji
9
danielr9

możesz się wybielać, a i tak Bóg wie o wszystkim i Jego nie oszukasz ! Natomiast za to, że zwodzisz ludzi, odpowiesz na Sądzie Bożym ! Wprowadzasz ludzi w błąd i nie wierzysz wcale Bogu Biblii ! Bóg ma tylko jednego pośrednika Jezusa Chrystusa ( 1 Tym. 2 : 5 ). On jedynie pośredniczy między Bogiem i ludźmi. Nie potrzebuje żadnych zastępców ( wikariuszy ), ani pośredników do pośrednika ! Wszyscy, którzy tak twierdzą mają ducha antychrysta !
 
Do góry