Czy zwierzęta mają duszę?

N

Naxxramas

Guest
Bóg jest jeden w Trzech Osobach: stąd mówi o sobie: MY.
Nieprawda ! Koran nic o tym nie pisze hehe.

a przecież takich fanatyków jak Kate2 w islamie jest całe mnóstwo xD
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Powiem tak. Ja uważam , że zwierzęta mają duszę i też idą do nieba. Dusza jest nieśmiertelna, to energia, to pewne bliżej niepoznane jeszcze cząstki niosace informację. Jeśli zwierzę ma tchnienie zycia w sobie to ma duszę, a każda dusza kiedyś trafia tam skąd przybyła - do Boga.

Patrzę jak prowadzicie zacietą polemikę miedzy sobą i wydaje mi się, wszyscy mówimy o tym samym , tylko inaczej to rozumujemy. Spróbuję to przedstawić.

Naxx zapodał przykład, że Bóg mówił o sobie w liczbie mnogiej. Nie jest to tajemnicą, że tak było. W pierwotnych źródłach , rodem z Summeru ( mitologia sumeryjska to podwaliny naszej wiary) pisze, że Bogowie zeszli z niebia. W Biblii pisze ELOHIM ( liczba mnoga od słowa "Eloah" - Bóg"), brzmi podobnie do słowa "Allah", co w Islamie, tez jest utożsamiane z Bogiem. Ale przejdźmy dalej....

Tu też się zgodzę z Naxem. W Bibli na poczatku pisze, że Bóg kazał jeśc człowiekowi rośliny a nad zwierzętami panować. Zapewne tym samym Bóg chciał nas przygotowac do posługi w niebie. Bo nie sadzę by Anioł zamiast opiekować się słabszym człowiekie i kierować go drogą do Boga, wyciągnąłby nóż, zabiłby i go zjadł. Ziemia jest szkołą podstawową dla aniłów, Jezus i inni byli nauczycielami a rozwój kolejną klasą , którą trzeba przejść. Nienadajesz się to kiblujesz. Proste.
Dla zwierzat to my jesteśmy takimi aniołami i powinniśmy je traktować tak jak chcielibyśmy by traktowały nas anioły i Bóg. Bo w zasadzie dla Boga i aniołów ( posłańców Bożych), to my jesteśmy zwierzętami. Dlatego Bóg jako jedno z pierwszych zadań dla raczkujących aniołków - ludzi, dał im zadanie elementarne - panować nad zwierzętami. To pewien wstęp do tego co bedziemy robić po Sądzie Ostatecznym, gdy publicznie i uroczyście zostanie nam wręczony "dyplom" ukończenia "szkoły podstawowej". Niestety ludzie jak to w szkołach oceny zbierają rózne a szóstek jest o wiele mniej niż pał :D Ale wszystkiego idzie sie nauczyć.

Trzecie na co pragne zwrócić uwagę to TRÓJCA ŚWIĘTA: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty. Tu akórat filozofia Naxxa i ludzi wiary powinna iśc ze sobą w parze. Tak sądzę, bo nie znam do końca jego filozofi. Przypuszczam. Chodź na pierwszy rzut oka wygląda to jako dwie sprzeczności. Spróbuję zestawić to jakoś. Podam pewne pojęcia. Bazując na własnej filozofii.

Syn Boży - Jezus- Jezus jest synem Bożym pod postacią człowieka. Tak to odbieramy. A co jeśli Jezus narodził się w ludzkim ciele, które zarazem spełnia rolę avatara. To potwierdzało by, że Jezus naprawdę był Bogiem. BYł avatarem Boga - Bogiem. Ale to moja filozofia :)
Bóg Ojciec- Uważam, że jest to istota prawdopodobnie cielesna , ale niedostosowana do zycia tu na Ziemi. Dlatego przyszedł pod postacią człowieka - Syna- Jezusa.
Duch Świety - Tu uważam , że nasze wierzenia, ludzi wiary i filozofia Naxxa łączą się ze sobą. Duch święty tworzy świat, wypełnia go i wszystko co w nim zyje, z człowiekiem włącznie. Zapewne Naxx podobnie definiuje swoje "Źródło"
W ten sposób możemy rzec , że Źródło Naxxa to nic innego jak Duch Święty. Dlatego zapewne trudno jest dojśc do kompromisu.
Jeśli Naxx wierzy w Ducha Świętgo i nie uznaje nic poza nim, to całkiem logiczne jest, że skoro My Wszyscy napełnieni jesteśmy Duchem Świetym, a nasze dusze pochodzą od Boga, przyjmując , że dusza= energia , a E=mc^2, to zarówno energia jak i jak i ciało to to samo. A jesli to wszystko pochodzi od Boga, jest jego częścią , to oznacza, że my ludzie jesteśmy cząsteczkami składowymi Boga , czyli jestesmy Bogami. Tak jak kropla z Bałtyku jest częścią morza, a ziarenko piasku na pustyni jest częścią pustyni. Kwartyliony kwartylionów ziarenek tworzą jedną pustynię.

