Czy zwierzęta mają duszę?

N

Naxxramas

Guest
Kate2
To jest ta twoja wiedza, miłość, dobroć i boskość .
Zacznijmy od tego Kate2, że żyjesz na świecie, który istnieje tylko i wyłacznie przez wolę jak to nazwałaś: "miłości, dobroci i boskości" czyli jednego Boga (nieważne jak kto go nazywa i jak bardzo jest go świadomym). Wszelkie zdarzenia i wszystko dzieje się za zgodą Boga więc cała Twoja krytyka jest tak naprawdę krytyką samego Boga.

A poczęte dzieci w łonach matek też mają według Ciebie?
No oczywiście, że mają, nic co mobilne nie może się ruszać bez duszy, gdybyś była świadoma prany wiedziałabyś nawet jak to działa mechanicznie.

Kate2
Czy stawiasz je na niższym poziomie egzystencji niż zwierzęta?
Oczywiście, że nie - na równym. Trzeba być tylko świadomym co się dzieje np: w Holladii po zabiciu np: jedno-miesięcznego płodu. Otóż następuje śmierć ciała fizycznego czyli wyjście duszy z ciała. Proces ten jest zupełnie inny niż u człowieka z ciałem u którego DNA się zrealizowało w 99% (postawa humanoida) gdyż rozwinięte interfejsy bólu przekazują świadomości informację. U płodu, które nie ma układu nerwowego proces ten jest bezbolesny. Co się dzieje z taką duszą ? Chrześcijanie wierzą, że taka dusza idzie od razu do nieba. Ja się zapytam więc co złego jest w posyłaniu dusz od razu do nieba ? - ale nieważne - lepiej napisze, że cały wasz system jest do bani - mało kto interesuje się takimi dziećmi. Jedyne co was interesuje to pieniądze. A jak takie sieroty trafią nie daj boże do kręgów kościelnych to w prasie i TV nie raz się słyszy o tym co je tam jeszcze może spotkać. Dlatego trzeba umieć priorytetyzować cierpienie i wiedzieć, że ubój rytualny to zło, rzeźnie to zło i aborcja to zło gdyż jest szkodliwa dla zdrowia, ale... nie wtrącaj się. Jak jakaś kobieta usunie ciążę - to nie sądź jej bo sama zostaniesz osądzona. Jaką miarą mierzycie taką i was zmierzą.
 
K

kate2

Guest
Ty napradę jesteś nieświadomy swojej głupoty i hipokryzji. Dobrze napisałam , że wchodzenie z tobą w dialog to wchodzenie w obłęd.



Naxxramas napisał:
Wszelkie zdarzenia i wszystko dzieje się za zgodą Boga więc cała Twoja krytyka jest tak naprawdę krytyką samego Boga.
Odebrałeś właśnie w tym momencie człowiekowi dar wolności którym został obdarzony przez Stwórcę. Krytykuję Ciebie za to, co w swojej wolności czynisz lub chciałbyś uczynić innym, nie Boga, który jest dawcą wolności .

Znów bełkoczesz.
 
N

Naxxramas

Guest
Kate2
Ty napradę jesteś nieświadomy swojej głupoty i hipokryzji. Dobrze napisałam , że wchodzenie z tobą w dialog to wchodzenie w obłęd (...) Znów bełkoczesz.
Oto mowa wyznawczyni Jezusa - szanuj bliźniego swego jak siebie samego. Nic tylko pogratulować zrozumienia przekazu hehe


Odebrałeś właśnie w tym momencie człowiekowi dar wolności którym został obdarzony przez Stwórcę.
Przepraszam jakiej wolności ? a co w niebie będzie w kajdanach ? :D


nie mogę z Ciebie :D :D
 
K

kate2

Guest
Zrzuciłeś odpowiedzialność człwoieka za morderstwo na Boga . Udajesz głupiego?

Dla mnie jesteś hipokrytą i potencjalnym mordercą.

