Czy portale randkowe w ogóle mają sens?

brill3r

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Gratulacje! :)

A co do sensowności portali randkowych: poznałem tam kiedyś dziewczynę, z którą (jak się później okazało) mijaliśmy się na studiach na korytarzu przez kilka lat.
Wyszedł z tego czteroletni, fajny związek. :)
 

mięta333

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2012
Posty
37
Punkty reakcji
1
Gratulacje! :)

A co do sensowności portali randkowych: poznałem tam kiedyś dziewczynę, z którą (jak się później okazało) mijaliśmy się na studiach na korytarzu przez kilka lat.
Wyszedł z tego czteroletni, fajny związek. :)
Jak to się mówi "czasami miłość jest na wyciągnięcie ręki" a my musimy do niej dojść po krętej drodze :) mogę powiedzieć teraz już "z doświadczenia" że portale randkowe mają sens i naprawdę są przydatne w naszym życiu :) kwestia jest tylko taka czy korzystamy z nich mądrze i z odpowiednim dystansem czy podchodzimy do tego jak do narzędzia przez, które koniecznie musimy poznać "miłość" bo taki jest nasz cel.
 

La Bella Luna

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2012
Posty
657
Punkty reakcji
118
Wiek
35
Miasto
Wrocław
ale używaliscie prezerwatyw??
Kaiser, coś Ci się pomieszało :D Speed dating, to nie "Speed orgy" czy jakieś inne "sex party" :D
Tam gumki nie były potrzebne, bardziej cierpliwość - do tych typów próbujących w 5 minut coś konkretnego ode mnie wyciągnąć - której mi akurat nie brakuje :p
 

kaiser

where is my mind?
Dołączył
19 Grudzień 2011
Posty
736
Punkty reakcji
30
Miasto
Warszawa
cierpliwość - do tych typów próbujących w 5 minut coś konkretnego ode mnie wyciągnąć
mam nadzieję, że nie portfel ;)

zresztą podobno wystarczy tylko 3 minuty - trzeba tylko przestrzegać żelaznej zasady: być miłym, ale stanowczym, mówić sensowne komplementy (raczej nie w stylu "fajną masz figurę" lasce która waży 150 kilo) i wyglądać na faceta, który jeździ lamborgini do pracy :D źli i złośliwi ludzie mówią, że w 99% przypadków wystarcza ta ostatnia cecha :D :D
 

Thisisgame

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2012
Posty
281
Punkty reakcji
11
Wiek
30
Jakiś tam sens jest

Można przełamać pierwsze lody na czacie,wymienić się poglądami a później spotkać... choć jak dla mnie jest to chybiony pomysł-bo nie ma tego magicznego 1 spotkania :p
 

mięta333

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2012
Posty
37
Punkty reakcji
1
Jakiś tam sens jest

Można przełamać pierwsze lody na czacie,wymienić się poglądami a później spotkać... choć jak dla mnie jest to chybiony pomysł-bo nie ma tego magicznego 1 spotkania :p
magiczne to zawsze jest pierwsze spotkanie i nie ważne czy kogoś dopiero poznajesz czy już piszesz od jakiegoś czasu przez środki dostępne w sieci - i tak się denerwujesz i tak ;p ale fakt jest taki że ciekawsze jest poznanie swojej przyszłej drugiej połówki przypadkiem w sklepie, w tramwaju itd. niż na czacie lub portalu randkowym.....
 

maciek85

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2009
Posty
89
Punkty reakcji
5
A wracając jeszcze do wypowiedzi Siti, to wydaje mi się, że część osób jeszcze ma takie wyobrażenie o portalach, ponieważ nigdy nie były na takim portalu i mają tylko wyobrażenie jak one funkcjonują. I opierają się na jakichś przestarzałych stereotypach. Oczywiście, że w dzisiejszych czasach coraz więcej osób korzysta z tego typu pomocy i nie są to osoby nie potrafiące poradzić sobie w normalnym życiu.

