Debata Kopacz-Szydło

Status
Zamknięty.

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Poziom wodolejstwa podobny, także nie dowiedziałem się niczego nowego. Szydło trochę lepiej przygotowana merytorycznie, ale to wciąż żadna większa jakość. Przede wszystkim za dużo wyuczonych przemówień (do tego stopnia, że kilka odpowiedzi było zupełnie nie na temat), za mało właściwej dyskusji. Ta debata była zwyczajnie nudna.
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Na szczęście oglądałem w trakcie ważniejszych zajęć więc nie była to stracona godzina. Debata mdła, remis. Puste słowa i wytarte frazesy.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to było koszmarnie nudne, przekupki na bazarze fajniej dyskutują
 

Leonardo7

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2015
Posty
84
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Płock
Była to debata daremna.... Obie nic nie zyskały, a to myślę że więcej straciła kopacz. Dla ludzi którzy znają ją jedynie z pozytywnych migawek w tv, myślę że był to szok. Po raz kolejny jej jedynym argumentem był trzęsący się głos i straszenie PiSem. Szydło za to bez rewelacji. Wypadła po prostu normalnie. Myślę że na debacie zyskali głównie nieobecni. Swoją drogą to skandal, by pomijać pozostałe partie, które powinny być traktowane na tych samych warunkach co te dwie główne.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
widać było że i jedna i druga się nie nadaje na lidera, zero charyzmy

to zwykłe urzędniczki a nie osoby godne stanowiska premiera
 
K

kate2

Guest
A gdzie jest debata z resztą komitetów wyborczych?

W ogóle pan Duda jak i pani Szydło wyskoczyli jak króliczek z kapelusza. Nic o nich wczesniej nie słyszałam.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
podobno dzisiaj
ale tak naprawdę obie panie i ich partie łączy wspólna pogarda do właśnie mniejszych partii, dla nich te partie mogłyby nie istnieć
 

Jimmy James

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2015
Posty
143
Punkty reakcji
8
Obie warte siebie, nie odpowiadały na pytania tylko każda sobie coś mówiła, ani to debata ani nawet (jak to nazwali) rozmowa - ot takie wyrzucenie w przestrzeń kilku zdań.
 
K

kate2

Guest
Korwin zademonstrował publicznie swój protest wobec dyskryminacji innych partii (mniejszych) przez KRRiT tłukąc telewizory :

https://www.youtube.com/watch?v=dnXrQWEbku8
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 442
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Debata prezentowała słaby poziom. Kopacza zamiast rozmawiać o gospodarcze i inne tematy to chciała zmusić Szydło by odpowiada za słowa Kaczyńskiego. Trudno się dziwić bo jej partia nie ma programu i poglądów. Największa satyra była gdy chciała przekonać że Taśmy Wprost to spisek kelnerów. Nie popiera wulgaryzmów które tam były . Inni też je stosują.
Nie wyjaśniła ile przyjmiemy uchodźców . Chciała Wykreować aferę SKOK która została wymyślona trakcie wyborów Prezydenckich by ukryć taśmy Wprost. Powinni zostać aresztowani za to że wydawali publiczne pieniądze na imprezy bo okradali państwo .
Osoby które chciały zlikwidować niezależność NBP i chciały wprowadzić ustawę która pozwala by NBP kupować długi rządu złamały prawo bo za likwidację NBP powinni mieć Trybunał Stanu i dostali by dożywotni zakaz pełnienia stanowisk i możliwość startowania wyborach . Jest to podwójne okradanie obywateli i zwiększa inflację . Rząd po tym powinien upaść . Sądy i służby służyły rządowi i chciały zdobyć taśmy Wprost . Szykanują kelnerów . Areszcie siedzieć powinny osoby które marnowały pieniądze państwa na imprezy . Robili to od początku swoich rządów. Powinni wpaść do siedziby PO a nie Wprost . Ludzie PO łamali prawo a nie Wprost.
Szydło odpowiada na te tematy . Powinno poruszyć sprawę kryminalistów którzy chcieli przeszkodzić je w spotkaniu. Nie wiadomo czemu nie zrobiła tego a jej sztab powinien to poruszyć spotach wyborczych . Rząd zrobił im taki prezent.

