Czy można wymodlić Cud?

grzes

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2006
Posty
57
Punkty reakcji
0
Jak myslicie.. czy mozna wymodlic samemu cud? np. uzdrowienie bliskiej osoby czy samego siebie... Za wstawiennictwem Maryji poprzez rozaniec, oraz normalna modlitwe?
 

Wuyeq

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
818
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
.
No "códu" to raczej wymodlić nie można :p , ale "cud"..wydaje mi sie, ze jak najbardziej...trzeba tylko zaufać Bogu i cierpliwe czekać..przynajmniej tak mi sie wydaje...
 

totka

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2005
Posty
53
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Pszczyna (z 30km. od Katowic)
Cud?? Jeśli sie wierzy, że może sie tak stać to trzeba sie modlic. Cud moim zdaniem staje się zawsze dzięki modlitwie, bo on jest "nagrodą" za nasze poświęcenia, umartwienia. W Piśmie Świętym i czytając zyciorysy świętych cuda zdarzały się dzięki wielkiej wierze, zaufaniu i modlitwie.
 

cruel_woman

....::::sinner::::....
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
2 197
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
by nie było...71
a mi się wydaje. że nie. cuda się zdarzają bo taka jest statystyka.. jedni powiedzmy "wymodlą" inni nie.. to znaczy, że czasami się zdarza czasami nie :p
 

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
No "códu" to raczej wymodlić nie można :p , ale "cud"..wydaje mi sie, ze jak najbardziej...trzeba tylko zaufać Bogu i cierpliwe czekać..przynajmniej tak mi sie wydaje...

Cud?? Jeśli sie wierzy, że może sie tak stać to trzeba sie modlic. Cud moim zdaniem staje się zawsze dzięki modlitwie, bo on jest "nagrodą" za nasze poświęcenia, umartwienia. W Piśmie Świętym i czytając zyciorysy świętych cuda zdarzały się dzięki wielkiej wierze, zaufaniu i modlitwie.


Calkowicie sie zgadzam :) ... ale cud sam wsobie jest już wtedy kiedy istnieje prawdziwa modlitwa .
A teraz określ o jaki cód Ci chodzi, bo sądze po tym co napisałeś że to raczej taki troszkę większy, a przecież codziennie dookołoa nas zdarzają sie cuda :p tylko my nie umiemy ich dostrzec :)

Z Bogiem.... i warą a cud już sie zaczoł :)
 

Alhymyk

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2005
Posty
133
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
TU i TAM (Chełm)
hm... Jestem Ateistą ........ to chyba bym miał mały problem gdybym miał możliwośc wymodlenia cudu (nawet jak juz bym wierzył w cuda)
 

bahiri

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2005
Posty
415
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
kraków
Jak nie przez modlitwę i wiarę to jak inaczej można wyprosić cud ? :)
 

elmarek

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2005
Posty
228
Punkty reakcji
1
Wiek
73
Miasto
Z Podlasia!
Jako praktykujący ateista nie wierzę ani w cuda,ani códa. :]
 

Attachments

  • wesoły_dziadek.gif
    wesoły_dziadek.gif
    19,6 KB · Wyświetleń: 31

cruel_woman

....::::sinner::::....
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
2 197
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
by nie było...71
Jak nie przez modlitwę i wiarę to jak inaczej można wyprosić cud ? :)

cudu nie trzeba wypraszać... bo to nie przez modlitwe się dzieje.. bo jak wytłumaczyć, że jedni się modlą i go dostają a inni nie..? (a oboje mogą być dobrymi ludźmi i jednakowo na niego zasługiwać?)...
hmm... w sumie to zaczynam wątpić czy isnieje coś takego jak cuda.. mi się wydaje , że to są zdarzenia które odmieniają nasze życie i nam się wydaje,że to cuda i czary :p
No ale załóżmy, że to wymysł mojego chorego umysłu.. więc cuda są i będą i będą się zdarzać niezależnie od modlitwy i od tego czy ktoś jest zły czy dobry ..
 

spioh

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2005
Posty
442
Punkty reakcji
0
Jak myslicie.. czy mozna wymodlic samemu cud? np. uzdrowienie bliskiej osoby czy samego siebie... Za wstawiennictwem Maryji poprzez rozaniec, oraz normalna modlitwe?
można jakąkolwiek modlitwą, może być przez wstawiennictwo Maryi, może być przez wstawiennictwo jakichś świętych (jednego czy wielu), czy tylko przez samo proszenie Boga bez wstawiennictwa czyjegoś. ale wyproszenie tego cudu zależy od trzech rzeczy - 1. od wiary w to, że Bóg wysłucha i może spełnić tę prośbę 2. od tego czy Bóg będzie wolał zdziałać cud czy uzna, że wystarczy leczenie i nie potrzeba specjalnej jego ingerencji 3. od tego czy wg Boga lepiej zarówno dla samej osoby chorej jak i dla innych (za których ta osoba może ofiarować swoje cierpienie) lepiej będzie wyzdrowieć czy więcej owoców przyniesie trwanie w chorobie.
 

