Depresja, totalny brak chęci do życia

shikabane hime

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2010
Posty
478
Punkty reakcji
6
Wiek
31
Miasto
Toruń
przynajmniej masz jakieś poglądy ;) nie pójdziesz? a co zje cię ? Kalisz kurcze , kawał drogi do Torunia co nie ? :D
 

rorek231

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2010
Posty
24
Punkty reakcji
0
Żałuj, że nie dalej;) Im dalej od takiego jak ja tym lepiej :]

Co do psychologa to boję się otworzyć przed kimkolwiek, więc ciężko by było.
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
Myślę że słowa tu powiedziane wyolbrzymiają niby depresję.
Też kiedyś założyłem temat "Depresja" twierdząc że na nią zapadłem, nic bardziej mylnego...
i cholernie mi głupio, co jakiś czas strzela mi coś głupiego do głowy. Choć najgorsze że od czasu do czasu sumienie przypomina błędy i głupstwa, a to boli, ma się chęć trafić do szpitala z pękniętą czaszką po uderzeniu głową w mur.
Ale to tylko słowa.

Wszelkie cierpienia i przyjemności powinno odbierać się skromnie. Przeżywać i wyolbrzymiać to na czym człowiekowi zależy.
Człowiek jest zaraźliwy, wystarczy rozmowa z radosną i pełną humoru osobą aby samemu się choć trochę uśmiechnąć.

Jakie ma znaczenie depresja...
Żyje się tu i teraz.
Z ludźmi trzeba rozmawiać i trzeba chcieć. Nikt nie powie nikomu że "nie chcę z Tobą rozmawiać" bo samemu czuje się kiedy przestać. Rozmowa daje sporo, bo czy to jest brzydal czy piękna panna, to ludzie się interesują tą osobą, choć tego nie mówią. Tego zainteresowania brakuje bardzo często, sam często twierdzę "a kogo to obchodzi co robię, do czego doszedłem i kim jestem" ale jak się spotka jakiegokolwiek człowieka, w dowolnym wieku to nawet głupio jest milczeć, choćby zacząć rozmowę np. "pogoda dziś dopisuje".
Po kilku rozmowach z ludźmi nawet nie zauważy się że przestaje się myśleć o sobie a o innych zaczyna się myśleć. Naturalna kolej rzeczy.

rorek Czy po rozmowie tutaj czujesz się lepiej? - myślę że nie nie, mimo wielu słów otuchy i wzorowych rad.
Czas zacząć rozmowę na inny temat, związany z ludźmi i tym czym się zajmują, kim są i do czego doszli. To pozwala zapomnieć o własnych niepowodzeniach i błędach. Nie trzeba wiele zmieniać nawet jak by się wydawało w beznadziejnym życiu. Wystarczy się zainteresować ludźmi, porozmawiać (otworzyć się na świat), a odwdzięczą się tym samym.

Możliwe że się mylę, możliwe że znów popełniam wielki błąd, oceńcie sami.
 
P

P@tryk

Guest
Cieszcie się ludzie, że nie jesteście chorzy na nic przewlekłego, wtedy to krok do deprechy :p Ale jakoś trzeba sobie w życiu radzić, nawet jeśli wakacje ma się wycięte z życiorysu :/
 

shikabane hime

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2010
Posty
478
Punkty reakcji
6
Wiek
31
Miasto
Toruń
bzdury gadasz rorek . ale zgadzam się ze Smutnym Znajomym , rozmowa z kimś "weselszym" na pewno by ci pomogła więc szkoda , że nie jesteś z Torunia . jak kiedyś będziesz to jestem do dyspozycji ;) A jak ty Smutny Znajomy doszedłeś do tego , że to urojenie ?
 

stenciu

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2009
Posty
68
Punkty reakcji
2
Wiek
31
Moim zdaniem to zwykłe pogaduchy od czasu do czasu z ludźmi wystarczają :].. shikabane a mogę ja wpaść do Ciebie z prośbą o pomoc, na pogaduszki? :p..
 
P

P@tryk

Guest
bzdury gadasz rorek . ale zgadzam się ze Smutnym Znajomym , rozmowa z kimś "weselszym" na pewno by ci pomogła więc szkoda , że nie jesteś z Torunia . jak kiedyś będziesz to jestem do dyspozycji ;) A jak ty Smutny Znajomy doszedłeś do tego , że to urojenie ?



Może spotkamy się w Inowrocławiu ?? :D
 

shikabane hime

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2010
Posty
478
Punkty reakcji
6
Wiek
31
Miasto
Toruń
możemy się spotkać , ale tylko w Toruniu :D a co sobie będę żałować . chyba założę jakąś fundację :D
 

shikabane hime

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2010
Posty
478
Punkty reakcji
6
Wiek
31
Miasto
Toruń
toż to kawał drogi do Inowrocławia . może jak moja fundacja się rozbuduje i będę miała "filię" w Inowrocławiu :D
 

shikabane hime

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2010
Posty
478
Punkty reakcji
6
Wiek
31
Miasto
Toruń
nie wiem jak mogłam coś takiego uczynić. toż to przeczy mej naturze . trzeba było mnie powiadomić to byś nie stał a tym bardziej jak głupi :D
 
P

P@tryk

Guest
Cholerka, no nie pomyślałem o tym, aby Cię powiadomić, ale powinnaś się domyślić, że przyjechałem, a poza tym mam 192cm wzrostu, jak mogłaś mnie nie zauważyć ?? :D
 
Q

quid pro quo

Guest
No widzę, że tu też ładny spamik - pamiętajcie o nowym poście na nowej stronie, aby zatrzeć ślady :D czyli post 61 na temat, chyba że dłużej macie zamiar roman... tzn. spamować :D
 

shikabane hime

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2010
Posty
478
Punkty reakcji
6
Wiek
31
Miasto
Toruń
no tak , powinnam mój błąd :D nie wiem , może dlatego , że ja mam 160 ;)trzeba było się jaskrawo ubrać albo kwiaty kupić :D
 
P

P@tryk

Guest
Stałem z kumplami także, nie rzucałem się tak w oczy :D

PS: Quaid Pro, wszystko jest na temat, poprawiamy sobie na wzajem humor :D
 

shikabane hime

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2010
Posty
478
Punkty reakcji
6
Wiek
31
Miasto
Toruń
jakie ślady masz na myśli quid pro quo ? :D

no widzisz to ja biedna miałam cię szukać . ale z ciebie dżentelmen :D
 
Q

quid pro quo

Guest
Ślady zbrodni, jaką jest spam! :D

Stałem z kumplami także, nie rzucałem się tak w oczy :D

PS: Quaid Pro, wszystko jest na temat, poprawiamy sobie na wzajem humor :D

Ciężko Ci będzie bronić tego zdania, jeżeli będziesz miał bana.
No, chyba że Wam na kontach nie zależy (jak np. mi) :)

Edycja. Odpowiedź do postu poniżej.
Od tego jest PW. :)
Myślę, że jak dostaniecie bana, to Wam humor się nie poprawi.
Mnie jest to np. obojętne, bo to nie pierwsze konto na tym forum.
 

shikabane hime

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2010
Posty
478
Punkty reakcji
6
Wiek
31
Miasto
Toruń
quid pro quo ty to nawet przyjemna rozmowę umiesz spierdzielić . ehh można się było tego spodziewać . kolega ma depresję a ja jako , że mam miękkie serce pomagam mu :)
 
Do góry