Czym jest szczęście?

Athla

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2010
Posty
24
Punkty reakcji
1
Szczęściem dla mnie jest to, że przeżyłam kolejny dzień i że w ogóle dane mi to było. Szczęściem są kochające mnie osoby, bez nich nie umiałabym cieszyć się życiem. Szczęście idzie w parze z miłością. Dobra materialne wcale nie są szczęściem, są chwilowym stanem zadowolenia, który może zniknąć tak szybko, jak się pojawił.
 

makfil

Bywalec
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
579
Punkty reakcji
39
Miasto
Ziemia, planeta ludzi
Szczęściem dla mnie jest to, że przeżyłam kolejny dzień i że w ogóle dane mi to było. Szczęściem są kochające mnie osoby, bez nich nie umiałabym cieszyć się życiem. Szczęście idzie w parze z miłością. Dobra materialne wcale nie są szczęściem, są chwilowym stanem zadowolenia, który może zniknąć tak szybko, jak się pojawił.

Brzmi to pięknie i mądrze, choć może trochę minimalistycznie. Podzielam to przekonanie i myślę, że trafia ono do wszystkich tych, którzy szanują każdy, zwyczajny dzień życia i dla których dobra materialne nie są najwyższym celem.
 

Endriu.

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2010
Posty
108
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
Kluczbork
Szczęście jest pojęciem abstrakcyjnym zależącym od punktu widzenia danej jednostki osobowej. Czyli tak po polsku.
Ludzie, a raczej każdy z osobna różnie odczuwają szczęście. Jesteśmy tak różni, w wielu kwestiach. Np. to wychodzi w różnych rodzaju polemikach umieszczonych na tym forum.
 

imawoman

Bywalec
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
1 757
Punkty reakcji
139
Szczęście to nie stan, to umiejętność.

W odpowiedzi na pytanie tematu: celem, do którego dążymy, nie umiejąc go zdefiniować.

Dla większości: autentyczną relacją z drugim człowiekiem. Możliwością dzielenia z kimś swoich małych i większych sukcesów.
 

Ishtar

Zbanowany
Dołączył
18 Styczeń 2010
Posty
21
Punkty reakcji
3
Wiek
41
Szczęście to nie stan, to umiejętność.
To prawda, imawoman. To szczera prawda.
Musimy umieć być szczęśliwymi, musimy do tego dążyć, wiele sobie odmawiać, umieć się poświęcić i dzielić tę umiejętność z innymi. Nie każdy potrafi być szczęśliwym, nie każdy potrafi dać coś z siebie, by potem wróciło to do niego ze zwielokrotnioną siłą.
Szczęście jest w zasięgu ręki każdego z nas, choć każdemu z osobna, co innego przynosi szczęście. Jednego uszczęśliwi wielkie bogactwo, drugiego zdrowie, a trzeciego uśmiech dziecka albo muszelka wyrzucona przez morze. Jeden dąży, drugi czeka...i oboje mają rację.
Mnie uszczęśliwiaja promienie słońca, wpadające mi przez firankę do domu, tańczące wesoło z drobinkami kurzu, miauczący pod oknem kot sąsiada, śpiew ptaków o poranku, zapach kawy, piosenki śpiewane przez mojego syna albo wycieczki poza miasto, na łono natury. Dla kogoś te rzeczy nie mają większego znaczenia. Ale właśnie: szczęście to umiejętność. Ja potrafię się cieszyć nawet najmniejszym elementem i wzruszam się jednym ciepłym słowem.
 

behindclosedeyes

Nowicjusz
Dołączył
7 Marzec 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
Nie na wszystko w życiu mamy wpływ, ale należy pamiętać o tym, że wiele zależy od naszego nastawienia. No bo spójrzcie - dużo trudniej jest doświadczyć szczęścia osobie, której specjalnością jest użalanie się nad sobą (o ile w ogóle ktoś taki może być szczęśliwy). Oczywiście zgodzę się z niektórymi powyższymi definicjami szczęścia, choć muszę coś dodać. Szczęście to nie tylko to, co dostajemy od życia. To też nadzieja, wiara. Odkąd wierzę, że kiedyś zrealizuję swoje cele i moje życie będzie wyglądalo tak, jak tego pragnę żyje mi się prościej. Jestem szczęśliwsza.
 