Jednak uważam, że to nie jest dokońca tak, że jestesmy Bogami. Sądzę, że może i jest to Naszym przeznaczeniem, jak przznaczeniem owocu jest wypuscić ziarno , by zakiełkowało i wydało na świat nowe drzewo. Jednak , żeby tak się stało. Drzewo pierw musi zakwitnąć i wydać owoc. Jeśli kwiatek nie zostanie zapylony, albo niedorozwiniete nasionko upadnie z drzewa przed czasem to drzewo nie wyrosnie. My ludzie jestesmy takimi zarodkami, kwiatem, który ma prawo rozwinąć sie tylko i wyłacznie wtedy , gdy bedziemy czynić to co Bóg nam zasugierował. Jeśli bedziemy czynić wszystko na odwrót to zło w nas spowoduje, że nigdy nie wydamy owocu, a nasza pestka nigdy nie przemieni sie w drzewo - Uschniemy , zginiemy i nie dostapimy zaszczytu stania się Bogiem ( nowym drzewem , które wyda na świat kolejne owoce, które będą tworzyć nowe drzewa) Tak własnie. Fraktale tworzą świat, tworząc nieskończoność :)

A, że E=MC^2 , to dziwi mnie zdanie Naxxa, że zwierzęta nie chadzają do nieba. Przecież skoro są częścią Boga, to muszą do niego wrócić:)
 
K

kate2

Guest
Prawdą Objawioną dla mnie jest Jezus Chrystus. Nie żaden Budda, Mahomet czy jeszcze ktoś inny. Dlatego nie zamierzam budować własnej filozofii majacej na celu udowodnić jakieś punkty styczne dla wszystkich religii.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
ActiveAngel napisał:
Przecież skoro są częścią Boga, to muszą do niego wrócić :)

I wrócą :)


kate2 napisał:
Prawdą Objawioną dla mnie jest Jezus Chrystus. Nie żaden Budda, Mahomet czy jeszcze ktoś inny. Dlatego nie zamierzam budować własnej filozofii majacej na celu udowodnić jakieś punkty styczne dla wszystkich religii.
Amen :)
 
N

Naxxramas

Guest
ActiveAngel
Powiem tak. Ja uważam , że zwierzęta mają duszę i też idą do nieba. Dusza jest nieśmiertelna, to energia, to pewne bliżej niepoznane jeszcze cząstki niosace informację. Jeśli zwierzę ma tchnienie zycia w sobie to ma duszę, a każda dusza kiedyś trafia tam skąd przybyła - do Boga.
Active Ty jesteś chrześcijanką czy buddystką :D hehe


ActiveAngel
Dla zwierzat to my jesteśmy takimi aniołami i powinniśmy je traktować tak jak chcielibyśmy by traktowały nas anioły i Bóg.
Powiedz to takiej Kate2, zamiast je kochac i wskazywać im drogę ona je pożera jak krokodyl. Wybaczyć jej należy bo to jeszcze człowiek pierwotny. Ty Active jesteś usprawiedliwiona i liczy się tak jakbyś była weganką.


ActiveAngel
Jednak uważam, że to nie jest dokońca tak, że jestesmy Bogami.
To bardziej należy zrozumieć jako posiadanie boskiej mocy tworzenia. To, że wszyscy jesteśmy bogami nie ma co mówić Kate2 czy Kazno bo oni rozumieją to dosłownie.
Nie wiem czy miałaś kiedyś prawdziwie wolny LD - teraz mnie dobrze zrozum - tam tworzysz kolejny Wszechświat a Ty jesteś jego Bogiem - jesteś poza jego czasem i poza jego przestrzenią - Ciebie czas nie dotyczy w tamtej rzeczywistości tak jak naszych bogów nie dotyczy czas naszego Universum. A bogów naszych bogów nie dotyczy kolejny czas bo wszystko dzieje się w świadomości jednej najwyższej istoty i ta istota jest poza czasem wszystkiego - dlatego odpowiadam Ci na jedno z innych pytań - nikt nie podbije Źródła bo to technicznie niemożliwe. To zdanie sprzeczne na wtępie.


Kate2
Prawdą Objawioną dla mnie jest Jezus Chrystus.

