Debata Kopacz-Szydło

Status
Zamknięty.

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
malarek napisał:
Polska w której pasą się Lidle, Tesca, Auchany, Biedronki, Ople a takie jak Społem czy FSO w piachu robale gryzą. Sam wieję w marcu z całą rodziną bo kurdę - ludzie - szukałem pracy 6m-cy i mam, kurierka, bus za 35500 do spłaty i netto 2200 na miesiąc + prowizje. Jak zarobię 3500 na łapę to góra! Odejmijcie z tego ratę za auto, mieszkanie i zostaje na życie 0!
FSO nie rozśmieszaj mnie. Te marki marketów są wszędzie w Europie, a pasą się dlatego bo Polacy mają dużo pieniędzy wydają je na zakupy. Polska kwitnie, a to, że Ty jesteś nieudacznikiem i Tobie nie wyszło to wcale nie oznacza, że inni mają tak samo. Jedziesz teraz na zachód pokazać tam, jakim bedziesz słowiańskim robolem, który nie potrafi sobie poradzić we własnym kraju. Londyn, Berlin, Madryt czy Amsterdam pełny jest Polaków grzebiącyvh po śmietnikach, którzy nic nie potrafią. I co? Tam też rządzi PO i nie da się wyżyć?

Rozumie, że jedziesz na Białoruś bo tam władze są najbliższe PiSowi?
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 448
Punkty reakcji
107
Miasto
Dąbrowa Górnicza
AaronH napisał:
Demokratycznie powinni nie utajniać taśm z podsłuchów i dać światu posłuchać. Tymczasem całkiem demokratycznie zdemolowali WPROST i kilku innych którzy dzioby nadstawili. Ot mi demokracja. Jeśli nie było czego ukrywać to po co ukryto? Dla dobra śledztwa? hahahahaaa.... czy może potrzeba było czasu na "wycinki" w taśmach?
Ale kto co ukrywał? Skąd masz takie informacje? Skąd wiesz, że były wycinki w taśmach. Skąd wy bierzecie te teorie spiskowe?



malarek napisał:
Wczoraj wyszły kolejne taśmy i co? Prokuratura znowu żąda utajnienia? A na czyj wniosek? Znowu chcą ukrywania niby tej nie korupcji? Zejdź chłopino na ziemię.
Rozmowy polityków nie powinny być podsłuchiwane bo to szkodzi interesowi Państwa i koniec. Bardzo źle, że wyszły jakiekolwiek taśmy. Są tylko dwie osoby w Europie, które się cieszą, że taśmy wyszły na jaw: Władymir Putin oraz Jarosław Kaczyński
Bardzo dobrze że wyszły. Tylko agitacja rządowa może wierzyć że szkodzi to państwu. Taśmy pokazały że marnują pieniądze państwa na prywatne imprezy a sami nie wydają na siebie tyle pieniędzy np Sikorski za pieniądze państwa był bardzo hojny dla siebie a za własne pieniądze kupuje sobie tanią pizze . Dodatkową dla swojego pana Tuska kupuje za pieniądze państwa bardzo drogie Cygara i jego problemem było to że nie może kupić dla władcy bardzo drogiej wódki . Sami określili swoje rządy że są Kupą , Kamieni i państwo dla nich nie istnieje . Tylko agitacja może pytać o ukrywanie taśm. Służby siłą chciały zabrać te taśmy i chcieli ukryć dane osoby która im je dała. Mają do tego prawo bo prawo pozwala chronić źródło informacji.
Tylko agitacja która za pieniądze PO może być zachwycona ich rządami . Po taśmach Wprost nie da się ich popierać. Jeśli taka osoba się pojawi to udowodniła że robi to dla pieniędzy . Dla pieniędzy widzi raj na ziemi i tego raju wyjechało 2 lub 3 miliony osób . Agitacja znieważa ofiary Smoleńska i osoby które musiały wyjechać. PO płaci na koniec poważne pieniądze bo koniec jest bliski. Wierzą że agitacja internetowa coś da bo organy propagandowe zbankrutowały . TVN kupi jakaś stacja Amerykańska a przez wiele lat agitacja rządowa . Nawet nie uratował ich stadion Legii który dostali za darmo jako nagrodę za agitację. Gazeta Wyborcza istnieje dzięki reklamą od państwa a szczególnie spółek które kontroluje państwo i maja tak słabą sprzedaż że ich gazety musi rozdać do niektórych filmów Helios i McDonald jeśli ma własny budynek to też rozdaje tą gazetę i dawali ją przez długi czas do zestawu śniadaniowego bo nikt nie chce jej kupować np McDonald Włoski jeśli oferuje gazety to oferuje spory ich wybór a naszym kraju rozdają tylko Gazetę Wyborczą .

