Dieta na odchudzanie

Mahmed

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam mam 17 lat 183 cm wzrostu i 100 kg wagi czy ktoś by mógł mi ułożyć Dieta na spalanie tłuszczu, wymienienie dokładnie co jeść i w jakich ilościach i ile razy dziennie ? I też chciał bym żeby dobrać jakąś odżywkę do Diety w rozsądnej cenie ;)Z góry dziękuję ;D
 
W

wiki9969

Guest
Zamiast przechodzić na dietę, zacznij uprawiać ćwiczenia. One są o wiele lepsze od ograniczania spożywania posiłków. :)
 

Natasza1985

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2013
Posty
36
Punkty reakcji
0
Dieta musi być dobrana do Trybu życia, aktywności fizycznej, pod budżet i smak danego człowieka, to nie tak hop siup. Dieta którą ktoś Ci ułoży nigdy nie będzie dobra bo to Ty sam i tylko Ty wiesz co jest najlepsze dla Ciebie tylko musisz zrozumieć jaką wartośc dają Ci posiłki.
 

sylkaa

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2014
Posty
80
Punkty reakcji
1
Sobota
(1210 kcal, 30 g tłuszczu)
I śniadanie:
  • szklanka jogurtu naturalnego z 4 łyżkami płatków kukurydzianych, łyżką rodzynek i łyżeczką pestek słonecznika
    pół szklanki kawy i pół szklanki mleka 1,5 proc.tł.
II śniadanie:
  • szklanka mleka 1,5 proc. tł. zmiksowana ze szklanką truskawek, porzeczek lub malin
  • 2 kromki chrupkiego chleba
obiad:
  • filet z dorsza (150 g) skropiony sokiem z cytryny, przyprawiony cząbrem i pieczony w folii
  • 2 ziemniaki z surówka ze szklanki białej kapusty, połowy pomarańczy i plasterka ananasa
kolacja:
  • 5 pieczarek uduszonych z cebulą, wymiesznych z 2 łyżkami groszku, jajkiem na twardo, łyżką majonezu light i łyżką posiekanej natki
  • szklanka wody mineralnej

Niedziela
(1130 kcal, 26 g tłuszczu)
I śniadanie:
  • pół szklanki kawy z połową szklanki mleka 1,5 proc. tł.
  • 2 kromki grahama z 2 plasterkami białego chudego sera i 2 łyżeczkami dżemu niskosłodzonego
  • brzoskwinia lub gruszka
II śniadanie:
  • szklanka jogurtu naturalnego zmiksowanego ze szklanką soku wielowarzywnego lub pomidorowego, łyżką natki i łyżeczką bazylii
  • 2 kromki chleba chrupkiego
obiad:
  • bitka wołowa (120 g) z oregano, usmażona na łyżeczce oliwy
  • 2 ziemniaki
  • 3 łyżki buraczków bez zasmażki
  • 6 brukselek
  • szklanka soku jabłkowego
kolacja:
  • sałatka z połowy surowego lub blanszowanego kalafiora, 2 plasterków ananasa, plastra chudej szynki i łyżki majonezu light, przyprawiona curry.
 

elx

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2014
Posty
57
Punkty reakcji
0
Powodzenia. Albo możesz jeść mniej, ale to co lubisz, dobrze jest zacząć od jakiegoś probiotyku dietę. Trilac plus Cię dobrze przeczyści, co by mieć właściwy podkład pod dietę. Tylko to stosując schudniesz parę kilo
 

luna40

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2014
Posty
164
Punkty reakcji
0
Najważniejsze żebyś ćwiczyła systematycznie, odżywiała się zdrowo,jedz dużo owoców i warzyw- mniej tłusto.
 

Osmiorniczka

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2014
Posty
94
Punkty reakcji
5
A co ma powiedzieć osoba która nie bardzo może ćwiczyć. Jeśli już tylko krótkie spacerki i to powoli? Tylko wtedy chyba trzeba sobie radzić dietami?
 
D

Dorka123

Guest
No ja jestem w takiej sytuacji własnie, kolana jak u staruszki, nawet biegać nie mogę, o ćwiczeniach nie wspomnę, więc będę się ratować dietą. Już kiedyś byłam na diecie cambridge, teraz znowu chcę spróbować, bo u mnie się ta dieta sprawdziła, efektu jojo nie było, dopóki nie zaszłam w ciążę, a po niej zostało mi jakieś 5-6 kg do zgubienia. Chciałabym się z nimi uporać do maja.
 

Osmiorniczka

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2014
Posty
94
Punkty reakcji
5
Ja właśnie potrzebuje do Lipca wiec dużo czasu nie mam, a chciałabym jak najwięcej nawet z 10 kg. Bo teraz mam 87 KG kolana bolą mam problemy z chodzeniem:-( Zaczęłam już wychodzić na krótkie spacery ale co dalej? Nawet nie wiem od czego zacząć?
 
