Czy warto brać w ciąży witaminy?

ula9zas

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2013
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
49
Miasto
centralna Polska
magiczna napisał:
Czyli nawet jak się stosuje antykoncepcję trzeba już myśleć o zdrowiu dziecka, które może się kiedyś począć.
W wielu artykułach zaleca się branie kwasu foliowego nie w chwili planowania ciąży, ale od momentu rozpoczęcia życia seksualnego.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Dokładnie, nigdy nie wiadomo kiedy się w tę ciążę zajdzie, więc lepiej być na to przygotowanych chociaż pod wzgledem dostatecznej ilosci kwasu foliowego, w sumie to także podczas antykoncepcji brakuje go najwięcej.
 

ula9zas

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2013
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
49
Miasto
centralna Polska
przy antykoncepcji hormonalnej zaleca się brać kwas foliowy nawet trzy miesiące przed poczęciem, jak piszesz @apra, wtedy jest go w organizmie najmniej
 

lukrecjaa

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2009
Posty
189
Punkty reakcji
0
kwas foliowy obowiazkowo, ale tez sa inne witamy potrzebne, chcociazby nawet DHA, a to jest wszystko zawarte w Prenalenie. Mozna stosowac nawet podczas staran o dzidziusiam wtedy wzmacniamy organizm i przygotowujemy go do bycia w ciazy.
 
D

Dorka123

Guest
lukrecjaa napisał:
kwas foliowy obowiazkowo, ale tez sa inne witamy potrzebne, chcociazby nawet DHA, a to jest wszystko zawarte w Prenalenie. Mozna stosowac nawet podczas staran o dzidziusiam wtedy wzmacniamy organizm i przygotowujemy go do bycia w ciazy.
Można też brać magnez-fol, kwas foliowy z magnezem.
 

lukrecjaa

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2009
Posty
189
Punkty reakcji
0
mozna najpierw starajac sie o dzidziusia stosowac magnez-fol, a pozniej bedac w ciazy multivit + DHA
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
332
Punkty reakcji
3
ja własnie to brałam, nie miałam po nich mdłości, DHA akurat nie mam na zdjęciach, ale po tych zostało mi opakowanie:
CAM03135.jpg
 

m_i_o_d_e_k

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2015
Posty
41
Punkty reakcji
0
Najlepiej żeby lekarz doradził witaminy. Choć ja uważam, że witaminy ze świeżych warzyw i owoców nie zaszkodzą maleństwu :)
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
No tak nie zaszkodzą, tylko jeśli chodzi o kwas foliowy to lepiej łykać tę tabletkę folika dziennie bo z pożywienia trafia go bardzo mało...
 

Trampa123

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2016
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Poznań
Najlepiej skonsultować to z lekarzem. Nie ma co brać na ślepo, bo można sobie jeszcze zaszkodzić.
 
N

nianiaSweet

Guest
moim zdaniem warto brać witaminy, ale wszystko w granicach rozsądku, bo w ciąży też nie ma co przesadzać w drugą stronę i brać za dużo witamin. ja tak naprawdę w czasie ciąży skupiłam się na braniu kwasu foliowego, bo moja mama zawsze mi powtarzała że to najważniejsze i tego się trzymałam.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Też tak uważam, ale teraz można zwykły folik zamienić w pierwszym trymestrze na folik mama 1 wzbogacony o jod i kwasy omega3, które dobrze wpływają na rozwój mózgu u dziecka
 

Unicorn

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2017
Posty
16
Punkty reakcji
1
Najlepiej brać całe gotowe zestawy, ciąża mocno osłabia organizm kobiety i są tam zawarte niezbędne witaminy a nie tylko kwas foliowy. Oczywiście suplementację należy najpierw omówić z lekarzem :) Ja brałam mamadha premium+ i byłam zadowolona :)
 

izasun

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2013
Posty
61
Punkty reakcji
0
Najlepiej to ustalić z lekarzem. Ja brałam. A przed ciążą kwas foliowy i Fertilovit wspomagająco, bo mielismy troche problemy żeby się udało...
 

leonia

Nowicjusz
Dołączył
18 Październik 2017
Posty
9
Punkty reakcji
2
jeszcze przed zajściem w ciążę zaczęłam brać mama dha premium, lekarz polecił mi właśnie kompleks zeby nie brać oddzielnie wielu tabletek, tutaj est ich tylko 2, jest spora dawka kwasu foliowego, dha, magnezu. Nie wiem jak Wy ale mi przez pierwszy trymestr mdłości dały mocno popalić, a to kluczowe miesiące rozwoju maluszka i martwiłam się zeby nie zabrakło mu witamin
 

Holiczka

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2014
Posty
89
Punkty reakcji
1
Kwas foliowy zaleca się lykac na 3 miesiące przed planowaną ciążą, natomiast w ciąży nawet trzeba łykać witaminy. Najlepiej specjalnie dla kobiet w ciąży. Z resztą jak się uda karmić piersią to się je dalej łyka
 
Do góry