Dziennikarze jak Tomasz Lis nie są wstanie zainteresować ludzi propagandą rządową . Pomimo tego że Newsweek Polska dostaje sporo ogłoszeń i dostaje agitację wielbiącą UE i dodatki które sposób fanatyczny wielbią prowadzenie Euro naszym kraju
Co im zostało to wynajęcie fanatyczny agitatorów którzy widzą raj na ziemi. Nie podają gdzie mieszkają bo wtedy można sprawdzić jakie jest ich miejscu zamieszkania bezrobocie i ile mieszka tam osób. Nie mają żadnych argumentów i jedynie co promują to nienawiść i agitację.
Po wyborach nastąpi zanik agitatorów bo nie dostaną więcej pieniędzy na agitację.
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
malarek napisał:
Naprawdę jaja sobie robisz. Wyliczasz dekady i rozwój a więc policz jaki jest koszt materiałów i jaki jest koszt pracy. Za te kasę powinniśmy mieć tu zachód a nie kawałki nieskończonych i zapadających się autostrad! Ledwo po remoncie a już ogłaszają przetargi na kolejne remonty!
Niedokończone, zapadające się? Gdzie? Jakie? Autostrady w Polsce są świetne. Jeżdżę nimi ciągle. Nareszcie! Kaczyński nic nie zbudował!!!! To co wolisz jego?
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 448
Punkty reakcji
107
Miasto
Dąbrowa Górnicza
malarek napisał:
Naprawdę jaja sobie robisz. Wyliczasz dekady i rozwój a więc policz jaki jest koszt materiałów i jaki jest koszt pracy.
Za te kasę powinniśmy mieć tu zachód a nie kawałki nieskończonych i zapadających się autostrad!
Ledwo po remoncie a już ogłaszają przetargi na kolejne remonty!

Naprawdę aż tak ślepy jesteś?
Nie potrafisz otworzyć gazety i przeczytać że odcinek 1km drogi kosztował 65mln.zł?
Nie potrafisz dopatrzeć się że zużyto ileś tam ton asfaltu który kosztuje w hurcie 180zł za tonę?
Nie potrafisz przeliczyć piachu i reszty betonu!?

Chłopie! Nie raz robiłem własny kosztorys remontowanych obok domu ulic! Prawie co do centa!
Dlaczego wychodziło mi zawsze o 60-65% mniej jak to kosztowało?

No bo widzisz! Jest tak:
Miasto buduje ulice. Miasto ogłasza przetarg w którym wygrywa firma z miasta. Firma z miasta płaci miastu za pozwolenia!
Kapujesz?

I Ty mówisz o uczciwości? O uczciwości w chwili w której 400m chodnika z kostki był bym w stanie miastu wykonać z materiałem za kwotę łączną 1mln.zł a wygrywa tylko ten który zrobi to samo ale za 10mln.zł?
Otwórz oczy!