D

Dorka123

Guest
Myślałaś o Cambridge? Zerknij na ich stronę albo fb, podpowiedzą jak zacząć? Podczas całej diety bedziesz pod opieką konsultanta, dietetyka, będziesz miała pomoc i wsparcie.
 
I

Ika112

Guest
Ćwiczenia nie muszą i nawet nie powinny być zbyt forsowne, może to być gimnastyka, jakakolwiek aktywność, nawet taniec. Dieta również nie może być zbyt radykalną zwłaszcza jeśli ćwiczysz. Uważam że dobrze jest poradzić się dietetyka, można znaleźć nawet online np na stornie Acetomale, pomoże dobrać dietę i być może suplement wspomagający odchudzanie.
 

katrins

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2014
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Mahmed napisał:
Witam mam 17 lat 183 cm wzrostu i 100 kg wagi czy ktoś by mógł mi ułożyć Dieta na spalanie tłuszczu, wymienienie dokładnie co jeść i w jakich ilościach i ile razy dziennie ? I też chciał bym żeby dobrać jakąś odżywkę do Diety w rozsądnej cenie ;)Z góry dziękuję ;D

Śniadanie w diecie na spalanie tłuszczu ok. 400 kcal

kromka chleba pełnoziarnistego z serkiem śmietankowym oraz kubek jogurtu naturalnego ze szklanką pokrojonych truskawek.


Lunch ok. 500 kcal

Szklankę ugotowanego brązowego ryżu wymieszaj z łyżką posiekanej dymki. Następnie zrób sos z 2/3 szklanki czerwonej fasoli, pokrojonego w kosteczkę pomidora, dwóch łyżek posiekanej czerwonej cebuli, 2 łyżek posiekanej natki pietruszki, 1 łyżki soku z cytryny oraz 2 łyżeczek oliwy z oliwek.


Obiadokolacja ok. 600 kcal
Pół piersi kurczaka posmaruj margaryną i obtocz w bułce tartej wymieszanej ze szczyptą tymianku i rozmarynu. Ułóż na blasze i piecz w temperaturze 200°C przez ok. 40 minut. Polej pół słoika gotowanych szparagów łyżką oliwy wymieszanej z posiekanym ząbkiem czosnku. Ugotuj 2 ziemniaki, przeciśnij je przez praskę i wymieszaj z 2 łyżkami mleka oraz łyżką posiekanych orzeszków ziemnych.

Moja przykładowa dieta :)
 

Osmiorniczka

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2014
Posty
94
Punkty reakcji
5
Dorka123 napisał:
Myślałaś o Cambridge? Zerknij na ich stronę albo fb, podpowiedzą jak zacząć? Podczas całej diety bedziesz pod opieką konsultanta, dietetyka, będziesz miała pomoc i wsparcie.
Coś chyba źle patrzę bo na facebooku nie mogę ich znaleźć. :(
 

kingajar

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2014
Posty
43
Punkty reakcji
0
Zacznij do swojego jadłospisu dodawac więcej warzyw i owoców, pij dużo wody. Uprawiaj jakiś sport - spokojnie zrzucisz do lata. :) Ja z przepisów ancymonki korzystam. Również staram się trochę zrzucić i nawet mi wychodzi, nie narzekam. :) mam dodatkowo dzieci więc i one są dla mnie motywacją, czasami ze mną ćwiczą i wygłupiają się.
 
D

Dorka123

Guest
Samba, to w słusznym celu, myślę, że moderacja będzie wyrozumiała ;)
Zwłaszcza, że oprócz porad, mają tam też sporo fajnych przepisów, z których każdy może skorzystać, nawet bez przechodzenia na dietę :)
 

szwarc

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
Najlepiej pogadaj z dietetykiem - on Ci ułoży dietę konsultując się z Tobą. Jak ja Ci napiszę co masz jeść to na bank nie trafię w Twoje gusta i ta dieta po prostu Ci się znudzi. To nie jest dieta na tydzien czy dwa, to ma być dieta, która stanie się częścią Twojego życia.
 
D

Dobrawa

Guest
Dobrze jest też pomóc sobie, przyspieszając przemiane materii. Cambridge ma produkty , które są suplementami diety i wspomagaja odchudzanie. Każdy efekt daje motywację do dalszego działania. Albo można też kupić błonnik. Ja dałam około 30zł jak zamawiałam od konsultanta i codziennie dodaje do jogurtu. Wydaje mi się, ze to niby nic a jednak dalej efekty ;)
 

Tadeusz85

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2015
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ja uważam, że nie ma żadnej diety cud. Moda na wszelkie diety tak szybko jak się pojawia, tak odchodzi. Nie schudniesz trwale, jeśli nie zmienisz na stałe przyzwyczajeń żywieniowych, co oznacza polubienie i zaakceptowanie tego co się je! Inaczej to będzie walka z samym sobą, wcześniej czy później skazana na porażkę.

Jeść wszystko, ale w rozsądnych ilościach.
 
Do góry