Debata Kopacz-Szydło

Status
Zamknięty.

malarek

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2015
Posty
116
Punkty reakcji
9
Wiek
38
A mnie szlak trafiło to że człowiek szykuje się przed TV by posłuchać czegoś konkretnego a tu lipa. Gdzie się podziały pytania na temat tych złych tematów?
Podsłuchy, Amber, NFZ itp.?
Nie rozumiem polityków.
Gdybym był taką Szydło to zgotował bym Kopaczowej piekło a nie debatę.
Czyżby Pani Szydło także boi się niewygodnych pytań?
Ciekawe co pokaże dzisiaj Kukiz klan. Jeśli to wszystko będzie taką samą lipą jak wczoraj to naprawdę zaczynam zbierac na prom do Szwecji.
Nie padło ani jedno pytanie związane z najciekawszym tematem w Polsce czyli z podsłuchami! Pis-owcy tez na nagraniach??
Gdy Kopaczowa tak pięknie się przechwalała tą nicością - wystarczyło tylko powiedzieć Pani Szydło: tak, słyszeliśmy, na taśmach z podsłuchów...
Gdy przehcwalała się resztą... to wystarczyło powiedzieć: tego jeszcze nie słyszeliśmy ponieważ utajniono taśmy...
i by wystarczyło!
Nic więcej nie potrzeba by było!
ale...
pewnie na taśmach obie są brygady uwiecznione więc o uczciwości można marzyć.
Nie wiem jak Wy ale dla mnie to wszystko wsio ryba. Czy wygra pis czy po, ja i tak jadę na zachód. Boję się że przez 25-30-35 lat będę budował dom i rodzinę a później to stracę bo:
- splajtuje developer
- kamienicę wykupi bogaty cwaniak
- czynsze wzrosną o 10.000%
- komornik się pomyli i zabierze mi dom zamiast sąsiadowi
no i tak tych przykładów mógł bym wymieniać.

Pani zydło i Pani Kopacz mówią: będzie praca dla wykształconego Polaka. No tak. Zapomniały jedynie o tym że w Polsce za 10lat wszyscy będą mieć wyższe wykształcenie bo to jedyny sposób na to by nie żebrać po ulicach.
Dla wszystkich będzie praca? Łał!!!
Pani Kopacz mówi: będzie praca dla ludzi ale nie wspomniała że dla Polaka!
Dotychczas wydali setki tysięcy wiz dla Ukraińców no i tylko dla nich będzie ta praca bo za 12zł brutto???? (o brutto mowa była?) żyć też się nie da!
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to też taka moja obserwacja, P. Szydło nie umie wykończyć akcji, ma P. Kopacz na widelcu i tylko trzeba dobić a ona stoi i duma nie wiadomo o czym. Nie ma kompletnie instynktu zwycięzcy, P. Kaczyński w takiej sytuacji by wywrócił P. Kopacz na lewą stronę. Ale on jest fighterem a nie ciepłym kluchem jak P. Szydło
 

Leonardo7

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2015
Posty
84
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Płock
Dokładnie tak jak napisał malarek, w naszych debatach poruszane są kwestie drugo i trzeciorzędne. A jeśli pytanie dotyczy czegoś ważnego to prawie wszyscy odpowiadają ogólnikowo, a prowadzący dziennikarze nawet się nie zająknęli żeby odpowiadali na konkretne pytania
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
bo to nie miała być debata, poza tym tak jak wczoraj dziennikarz próbował namówić Kukiza do konkretnej odpowiedzi to dostał dziennikarz opieprz. Po co się narażać skoro zaraz Kukiz może być u władzy w koalicji z PIS. Przypomi sobie wtedy o dziennikarzu i wilczy bilecik wręczy
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
Nie najmniejszego sensu komentowania debaty Pani Premier Kopacz z Panią Szydło gdyż w przypadku wygranej wyborów przez Prawo i Sprawiedliwość to NIE Pani Szydło będzie podejmować decyzje i rządzić tylko Jarosław Kaczyński. Pytania należy kierować do niego.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
dokładnie tak, Szydło to tylko zderzak i parawanik, żeby P. Kaczyński nie wychodził za bardzo do kamery bo się źle kojarzy ludziom. Ona to co innego
 
K

kate2

Guest
14b7789b-50bb-4a68-ae9d-081f805320a0.jpg
 

Leonardo7

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2015
Posty
84
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Płock
Tak bardzo jak mi jest daleko do PiSu i Kaczyńskiego, tak wielką paranoje mają ci wszyscy którzy wypisują takie brednie. Gratuluje łykania wszystkiego co podaje na talerzu wyborcza, tvn i tvp
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
Leonardo7 napisał:
Gratuluje łykania wszystkiego co podaje na talerzu wyborcza, tvn i tvp
Macie jakąś obsesje na punkcie tych środków masowego przekazu. Kolejny sukces w propagandzie PiS.