Do przetargu staje 10 słupów. Słupy krzyczą że remont = 10mln.zł!
Faktyczny koszt brutto to 1mln.zł!
Co robi Unia? Dofinansowuje 80% inwestycji czyli ile daje miasto?
I co się dzieje z kasą później? No powiedz!
2mln. musiało dać miasto na remont który naprawdę kosztował 1mln.zł.
Wyjęto z kasy Państwowej 2mln. 1mln. znika! Unia daje 8mln. które znikają w ustawionych fakturkach!
Wiesz jak to się odbywa?
A no po skończonej robocie odwiedza Cię ekipa z walizką po cichu! Wtedy Polityk ma na jachty i posiadłości!

Gdzie jest w tym wina rządzącej partii?
No patrz!
Nikt nie wpadł by przeliczyć koszt materiału, pracy itp.
No patrz.
Szok.
Nie warto dawać faktów tej osobie . Zajmuje się za pieniądze agitacją rządową bo tylko taka osoba po Taśmach Wprost zajmuje się wielbieniem rządu i promuje też Gazetę Wyborczą i TVN których społeczeństwo nie chce korzystać bo jest to jawna agitacja.
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
malarek napisał:
Naprawdę aż tak ślepy jesteś? Nie potrafisz otworzyć gazety i przeczytać że odcinek 1km drogi kosztował 65mln.zł? Nie potrafisz dopatrzeć się że zużyto ileś tam ton asfaltu który kosztuje w hurcie 180zł za tonę? Nie potrafisz przeliczyć piachu i reszty betonu!?
Skąd Ty bierzesz te informacje? Ktoś ci nakłamał jakiś bzdur!

Sieć dróg i autostrad wzrosła w ciągu dekady prawie pięciokrotnie – z 632 kilometrów do ponad 3 tysięcy!!!! Budowaliśmy je dosyć tanio bo średnio po 9,6 mln euro za kilometr podczas gdy w takiej Holandii każdy kilometr kosztował 50 mln euro. Nowe drogi zwiększyły bezpieczeństwo bo 10 lat temu na 100 tys. wypadków ginęło w Polsce 15 Polaków podczas gdy dzisiaj tylko 9.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 448
Punkty reakcji
107
Miasto
Dąbrowa Górnicza
AaronH napisał:
Naprawdę jaja sobie robisz. Wyliczasz dekady i rozwój a więc policz jaki jest koszt materiałów i jaki jest koszt pracy. Za te kasę powinniśmy mieć tu zachód a nie kawałki nieskończonych i zapadających się autostrad! Ledwo po remoncie a już ogłaszają przetargi na kolejne remonty!
Niedokończone, zapadające się? Gdzie? Jakie? Autostrady w Polsce są świetne. Jeżdżę nimi ciągle. Nareszcie! Kaczyński nic nie zbudował!!!! To co wolisz jego?
Skończ agitacjo . Wstydu sobie oszczędź bo każdy wie że za pieniądze wielbisz rząd bo tylko taka osoba nie widzi bezrobocia i afer.
Wierzy raj na ziemi który zrobił rząd .
 

malarek

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2015
Posty
116
Punkty reakcji
9
Wiek
38
Niepoważny jesteś. Agitacja za pieniądze. Dobre. Nie moją winą jest to że nie chcesz dostrzec prawdy. Za 10mln.zł powinieneś mieć kilka ulic w kolorowej kostce a nie jedną. Za 100milionów powinieneś mieś nowy asfalt na kilku ulicach a nie na jednej. Tak ciężko Ci sprawdzić ceny materiałów budowlanych?
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
malarek napisał:
I Ty mówisz o uczciwości? O uczciwości w chwili w której 400m chodnika z kostki był bym w stanie miastu wykonać z materiałem za kwotę łączną 1mln.zł a wygrywa tylko ten który zrobi to samo ale za 10mln.zł? Otwórz oczy!
Bzura, bzura i jeszcze raz bzdura. 15 lat pracowałem w branży budowlnaej i największą jej bolączką jest zapis, że wygrywa ten o najniższe cenie. 99% przypadków w Polsce to przetargi, że kosztorys wynosi 10 mln a wygrywa ktoś kto zdeklarował się zrobić to 1 mln zł. Więc problem jest dokładnie odwrotny w stosunku do tego co piszesz. Jesteście nakręcani kłamstwami przez faszystowskie media, które mają cel zrobić Wam wodę z mózgu i utorować drogę do władzy wielkiemu wodzowi
 

malarek

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2015
Posty
116
Punkty reakcji
9
Wiek
38
Przedstaw mi kosztorys 1km autostrady!
W tej chwili!
Od A do Z proszę! Od wykupienia terenu po utwardzenie, badania, nawóz piachu, asfalt po kuźwa barierki!
9,6mln. euro = prawie 40 milionów złotych!