Świetnie, że dodała, że dla niej. Myślałem, że dla satanistów to też prawda objawiona: )
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Naxxramas napisał:
Active Ty jesteś chrześcijanką czy buddystką :D hehe
Dzieckiem Bożym, wyznawczynią Jezusa , wolna chrześcijanką :)



Naxxramas napisał:
Nie wiem czy miałaś kiedyś prawdziwie wolny LD - teraz mnie dobrze zrozum - tam tworzysz kolejny Wszechświat a Ty jesteś jego Bogiem - jesteś poza jego czasem i poza jego przestrzenią - Ciebie czas nie dotyczy w tamtej rzeczywistości tak jak naszych bogów nie dotyczy czas naszego Universum. A bogów naszych bogów nie dotyczy kolejny czas bo wszystko dzieje się w świadomości jednej najwyższej istoty i ta istota jest poza czasem wszystkiego - dlatego odpowiadam Ci na jedno z innych pytań - nikt nie podbije Źródła bo to technicznie niemożliwe. To zdanie sprzeczne na wtępie.
He he to tak jak pisanie filmu. Jak piszę scenariusz , to czasami dosłownie wpadam w trans. Ach... Myślami przenoszę się w świat mojej opowieści. Nocą kładę się spać i obmyślam sceny a potem nagle zaczynam mieć taki świadomy sen na jawie, nagle postacie zaczynają mówić swoim językiem i głosem a ja już nie muszę im wkładać słów w usta. No , ale to tylko moja silnie rozbudowana wyobraźnia, taka autohipnoza. Czasami jak nic ciekawego i nie ma w kinie, to tworze sobie film oczami mojej wyobraźni i wszystko widzę jak na ekranie, świetnie się przy tym bawię. Przy okazji taka wyobraźnia przydaje się w programowaniu neurolingwistycznym :)
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Naxxramas napisał:
a przecież takich fanatyków jak Kate2 w islamie jest całe mnóstwo xD

Naxxramas nie dość że przegrywasz na poziomie kumunikacji to jeszcze ubliżasz forumowiczom.

Wyluzuj.
 
K

kate2

Guest
Naxxramas napisał:
Świetnie, że dodała, że dla niej
Oczywiście, ze dla mnie. Już ci tłumaczyłam, że nie mówię o sobie w liczbie mnogiej.

Poza tym powinieneś wiedzieć, że wyznawca swojej religii przyznaje się do swojego Mistrza i Założyciela :) Tak trudno Ci to pojąć?
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Naxxramas napisał:
Kate2
Prawdą Objawioną dla mnie jest Jezus Chrystus.

Świetnie, że dodała, że dla niej. Myślałem, że dla satanistów to też prawda objawiona: )
Dla nich też. Prawda objawiona jest dla wszystkich bez wyjątku. Tyle że jednym ku zbawieniu innym ku potępieniu. Inna bowiem kwestia jest czy ktoś ją przyjmie a inna czy będzie ją odrzucał.

Dlatego sam Jezus mówi Ja przyszedłem na sąd. Dzięki słowu i naukom J.CH. nadal dokonuje się sąd nad jednostkami i całym światem.


"Albowiem jak Ojciec wskrzesza umarłych i ożywia, tak również i Syn ożywia tych, których chce. Ojciec bowiem nie sądzi nikogo, lecz cały sąd przekazał Synowi, aby wszyscy oddawali cześć Synowi, tak jak oddają cześć Ojcu. Kto nie oddaje czci Synowi, nie oddaje czci Ojcu, który Go posłał. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto słucha słowa mego i wierzy w Tego, który Mnie posłał, ma życie wieczne i nie idzie na sąd, lecz ze śmierci przeszedł do życia. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, że nadchodzi godzina, nawet już jest, kiedy to umarli usłyszą głos Syna Bożego, i ci, którzy usłyszą, żyć będą. Podobnie jak Ojciec ma życie w sobie, tak również dał Synowi: mieć życie w sobie samym. Przekazał Mu władzę wykonywania sądu, ponieważ jest Synem Człowieczym."

"Ludzie z Niniwy powstaną na sądzie przeciw temu plemieniu i potępią je; ponieważ oni wskutek nawoływania Jonasza się nawrócili, a oto tu jest coś więcej niż Jonasz. Królowa z Południa powstanie na sądzie przeciw temu plemieniu i potępi je; ponieważ ona z krańców ziemi przybyła słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon."
 

irish

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
542
Punkty reakcji
5
Naxxramas napisał:
je pożera jak krokodyl
mój Bóg pozwala mi jeść zwierzęta. co ci do tego? najwyraźniej sam masz coś z krokodyla.
hm
może skórę?
xD

lepiej zrobisz jeśli miłość - którą zresztą tak się szczycisz - rozlejesz na ludzi. bo jakoś nie zauważyłem żebyś ubolewał np nad losem dzieci w afryce. a o zwierzętach się rozpisujesz ze hoho! no cóż. Jezus - mój Mistrz i Nauczyciel powiedział kiedyś: "z obfitości serca mówią usta". wypowiedź ta stała się znana wśród ludzi jako przysłowie "co w sercu to na języku".
 