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
Proponuję modlitwę w intencji trafienia w Totoloto:)
 

spioh

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2005
Posty
442
Punkty reakcji
0
Proponuję modlitwę w intencji trafienia w Totoloto:)
myślisz, że to przekracza możliwości Boga? nie doceniasz Go. wielu świetych wymodliło sobie potrzebne pieniądze np. św. brat Albert Chmielowski kiedy chciał stworzyć przytuliska bezdomnym, miasto nie miało budynków do odstąpienia gratis, tylko na sprzedaż, a on sam nie był zamożny. w dniu kiedy mijał termin zapłaty za budynek niespodziewanie pod drzwiami znalazł paczuszkę w której była zawinięta dokładnie taka suma jakiej potrzebował.
wiecej uczciwości wobec Boga Rapid. On ma moc, więc doceń to. :)
 

Reagle

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2005
Posty
89
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kraków
,,Proście,a będzie wam dane''.
Czasami jednak nieświadomie prosimy o takie rzeczy,które w końcowym rozrachunku nie są dla nas dobre.Trzeba ufać Bogu i Jego decyzjom.
 

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
Wierzący interpretuje wszystko przez pryzmat swojej wiary. Niewierzący bazuje na rozumie.
Jeśli wierzący czego bardzo chce i modli sie o to szczerze i żarliwie a stanie sie po jego myśli to oczywiście jest to interwencja Boża. Jeśli się nie spełni to oczywiście Pan Bóg wiedział lepiej, że tak musi być. Tym sposobem na wszystko jest wytłumaczenie jasne i proste.
 

sylwia_1990

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2006
Posty
323
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z Zielonych Płóc Polski :)
Ja uważam, że można :) Moi rodzicie nie mogli mieć dzieci i pojechali do Częstochowy i prosili Matkę Boską o dar czyli dziecko... :) kilka miesięcy moja mama dowiedziałą się, że jest w ciąży a ciąża nie jest zagrozona (wczesniejsze ciąże to były poronienia):( Uważam że to jest cud!! bo dziś moja mama ma 3 dzieci:D:p heh :)
 

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
A co na to lekarze mówią? Cud albo prawa natury? Gdyby sie nie modlili to oczywiście Twoja Mama nie zaszłaby w ciążę. Wiesz to z całą pewnością? A gdyby pomimo modłów nie zaszła to pewnie uznałabyś to za wolę Boga? No i pieknie!:)
 

spioh

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2005
Posty
442
Punkty reakcji
0
"Rapid" napisał:
Wierzący interpretuje wszystko przez pryzmat swojej wiary. Niewierzący bazuje na rozumie.
Bog jest tak samo możliwy jak i niemożliwy do udowodnienia rozumowego, wiec naiwne porównanie troszeczkę.
"Rapid" napisał:
Jeśli wierzący czego bardzo chce i modli sie o to szczerze i żarliwie a stanie sie po jego myśli to oczywiście jest to interwencja Boża. Jeśli się nie spełni to oczywiście Pan Bóg wiedział lepiej, że tak musi być. Tym sposobem na wszystko jest wytłumaczenie jasne i proste.
nie, nie jest jasne i proste, bo już wyżej zostało napisane o grupie conajmniej 3 czynników, które trzeba brać pod uwagę przy ocenie skuteczności modlitwy. no i co panie niewierzący? gdzie twój rozum skoro tego nie zdolałeś zakodować?
"Rapid" napisał:
A co na to lekarze mówią? Cud albo prawa natury? Gdyby sie nie modlili to oczywiście Twoja Mama nie zaszłaby w ciążę. Wiesz to z całą pewnością?
a toś ty biedaku myślal, że cudowność cudu polega na tym, że coś się dzieje wbrew naturze? no to ci. trzeba w takim razie się doinformować, skoro chcesz wydawać sądy na temat cudów.
 

Reagle

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2005
Posty
89
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kraków
to nie oznacza jednak,że nie należy się modlić i Go prosic:]
 
Do góry