DIETY

D

Dorka123

Guest
trzeba mieć czas na przygotowywanie tych soczków ;)
chociaż pomysł dobry, ale dla mnie mało realny, może w weekendy jedynie...
co sądzicie o diecie Cambridge?
 

lufa0888

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Polecam dietę 1000 kalorii, można ją znaleźć w in ternecie bez problemu.
 

alinka106

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
ja też myslę, ze zioła to dobra rzecz.
Nie ma jak herbatka z ziół które samemu się zebrało.
Nie ma co sie odchudzać. Bo tylko zdrowie na tym cierpi :angry:
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
wszystko ;) czy ciężko jest na początku? Czy trzeba pójść do lekarza? Jak szybko waga spada?

Na początku jest zawsze ciężko. Mnie najbardziej brakowało.. coli. Jestem od niej uzależniona. Zapotrzebowanie na słodycze pokryły mi genialne batoniki Cambridge (szczerze mówiąc podgryzam je do tej pory, bo smaczne). Szybko się przyzwyczaiłam. Lekarz obowiązkowo, bo to co dobre dla mnie, niekoniecznie będzie dobre dla Ciebie. Waga w pierwszej fazie dość szybko.. potem już wolniej, ale bardzo regularnie. Jest to zapewne kwestia indywidualna, ale ja gubiłam jakieś 4-6 kg miesięcznie. No ale co ważne - zdrowo i waga nie wróciła.
 
D

Dorka123

Guest
A na colę zero nie można sobie pozwolić? wiem, że z colą ma niewiele wspólnego, może kolor, ale kalorii nie ma... Dla mnie to nie byłby problem, ale ja ogólnie mam problem z piciem (ale to brzmi ;)), bardzo mało piję i ciężko mi dojść do tych przepisowych 2 litrów dziennie. Czytałam, że w tej diecie są jakieś dodatki smakowe go wody, więc może to by mi pomogło :)
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
332
Punkty reakcji
3
Dorka to tak jak u mnie, ciężko mi wypić 1 litr na dzień a co dopiero 2... Ale walczę z tym jak tylko się da, gdy mam ochotę na coś słodkiego, biore szkalnkę wody haha :D Tez pomyslałam o tych dodatkach do wody, szczególnie jagodowy ciekawie brzmi, mają niewiele kalorii a smak zawsze lepszy niż sama woda. Bo niestety wody smakowe kupowane w sklepach maja sporo kalorii :(
 
D

Dorka123

Guest
wody smakowe sa wodami tylko z nazwy, jak przeczytasz drobny druczek to okaże się, że to napój na bazie wody, czyli jak kazdy inny napój, cola, słodzone soki itd... najlepsza jest woda z cytryną i miętą, na upały genialna i bez cukru :) no i z tymi dodatkami cambrigde też dobra pewnie, jagody lubie :) zastanawiają mnie tez te napoje ze słomką, wygodne to poza domem na pewno :)
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
332
Punkty reakcji
3
wygodne napewno, mozna zabrać wszędzie ze sobą i wypić kiedy ma sie ochotę ;)
Wie ktoś czy jesczze jest promocja na te soczki?? bo miała byc do wyczerpania zapasów?
 
L

libelule

Guest
ja też myslę, ze zioła to dobra rzecz.
Nie ma jak herbatka z ziół które samemu się zebrało.
Nie ma co sie odchudzać. Bo tylko zdrowie na tym cierpi :angry:

Moge sie zgodzić, ale tylko cześciowo. Zdrowie cierpi tylko i wyłącznie wtedy, kiedy odchudzamy sie z tłuszczu, którego nie mamy (wszelkie mniej lub bardziej zaawansowane formy anoreksji itd) oraz gdy stosujemy niezbilansowaną diete (i nie zapewniamy organizmowi wszystkich potrzebnych witamin i mikroelementów). Zdrowie cierpi o wiele bardziej przy otyłości - to jest bardzo niebezpieczny stan, nad którym trzeba zapanować. Cambrigde jest zbilansowaną dietą i w zależności od stopnia nadwagi czy otyłości można dobrać odpowiedni program odchudzania.
 
D

Dorka123

Guest
zgadzam się z libelule w 100%
polecam kalkulatory, dadzą odpowiedzi na wiele pytań, oczywiscie konsultacji z lekarzem czy dietetykiem to nie zastąpi, ale można się dowiedzieć jaka jest nasza idealna waga, jakie mamy bmi, zapotrzebowanie na kalorie itd: http://dieta-cambridge.pl/warto-wiedziec/K-bmi.html na dole tego zielonego menu są pozostałe kalkulatory :)
 

PannaCaro

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Ja polecam dietę 1000 kcal/ Jak dla mnie najlepsza. Jem na co mam ochotę, tylko w odpowiednich ilościach.. I jak się to dobrze zaplanuje (dużo warzyw, chudego kurczaka) to mozna się napchać po uszy. I nie trzeba długo czekać na efekty
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
Ja jakoś nigdy nie przepadałam za założeniami tej diety 1000kcal, ale może pomaga jeśli potrafi się odpowiednio tym wszystkim operować, aby tego jedzenia nisko kalorycznego było w miarę dużo (choć o takich rzeczach jak tłuszcze, cukry etc też trzeba pamiętać i odpowiednio sobie ułożyć), ale najważniejsze, aby dieta taka nie zamieniła się w "prawie głodówkę", jeśli ktoś np. spożywał 2,5 tys/kcal na dzień i nagle zmniejsza ot tak ilość jedzenia aby spaść do 1000kcal, no to mało zdrowe.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
A tak w temacie diet.. widziałyście nowy konkurs diety Cambridge na facebooku? Trzeba zgadnąć ile schudła osoba na zdjęciu www.facebook.com/dietacambridge
 
D

Dorka123

Guest
już co prawda po konkursie, ale pozwolę Wam zgadywać ile schudłam, hehe ;)
albo nie, sama Wam powiem :p
10 kg za mną :D cieszę się bardzo, powiem szczerze, że nie było jakoś bardzo ciężko. Jak już miałam batoniki to bez problemu powstrzymałam się przed podjadaniem miedzy posiłkami :)
 

Anusia200

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2011
Posty
14
Punkty reakcji
0
A ja myślę, że dieta to ostateczność i powinna być tylko i wyłącznie dozowana przez lekarza. Powinniśmy przede wszystkim dbać o ruch i prawidłową suplementacje diety.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
A nie uważasz, że dieta nie zawsze oznacza katorgę? Że może być po prostu wyrazem zdrowego stylu życia?
 
Do góry