Po prostu czasem nie ma możliwości poznania innych osób (czasochłonna praca, gdzie dominuje jedna płeć), czasem po prostu brak czasu na jakieś wieczorne wyjścia, spotkania, a czasem brak chęci, bo w internecie łatwiej:) Tylko trzeba rozróżnić portal od portalu. Bo każdy jest inny. Ktoś wspomniał fotke. Dla mnie to nie jest portal randkowy, to po prostu portal społecznościowy dla młodych osób (nawet poniżej 18.). Portale randkowe, to tak jak Moniquemonique napisała, portale typu mydwoje czy coś w tym stylu. To są portale, które naprawdę pomagają w doborze partnera, nie tylko dają "dostęp" do wielu singli, ale także pomagają dobrać odpowiedniego. Tak jak kiedyś ludzie korzystali z biur matrymonialnych, ze swatek, tak teraz jest internet:)
 

mięta333

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2012
Posty
37
Punkty reakcji
1
Maciek85 masz racje :) w 100% się z Tobą zgadzam. W sumie to zrobiłeś takie fajne podsumowanie tematu. Ale wiadomo ile osób tyle opinii i zdań na dany temat.
A teraz mam do Was troszeczkę inne pytanie. Mianowicie, od jakiegoś czasu na jednym z portali właśnie randkowych piszę z jedną bardzo miłą Panią i czas żeby się spotkać. No właśnie i tu pojawia się pytanie, dokąd zabrać albo gdzie zaprosić na pierwszą randkę kobietę tak by to spotkanie było wyjątkowe a nie takie jak jedno z wielu.
Nadmienię że jest to bardzo żywiołowa kobieta, z poczuciem humoru, lubiąca wyzwania, ambitna, konkretna.....jednym słowem silna osobowość.
Czekam na jakieś podpowiedzi :)
 

kaiser

where is my mind?
Dołączył
19 Grudzień 2011
Posty
736
Punkty reakcji
30
Miasto
Warszawa
Nadmienię że jest to bardzo żywiołowa kobieta, z poczuciem humoru, lubiąca wyzwania, ambitna, konkretna.....jednym słowem silna osobowość. Czekam na jakieś podpowiedzi :)
aha. znalazłeś kamyczek i nie wiesz co z nim zrobić? hmmm, to masz lekko przesrane :D
 

mięta333

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2012
Posty
37
Punkty reakcji
1
aha. znalazłeś kamyczek i nie wiesz co z nim zrobić? hmmm, to masz lekko przesrane :D
lekko przesrane???? to mało powiedziane.....chciałbym jej zaimponować i zorganizować wyjątkowe spotkanie.....na razie jeszcze mam troszkę czasu ale do przyszłego piątku mi się on kończy.....hmmm i ciężko coś trzeba wymyślić. Wiem że to wyjątkowa kobieta i troszkę nawet mnie onieśmiela ;p
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
Wiesz co... nie wiem jak inne kobiety, pierwsze spotkanie to pierwsze spotkanie ni to randka ni to okazja do poznania się na żywo. Ot takie nie wiadomo co :)
Chyba najlepiej będzie po prostu znaleźć ciekawe miejsce, ale takie w którym będziecie mogli porozmawiać trochę się poznać...

Pamiętaj schludny ubiór (nie pogniecione świeże ubrania) czyste buty, świeży oddech i pozytywne nastawienie ;)

Ja na pierwszym spotkaniu chciałam po prostu porozmawiać miło spędzić czas....bo po to się spotykacie...
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Zgadzam się -próbując jej na siłę zaimponować możesz przesadzić i do tego wypaść nienaturalnie.Ubierz się porządnie ,kup jej kwiatka i tyle .
 

greggxx

Stały bywalec
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
580
Punkty reakcji
153
[quote name]
Pamiętaj schludny ubiór (nie pogniecione świeże ubrania) czyste buty, świeży oddech i pozytywne nastawienie
[/quote]
Popieram, popieram :D I proponuję dwa warianty:
4054617-170316-handsome-man-with-flowers-in-hand.jpg

albo
thumb_COLOURBOX4170571.jpg

zależy jakim typem jesteś :D
 

mięta333

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2012
Posty
37
Punkty reakcji
1
:D :D :D dzięki za podpowiedz - co do ubioru i świeżego oddechu to wydaje mi się że i bez waszych cennych rad udałoby mi się zachować nienaganny poziom ;) ale pozostaje jeszcze jedno pytanie.....miejsce spotkania...macie jakieś pomysły? chodzi mi o konkretne i sprawdzone miejsca :)
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
No wiesz -dobra knajpa-podpytaj jaką kuchnię lubi ?Kobiety też lubią spacery ,nawet w mrożny wieczór ,może być miło ,możesz wtedy ją otulić ,ogrzać ,wiesz ...nie będę tłumaczyć..
 