N

Naxxramas

Guest
Kate2
Poza tym powinieneś wiedzieć, że wyznawca swojej religii przyznaje się do swojego Mistrza i Założyciela :) Tak trudno Ci to pojąć?
Szkoda, że nie masz pojęcia jak wyglądało wasze życie w tym co mało wiedzące osobniki nazywają rajem. Czy tam był założyciel i mistrz religii ? a jednak każdy z was miał kontakt z Bogiem-Źródłem. Teraz żyjesz na nieświadomce, nie masz pojęcia o niczym a mądrzysz się za stu: ) Zapytaj się papieża jak było w raju, może będzie wiedział - bo ksiądz to nie ma pojęcia - u was jak w masonerii - im wyższy poziom w hierarchii tym większa wiedza.

Kaznodzieya
Prawda objawiona jest dla wszystkich bez wyjątku.
Kurde następny :D Chrystus jest prawdą objawioną dla plemion w lasach amazońskich albo Nowej Gwinei - jak oni nawet o nim nie słyszeli bo im wasi bogowie objawili się w inny sposób więc naprawdę wykaż się większą inteligencją przy dobieraniu argumentów.

irish
mój Bóg pozwala mi jeść zwierzęta. co ci do tego? najwyraźniej sam masz coś z krokodyla.
i kolejny - nie tylko pozwala ci jeść zwierzęta, pozwala ci również mieć niewolników, zabijać ich za pewne przewinienia, pozwala ci również mordować czarownice i namawia do zabijania bałwochwalców. Twój Bóg jest taki sam jak ty - czyli Szatanem, którego zwiesz także Jahwe: )
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Naxxramas napisał:
Kaznodzieya
Prawda objawiona jest dla wszystkich bez wyjątku.
Kurde następny :D Chrystus jest prawdą objawioną dla plemion w lasach amazońskich albo Nowej Gwinei - jak oni nawet o nim nie słyszeli bo im wasi bogowie objawili się w inny sposób więc naprawdę wykaż się większą inteligencją przy dobieraniu argumentów.
Litości !

Weź jeszcze raz przeczytaj moje zdanie i wykaż się choć raz inteligencją oraz zrozumieniem co tego napisałem. Argument że nawet gdyby Indianie nie słyszeli nie dyskwalifikuje tego co napisałem.
Dostałeś jedynie odpowiedź na kwestie satanistów.
 

irish

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
542
Punkty reakcji
5
Naxxramas napisał:
kolejny - nie tylko pozwala ci jeść zwierzęta, pozwala ci również mieć niewolników, zabijać ich za pewne przewinienia, pozwala ci również mordować czarownice i namawia do zabijania bałwochwalców. Twój Bóg jest taki sam jak ty - czyli Szatanem, którego zwiesz także Jahwe: )
wg mnie masz jakieś zwidy
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
W głowie ?


W temacie to wg. Biblii duszami są i zwierzęta. Więc pytanie czy mają dusze jest z gduntu źle postawione.
 

viola1308

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2015
Posty
199
Punkty reakcji
25
hehehehehehe napisał:
Czemu się przyjęło, że ludzie mają, a zwierzęta nie? Czy jest to gdzieś udowodnione, napisane? Biblia coś o tym mówi?
Nie wiem czy mają dusze. Tak jak nie wiem czy ja ją mam. Ale wiem, że kochają, cierpią, tęsknią. I to nie tylko za ludźmi. Długo miałam 2 jamniczki. Matka i córka. Trzeba było widzieć reakcje tej pierwszej kiedy pojawiły się jej wnuczęta. Była zachwycona. Żałuję, że ich życie trwa tak krótko.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
W tym życiu na ogół więcej cierpienia niż radości.

Może więc krótkie życie (bo czy 90-100 lat to długo jak sie patrzy na bezmiar nieskońćzoności ? ),
jest raczej aktem i przejawem miłosierdzia ?
 

Melodi

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
hehehehehehe napisał:
Czemu się przyjęło, że ludzie mają, a zwierzęta nie? Czy jest to gdzieś udowodnione, napisane? Biblia coś o tym mówi?

Księga Kaznodziei 3 ; 19 , 20 .
 
Do góry