DIETY

D

Dorka123

Guest
Właśnie, dieta wszystkim kojarzy się z katorgą, a nie do końca tak, dlatego ja wolę używać określenia "zmiana nawyków żywieniowych", chociaż już na diecie cambridge nie jestem, to nadal jem zdrowo, bo ostatnie, czego bym teraz chciała to efekt jojo i znowu złe samopoczucie. Jeśli wybieracie dla siebie jakąś diete to sugerowałabym własnie taką, która nauczy zasad zdrowego żywienia i pozwoli Wam w łatwy sposób zmienić nawyki.
 

Kaszka-malina

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
mnie pomogło wciągnięcie się w taniec, treningi salsy 2-3 razy w tygodniu poprawiaja samopoczucie i wplywaja super na sylwetke:)
 

DoraD

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
U mnie zadziałało zrezygnowanie ze słodyczy i zamiana pieczywa na lekkie chlebki Obsta. Najlepsze są żytnie razowe. Staram się też trochę biegać lub jeździć na rowerze. Póki co już - 5 kg, ale to jeszcze nie koniec;)
 
Dołączył
17 Październik 2011
Posty
57
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Wałbrzych
To ja Wam do spisu diet coś dorzucę, bo sama stosowałam i wg mnie to fajna dieta :)
Dieta nazywa się dokładnie "3D Chili", w załączniku macie przykładowe menu - je się pokarmy ze wszystkich grup, a do tego stosuje odpowiednie kombinacje przypraw, które wpływają pozytywnie na przemianę materii. Przyznam, że byłam sceptycznie nastawiona do takich diet, ale miałam koło siebie osobe, która tę dietę stosowała i namówiła i mnie. Ładnie można sobie wyregulować metabolizm i przyzwyczaić się do stałych posiłków, poza tym nie cierpi się przy tej diecie na zaparcia.
 

Attachments

  • dzień 1.png
    dzień 1.png
    169,2 KB · Wyświetleń: 271

Neili

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2012
Posty
130
Punkty reakcji
4
Dieta nazywa się dokładnie "3D Chili", w załączniku macie przykładowe menu - je się pokarmy ze wszystkich grup, a do tego stosuje odpowiednie kombinacje przypraw, które wpływają pozytywnie na przemianę materii.

Wygląda bardzo fajnie :) A technicznie jak to wygląda? Bo widzę plan na 1 dzień, więc rozumiem, że na inne dni są inne plany? To się jakoś kupuje, zamawia, dostaje jakąś wersję? Na ile dni? Czy inne dni są identyczne, czy jakoś różne? Nie za bardzo rozumiem właśnie techniczny aspekt diety, a wygląda ciekawie :p Licze, że mi napiszesz, co i jak :)
 
Dołączył
17 Październik 2011
Posty
57
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Wałbrzych
Tak, dieta 3D jest rozpisana na 28 dni, ale można ją stosować dłużej, ale trzeba po bodajże 2 miesiącach zrobić przerwę. Każdy dostaje taką samą wersję, dieta jest raczej dla kobiet, choć nie ma przeciwwskazań dla facetów ;) Mam nadzieję, że odpowiedziałam na to, o co zapytałaś i że Cię dobrze zrozumiałam :p
 

Natasza124

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Dieta 1200 kalorii, u mnie najlepiej się sprawdziła. Nadal ją stosuję, choć nie muszę, bo schudłam 3 kg i wystarczy na ten moment:) Musze tylk ouwazać co jem i w jakich ilosciach. Tu mozecie o niej poczytać :) http://czytelnia.av.pl/dieta-1200-kalorii/ .
 
Dołączył
17 Październik 2011
Posty
57
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Wałbrzych
A ćwiczyłaś coś przy tym? Bo 1200 kcal to mało, jeśli dochodzi do tego wysiłek fizyczny. Ja podziwiam, że Ci się chciało liczyć kalorie, ja jestem na to za leniwa ;) Dlatego dla mnie łatwiejsza była dieta 3D, bo nawet miałam podane dokladne ilości. A Ty kalorie liczyłaś "na oko", czy dokładnie, z ważeniem produktów?
 