Proszę też o przedstawienie hurtowej ceny materiałów!
Zaczniesz liczyć sam to się w końcu doliczysz człowieku!
G... mnie interesuje Holandia w której koszt ziemi jest 100x wyższy jak w Polsce! G... mnie interesuje Holandia w której budowlaniec technik bierze minimum 3000 euro za pracę! Interesuje mnie syf zwany Polską!

Liczyłem koszt kilometra autostrady zgodnie z cenami gruntów na 2012r! Liczyłem koszt pracy i koszt materiałów!
Wyszło mi 16mln.zł a nie 40!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 448
Punkty reakcji
107
Miasto
Dąbrowa Górnicza
AaronH napisał:
I Ty mówisz o uczciwości? O uczciwości w chwili w której 400m chodnika z kostki był bym w stanie miastu wykonać z materiałem za kwotę łączną 1mln.zł a wygrywa tylko ten który zrobi to samo ale za 10mln.zł? Otwórz oczy!
Bzura, bzura i jeszcze raz bzdura. 15 lat pracowałem w branży budowlnaej i największą jej bolączką jest zapis, że wygrywa ten o najniższe cenie. 99% przypadków w Polsce to przetargi, że kosztorys wynosi 10 mln a wygrywa ktoś kto zdeklarował się zrobić to 1 mln zł. Więc problem jest dokładnie odwrotny w stosunku do tego co piszesz. Jesteście nakręcani kłamstwami przez faszystowskie media, które mają cel zrobić Wam wodę z mózgu i utorować drogę do władzy wielkiemu wodzowi
Wiele inwestycji na Euro 2012 powinno już zostać dawno skończone i za te inwestycję firmy i pracowniczy nie dostali dostali pieniędzy do dzisiaj. Jest to oczywiste dla osób które pracują tej branży. Tylko agitacja może być zachwycona obecnym państwem i wymyślać że pracowała tej branży bo tej branży jest szczególna nienawiść do rządu . Przez Euro 2012 wiele firm zbankrutowało . Agitacja szaleje bo wybory są bardzo blisko a porażka za kilka godzi stanie się pewna .Agitacja wymyśli jakieś absurdy i jakieś hasła . Bo wielbi rząd za pieniądze . Tylka taka osoba wierzy że Po wybudowało nowe drogi .
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
pan k napisał:
Nie warto dawać faktów tej osobie . Zajmuje się za pieniądze agitacją rządową bo tylko taka osoba po Taśmach Wprost zajmuje się wielbieniem rządu i promuje też Gazetę Wyborczą i TVN których społeczeństwo nie chce korzystać bo jest to jawna agitacja.
Twój komentarz pokazuje właśnie jak tworzysz historie na każdy temat. I tak powstają wszystkie Wasze teorie. Jesteście zwykłymi kłamcami.