A Ty sobie żyj w przekonaniu, że jesteś bogiem pełnym miłości i dobra :przewraca: Powodzenia w swoim matriksie :D
 
N

Naxxramas

Guest
Kate2
Zrzuciłeś odpowiedzialność człwoieka za morderstwo na Boga .
Ty Kate2 sorry, ale ja nie bardzo rozumiem to zdanie.
Pytasz o to czy zrzuciłem odpowiedzialność za morderstwo na Boga ? Na nikogo nie zrzucam takiej odpowiedzialności. Na wyższych wymiarach robi się to co jest logiczne a nie to co wydaje się wam etyczne na poziomie materii barionowej. Dlatego Kate nie rozumiesz dlaczego rodzą się dzieci z nowotworami i zaraz umierają.

Kate2
Dla mnie jesteś hipokrytą i potencjalnym mordercą.
W przeciwieństwie do Ciebie ja akurat nie zabijam żadnych form życia, ani nie dokonuję aborcji ani nie płacę za rzeźnie jak Ty - więc jeśli ktoś z nas dwojga jest mordercą to zapewne Ty. Jaką miarą mierzycie taką i was zmierzą. Nie osądzaj bo sama zostaniesz osądzona.

Kate2
A Ty sobie żyj w przekonaniu, że jesteś bogiem pełnym miłości i dobra :przewraca:
Tak też Jezusowi mówili a potem go ukrzyżowali.
 
N

Naxxramas

Guest
Po porstu przyznaj, że jedzenie zwierząt jest dla Ciebie dobrem i wszystko będzie jasne.
 
K

kate2

Guest
Po prostu przyznaj, że popieranie aborcji nadaje tobie znamię mordercy. Jesli potrafisz podpisać się pod unicestwieniem małego, bezbronnego człwoieka to stać Cię na wszystko.

I twoje bełkoty o miłosci i dobru wcale tego nie zmienią. Dyskusję uważam za zakończoną.
 
N

Naxxramas

Guest
Kate2
Jesli potrafisz podpisać się pod unicestwieniem małego, bezbronnego człwoieka to stać Cię na wszystko.

Haha - ale katolicka świadomość. Pytam się co jest złego w wysłaniu dziecka prosto do nieba ? Czy wysłanie kogoś do nieba jest złe ? LOL wychodzi na to, że tak xD

Poza tym:
http://sjp.pwn.pl/sjp/unicestwic;2532824.html

czyli takie dziecko przestaje istnieć ? a podobno ma dusze, LOL


KATE2 Tobie do poziomu ActiveAngel to brakuje jeszcze trochę xD Ona przy Tobie to Einstein, bez kitu xD
 
K

kate2

Guest
Naxxramas napisał:
Pytam się co jest złego w wysłaniu dziecka prosto do nieba ?
Osiągnąłeś szczyty perfidii Nax. I to raczej nie jest nieświadomość. To manipulacja w najwyższym, szatańskim wydaniu.

Co jest zatem złego w zabijaniu zwierząt, skoro mają duszę ? Przecież pójdą do nieba. Co jest złego w mordowaniu ludzi dorosłych?
 
N

Naxxramas

Guest
Kate2
Co jest zatem złego w zabijaniu zwierząt, skoro mają duszę ? Przecież pójdą do nieba.
Kate to ja się właśnie pytam. Czy widzisz w tym coś złego ? : P


PS: zwierzęta nie chadzają do nieba.
 
K

kate2

Guest
To nie ja a TY nazywasz ludzi mordercami , gdy czynią sobie ze zwierząt pokarm.

Nie mam nic do dodania prócz tego co napisałam :
kate2 napisał:
Osiągnąłeś szczyty perfidii Nax. I to raczej nie jest nieświadomość. To manipulacja w najwyższym, szatańskim wydaniu.
 

