Czy pójdziecie na wybory?

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
Płacić za głosowanie? Nie! Zrobić z tego obowiązek tak jak składanie zeznania podatkowego i karać za nie wzięcie udziału w wyborach. Ku takiemu rozwiązaniu bym się skłaniał. Ale tak jak napisałem wyżej nieoddanie głosu też jest głosem.
 

Tendencjusz

-- . .-. -.- ..- .-. -.--
Dołączył
15 Marzec 2008
Posty
1 602
Punkty reakcji
69
Płacić za głosowanie? Nie! Zrobić z tego obowiązek tak jak składanie zeznania podatkowego i karać za nie wzięcie udziału w wyborach. Ku takiemu rozwiązaniu bym się skłaniał. Ale tak jak napisałem wyżej nieoddanie głosu też jest głosem.
Wobec tego nie idąc do wyborów nadal wypełniamy ten rzekomy, i dość śmieszny, "obywatelski obowiązek".
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
czyli ci którzy, może i dobrze, że nie chodzą głosować, mieli by być zmuszani?
to wbrew temu o co ma chodzić w demokracji
gdzie tutaj miejsce na wybór?
Coś się we mnie gotuje na takie rozwiązanie, nie dość, że demokracja przepoczwarza się w ochlokrację, to jeszcze prymus? Nasza cywilizacja wyrosła na tym, że możliwość wybierania, czy bycia wybieranym była uprawnieniem, jak dla mnie to jakaś magiczność w myśleniu i pogarda dla ludzi…, może jeszcze pójść drogą tego co wyznaczył Chavez i karać więzieniem za nie pójście do urny? Nota bene Chavez skopiował pomysł od Allende, który wprowadził go co ciekawe po krwawym stłumieniu strajków…
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Coś czuję że gdyby Polaków zmuszać do głosowania to do urn wrzucaliby karty do głosowania z wulgaryzmami wpisanymi przez wściekłych ludzi. Polacy to naród przewrotny i odrzucający nacisk bezpośredni.
 

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
Nic na siłę. Tak jak napisałem nieoddanie głosu też jest głosem.
 

wattPL

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Powinna być możliwość zaznaczenia na karcie, że nie glosuje. Lub puste pole na wpisanie własnego zdania, uwag, sugestii...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
To po co zmuszać do głosowania - żeby sztucznie napędzić frekwencję. Niech głosują ci co chcą bezpośrednio wskazać przedstawiciela.
 

minimalistka

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2010
Posty
15
Punkty reakcji
0
Może to jest myśl, żeby wyrazić swoje zdanie o politykach na kartach do głosowania :) Ja Czytam o kandydatach z mojego okręgu. Mam juz swój typ, ale jeszcze nie jestem pewna.
 

Tendencjusz

-- . .-. -.- ..- .-. -.--
Dołączył
15 Marzec 2008
Posty
1 602
Punkty reakcji
69
Może to jest myśl, żeby wyrazić swoje zdanie o politykach na kartach do głosowania :) Ja Czytam o kandydatach z mojego okręgu. Mam juz swój typ, ale jeszcze nie jestem pewna.
Jestem ciekaw gdzie można przeczytać coś obiektywnego o kandydacie z okręgu?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Dokładnie.
Sam kandydat będzie opowiadał androny jaki jest wspaniały
Konkurencja będzie z kolei głosiła że ten kandydat to hańba dla kraju
Brak możliwości obiektywnych ocen. Ale jest to spowodowane tym, że wszystko w tym kraju jest używane do wojny. Nie można być na uboczu, bo i tak się jest przyporządkowanym - albo jestem czarnym sługusem kaczystów albo pomiotem ubeckim zaprzedanym Rosji. Nie można się z tego wyplątać
 

minimalistka

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2010
Posty
15
Punkty reakcji
0
Ale teraz jest internet, każdy zainteresowany może wejść sobie na blogi polityków i pocztrać. Ja szukam odpowiedzialnej kobiety z mojego regionu.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Pamiętaj jednak, że partie bądź poszczególni politycy wynajmują internautów do chwalenia bądź obrzucania błotem innych polityków. Są niestety czarne owce na przeróżnych forach ale to tak jak w życiu. Niektórym kasa przesłania widoczność.
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
czyli ci którzy, może i dobrze, że nie chodzą głosować, mieli by być zmuszani?
to wbrew temu o co ma chodzić w demokracji
gdzie tutaj miejsce na wybór?
Coś się we mnie gotuje na takie rozwiązanie, nie dość, że demokracja przepoczwarza się w ochlokrację, to jeszcze prymus? Nasza cywilizacja wyrosła na tym, że możliwość wybierania, czy bycia wybieranym była uprawnieniem, jak dla mnie to jakaś magiczność w myśleniu i pogarda dla ludzi…, może jeszcze pójść drogą tego co wyznaczył Chavez i karać więzieniem za nie pójście do urny? Nota bene Chavez skopiował pomysł od Allende, który wprowadził go co ciekawe po krwawym stłumieniu strajków…

Zyejmy w panstwie totalitarnym, jestemy jak niewolnicy, szczatki naszej wolnosci sa coraz mniejsze, ilosc oddawanych naszych pieniedzy coraz wieksza. Coraz wiecej zakazow/nakazow, co w tym dziwnego ze wymysla kolejny nakaz ?

