Czy warto brać w ciąży witaminy?

monaBETHA

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
379
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Wrocław
no, ale po wynikach morfologi już widać czy potrzebuejsz dodatkowych witamin czy nie.
 

studentka_TWP

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2008
Posty
89
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
z łona matki
Ja uważam że jeżeli wyniki są w normie nie należy nic brać (pomijając kwas foliowy, który jest obowiązkowy), a to dlatego że przedawkowanie witamin też jest szkodliwe mam tu na myśli hiperwitaminozę. Ja jestem w 3 miesiącu ciąży, wyniki mam dobre i biorę tylko kwas foliowy no i staram się jeść owoce i warzywa w większych ilościach :) i nic poza tym
 
N

nianiaSweet

Guest
ja w okresie ciąży ograniczyłam się jedynie do przyjmowania kwasu foliowego, nie brałam dodatkowo żadnych witamin i suplementów i mój dzieciaczek urodził się zdrowiutki.
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
Ja od II trymestru, mimo dobrych wyników i tak brałam witaminy

no właśnie o to mi chodzi mimo dobrych wyników, osoba brała witaminy ... mam wrażenie że to nabijanie młodych mam w butelkę bo po co jej witaminy skoro ma dobre wyniki?
 

Ernesst

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2012
Posty
80
Punkty reakcji
1
Wiek
41
Miasto
warszawa
Tak, ale lekarz powiedział, że mimo dobrych wyników mogę brać suplement diety, który zawierał w sobie kwas omega 3, żelazo i właśnie witaminy, więc nie wymyśliłam sobie tego tylko słuchałam się zaleceń lekarza
 

monaBETHA

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
379
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Wrocław
zimą ciężko o dobrą i urozmaiconą dietę. Ciężko o dobre świeże warzywa i owoce.



ważniejsze są chyba kwasy DHA

zimą ciężko o dobrą i urozmaiconą dietę. Ciężko o dobre świeże warzywa i owoce.

Tak, ale lekarz powiedział, że mimo dobrych wyników mogę brać suplement diety, który zawierał w sobie kwas omega 3, żelazo i właśnie witaminy, więc nie wymyśliłam sobie tego tylko słuchałam się zaleceń lekarza
paimiętaj, zeby zawierały i DHA i EPA
 
N

nianiaSweet

Guest
akurat owoce i warzywa zimą niekoniecznie zawierają dużą ilość witamin, dlatego moim zdaniem i tak warto uzupełniać swoją dietę w witaminy, nie zapominając o niezbędnym w trakcie ciąży kwasie foliowym.
 

monaBETHA

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
379
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Wrocław
z kawasem tez jest rożnie niektórzy zalecają brać cała ciąże inni do 12 tygodnia tylko.
 
M

magiczna

Guest
Kwas foliowy swoja rolę odgrywa na początku ciąży, później nie jest już tak ważny
 

monaBETHA

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
379
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Wrocław
dobrze by było go brać przed zaplanowaniem ciąży, ale nie każda jest planowana.

dobrze by było go brać przed zaplanowaniem ciąży, ale nie każda jest planowana.
 
M

magiczna

Guest
Niestety masz rację. Dlatego jeśli istnieje choćby cień szansy że może dojść do poczęcia powinno się go łykać,czy się ciążę planuje, czy nie.
 

aldonnka22

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Kwas foliowy jest bardzo ważny, zarówno kiedy planujemy ciąże jak po poczęciu, twój ginekolog cię poprowadzi - warto słuchać "fachowców" :123:
 

monaBETHA

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
379
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Wrocław
No ale każdy ginekolog też poradzi inaczej, więc warto rozejrzeć się za innymi opiniami.
 
M

magiczna

Guest
No niestety wciąż wielu lekarzy lekceważy tę kwestę albo nie spodziewa się, że kobieta w ciąży może nie wiedzieć o kwasie.
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
dla mnie najgorsze jest to że każdy lekarz ma swój świat w którym myśli że jest królem więc robi co dla niego wygodniejsze. dla mnie ważna jest opinia różnych osób.... to nie znaczy że nie slucham lekarza... ale słucham też innych
 
N

nianiaSweet

Guest
Kwas foliowy swoja rolę odgrywa na początku ciąży, później nie jest już tak ważny
to prawda bo na samym początku tworzy się w naszej fasolce układ nerwowy i właśnie wtedy musimy przymować kwas foliowy aby zapobiec rozowju wad cewy nerwowej, rozczepom czy wodogłowiu.
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
a co myślicie o przyjmowaniu kwasu foliowego przed ciążą ? jak zaczynam się starać powiedzmy dwa może trzy miesiące wcześniej?
 
N

nianiaSweet

Guest
jeśli starasz się o malucha to powinnaś conajmniej na trzy miesiące przed palnowanym zajściem w ciażę łykać kwas foliowy, a jeśli łykałaś wcześniej tabletki antykoncepcyjne to tym bardziej powinnaś zadbać o uzupełnienie kwasu foliwego.
 
Do góry