Detektyw Rutkowski co sądzicie?

graszew

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2012
Posty
71
Punkty reakcji
2
Co uważacie na temat detektywa Rutkowskiego? Ostatnio w mediach za sprawą Madzi bardzo się promuje, dziś wyszła historia związana z porwaniem Polki w Niemczech... czy rzeczywiście robi to z powołania czy po prostu zbija kasę i realizuje potrzebę "rynku"? W moim odczuciu to tutaj chodzi tylko o pieniądze.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Prawdę mówiąc to tacy celebryci (bo jakąś gwiazdą to on już jest) średnio mnie obchodzą. Ale siłą rzeczy jakieś informacje do mnie dochodzą. Na pewno dużo robi jego image, jednak jeśli pomógł paru osobom - tym lepiej. Natomiast nie uważam za normalne ganianie za nim mediów z wyciągniętym językiem na gębie. Jeśli ktoś zaginął, rozumiem, że trzeba nagłośnić, jednak w większej części owe halo to zwykłe igrzyska dla ludu (co już pisałem w temacie o Madzi - szczerze wątpię, aby ludziom zależało na ofiarach, o których słyszą w mediach - są zwyczajnie ciekawi).
Natomiast samego faceta nie zamierzam oceniać, póki w życiu go nie spotkałem. To jedna z rzeczy, które mnie szalenie irytują - kojarząca mi się z typowym, wąsiastymi szwagrem, który bezpiecznie sprzed telewizora wydaje cwane sądy.
 

UNCLE_TONY

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2012
Posty
180
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Rutkowski to osoba dzięki, której ta cała sprawa wyszła na jaw, policja pewnie do dzisiaj by koło rzeki szukała zwłok...
Umie sobie radzić. Pomaga ludziom przy czym zarabia(programy w tv), miał parę rzeczy na sumieniu sprawa z mafią paliwową, z łapówkami ale ogólnie odbieram go jako pozytywną postać ale lubiącą się pokazywać w mediach i promować się na wszelkie możliwe sposoby
 

F.A.L.C.O

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2012
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Polska
Zgadzam się z Uncle_Tony.
Faktem jest, że Pan Rutkowski, jest dobrym detektywem, mimo wszystko jest osobą z bardzo wykolorowanym Image'm i jednocześnie osobą która ma dużo "za paznokciami".
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to jest bardzo proste. Rutkowski pracuje jak prywatny detektyw. Samodzielnie bądź w małej grupie ustala jakie są fakty, jak rozwiązać zagadki. Policja niestety to machina biurokratyczna z przewagą biurokracji. Tam jest wielopoziomowy system stołkowy i często im wyżej to mniej znający życie funkcjonariusz. Przypadkowi ludzie, których jedyna umiejętność to podlizywanie się komu trzeba. I jak jest potrzeba to ta kupa matołków obkłada się procedurami, patrzy jeden na drugiego i konsultują się makabrycznie długo. Zanim zakończą swoje procedury to taki Rutkowski dawno sprawę zakończy.
 

violcia83

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Być może gdyby nie on, do dziś szukano by porywacza, ale z tym reklamowaniem się przesadza
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
przecież to że bedzie znany oznacza że będzie miał zlecenia i kasę, kto z was prowadząc działalność gospodarczą by tak nie zrobił ?
 

UNCLE_TONY

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2012
Posty
180
Punkty reakcji
0
Wiek
30
No dlatego napisałem, że sobie chłop nieźle radzi :)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
gdyby policja nie pracowała tak jak napisałem Rutkowski by umarł z głodu
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
Powiem tak.

Ma firmę, więc się promuje. Mam gdzieś gdzie sobie swoje logo wstawia, czy adres www, sam bym tak robił, więc się mu nie dziwię.

Jest skuteczny, pewnie nie zawsze, ale kto jest skuteczny zawsze? nikt.
 

Zamyślony

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2012
Posty
40
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Skuteczność nie ma nic do rzeczy.
Nie czepiałbym się go nawet za to, że rozpoczął własne dochodzenie, mimo iż ma odebraną licencję na wykonywanie zawodu detektywa.