malarek napisał:
Interesuje mnie syf zwany Polską!
Nie nazywaj tak mojego kraju. Polska to kraj któy odniósł bardzo duży sukces ale jeszcze wiele spraw musi polepszyć. Syf to Ty robisz w internecie i masz zapewne w życiu. Zamiast stanąć prze lustrem i powiedzieć to moja wina bo nie zrobiłem wszystkiego aby było lepiej wymyślasz teorie i zrzucasz to na władze, żydów, masonów i ufoludki. To się nazywa, klasyczne, polskie nieudacznictwo oraz roszczeniowa postawa wobec otaczającego nas świata. Za granicą też ci nie wyjdzie.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 448
Punkty reakcji
107
Miasto
Dąbrowa Górnicza
AaronH napisał:
Nie warto dawać faktów tej osobie . Zajmuje się za pieniądze agitacją rządową bo tylko taka osoba po Taśmach Wprost zajmuje się wielbieniem rządu i promuje też Gazetę Wyborczą i TVN których społeczeństwo nie chce korzystać bo jest to jawna agitacja.
Twój komentarz pokazuje właśnie jak tworzysz historie na każdy temat. I tak powstają wszystkie Wasze teorie. Jesteście zwykłymi kłamcami.
Chyba ty. Tylka taka osoba bo Taśmach Wprost jest zachwycona rządem .Udowodniła to tematami
Czy grozi nam największa katastrofa od czasów rozbiorów Polski? i temat Polska, kraj sukcesu .
Temat Polska ., kraj sukcesu udowadnia że ta osoba zajmuje się agitacją rządową . Napisała że wybiera się do Niemiec tam szukać pracy . Z raju na ziemi ucieka się .
Wszystkie posty są zachwytem nad rządami PO i PSL . Tylko osoba która bierze pieniądze od rządu może być nim zachwycona.
 

malarek

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2015
Posty
116
Punkty reakcji
9
Wiek
38
Dobra, skończ już. Skończ lub przedstaw fakty! Fakty dzięki którym wyliczysz koszt budowy autostrady!

ASFALT MODYFIKOWANY ORBITON 45/80-80, cena za tonę detal 2000zł/brutto / hurt 1450zł/brutto
wydajność przy warstwie 8cm = do 10m2/tona http://www.orlen-asfalt.pl/PL/NaszaOferta/Cennik/Strony/default.aspx
Szerokość pasa http://www.nowosolna.info/index.php?option=com_content&view=article&id=226:parametry-techniczne-autostrady-a1-strykow-tuszyn&catid=28:autostradaa1&Itemid=41
6,75m x 1000 = 6750m2 /10 = 675 ton asfaltu x 1450zł brutto = 978,750zł za asfalt na odcinku 1km!
Asfalt to najdroższy materiał. Piach mamy po 8-24zł/tona.
Gdzie tu jest 40mln. zł???

I przestań wyciągać inne tematy i wypowiedz się do końca w tym!
Czekam na fakty!
Proszę mi przeliczyć 40mln.zł za kilometr autostrady według cen materiału!!!
Licz albo daj na luz!
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
całe szczęście dziś koniec debat, spotów i obiecywania

od poniedziałku zaczynamy rozliczać PIS, bo po niedzieli PO to już przeszłość
 

malarek

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2015
Posty
116
Punkty reakcji
9
Wiek
38
Szkoda że odchodząc - PO nie może zabrać ze sobą swoich zwolenników.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tutaj nie przesadzaj, każdy ma prawo do swoich poglądów, jak ktoś lubi PO to niech sobie lubi bo ma prawo
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 448
Punkty reakcji
107
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Jimmy James napisał:
Debata miała być na temat gospodarki i inne tematy a nie o Kaczyńskim
Przecież nie Beata będzie podejmowała decyzje gospodarcze, dlatego pytała o Jarka