A tak w ogóle to GW jest jedynym inteligenckim i na poziomie światowym dziennikiem w Polsce. Tam przynajmniej człowiek dowie się trochę więcej co się dzieje w świecie a nie ciągle zaściankowe donosy jak z innych gazet. Nie oszukujmy się, reszta prasy jest 3 klasy niżej. Czytam też (w internecie) The Guardian, Daily Telegraph lub np. France24 Eng. GW niczym im nie ustępuje.

GW stara się przynajmniej być obiektywna raz skrytykuje PiS raz PO. Tyle, że PO krytykę przyjmuje z pokorą bo jest partią demokracji, a PiS nie toleruje żadnej krytyki ani nieposłuszeństwa więc GW nienawidzi i trenuje swoich wyznawców do intifady przeciwko wcielonemu Belzebubowi Adama Michnika. Taka prasa jak wSieci, Uważam Rze, Nasz Dziennik, Gazeta Polska mają tylko jednego bohatera i tylko jednego idola a jego imię Jarosław. Stronnicze, nieobiektywne, popierające tylko i wyłącznie PiS, PiS i jeszcze raz PiS. Prasa rodem z PRL!
 

Jimmy James

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2015
Posty
143
Punkty reakcji
8
Leonardo7 napisał:
Tak bardzo jak mi jest daleko do PiSu i Kaczyńskiego, tak wielką paranoje mają ci wszyscy którzy wypisują takie brednie. Gratuluje łykania wszystkiego co podaje na talerzu wyborcza, tvn i tvp
Nie to co niezależna, wsieci czy gazeta polska - obiektywne, że ho ho : D
 

malarek

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2015
Posty
116
Punkty reakcji
9
Wiek
38
AaronH napisał:
bo jest partią demokracji,
Demokratycznie powinni nie utajniać taśm z podsłuchów i dać światu posłuchać. Tymczasem całkiem demokratycznie zdemolowali WPROST i kilku innych którzy dzioby nadstawili. Ot mi demokracja. Jeśli nie było czego ukrywać to po co ukryto? Dla dobra śledztwa? hahahahaaa.... czy może potrzeba było czasu na "wycinki" w taśmach?
Wczoraj wyszły kolejne taśmy i co? Prokuratura znowu żąda utajnienia? A na czyj wniosek? Znowu chcą ukrywania niby tej nie korupcji?
Zejdź chłopino na ziemię.
I pamiętaj: Kaczor to fanatyk władzy a nie kasy a czego w Polsce najwięcej brakuje? Oczywiście że kasy. Daj stołek Kaczce to Ci kieszeni nie wyczyści. Proste! Kaczka nie na szmalc jest nastawiony, tak ciężko to pojąć?
Piszesz o drobniakach rzędu 3,5mld.zł. a tymczasem za caratu PO wyczyszczono NFZ, ZUS, KRUS i w 80% filary emerytalne. Kilka razy dostaliśmy dofinansowania z EU. Przez 8lat płaciliśmy akcyzy i masę innych bzdur. I patrz. Zniknęło!
Tylko proszę - policz najpierw - ile zniknęło i gdzie to jest to wyjdzie Ci że te 3,5mld. które Kaczka gdzieś ubił trzeba było by pomnożyć przez 1000 i wynik dać do potęgi by wyszedł wynik PO!
Kaczka się wozi pancernym Passatem za 500.000zł? Kaczka nosi zegarki po 25-50tysiaków? Kaczka ma w kieszeni iPhonea za 6 koła i ogląda w sejmie YT gdy się nudzi? Kaczki matkę BOR pilnuje za kasę podatnika? Kaczka lata prywatnym odrzutowcem do domciu (Tusk, W-wa>Gdańsk), Kaczka ma 16 mieszkań i 3 wille?

