Czym jest szczęście?

nitusia

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2006
Posty
50
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Wrocek;)
hmm..... szczeście...... może ws to zdziwić, ale szcześciem jest dla mnie szczęście kogoś innego, jak ja slysze, ze komuś sie coś udalo, że nie jest sam, że ma tą swoją drugą osóbke hehe to jest dla mnie dopiero szczeście, potrafie mieć łzy w oczach az :) :) jestem bardzo szczęśliwa, gdy po prostu widze jakieś maleństwo :) Szczęście to to, co jest w nas a co drzemie, czasami się budzi i jeteśmy jak chodzące bomby radości hehe :) Szczęściem moze być to, ze zauważymy coś, co mamy od bardzo dawna,a le dopiero teraz to doceniamy, szczęściem jest po prostu umieć cieszyc się życiem :) :) i tyle by było na temacik szcześcia, heh jeszcze dodam, że szcześciem dla mnie jest posiadanie prawdziwego przyjaciela, takiego którego mam i on jest moim szczęściem :D
 

Jera

ot co. ;]
Dołączył
10 Styczeń 2006
Posty
750
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Szczęście to jest tak wyjściowe pojęcie, że nie da się go zdefiniować! Albo to ja nie umiem :] Mogę jedynie powiedzieć, że szczęście jest uczuciem spełnienia, jest tym o co człowiekowi, zwierzętom, roślinom, planetom, gwiazdom i wszystkim atomom chodzi. To trzeba czuć. Wszystko co JEST=ma możliwość odczuwania, może czuć Szczęście. Jest ono warunkiem bytu, bo nadaje cel. Gdyby ono nie istniało, nie mogłoby istnieć istnienie. Te dwa przeciwieństwa: Szczęście i Nieszczęście sprawiają, że nie tylko je czujemy ale że w ogóle jesteśmy!

o kurna, ale sie wymondrzyłam :lol:
 

nayti

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2006
Posty
107
Punkty reakcji
0
Miasto
stąd...
Szczęście jest pojeciem dość szerokim, tak jak miłość. Nie da sie tego okreslic słowami. Szczęście to według niektórych kochająca rodzina, sukces zawodowy, wygrana w toto lotka. Natomiast ja myślę, że szczęście to nic innego jak życie. W końcu wszyscy mówią, że życie jest darem bożym, a jeśli jest darem to musi tez mieć coś wspólnego ze szczesciem, bo dostając od kogos jakiś dar jestesmy szczęśliwi. Dopiero umierając odkrywamy to. Żyjac codziennością marzymy o czymś lepszym, a jesli mamy wybierajć między normalnym życiem a śmiercią to wybierzemy życie, obojętnie jakie by było.
 

veleda

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
3 065
Punkty reakcji
1
W czepku urodzona to ja raczej nie jestem, ale staram się być szczęśliwym człowiekiem i z miłą chęcią, dzielę się szczęściem z innymi ludźmi, a dla mnie to jest największe szczęście :)
 

lenk@

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2006
Posty
109
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
okolice Gdańska
Szczęście to chwila w życiu człowieka która jest ulotna i nie trwa długo ale mimo że nie jest trwała to sprawia wiele przyjemnośći i warto czekać na nia całe życie by przez chwilke chociaż poczuć czym jest tak naprawde prawdziwe szczęście.
 

pegaz

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2006
Posty
233
Punkty reakcji
1
Wiek
47
Czym jest szczęście czy jak to jest być szczęśliwym ?

Możemy mieć szczęście gdy trafimy szóstkę w totku. Lecz szczęśliwym będziemy kiedy przyjdzie z tych pieniędzy korzystać.
Szczęście będzie miał umierający z pragnienia wędrowiec, gdy natrafi na oazę. Szczęśliwy gdy wody skosztuje.
Szczęściem będzie miała dziewczyna zaatakowana w parku, gdy wstawi się za nią przygodny chłopak. Lecz szczęśliwa gdy się w niej zakocha :)

To ta subtelna różnica ;)

Chyba Wam namieszałem w temacie :eek:czko:

Szczęście, to nadzieja przed zdarzeniem. Szczęśliwość jest jak ... hmmmm ... jak bukiet niezapominajek ^_^
 

zetka

złośnica...:)
Dołączył
21 Lipiec 2005
Posty
681
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
spadłam z nieba... :)
nie mam w życiu szczęścia, a jestem bardzo szczęśliwa :)
czasami szczęściem nazywam mojego chłopaka... ale to chyba nie o to chodzi... ;)
 

hihra

// Żyjący paradoks //
Dołączył
26 Styczeń 2006
Posty
1 433
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
// Kraków //
Masz w życiu szczęście?
Odpowiadam na to pytanie , zawarte w sondzie:
Mam bo miałam okazje przyjśc na ten świat, poznac go niezależnie jaki on by był.
Co jest szczęściem dla mnie?
Rodzina, drobne przyjemności, świadomosc tego, że jestem komus potrzebna, przyjaźń.
 

Gandzia666

Zbanowany
Dołączył
24 Sierpień 2006
Posty
186
Punkty reakcji
0
Wiek
33
:) Dla mnie szczęsciem jest szczęście innych-nie wiem po prostu jak innym się powodzi,są radośni i w ogóle happy to tak jakoś fajnie mi się w duszy robi,to wspaniałe uczucie patrzeć na kogoś kto docenia to co ma ,a jak jeszce to my się przyczyniamy do ich radości to jest naprawdę great!To jest dla mnie szczęściem, nie będę przytaczać tu żadnych piosenek ni cytatów bo na pewno zancie ich mult ,po prostu samo przez się się rozumie, nie? :)
 

leepa77

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2006
Posty
140
Punkty reakcji
0
Szczęscie jest to pewien stan emocjonalny do którego dąży każdy świadomy człowiek :)I tak naprawde kazdy człowiek dąży do szczęscia, każda nawet najmniejsza czynnośc jest dążeniem do szczęscia:)
 

Milka's

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2006
Posty
2 513
Punkty reakcji
0
Szczęście? A co to jest?
Nie widuje go często. Czasami tylko przechodzi koło domu zachaczając o mnie.
 

Arystoteles

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2006
Posty
205
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Z akropolu
Dla mnie szczęściem jest umiejętność podejmowania najlepszych decyzji z mozliwych. Wtedy mam szczęście.
 

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
Ja od dłuższego czasu zgubiłam w swoim słowniku słowo "szczęście". Nie potrafię się z niczego tak NAPRAWDĘ cieszyć... :(
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
"Szczescie to rzeczownik dajacy nam bardzo wiele radosci" - definicja szczescia na wypracowaniu z polaka (z 6-7 lat temu to bylo)

Moim zdaniem szczescie jest to stan domyslny, trwa do poki jakis czynnik nie sprawi ze zaczniemy odczowac bol.

Ze szczesciem jest tak samo jak z np. zębem, dopoki nas bolec nie zacznie to nie odczowamy go.

Podsumowywujac, aby byc szczesliwy trzeba pozbyc sie wszystkich zeczy ktore nas unieszczesliwiaja.

Jak wiadomo wiekrzosci potrzeb zaspokoic sie nie da, a nawet jesli zaspokoimy to zaczniemy sie bac ze to utracimy, wiec aby osiagnac pelnie szczescia nalezy pozbyc sie wszystkich pragnnien, a w zasadzie uzaleznien.

Czyli nalerzy miec do wszystkiego takie podejscie - pieniadze- jak sa to fajnie jak nie ma to trudno, zdrowie - jak jest to fajnie, jak niema to trudno, milosc - jak jest to fajnie, jak nie ma to trudno ... itd itp

Jak sie komus na swiecie to uda to gratoluje :p

Nie da sie dokladnie powiedziec czym jest szczescie, mozna jedynie stwierdzic czym ono nie jest
 

Ashavalen

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2006
Posty
35
Punkty reakcji
0
Wiek
35
"Szczęście to nie przeznaczenie, bo ono zależy tylko i wyłącznie od nas, od naszego nastawienia do świata. "

Tak z tym sie zgadzam na 100%.
Więcej chyba nie musze mówić :).
 
Do góry