Natasza124

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
A ćwiczyłaś coś przy tym? Bo 1200 kcal to mało, jeśli dochodzi do tego wysiłek fizyczny. Ja podziwiam, że Ci się chciało liczyć kalorie, ja jestem na to za leniwa ;) Dlatego dla mnie łatwiejsza była dieta 3D, bo nawet miałam podane dokladne ilości. A Ty kalorie liczyłaś "na oko", czy dokładnie, z ważeniem produktów?

Ja posiłkowałam się tabelą kalorii, wiadomo nie zawsze udawało mi się wyliczyć dokładnie jadłospisu na 1200, ale strałam łapać się w ten pułap. Dodatkowo, w trakcie diety uczęszczałam na pilates, po to by wzmocnić swoje mięśnie, a nie z powodu odchudzania ;) Także jeśli chodzi o tę dietę, to warto spróbować :)
 

Neili

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2012
Posty
130
Punkty reakcji
4
Tak, dieta 3D jest rozpisana na 28 dni, ale można ją stosować dłużej, ale trzeba po bodajże 2 miesiącach zrobić przerwę. Każdy dostaje taką samą wersję, dieta jest raczej dla kobiet, choć nie ma przeciwwskazań dla facetów ;) Mam nadzieję, że odpowiedziałam na to, o co zapytałaś i że Cię dobrze zrozumiałam :p

Dzięki za odp. :) Wygląda nieźle, może się skuszę ;)
 

monic01

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
witam,
zanim zaczniecie stosowanie jakiejkolwiek diety myśle, że warto poczytać coś wiecej na ten temat. Od jakiegoś czasu zgodnie z moim wykrztałceniem prowadze bloga, na którym uzyskacie wiele cennych wskzaówek... dlatego w wolnej chwili zapraszam na stonę diet.com.pl
 

JurekS

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Kilak razy podchodziłem do odudzania, żadnej diety nie byłam w stanie stosować dłużej niż tydzień, ten rygor licznie kalorii, wymyślne przepisy, przy noramalnje pracy nie jeste się w stanie tego utrzymać. Zacząłem małymi krokami, zacząłem się więcej ruszać, zamiast windy - schody. Przynajmniej raz w tygodniu biegam albo kumpel wyciąga mnie na siłownię, poza tym facetom, którzy chcą schudnąć - polecam: http://facetpo40.pl/zrzuc-wage/4-nietypowe-sposoby-na-spalanie-tluszczu/ - nietypowy metody, ale coś w tym jeste. Już od jakiegoś czasu czytam, że to np. mit żeby nie jeść po 18.00, a jak kładę się spać o. 24 - to 6 godz. siedzę bez jedzenia! Te wszystkie płatki na śniadenia z jogurtem to nic tylko cukier. Poza tym o mitac też jest fajnt tekst. http://facetpo40.pl/zrzuc-wage/mity-na-temat-metabolizmu-i-odchudzania/. Zajrzę na Twojego bloga, czytam tez porady na trener.pl. Poza tym - najważniejsze - nie dajm się zwariować i nie przeliczajmy wszystkiego na kalorie.
 
M

Mariano73

Guest
Ja polecam dietę ekologiczną... warzywka, owoce i tak dalej. Możesz poczytać na ekoszyk.mos.gov.pl
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
A co możecie powiedzieć o diecie Cambridge? wiele osób ją chwali a ja muszę się za siebie zabrać., co prawda nie mam nie wiadomo ile kilogramów do stracenia ale te 8-10 było by idealnie. gdzie można ją kupić?
 
L

Lilly123

Guest
Fajna stronka Mariano, ja sama zmieniłam swoje nawyki i zaczęłam kupować więcej warzyw i owoców, ale tylko tych z ekologicznych upraw. Wtedy wem, że to samo zdrowie :)
 
Do góry