Przez ostatnie 6lat z Polski zwiało setki firm do Czech. Mało przykładów z allegro? Mali handlarze już od lat płacą podatki w Czechach. Taniej, mniej problemów i najprawdopodobniej pewna emeryturka. Przez ostatnie 6lat nie osiedliła się ani jedna duża korporacja w Polsce! Mało to przetargów na fabryki samochodów przegraliśmy ze Słowacją, Słowenią czy Bułgarią? Tacy jak LG, Philips, Opel, Fiat - trzymają się dzięki szantażowaniu! Myślisz że to takie proste jest?
Taki LG mówi: nie płacimy podatku bo jak każecie zapłacić to my manele zwijamy! LG zaczęło a Fiat kończy! I taki burak z PO siedzi i myśli! Damy podatek to zwieją!
A niech idą w pizd.... i to hurtem!
Mało mamy naszych inżynierów? Mało mamy naszych chętnych produkować?
Mało?
Winny PIS, winny PIS a sioło na PO głosuje. Rację ludzie mieli. Pojechało 2.000.000 to pojedzie kolejne 3.000.000!
I Wy wierzycie w te statystyki?
Wierzycie w chwili w której 2/3 Warszawy jest puste?
Przecież te 600.000 wiz dla Ukraińców rozdali z pozwoleniem na pracę w woj. Pomorskim i Mazowieckim! Tu co piąty to Ukrainiec i co trzeci to przyjezdny no ale wyjechało tylko 2.000.000 ludzi!
Dajcie sobie na to poprawkę x2! Co najmniej 4mln. Polaków zwiało na zachód! Kolejne 4 wyjedzie w najbliższych latach!
Tak ma wyglądać Polska?
Polska w której pasą się Lidle, Tesca, Auchany, Biedronki, Ople a takie jak Społem czy FSO w piachu robale gryzą.
Sam wieję w marcu z całą rodziną bo kurdę - ludzie - szukałem pracy 6m-cy i mam, kurierka, bus za 35500 do spłaty i netto 2200 na miesiąc + prowizje. Jak zarobię 3500 na łapę to góra! Odejmijcie z tego ratę za auto, mieszkanie i zostaje na życie 0!
Nie uwierzę już w jakiekolwiek kity! 5 razy w tygodniu mam szlifowanie norweskiego, jadę z mp3-jką non stop, prawie już mówię i pora wiać. Dosyć oczekiwania na codzienny obiad w kraju Unii Europejskiej! Niech sobie teraz te 600.000 Ukraińców + drugie tyle Islamistów na emeryturki dla Polaków pracuje!
Nie chcieli mi szefowie dać 3500zł zarobić to odbije się to na ich dzieciach za 25lat!

Mam jedno pytanie.
Czy podczas tej całej POpisowej kampanii jakiś imbecy*l wspomniał choć raz o stosunku cen żywności do ... dochodów?
Dlaczego Niemiec zarabiający 2200 euro płaci za cukier w niemieckim lidlu 0,55eu a polak u siebie tyle samo?
Dlaczego niemiec w lidlu płaci za mleko 0,39eu a Polak u siebie 0,44?
No nie rozumiem!
Dlaczego wszystkie media na zachodzie są tańsze jak w Polsce?
No nie kapuję!
I patrzcie! Kampanii koniec i ani słowa ... bo to ich nie interesuje co do gara wpakujesz.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
jak to określił znajomy dyskusje sprzedawcy z GS w Szydłowcu ze sprzątaczką z biurowca nie mogą nikogo porwać
jedynym efektem debaty, był zjazd o kilka kolejnych % poparcia dla PO
(nie oglądałem i się tego nie wstydzę, ubijanie piany mało mnie interesuje/wzrusza/podnieca*)

*niepotrzebne skreślić
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
malarek napisał:
Demokratycznie powinni nie utajniać taśm z podsłuchów i dać światu posłuchać. Tymczasem całkiem demokratycznie zdemolowali WPROST i kilku innych którzy dzioby nadstawili. Ot mi demokracja. Jeśli nie było czego ukrywać to po co ukryto? Dla dobra śledztwa? hahahahaaa.... czy może potrzeba było czasu na "wycinki" w taśmach?
Ale kto co ukrywał? Skąd masz takie informacje? Skąd wiesz, że były wycinki w taśmach. Skąd wy bierzecie te teorie spiskowe?