Kompletnie nie jest to skuteczne działanie- materiał filmowy nie ma mocy dowodowej
Super, że poddał chłodniejszej ocenie(prawdopodobnie jako jeden z niewielu) matkę i podejrzewał ją.
Bardzo rozśmieszyła mnie policja, gdy medialny teatrzyk zagrał któryś z ich psychologów śledczych i zaczął malować portret psychologiczny mężczyzny, który wyrwał Madzię z wózka.

Wracając do Rutkowskiego- to idiota z kryminalną przeszłością i do tego śmiesznie kiepski naśladowca dziwnego połączenia Terminatora ze współczesnym detektywem.
Nie wierzę, że samodzielnie dochodzi do rozwiązań.
 

slavo87

Nowicjusz
Dołączył
8 Grudzień 2011
Posty
111
Punkty reakcji
1
A pamiętacie taki program "Rutkowski patrol" czy jakos tak. Osobiście go nie lubię, ma w sobie coś irytujacego ( za duża pewność siebie) jednak trzeba spojrzeć na fakty, gdyby nie on to sprawa małej Madzi nie wyjaśniłaby się tak szybko. To że sie promuje rozumiem, ogólnie oceniam go neutralnie.
 

UNCLE_TONY

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2012
Posty
180
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Detektyw to był jego program. Rutkowski patrol to logo, którym reprezentują się jego ludzie.
 

misiektygrysek

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
236
Punkty reakcji
8
Wiek
41
Kolejny"hot temat"...Kolejne mydlenie oczu i skupianie się na pierdołach, po to żeby polaczki mieli o czym nawijać, a pan Tusk i jego kolesie w tym czasie po cichu podpiszą kolejne absurdalne ustawy...
Rutkowski jest dobry w tym co robi,musi być dla kogoś niewygodny skoro media wyprodukowały taką nagonkę na niego.
Nie ma nic bez powodu.
 

slavo87

Nowicjusz
Dołączył
8 Grudzień 2011
Posty
111
Punkty reakcji
1
Jest niewygodny dla Policji o czym sam mówi. Odebrali mu licecję bo ujawnił, że jakiś Pan X ( nie pamiętam dokładnie więc nie piszę) będący stróżem prawa jest wmieszany w nielegalne interesy.
 

mateoaka

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2012
Posty
51
Punkty reakcji
3
Dokładnie. Irytuje mnie on jako osoba, ale jego działalność nie przeszkadza mi. Śmieszy mnie nagonka na niego po aferze z Magdą z Sosnowca - dzięki człowiekowi prawda wyszła na jaw, a tymczasem media (TVN!!!) jadą po nim po całości.
 

Carlos83

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2011
Posty
113
Punkty reakcji
1
Cwaniaczek, jego gadanie znacznie przewyzsza jego potencjal.
 

Michał J

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2011
Posty
42
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Miasto
Polska
On zawsze był dla mnie raczej przestępcą.. Tylko przestępca tak porusza się w takim świecie.
Mam przykład ponieważ kiedyś pracowałem w jednej agencji ochroniarskiej co prawda ale właściciel
miał spore konflikty z prawem . Porwania itp. Podobnie widzę Tego pana.
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Wlasnie dostal 2 lata za walki finansowe.

Dobrze ze wkoncu sie do niego dobrali. Cwaniak i przestepca.
 

marta..

(...)
Dołączył
9 Listopad 2009
Posty
843
Punkty reakcji
71
Miasto
Home is where the heart is.
Nie znam człowieka. Ale jako postać medialna, nie wydaje mi się do końca ok.
Nie podobało mi się głownie to, że przekazał do mediów taśmę na której Matka Madzi przyznaje, że ją upuściła. To takie niezbyt profesjonalne i etyczne mi się wydało.
To niezły też psycholog. Wciągnął tą rodzinę w jakąś grę. Biorąc z nimi udział i pewnie organizując całe te pożal się Boże konferencje, na których rodzina opowiada o intymnych sprawach całej Polsce. Te sprawy wg mnie pokazują, że z etyką to ten Pan ma na bakier.

Co do tego czy jest skuteczny.. zapewne, ale jego metody dla mnie są nie zawsze dobre. Wydaje mi się, że po trupach do celu, to jego dewiza.
 
Do góry