Demokracja - to zawsze tylko puste slowo.
 

Tendencjusz

-- . .-. -.- ..- .-. -.--
Dołączył
15 Marzec 2008
Posty
1 602
Punkty reakcji
69
Ale teraz jest internet, każdy zainteresowany może wejść sobie na blogi polityków i pocztrać. Ja szukam odpowiedzialnej kobiety z mojego regionu.

Powiedzmy, że kandyduję i mam bloga - myślisz, że napisałem o sobie coś stawiającego mnie w złym świetle? Przeciwnie, dowiesz się że dotuję schronisko dla kotków, choć ja sam nawet nie będę o tym wiedział - wszystko napisze zleceniobiorca. A może chcesz na moim blogu dowiedzieć się czegoś złego o moim konkurencie? Zapraszam :). Tak się sprawy mają, niestety.
 

hannab1

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2011
Posty
525
Punkty reakcji
25
Miasto
Ogród Eden
Zyejmy w panstwie totalitarnym, jestemy jak niewolnicy, szczatki naszej wolnosci sa coraz mniejsze, ilosc oddawanych naszych pieniedzy coraz wieksza. Coraz wiecej zakazow/nakazow, co w tym dziwnego ze wymysla kolejny nakaz ?

Demokracja - to zawsze tylko puste slowo.

To wracaj do Polski. Dlaczego ciągle tylko wypisujesz płaczliwe posty z Białorusi. :tongue:
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Dokładnie. Trzeba iść i głosować. Naprawdę jest spora paleta kandydatów. Narzeka się na niskie poparcie Nowej Prawicy. To po prostu niech ludzie idą i niech głosują. Wtedy wybiorą i kropka. Każdy ma realną szansę na sukces. Wszystko w rękach wyborców.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Powinna być możliwość zaznaczenia na karcie, że nie glosuje. Lub puste pole na wpisanie własnego zdania, uwag, sugestii...
I kto to by czytał? Teraz też sobie możesz wszystko napisać. Jak nie zamazujesz kratek, to głos i tak jest ważny. W USA jest możliwość dopisania kogo się chce i głosy się liczą. Nie dawno, bo w poprzednim roku Lisa Murkowski została w ten sposób senatorem.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
no tak, w USA resztki demokracji pozostały, u nas nie ma nawet pozorów (gdzie nam do praworządnych Szwajacarów)
odnośnie głosowania na wybranego kandydata, to pozwolę sobię na odrobinę racjonalizmu
niezależnie od tego na kogo się głosuje, wybór i tak ląduje na pozycji wybranej przez szefa partii (bo zgodnie z ordynacją/kodeksem wyborczym głosuje się na partie)
są 2 wyjątki od tej zasady
pierwszy i oczywisty to senat - tam nie wybieramy listy a osobę
drugi to sytuacja dotycząca partii z nienajwższym poparciem
na czym polega?
w sytuacji gdy z danego okręgu wchodzi 1 osoba z danej partii
a zdecydowana większość popierających daną partię uparła się i zagłosowała np, na nr 2 zamiast rozstrzelić głosy
dochodzi do sytuacji, że odpada jedynka (na którą automatycznie spływają głosy z całej listy)
lub precyzyjniej nr musi mieć więcej głosów niż wszyscy pozostali razem wzięci
czy to możliwe?
nie słyszałem aby miało miejsce...

ps to tak dla otrzeźwienia i zrozumienia jaką mamy "demokrację"
 

minimalistka

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2010
Posty
15
Punkty reakcji
0
Pamiętaj jednak, że partie bądź poszczególni politycy wynajmują internautów do chwalenia bądź obrzucania błotem innych polityków. Są niestety czarne owce na przeróżnych forach ale to tak jak w życiu. Niektórym kasa przesłania widoczność.

To prawda, jednak zasługi części posłów mówią same za siebie, zwłaszcza kiedy posłowie nie są "medialni" nie znamy ich z pierwszych stron gazet. ja chcę zagłosować na kobietę, ale jak widze taki spot jak ten http://www.youtube.com/watch?v=G8jpzQEw3J4 to robi mi się słabo. Dlaczego kobiety się tak poniżają? Pewnie jestem w podobnym wieku jak ta dziewczyna, ale chciałabym aby panie posłanki nie ściągały biustonoszy w internecie!!!!
 
Do góry