pan k napisał:
Udowodniła że nie mają żadnego programu
Obie udowodniły, że nie mają pomysłów x)
Kopacz tej debacie i następne gdy wystąpiły debaty wszystkie komitetów udowodniła że nie ma poglądów. Nie potrafiła odpowiedzieć na pytanie związane z gospodarką i inne pytania. Pytała o słowa Kaczyńskie a pytania dotyczyły jaki ma program wyborczy jej partia a nie potrafiła tego odpowiedzieć i celem ich istnienia jest PIS . Szydło na kreowane zarzutu o państwie wyznaniowym nie potrafiła przypomnieć cytatów z taśm Wprost i jej ministrów. Nie podała też przykładu strony antykomor . Osoba którą ją stworzyła spotkały szykany. Wpadli do niego antyterroryści i straciła komputer . Nie odzyskała go. Przez pewien czas była szykanowana prawnie bo chcieli coś znaleźć .Dajcie człowieka a wina się znajdzie . Nie zapytała jakim prawem uczestniczy Marszu Marszu Niepodległości byli przed wyjazdem filmowani i dodatkowo przyjechała do nich policja kryminalna a jeśli mieli pecha to byli przeszukiwani. Po marszu jeśli mieli pecha to wpadali do ich autobusu Białe kaski a tam bili i gazowali te osoby. Gdy upadły na ziemie też dostały pałkami . Zrobiła by tym niespodziankę Kopacz .
Żadnej debacie ludzie nie mogli przez internet zadawać pytań lub nagrać pytanie.
Dla Kopacz te pytania od ludzi były by nie wygodne. Pojawiły by się filmy na których widać jak nielegalnie filmują ich przed marszem , dostała by film na którym widać jak Białe kaski wpadają do autobusy i rzucają na ziemie ludzi a te osoby bez powodu przeszukiwano a jedna osoba została przez pobita i dostała gazem , film z łapanki na moście po marszu i zatrzymywali ludzi bez podawania powodu . Nie opowiadali Gazecie Polskiej czemu zatrzymują te osoby .Jej partia twierdzi że od 25 lat mamy wolność . Trudno uznać za wolność nielegalne filmowanie i przeszukiwania . Za wolność wpadanie do autobusu białych kasków i bicie ludzi . Nie było możliwości by ludzie przesłali pytania lub je nagrali.
 

malarek

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2015
Posty
116
Punkty reakcji
9
Wiek
38
Herbatniczek napisał:
tutaj nie przesadzaj, każdy ma prawo do swoich poglądów, jak ktoś lubi PO to niech sobie lubi bo ma prawo
Oczywiście że tak ale lubując niech myśli logicznie i pisze z sensem popierając faktami.
Naprawdę ludziom ciężko zrozumieć bo się nie znają!
U nas z gruntami pod autostrady jest tak:
- zbiera się ekipa i planuje trasę
- przez następne lata wykupują od bidoli grunty za grosze
- dopiero wtedy gdy jest już oficjalny plan - grunty odsprzedają Państwu!
Kupili za 3500zł/ha a sprzedają za 55000zł/ha! Proste ale przecież to tak ciężko zrozumieć!
I jest jeszcze coś takiego jak ustawa o ochronie danych osobowych! Stworzona tylko po to by nie było można łatwo dojść kto wykupił masowo grunty na trasie E7 Olsztyn>Nidzica kilka lat temu i kto je dzisiaj Państwu odsprzedaje.
 

Jimmy James

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2015
Posty
143
Punkty reakcji
8
malarek napisał:
Polska w której pasą się Lidle, Tesca, Auchany, Biedronki, Ople a takie jak Społem czy FSO w piachu robale gryzą.
Rozumiem, że należy zamknąć wszystkie sklepy w których wygodnie i tanio robi się zakupy. Parę razy robiłem zakupy w Społem i niezbyt mi się podobało.
Opel to nowoczesna marka z olbrzymim zapleczem technologiczno-badawczym, nie ma co porównywać jej do starej montowni, reliktu PRL jakim jest FSO.


malarek napisał:
Sam wieję w marcu z całą rodziną
Śpiesz się śpiesz, PiS przecież nie chce Polski w UE, więc żeby do marca nie pozamykali ci granic.


pan k napisał:
Skończ agitacjo . Wstydu sobie oszczędź bo każdy wie że za pieniądze wielbisz rząd
"Skończ agitacjo . Wstydu sobie oszczędź bo każdy wie że za pieniądze wielbisz PiS" hihi.
Swoją drogą, wspaniały dyskutant, który zamiast argumentów powtarza w kółko zarzut o agitacji (posiadanie w tym kraju poglądów to agitacja- cool).
 
Status
Zamknięty.
Do góry