Death Note

sixblackroses

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2008
Posty
5
Punkty reakcji
0
Jakie postacie? Przecież fajnie wyszło wszystko..A widzieliście Death Note-film..tam Ryuuku jest beznadziejny..i różni się od anime..i to bardzo...
Co sądzicie?
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
no właśnie nie wyszło im fajnie. film lepszy bo nie jest na siłę przeciągany. a postacie są zbyt proste, dwóch geniuszy których nie dotyczy świat spraw codziennych, są nienaturalni, zły i dobry, nuuuda. Code geass pokazał dobrą szkołę tworzenia postaci.
 

Funky Monk

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2008
Posty
324
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Krakow
Do code geass mam wlasnie zamiar sie zabrac z powodu tych rozbudowanych bohaterow, bo czytalem troche o tym i mnie zaciekawilo. Ale napewno niezgodze sie ze w DN bohaterowie sa slabo wymsleni... slabo wymyslonych bohaterow to znalezc mozna w DB:) Kazdy zly bohater mial inny cel... jeden chcial podbic wszechswiat a naprzykal inny dla odmiany chcial podbic wszechswiat...
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
akurat w DN masz 2 punkty widzenia, tegto dobrego i tego złego ;] i to lepsze od DB? akurat wszechświat chciał podbić Freeza, Piccolo chciał podbić ziemie, ale Junior chciał go pomścić, Vegeta był szaleńcem który chciał stać się nieśmiertelny żeby Freeze zabić i móc niszczyć planetki i rasy do woli, androidy chciały zabić goku bo były do tego zaprogramowane przez gero nienawidzącego goku który w pierwszej serii zniszczył armię dla której roboty gero produkował, bebidi nie pamiętam o co mu chodziło, o coś z babidim, bebi chciał zniszczyć saiyan za to co zrobili na vegecie gdy jeszcze zwała się plant, evil shenlong to był wypadek. jak dla mnie ciekawsze od DN. a DN przy CG to dno, w CG bohaterowie są jak prawdziwi ludzie, nie ma tego złego, przykładowo Oranżowy, aż mniej więcej do połowy 2 serii jest znienawidzony, jest przeszkodą dla Lulu, groźnym przeciwnikiem do tego fanatykiem, a obecnie jest jedna z moich ulubionych postaci.
 

Funky Monk

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2008
Posty
324
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Krakow
akurat w DN masz 2 punkty widzenia, tegto dobrego i tego złego ;]
A ktory to dobry a ktory zly:)?

Moze faktycznie, w DB postaci mialy troche zroznicowane ambicje... ale zeby DB bylo ciekawe? o_O To juz lekka przesada xd A co dopiero mowiac ze ciekawsze od DN...

A postacie w DN faktycznie moga byc slabe przy postaciach z CG, chociaz tylko troche o tym slyszalem bo anime niestety jeszcze nie widzialem.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
A ktory to dobry a ktory zly:)?

Moze faktycznie, w DB postaci mialy troche zroznicowane ambicje... ale zeby DB bylo ciekawe? o_O To juz lekka przesada xd A co dopiero mowiac ze ciekawsze od DN...

A postacie w DN faktycznie moga byc slabe przy postaciach z CG, chociaz tylko troche o tym slyszalem bo anime niestety jeszcze nie widzialem.
no dobra, DB nie jest ciekawszy, ale poza postaciami ma dla mnie jeden plus, rozwijałem się z postaciami :)
DN jest dobry i oryginalny, ale przy CG wszystkie inne anime wydają mi się być płytkie. CG na pierwszy rzut oka nie jest takie świetne, trochę super mocy, trochę mecha i bum, masz anime. ale po krótkim czasie wciąga tak że nerwice się ma jak nie możesz obejrzeć. w DN masz szalony kira (tu mamy rozbudowaną postać, chłopak pragnący sprawiedliwości mając możliwość doprowadzenia do niej staje się genialnym szaleńcem) i anielski L. w CG nie ma czegoś takiego jak zły czy dobry. to zależy od punktu widzenia widza. niektórzy poznając motywy działania ojca Lulu staneli by po jego stronie, inni uznają tok myślenia schnitzela za najwłaściwszy i mimo tego że ludzie dla niego są tylko pionkami do poświęcania w rozgrywce staną za nim. ja popierałem Lulu do końca pomimo jego pomyłek. i nikt tam nie jest dobry w podstawowym tego słowa znaczeniu. Suzaku zdradzi nawet przyjaciela dla sprawy, Lulu żeby pokonać wroga jest wstanie wysłać na pewną śmierć armię, byle tylko na moment wroga spowolnili (nawet nie sprawia mu to dylematów). Oranżowy wnerwiał z powodu fanatyzmu, który okazał się atutem jego. A ile postaci Rycerzy mroku można by opisać, można by o nich pisać książki, i to nie jeden podręcznik. to anime stworzyło obraz historii jaka mogłaby się wydarzyć, nie krótką bajeczkę.
 