malarek napisał:
Wczoraj wyszły kolejne taśmy i co? Prokuratura znowu żąda utajnienia? A na czyj wniosek? Znowu chcą ukrywania niby tej nie korupcji? Zejdź chłopino na ziemię.
Rozmowy polityków nie powinny być podsłuchiwane bo to szkodzi interesowi Państwa i koniec. Bardzo źle, że wyszły jakiekolwiek taśmy. Są tylko dwie osoby w Europie, które się cieszą, że taśmy wyszły na jaw: Władymir Putin oraz Jarosław Kaczyński



malarek napisał:
I pamiętaj: Kaczor to fanatyk władzy a nie kasy a czego w Polsce najwięcej brakuje? Oczywiście że kasy. Daj stołek Kaczce to Ci kieszeni nie wyczyści. Proste! Kaczka nie na szmalc jest nastawiony, tak ciężko to pojąć? Piszesz o drobniakach rzędu 3,5mld.zł. a tymczasem za caratu PO wyczyszczono NFZ, ZUS, KRUS i w 80% filary emerytalne. Kilka razy dostaliśmy dofinansowania z EU. Przez 8lat płaciliśmy akcyzy i masę innych bzdur. I patrz. Zniknęło!
Skąd ty masz te informacje. Porażka w Możejkach 3,5 mld zł oraz wypłata z BFG 3 mld na SKOKI to fakty i nikt temu nie zaprzecza.

Skąd wiesz, że ktoś wyczyścił NFZ, ZUS, KRUS itp? Co zniknęło. Na jakiej podstawie znowu sprzedajesz sensacje i kłamstwa?

Fanatyk władzy nie da ci ani grosza i nie będziesz mógł nawet zaprotestować bo staniesz się Antypolakiem i Zdrajcą.
A PO tak jest łasa na kasę, że wywalczyli w UE rekordowy budżet dla Polski ponad 350 mld zł oraz przez 8 lat rozwinęli nasz kraj o 3 dekady, autostrady, lotniska, uczelnie, stadiony, oczyszczalnie ścieków. Ale mi złodzieje. Chcę dalej aby ci złodzieje rozwijali mój kraj!
 

malarek

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2015
Posty
116
Punkty reakcji
9
Wiek
38
Na jakiej? A mało to masz Pan sytuacji w której NFZ odmawia renty? Mało masz sytuacji w której ludzie żebrają po telewizjach na operacje? Mało tego?
Przecież gdyby kasa była to nie było by problemów. Na to nie ma, na tamto nie ma. Wiecznie na nic nie ma.
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
malarek napisał:
Tylko proszę - policz najpierw - ile zniknęło i gdzie to jest to wyjdzie Ci że te 3,5mld. które Kaczka gdzieś ubił trzeba było by pomnożyć przez 1000 i wynik dać do potęgi by wyszedł wynik PO! Kaczka się wozi pancernym Passatem za 500.000zł? Kaczka nosi zegarki po 25-50tysiaków? Kaczka ma w kieszeni iPhonea za 6 koła i ogląda w sejmie YT gdy się nudzi? Kaczki matkę BOR pilnuje za kasę podatnika? Kaczka lata prywatnym odrzutowcem do domciu (Tusk, W-wa>Gdańsk), Kaczka ma 16 mieszkań i 3 wille?
Proszę jakie konkretnie straty dla kraju zrobiła Platforma. Bo wymyślacie i nic nie potraficie podać. Ile, kto co i jak i skąd masz takie informacje. Bo wyciągacie sobie ze swoich tandetnych gazetek sensacyjne inforamcje, kłąmiecie, wymyślacie historie i każecie wierzyć w to Polakom. Konkrety! PiS konkretnie naraził Polskę na potężne straty i tu nie chodzi tylko o poniędze. Tu chodzi o to, że dali się ograć jak dzieci, są niekompetentni i niezradni. A to gorzej niż pieniadze.