Vide Cor Meum

Nowicjusz
Dołączył
7 Wrzesień 2009
Posty
36
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Północ
Szczęście nie ma definicji, stworzyli je ludzie niespełnieni w życiu.
Człowiek odczuwa emocje, negatywne i pozytywne - kontrast - tylko w ten sposób człowiek wie, kiedy jest szczęśliwy i umie to docenić.
 

Kamila1069

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2010
Posty
29
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Gryfice
Zauważam, że ludzie wyalienowani, naiwni i tacy którzy w dzieciństwie nie spędzali czasu na podworku, nie śmiali sie z rowiesnikami, nie robili zadnych glupich (patrzac teraz) dowcipow np. sasiada, roznych polewek, akcji. Uważaja, że szczescie trzeba znalezc, ze szczescie jest celem, chca byc kiedys szczesliwy...
A Przecież to szczęście jest droga, a nie celem...
Moze dlatego ze te osoby nie potrafia zauwazyc ze w takich mometach jest sie szczesliwym, bo szczescie to momety.
 

hubertus93

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2010
Posty
65
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Isengard
Szczęście to pojęcie niezwykle rozbudowane. Najczęściej chodzi o stan, w którym człowiek doznaje radości z tego, co robi. Chociaż czasami jak robi to samo, to może być nieszczęśliwy. O to pożądane szczęście trzeba zabiegać na każdym kroku, bo ono daje nam radość i pewność, że np. mamy dla kogo żyć albo że ktoś ucieszy się gdy się do niego odezwiemy. To szczęście zdobyć można bardzo szybko, albo bardzo powoli na nie pracować. tak samo jest z jego utratą. Tak więc trzeba uważać "po czym się chodzi", i czasami spróbować, ten kolejny raz.
 

xtreme

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2010
Posty
109
Punkty reakcji
0
Wampirku, z takim podejściem, to na pewno nigdy szczęścia nie osiągniesz - wiadomo, że życie nie jest lekkie, ale jak człowiek się postara, to naprawdę może sporo osiągnąć, w tym szczęście. Dobre nastawienie to połowa sukcesu. Jak nie wierzysz, to zamów sobie materiały z czerwcowego szkolenia Joe Vitale - fajne rzeczy facet mówi, niezłe ma podejście do życia. Myślę, że przydałoby ci się trochę optymizmu.
 

kundzia_14

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
2 418
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
nibylandia
Co do dodanej ankiety, zaznaczyłam oczywiście, że raczej nie mam szczęścia. Niestety, takie życie. Może tylko moje, ale jednak.
 

imaginary246

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2010
Posty
334
Punkty reakcji
6
Wiek
31
Miasto
Piotrków Tryb.
Znalazłem kiedyś taką oto definicję szczęścia:
"Szczęście to nic innego, jak wiara we własne możliwości"
Innymi słowy: Jeżeli pesymistycznie podchodzimy do życia to nigdy szczęścia nie zaznamy. Trzeba wierzyć i działać a szczęście będzie przy nas. Pozdrawiam!
 

geuainfflaw

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
79
Punkty reakcji
3
"Szczęście to nic innego, jak wiara we własne możliwości"

Zdecydowanie coś w tym jest. Ja jestem szczęśliwa za każdym razem, gdy uda mi się przezwyciężyć jakieś moje ograniczenia, nawet najmniejsze. Kiedy pokonuję sama siebie czuję, że mogłabym przenosić góry. :D
 

agaanc

Bywalec
Dołączył
7 Grudzień 2008
Posty
486
Punkty reakcji
94
Wiek
28
Miasto
Piła !!!!
Z własnych obserwacji : jestem najszczęśliwsza, gdy jestem zakochana :) Budzę się, zasypiam i całymi dniami chodzę uśmiechnięta, wszystko jest takie piękne...
 
Do góry