Kryminaliści pomagają PO prowadzić kampanie.
Kim jest człowiek, który zakłócał wiec Beaty Szydło w Świdnicy? To oskarżony o udział w groźnym gangu
http://niezalezna.pl/71688-kim-jest-czlowiek-ktory-zaklocal-wiec-beaty-szydlo-w-swidnicy-oskarzony-o-udzial-w-groznym-gan
W czerwcu 2007 r. portal twoje-sudety.pl pisał o "osiągnięciach" tego nietypowego, a może typowego wyborcy PO, wymieniając jego nazwisko (my podajemy tylko pierwszą literę):

Gang handlarzy narkotyków skazany. Główni oskarżeni spędzą w więzieniu kilkanaście lat. [...] Na twarzach gangsterów nie było widać skruchy. Sala świdnickiego sądu była strzeżona jak twierdza. [...] Bokserzy zmonopolizowali narkotykowy rynek na południu Polski. We wrześniu 2003 r. przyjęli zlecenie na przemyt do Austrii miliona tabletek ekstazy wartych 4,5 miliona zł. Z Holandii bez problemu przedostali się do Wiednia, ale wpadli podczas transakcji w hotelowym pokoju, bo przemyt był prowokacją amerykańskich i austriackich służb specjalnych. Grupa handlowała też bronią i granatami oraz czerpała korzyści z nierządu. Gang kontrolował agencję towarzyską Ranczo w podświdnickich Marcinowicach, czerpiąc z tego przez kilka lat spore dochody. [...] Prokuratura nie ma wątpliwości. To jedna z największych i najgroźniejszych grup przestępczych rozbitych w ostatnich latach. [..] Pozostali skazani w procesie gangu: Sławomir B. (6 lat pozbawienia wolności), Jacek B. (5 lat).

Był to wyrok nieprawomocny, ale rok później "Gazeta Wyborcza" informowała:

Od wyroku odwołało się 28 skazanych oraz prokuratura, która miała zastrzeżenia co do 17 wyroków. We wtorek wrocławski sąd apelacyjny podtrzymał orzeczenia dla 21 skazanych. W stosunku do pozostałych wprowadził niewielkie korekty wyroków. I tak np. główny oskarżony Staszuk pójdzie siedzieć na 12, a nie 13 lat, a kilku innych skazanych ma zmniejszone wyroki, np. z sześciu lat na pięć pozbawienia wolności.
Dziennik Łódzki", pisząc o kasacji, dodawał: "Grupa ma na sumieniu usiłowanie zabójstwa, zastraszanie, handel bronią, pobicia oraz produkcję i handel narkotykami". Po kasacji skazani w poprzednich dwóch instancjach wyszli na wolność. W 2011 r. proces ruszył od nowa i toczy się do tej pory
Za to te osoby mają próbować zakłócać spotkanie Beaty . Normalnym państwie osoby niebezpieczne siedzą więzieniu do wyroku a nie wychodzą na wolność a tam dla rządu zajmują się zakłócaniem wiecu i utrudnianiem spotkań wyborczych. Gazeta Polska zapytała prokuraturę o wyroki tych osób i potwierdzili ich czyny.
Powinna zapytać jak to możliwe że Kryminaliści służą rządowi i zajmują się agitacją rządową . Prokuratura potwierdziła ich winę.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 442
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Jimmy James napisał:
chciała zmusić Szydło by odpowiada za słowa Kaczyńskiego
w końcu to Jarek jest szefem
Debata miała być na temat gospodarki i inne tematy a nie o Kaczyńskim . Kopacz ignorowała temat . Zamiast wyjaśnić jaki ma program gospodarczy i dlaczego warto na nich głosować. Zajmowała się Kaczyńskim. Udowodniła że nie mają żadnego programu i żadnych sukcesów .
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jak możesz wymagać do Kopacz konkretów skoro klasa polityczna słynie z wodolejstwa i Pani Szydło świetnie dopasowała sie poziomem do tego

co do JKM to szkoda telewizora, i ten człowiek szanuje własność a jednocześnie niszczy rzeczy, niech odda potrzebującym
 
K

kate2

Guest
Herbatniczek napisał:
co do JKM to szkoda telewizora, i ten człowiek szanuje własność a jednocześnie niszczy rzeczy, niech odda potrzebującym
To był sprzeciw i protest więc aby był widoczny musi mieć znamiona kontrowersji :) Tak to nalezy odczytać. Równie dobrze wszystkie nakłady finansowe na kampanie wyborcze trzeba byłoby potraktować według tego, co mówisz.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ale mógłby zniszczyć coś symbolicznego

co do debaty to brak słów, a jak dziś będą liderzy wszystkich komitetów to się zrobi wrzawa na całego i każdy każdemu będzie przeszkadzał
 
K

kate2

Guest
Herbatniczek napisał:
ale mógłby zniszczyć coś symbolicznego
Panie z nagim biustem też mogłyby jakoś symbolicznie protestować ale czy wtedy dotarłoby do śwaidomości społeczeństwa przesłanie ? ;)

Nie, żebym optowała za takimi sposobami przekazu ale.....chyba rozumiem taktykę JKM.
 
K

kate2

Guest
Herbatniczek napisał:
ale skupmy się na tych dwóch koszmarnych paniach
No właśnie....nie mam odbiornika telewizyjnego w związku z tym nie oglądałam debaty i nie mogę się wypowiedzieć. Mozna ją gdzieś w necie obejrzeć?
 
Status
Zamknięty.
Do góry