A to czym jeździ Kaczyński i jaki nosi zegarek ma niewielkie znaczenie dla Polski, fakt, że nie posiada konta w banku świady jedynie że jest ofermą do kwadratu i jest oderwany od rzeczywistości. Liczą się decyzje, inwestycje i kompetencje nawet w jecie za 1,5 mln zł. Mój Premier może nosić nawet Rolexa byle załatwiał sprawy dla Polski jak należy. Tusk, załatwiał. Kaczyński na razie załtwił wojnę Polsko - polską i kłamstwa smoleńskie



malarek napisał:
Przez ostatnie 6lat z Polski zwiało setki firm do Czech. Mało przykładów z allegro? Mali handlarze już od lat płacą podatki w Czechach. Taniej, mniej problemów i najprawdopodobniej pewna emeryturka. Przez ostatnie 6lat nie osiedliła się ani jedna duża korporacja w Polsce! Mało to przetargów na fabryki samochodów przegraliśmy ze Słowacją, Słowenią czy Bułgarią? Tacy jak LG, Philips, Opel, Fiat - trzymają się dzięki szantażowaniu! Myślisz że to takie proste jest? Taki LG mówi: nie płacimy podatku bo jak każecie zapłacić to my manele zwijamy! LG zaczęło a Fiat kończy! I taki burak z PO siedzi i myśli! Damy podatek to zwieją! A niech idą w piz*.... i to hurtem! Mało mamy naszych inżynierów? Mało mamy naszych chętnych produkować? Mało?
Jak inwestują na Słowacji to wrzeszczycie, że inwestor ucieka, jak w Polsce to twierdzicie że za głodowe warunki polskiego niewolnika. Zawsze niezadowoleni i zawsze zgorzkniali. Tego nauczył Was PiS

W Polsce inwestoró rocznie jest bardzo dużo, poza tym rosną w siłę polskie firmy i polskie marki, które ruszyły już w świat. Brawo! Wiele Polskich firm przeżywa teraz olbrzymi rozwój.
 

malarek

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2015
Posty
116
Punkty reakcji
9
Wiek
38
Naprawdę jaja sobie robisz. Wyliczasz dekady i rozwój a więc policz jaki jest koszt materiałów i jaki jest koszt pracy.
Za te kasę powinniśmy mieć tu zachód a nie kawałki nieskończonych i zapadających się autostrad!
Ledwo po remoncie a już ogłaszają przetargi na kolejne remonty!

Naprawdę aż tak ślepy jesteś?
Nie potrafisz otworzyć gazety i przeczytać że odcinek 1km drogi kosztował 65mln.zł?
Nie potrafisz dopatrzeć się że zużyto ileś tam ton asfaltu który kosztuje w hurcie 180zł za tonę?
Nie potrafisz przeliczyć piachu i reszty betonu!?

Chłopie! Nie raz robiłem własny kosztorys remontowanych obok domu ulic! Prawie co do centa!
Dlaczego wychodziło mi zawsze o 60-65% mniej jak to kosztowało?

No bo widzisz! Jest tak:
Miasto buduje ulice. Miasto ogłasza przetarg w którym wygrywa firma z miasta. Firma z miasta płaci miastu za pozwolenia!
Kapujesz?

I Ty mówisz o uczciwości? O uczciwości w chwili w której 400m chodnika z kostki był bym w stanie miastu wykonać z materiałem za kwotę łączną 1mln.zł a wygrywa tylko ten który zrobi to samo ale za 10mln.zł?
Otwórz oczy!

Do przetargu staje 10 słupów. Słupy krzyczą że remont = 10mln.zł!
Faktyczny koszt brutto to 1mln.zł!
Co robi Unia? Dofinansowuje 80% inwestycji czyli ile daje miasto?
I co się dzieje z kasą później? No powiedz!
2mln. musiało dać miasto na remont który naprawdę kosztował 1mln.zł.
Wyjęto z kasy Państwowej 2mln. 1mln. znika! Unia daje 8mln. które znikają w ustawionych fakturkach!
Wiesz jak to się odbywa?
A no po skończonej robocie odwiedza Cię ekipa z walizką po cichu! Wtedy Polityk ma na jachty i posiadłości!

Gdzie jest w tym wina rządzącej partii?
No patrz!
Nikt nie wpadł by przeliczyć koszt materiału, pracy itp.
No patrz.
Szok. Nikogo nie interesuje że 400m chodnika kosztowało 10baniek! Pracowało przy tym 5 maszyn przez tydzień i 20osób które zarobiły po 600zł w tygodniówkach a metr kuźwa kostki kosztuje 11zł a tona piachu 23zł.
 
Status
Zamknięty.
Do góry