bozena11

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2015
Posty
118
Punkty reakcji
5
Naxx, chciałabym zrozumieć Twoje stanowisko w zwalczaniu zjadania mięsa przez ludzi, ale ja w swoim sposobie myślenia mam na to inne spojrzenie
Po pierwsze: Istnieje teoria, że zjdanie przez ludzi pieczonego mięsa miało wpływ na ewolucję człowieka. Skoro zjadanie pieczonego mięsa przyspieszyło rozwój, więc takie zachowania ludzi, zostało ujęte w " programie " ktokolwek był " programistą ".
Po drugie: Gospodarka, rolnctwo, przetwórstwo mięsne, handel. Te potężne gałęzie gospodarki przynoszą zyski dla ludzi i państwa. Czym zapewnić powstałą lukę gdyby nagle zaprzestano spożywania mięsa?
Ja sama jem niewiele, jem tylko wtedy kiedy odczuwam głód, przeciętnie dwa razy dziennie, ale nie umiem wyobrazić sobie życia bez mleka, jajek, mięsa drobiowego i ryb. Schabowego zjadam bardzo rzadko, ale moi dwaj synowie, którzy pracują fizycznie szybko straciliby siłę do pracy, gdybym karmiła ich "kolbami kukurydzy", które sama bardzo lubię.
Kolejna sprawa to dostęp do produktów wegetariańskich. Mieszkam na wsi, między dwoma miasteczkami gdzie nie ma żadnego sklepu z żywnością wegetariańską, najbliższe mam w Łodzi lub Warszawie. Do jednego lub drugiego mam około 100km. Jak w takiej sutuacji prowadzić dom w oparciu o jedzenie wegetariańskie? Sądzę, że mnóstwo osób jest w takiej sytuacji jak ja. Uważam, że nie należy oceniać postawy ludzi w oderwaniu od czynników, które wymieniłam.
 
N

Naxxramas

Guest
bozenall
Te potężne gałęzie gospodarki przynoszą zyski dla ludzi i państwa.
W sumie racja. Hitler też w obozach koncentracyjnych zezwalał na doświadczenia na ludziach. Dzięki temu był zysk dla wojska i całej III Rzeszy : ) Masz rację - najważniejsze są zyski. Najważniejsze są pieniądze - nawet się o nie zabijacie a jak nie o nie to dla nich xD

Czym zapewnić powstałą lukę gdyby nagle zaprzestano spożywania mięsa?
Rolnictwem. Naturalna żywność. Bez GMO i chemii.


bozenall
Twoje stanowisko w zwalczaniu zjadania mięsa przez ludzi,
Bożena to trochę fama narosla bo generalnie ja nic nie zwalaczam. Wytykam tylko katolikom, że nie rozumieją słowa miłość skoro jedzą mięso. To trochę co innego od zwalczania. Wcale wam nie mówię jak powinniście żyć - mówię wam tylko, że w rzeźni nie ma miłości więc czy każdy z was może nazwać się dobry skoro przez niego jest ubój rytualny ?


KATE2 - zadałem Ci pytanie zamknięte. Czy widzisz coś złego w rzeźniach i zabijaniu i zjadaniu zwierząt ? Tak czy Nie ?
 
K

kate2

Guest
Naxxramas napisał:
KATE2 - zadałem Ci pytanie zamknięte. Czy widzisz coś złego w rzeźniach i zabijaniu i zjadaniu zwierząt ? Tak czy Nie ?
Oczywiście . I nie jest to niezgodne z duchem ewangelii: ,,Następnego dnia, gdy oni byli w drodze i zbliżali się do miasta, wszedł Piotr na dach, aby się pomodlić. Była mniej więcej szósta godzina. 10 Odczuwał głód i chciał coś zjeść. Kiedy przygotowywano mu posiłek, wpadł w zachwycenie. 11 Widzi niebo otwarte i jakiś spuszczający się przedmiot, podobny do wielkiego płótna czterema końcami opadającego ku ziemi. 12 Były w nim wszelkie zwierzęta czworonożne, płazy naziemne i ptaki powietrzne. 13 "Zabijaj, Piotrze i jedz!" - odezwał się do niego głos. 14 "O nie, Panie! Bo nigdy nie jadłem nic skażonego i nieczystego" - odpowiedział Piotr. 15 A głos znowu po raz drugi do niego: "Nie nazywaj nieczystym tego, co Bóg oczyścił". 16 Powtórzyło się to trzy razy i natychmiast wzięto ten przedmiot do nieba.''Dz.Ap.10, 9 - 16

Wybacz więc Nax ale Twoje umoralnianie wpuszczam jednym uchem i wypuszczam drugim :) Zachowuj wstrzemięźliwość mięsną i myśl sobie, iż to czyni Cię madrzejszym i lepszym od innych :)

