Czym jest szczęście?

Kindzia

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2005
Posty
529
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
małopolska
Myślę że raczej tak... choć czasem wydaje mi się że nie... Ważne że ma się dla kogo żyć... to chyba jest szczęśćie...
 

Badlik

Psychodegradacja
Dołączył
29 Czerwiec 2006
Posty
569
Punkty reakcji
0
Szczęście jest wtedy gdy o nim nie myślimy. Natura ludzka jest taka, że szczęśliwych chwil najczęściej się nie docenia... Ja osobiście w życiu szczęścia za dużo nie mam, ale mogło być o wiele gorzej. Takim myśleniem podnoszę się na duchu :)
 

shmondon

autoupdated
Dołączył
31 Sierpień 2006
Posty
1 301
Punkty reakcji
2
Miasto
straszna wiocha
co to jest szczescie ? to proste:
Czym jest bowiem szczęście? To proste jak drut. Szczęście jest to ugięcie, a więc ekstensor metaprzestrzeni, oddzielającej węzeł intencjonalnych kolineacyjnie odwzorowań od obiektu intencjonalnego, przy warunkach granicznych ustawionych omega - korelacją w al - fa - wymiarowym, więc jasne, że niemetrycznym, kontinuum agregatów subsolowych, zwanych też supergrupami Kerebrona. (wg s. lem)
 
Z

Zerek

Guest
Szczęście jak dla mnie to proste pojęcie...

Szczęśliwi są ci którzy wstają rano z uśmiechem na twarzy wiedząc że dzisiejszy dzień tak jak każdy poprzedni będzie wspaniały i niepowtarzalny... jedyny w swoim rodzaju...

szczęśliwi są ci którzy mają cel w życiu i mają możliwości by go osiągnąć...

szczęśliwi są ci którzy dają szczęście innym...

szczęśliwi są ci którzy są kochani gdyż jest to wielkie uczucie które przynosi szczęście...
 

Madame Ewa

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2006
Posty
579
Punkty reakcji
0
Nie uwazam sie za osobę szczęśliwą. Zyje z dnia na dzien. Może ono w koncu samo przyjdzie.
 

Lady_159

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2006
Posty
437
Punkty reakcji
0
Miasto
Gdzieś na Śląsku
Otóż szczęście nie przyjdzie samo!!!! "Do wszystkich warunków szczęścia brakuje najczęściej jednego, który trzeba przynieść ze sobą - daru bycia szczęśliwym" Emmanuel Wertheimer. Szczęście jest decyzją - naprawdę. "Umysł jest sobie światem i sam zdoła z Piekła uczynić Niebo, z Nieba Piekło" Czy mam szczęście? Nie wiem, ale budze się rano z uśmiechem na twarzy, bo wierze w szczęście. Nie można myśleć :powiem że jestem szczęsliwy jeśli... a czy wtedy naprawde powiemy ze jesteśmy szczęśliwi??? moze na pierwszy rzut tak się wydaje, ale ogólnie wątpie. To czy jesteśmy szczęśliwi zależy od nas
 

mleczko

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2006
Posty
301
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z krainy marzeń :)
Dla mnie szczęściem jest to, kiedy ja czuję się dobrze i nie mam żadnych zmartwien. Wiem, ze sa wokol mnie osoby ktore kocham i ktore mnie kochaja i to wlasnie jest dla mnie szczescie :)
 

quba321

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
szczęście według mnie jest to czasowy stan :D np. Mamy marzenie kupić sobie nowy tel. i go kupujemy w tym czasie kiedy go mamy w pierwszych minutach czujemy ogromne radość i podniecenie bo nasze marzenie się spełniło :D nie myślimy o niczym innym tylko o tym nowym telefonie :D po pewnym czasie już się nam tel nudzi itp wiec szczęście przestaje trwać :D prawdziwe szczęście jest to krótkotrwałe podniecenie w którym czasie nie odczuwamy bólu smutku tylko radość :D:D :D :D
 

Lady_159

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2006
Posty
437
Punkty reakcji
0
Miasto
Gdzieś na Śląsku
szczęście według mnie jest to czasowy stan :D np. Mamy marzenie kupić sobie nowy tel. i go kupujemy w tym czasie kiedy go mamy w pierwszych minutach czujemy ogromne radość i podniecenie bo nasze marzenie się spełniło :D nie myślimy o niczym innym tylko o tym nowym telefonie :D po pewnym czasie już się nam tel nudzi itp wiec szczęście przestaje trwać :D prawdziwe szczęście jest to krótkotrwałe podniecenie w którym czasie nie odczuwamy bólu smutku tylko radość :D:D :D :D