Funky Monk

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2008
Posty
324
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Krakow
Ja nie zaprzeczam ze CG jest slabe:) Jak bede mial czas sam chetnie obejze...
A w DN wydaje mi sie ze tez nie mozna okreslic zla i dobra strone, bo jedni moze uwazaja ze kira postepuje dobrze a inni ze to niemoralne itd...

no dobra, DB nie jest ciekawszy, ale poza postaciami ma dla mnie jeden plus, rozwijałem się z postaciami
Kiedys tez ogladalem DB, ale teraz nie wyobrazam sobie ogladac to anime jeszcze raz bo uwazam ze jest nudne... (walki ktore trwaja 20 odcinkow to przeciez jest porazka...)
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Ja nie zaprzeczam ze CG jest slabe:) Jak bede mial czas sam chetnie obejze...
A w DN wydaje mi sie ze tez nie mozna okreslic zla i dobra strone, bo jedni moze uwazaja ze kira postepuje dobrze a inni ze to niemoralne itd...


Kiedys tez ogladalem DB, ale teraz nie wyobrazam sobie ogladac to anime jeszcze raz bo uwazam ze jest nudne... (walki ktore trwaja 20 odcinkow to przeciez jest porazka...)
DB oglądam przewijając lub robiąc coś jeszcze więc daje sobie poprawki :p
Kira nie był zły, był szaleńcem u którego zatarła się granica (nie poprzestał na przestępcach). ale i tak wolałem go od L ;]
 

Samin Feathalion

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2008
Posty
77
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Szczecin
Sorry że się czepiam ale współczuje tym którzy mówią "DN to najlepsze anime jakie widziałem" bo mało dobrych anime widzieli w taki razie.
I oczywiście porównywanie DN do DB to herezja... to jakby porównać Power Rangers do Daimosa. :p-eace
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Sorry że się czepiam ale współczuje tym którzy mówią "DN to najlepsze anime jakie widziałem" bo mało dobrych anime widzieli w taki razie.
I oczywiście porównywanie DN do DB to herezja... to jakby porównać Power Rangers do Daimosa. :p-eace
czy kolejniść DN-DB, PR-Daimos jest przypadkowa czy specjalna? ;]

odświerzam dzieciaki, macie tu film kinowy 1 i 2
http://download-anime.info/bishoujo/index...._deathnote.html
a tu coś co pewnie nawet mało kto z Was wiedział, film trzeci specjalny

http://download-anime.info/bishoujo/index....getheworld.html
 

Funky Monk

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2008
Posty
324
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Krakow
Widzialem ten 3 film i naprawde slaby jest;p Japonczycy nie umieja chyba robic dobrych filmow... slaba fabula i gra aktorska. Ale jak ktos lubi DN to moze obejzec... i nawet fajnie zobaczyc jak L rozwiazuje cos innego niz sprawe Kiry:)
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
dobre kino japońskie skończyło się lata temu. Kurosawa był mistrzem, potem już naprawdę mało. jeszcze jakiś koreaniec dobry był, Old boy, Pani zemsta były niezłe, 3 filmu jego nie widziałem. co do ekranizacji mang. jakaś taka moda naszła ich na koniec świata. Devilman, casshern, oba są na jedną modłę.
 

yaiez

Yggdrasil
Dołączył
11 Listopad 2008
Posty
614
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Tam gdzie wiatr
Anime dla mnie nie do obejrzenia, manga jedna z moich ulubionych ale nierzadko widzimy taki kontrast prawda? Ulubiona postać... hm jakoś do końca miałem nadzieję, że Raito się uda.
 

nietoperrr

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Zamość
anime wprost za:cenzura:iste. lepszego nie ogladalam. i kocham L xp
ee... a polecacie film?
bo niby widzialam zdjecia ale jakos mnie nie ciagnie...
ciekawy? x)
 

katti

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2008
Posty
53
Punkty reakcji
0
Miasto
Hades
L, L, L, L, L i jeszcze raz L! On jest najlepszy w całym Death Note. Jak go wyeliminowali, to strasznie się wszystko skiepściło... Tak przynajmniej uważam. Death Note było ideałem do czasu śmierci L. A potem to już tylko po prostu fajne anime.
 
Do góry