Gadasz jak faryzeusze pilnujacy czystosci zewnętzrnej strony kubka i strzegący usilnie mycia rąk :)
 

bozena11

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2015
Posty
118
Punkty reakcji
5
Naxx. Uważam, że porówanie z Hilerem jest nieadekwatne. Wiesz nie raz miałam ochotę zrezygnować z mięsa, ale puki co, nie mogę z wyżej wymienionych czynników. Teraz wyobraź sobie, że dostajesz się do rzadu jako premier, bo twoje poglądy spodobały się wyborcom i okazuje się, że stajesz przed dylematem, " skazać społeczęństwo, " które Ci zaufało na załamanie gospodarcze i kryzyz, wprowadzając tak restrykcyjne zmiany, czy ze wstydem odejść z rządu wycofując się ze swoich obietnic. Nie jestem ekspertem ekonomi gospodarczej, ale orjętuję się w stuacji politycznej i gospodarczej na tyle na ile pozwalają mi nośniki informacji. Nie żyjemy w próżni Naxx, i pieniądze choć coraz bardziej wirtualne są każdemu w mniejszym lub większym stopniu potrzebne. Czy Ty obywasz się bez pieniędzy skoro masz do nich taki pgardliwy stosunek ? I kwestia uboju rytualnego, to chyba dotyczy Żydów?
 
N

Naxxramas

Guest
bozenall :D

Kate2 - no wkleiłaś cytat i co z niego wynika ? skąd pewność, że to był boski głos a nie Szatana ?
 
N

Naxxramas

Guest
Kate2
Narazie głosem szatana to mówisz Ty

Znaczy się jakiś głos niewiadomego pochodzenia był na 100% boskim głosem niepochodzącym od Szatana ? Ciekawe kto ma taką pewność ? Nikt - wszyscy macie taką wiarę i to jest właśnie nieświadomka.

Jak to się ma z kolei do Genesis, 1sza ks.mojż, 1,2-29:
"Potem rzekł Bóg: oto daję wam wszelką roślinę wydającą nasienie na całej ziemi i wszelkie drzewa, których owoc ma swoje nasienie: niech będzie dla was pokarmem!

"Wszystkim zaś dzikim zwierzętom i wszelakiemu ptactwu niebios i wszelkim płazom na ziemi w których jest tchnienie życia, daję na pokarm wszystkie rośliny. I tak się stało.

"Błogosławił ich Bóg i rzekł do nich Bóg (...) panujcie nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios i nad wszelkimi zwierzętami, które siię poruszają po ziemi"

czy panujcie znaczy zabijajcie ? raczej nie, skoro dalej (sic!) Bóg mówi:

"Utworzył więc Pan Bóg z ziemi wszelkie dzikie zwierzęta i wszelkie ptactwo niebios i przyprowadził do człowieka aby zobaczyć jak je nazwie"

a nie po to by je zabijał.

"Ciernie i osty rodzić ci będzie i żywić się będziesz zielem polnym"

"W pocie oblicza twego będziesz jadł chleb aż wrócisz do ziemi z której zostałeś wzięty, bo prochem jesteś i w proch się obrucisz"


Pomijając to kim jest Bóg widzę, że nie tylko ja piszę o sobie "my" - jak widać Bóg też to robi, cytuję:


"22. I rzekł Pan Bóg: Oto człowiek stał się taki jak my: zna dobro i zło. Byleby tylko teraz nie wyciągnął ręki swej i nie zerwał owocu także z drzewa życia i nie zjadł a potem żył na wieki"
Pierwsza ks.mojż 2,3-22

Interesujące a podobno każdy z was będzie żył na wieki w niebie bez owocu drzewa życia!? - tym czasem Bóg potwierdza reinkarnację xD Reinkarnacja to własnie nie jest życie na wieki tylko ciągle umieranie i odradzanie (pułapka dla nieświadomych).
 
K

kate2

Guest
Co za stek bzdur. Przeoczyłeś bardzo istotną kwestię: od czasów ST sporo się zmieniło. Szczególnie po przyjściu Jezusa Chrystusa, który tchnął ducha w literę prawa. Kiedy Ci wygodniej zostajesz w ST, potem zaś cytujesz NT: wszystko w zalezności od tego, co chcesz komuś udowodnić i potwierdzić swoje urojenia.

Bóg jest jeden w Trzech Osobach: stąd mówi o sobie: MY.

Bełkoty w kółko o nieświadomosci ludzi zaczynają być zwyczajnie nudne. Wybacz Nax, mam ważniejsze rzeczy do zrobienia niż kontynuowanie tej nie wnoszącej żadnego pożytku i dobra konwersacji.
 
Do góry