Nie wydaje mi się, ponieważ to o czym wspominasz jest nie tyle szczęściem, ot tak. To ciężka praca piarowców, marketingowców, całej rekoamy i mody na nowe telefony. Wmawiają nam, że potrzebujemy danego telefonu, a my chcąc podnieść swój prestiż często się nie niego decydujemy. Moim zdaniem w skrócie tak to wygląda.
 

kundzia_14

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
2 418
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
nibylandia
A ja tym razem nie wzięłam udziału w sądzie, ponieważ nie da się jednoznacznie przekreślić całego życia, że jest bez sensu (chociaż tego także nie można wykluczyć :p) ale też nigdy nie jest się zupełnie szczęśliwym. Bo "szczęśliwym się bywa, a nie jest" :]
 

Kajzer

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2008
Posty
435
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Terra
Daje "Raczej tak" bo już 4 razy uniknąłem śmierci, no i wygrałem 10 PLN w Lay's.

Według mnie szczęście to dobre zdrowie, zaufanie, zrozumienie, miłość, dobra praca, spokojna i szanująca się rodzina.
 

Cescex

@LiveForFood7
Dołączył
13 Listopad 2008
Posty
246
Punkty reakcji
0
Szczęście to życie ;) Więc każdy je ma w pewnym sensie.

Ale w życiu dostrzegamy i przeklinamy tylko złe chwilę. Nie cieszymy się z tego co mamy, zawsze chcemy więcej. Człowiekowi nie da się dogodzić, bo jest zbyt głupi i chciwy. Choćbyśmy mieli szczęśliwą rodzinę, życie na wysokim poziomie, zdrowie. To i tak by nam to nie wystarczyło, chcielibyśmy więcej, aż zniszczyli byśmy swoje dotychczasowe życie.

Zostaje nam tylko szanować to co mamy i cieszyć z tego.

Szczęście to życie ;) Więc każdy je ma w pewnym sensie.

Ale w życiu dostrzegamy i przeklinamy tylko złe chwilę. Nie cieszymy się z tego co mamy, zawsze chcemy więcej. Człowiekowi nie da się dogodzić, bo jest zbyt głupi i chciwy. Choćbyśmy mieli szczęśliwą rodzinę, życie na wysokim poziomie, zdrowie. To i tak by nam to nie wystarczyło, chcielibyśmy więcej, aż zniszczyli byśmy swoje dotychczasowe życie.

Zostaje nam tylko szanować to co mamy i cieszyć z tego.
 

ziomek315

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Siemka!!
Mam pytanie...pozornie jest bardzo proste, lecz może dać wiele do myślenia:CzYm Jest dla Was SzczĘśCie?




dla mnie szczęście to jest coś takiego, że sobie siedzę i jest mi dobrze ;) ale niestety ja tego nie posiadam ;) i mnie to :cenzura: w:cenzura:ia w :cenzura: ;) co mam na to wziąć?! nie wiem ;) sertraline bore, ale jeszcze przydała by się concerta ;) ale ona kosztuje 300zł a ja jestem bezrobotny ;) więc chujowa sprawa ;) ale będe do:cenzura:any prędzej czy później ;)
 

whiskey

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2010
Posty
15
Punkty reakcji
0
no dobra - najpierw przyznam, że nie przeczytałam wszystkich Waszych wypowiedzi, więc jeśli powtórzę czyjeś myśli to przepraszam :)
Szczęście czym jest? ;D Dla mnie jest to zgoda z samym sobą, wewnętrzna harmonia, akceptacja siebie i tego co nas otacza, posiadanie wartości i kierowanie się nimi. Rzeczy materialne są tu akurat najmniej ważne. Przecież nawet najlepszy samochód i wielki dom nie dadzą nam szczęścia jeśli w głębi duszy jesteśmy zakompleksionymi, niepewnymi siebie ludźmi.

'Jesteśmy mądrzy' - dumnie mawiają ludzie.
Ale czy słuszność mają w swej mowie?
Choćby im życie nie szło po grudzie
'Nie jestem szczęśliwy' - tak każdy powie.
Dlatego tobie dobrze chcę radzić - zanim pochwalisz mądrości swoje
przypomnij sobie jedno to zdanie:
'Mądremu szczęścia na drobnostkach stanie,
głupi szukając go w obłęd popadnie' - ot, dość trafne słowa moim zdaniem.

jeśli potrafisz cieszyć się tym co życie daje, nawet gdyby tych dobrych 'podarków' było mniej niż tych złych, niechcianych to brawo! :) Dla mnie to właśnie jest szczęściem :)
Pozdrawiam :D
 
Do góry