greggxx

Stały bywalec
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
580
Punkty reakcji
153
Konkretne i sprawdzone?
Przyjrzyjmy się niektórym możliwościom...
wyższych lotów: atrakcje miasta, wystawy, galerie, koncerty, zoo....
niższych lotów: centrum handlowe, kręgielnia, siłownia, przystanek autobusowy, McDonald's, pizzeria, kino, park, basen jeśli kryty...
oryginalne z dreszczykiem: stary opuszczony dom, jakieś ruiny, spacer po lesie, cmentarzu...
bardziej ekskluzywne to podróż do Paryża na jeden wieczór
odradzam zaspane restauracje :D
inne? nie ta pora roku :D
dodatkowe możliwości: wymyśl coś sam

sprawdzone i zakończone sukcesem :D
 

mięta333

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2012
Posty
37
Punkty reakcji
1
Dzięki na pewno coś wybiorę :) tak myślę o restauracji albo knajpie (żeby nie było za sztywno) a potem spacer w jakiejś miłej okolicy ...ale jedna kwestia troszkę mnie zastanawia i tutaj mam na myśli wypowiedz GREGGX
oryginalne z dreszczykiem: stary opuszczony dom,
sprawdzone i zakończone sukcesem

fakt faktem jest to oryginalny pomysł ale spacer po cmentarzu - sprawdzone i zakończone sukcesem....hmmm jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
mięta, przy wyborze miejsca kieruj się tym, abyście mogli porozmawiać... w sumie wspólne jedzienie na pierwszej randce bywa krępujące ;P
Ja jako kobieta, która umawiała się na randki przez sympatie mogę Ci powiedzieć, że wolałam iść gdzieś gdzie jest na tyle jasno, żeby dojrzeć "moją randkę" a także usłyszeć.
No bo cóż pierwsze spotkanie ma dać nam możliwość bliższego poznania w jakimś stopniu i zweryfikowania czy coś dalej z tego może wyjść.Czy dobrze nam się rozmawia, czy mamy wspolne tematy i czy atmosfera która się między nami wytwarza jest przyjemna :)

Troszke z nią rozmawiałeś to powinieneś wiedzieć czy jest odważna i przebojowa czy raczej bardziuej skromna. Wybierz miejsce adekwatne.
Nie wiem skąd jesteś, ale niech to będzie coś fajnego no nie wiem Hard Rock Caffe albo coś co może lubieć.. podbpytaj w końcu masz jeszcze czas.

W sumie, miejsce spotkania to ja sama proponowałam, przy pierwszym poznaniu wolałam miejsca jasne i w miarę zaludnione ;)
A jak już się troche oswoiliśmy ze sobą, można było iść gdzieś gdzie jest bardziej kameralnie i spokojnie, albo jeśli zgłodnieliśmy iść coś zjeść.

Fakt każdy jest inny, ale ja piszę o swoich doświadczeniach :p
 

mięta333

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2012
Posty
37
Punkty reakcji
1
nie ma to jak kobieta wyjaśni co i jak ;) dzięki MONIQUWMONIQUE. Jest to bardzo otwarta, dynamiczna, przebojowa kobieta także nie boi się wyzwań - nawet bardzo lubi podejmować wciąż nowe i nowe. Zaimponowała mi swoją postawą i chęcią do życia, stąpa twardo po ziemi ale stara się optymistycznie spoglądać w przyszłość i potrafi znaleźć wyjście z każdej sytuacji. Jest niesamowita!!! Nie chce się aż tak nastawiać optymistycznie ale chyba nie umiem inaczej :) faktycznie podpytam ją gdzie by chciała pójść...i po ludzku się spotkamy - w końcu :)
 
Do góry