Czy krzyż sprzed Pałacu Prezydenckiego przenieść?

C

Crockett

Guest
Ale to jest polityczna rozgrywka PIS-u.

To akurat działo się zawsze i będzie się zawsze działo.

Ten krzyż powinien stać w Smoleńsku, na cmentarzu lub w kościele, nie pod Pałacem Prezydenckim, gdzie urzędują żywi ludzie...
Ja też sobie mogę postawić pomnik, krzyż na ogródku na cześć mojej ś.p. babci bo ona tu mieszkała. :] Wiadomo kto robi ferment i kto znowu chce uprawiać kulty i martyrologię w dodatku w tak dziwnym, nie przeznaczonym do tego miejscu - PiS.
 
K

krzysztofandraszak

Guest
Albo faktycznie zrobic tak jak mówi przedmówca - przeniesc krzyż do Smoleńska:) To chyba najodpowiedniejsze miejsce...
 

temu#

a dlaczego nie?
Dołączył
24 Grudzień 2008
Posty
632
Punkty reakcji
26
Miasto
Tychy
Albo faktycznie zrobic tak jak mówi przedmówca - przeniesc krzyż do Smoleńska:) To chyba najodpowiedniejsze miejsce...
Śmiem się nie zgodzić że to najodpowiedniejsze miejsce. Aktualny wybór do którego krzyż ma być przeniesiony jest o wiele lepszy niż Wasza propozycja. Takie jest przynajmniej moje zdanie. ;)
 
H

hajer

Guest
temat przeniesienia krzyża sprzed pałacu jest kompletnie nie ważny, media nie mają się czym zajmować, brednie i tyle, nikt poważny nie zajmuje się czymś takim, kolejny powód do wojenki PO z PiS
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
jeżeli zdarzył by się tak ,że każdy wybrany prezydent ginie w katastrofie samolotowej ,to będziemy im stawiać pomniki pod pałacem ?
 
K

krzysztofandraszak

Guest
Wówczas należałoby pomyślec nad utworzeniem jakiegoś specjalnego miejsca pamięci, drogi przedmówco, ale na chwilę obecną raczej głupio byłoby zakładac, że ot np. Komorowski spadnie z niebios...
 

rot_schwarz

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2010
Posty
130
Punkty reakcji
1
Miasto
Rivendell :)
jeżeli zdarzył by się tak ,że każdy wybrany prezydent ginie w katastrofie samolotowej ,to będziemy im stawiać pomniki pod pałacem ?
Według toku myślenia niektórych ludzi - w tym polityków - na to wychodzi...
To już zostało dawno potwierdzone i opisane przez wielu pisarzy i poetów, że Polacy to naród lubujący się w swoim męczennictwie i kochający pomniki, groby itp.
A bezrobocie, skutki powodzi i problemy gospodarcze niech się same rozwiążą... :(
 

strikemaster

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2009
Posty
190
Punkty reakcji
3
To była wieeelka katastrofa i krzyż jak najbardziej jest na miejscu.... harcerze to prawdziwi patrioci.Zresztą Pan Lech Kaczyński także był patriotą i oddanym Polakiem.

Co niby świadczy o patriotyźmie Kaczyńskiego? Że ustawił kilku swoich kolesi na dobrzepłatnych stanowiskach budżetowych? IMO jest takim samym patriotą, jak cała reszta naszych polityków, a może nawet trochę gorszym, bo bardziej szkodził.

Liberalizm, skoro liberalizm to krzyż sobie może stać, robimy co chcemy, tolerancja dla wszystkich. Skoro harcerze postawili, to niech stoi, przecież może. A tak poza tym, to nie mam zdania, dla mnie to żenada, że krzyż, jest używany do takich potyczek politycznych, bo im tylko zależy na poparciu a Komorowski i Kaczyński mają w :cenzura:e tak na prawde ten krzyż...

Liberalizm nie oznacza wolności od konieczności przestrzegania Konstytucji RP, a stawianie symboli religijnych na terenie państwowym jest z nią sprzeczne. Co więcej, krzyż jest przez Kosciół wykorzystywany jako znacznik strefy wpływów kościelnych.

Dokładie, niech krzyż zajmie swoje miejsce na terenie kościoła, przed pałacem postawią pomnik ku pamięci ofiar katastrofy i niech zajmą się prawdziwą polityką bo tylko marnują pieniądze podatników wypychając tym samym swoje portfele.

Od 21 lat (albo i dłużej) nikt się prawdziwą polityką nie zajmuję, zawsze dominują tematy zastępcze i rozmydlające, dlaczego teraz miałoby się to zmienić? BTW pomnik też będzie miejscem kultu. Będą do niego pielgrzymować przeciwnicy (a właściwie śmiertelni wrogowie) obecnego prezydenta.
 

marta..

(...)
Dołączył
9 Listopad 2009
Posty
843
Punkty reakcji
71
Miasto
Home is where the heart is.
temat przeniesienia krzyża sprzed pałacu jest kompletnie nie ważny, media nie mają się czym zajmować, brednie i tyle, nikt poważny nie zajmuje się czymś takim
No właśnie taka dyskusja w mediach robi tylko niepotrzebne zamieszanie i przyciąga fanatycznych ludzi, robiących z tego szopkę.. wczoraj przechodziłam tamtędy już bardzo późnym wieczorem to stała tam spora grupka emerytów i śpiewała hymn.. ja wszystko rozumiem, wiara itp. ale robienie z tego konkretnego krzyża na siłę jakiegoś symbolu to dla mnie przesada.
 
A

arkovianin

Guest
Jezu mi nie przeszkadza ten krzyż pod pałacem prezydenckim.Stoi niech stoi.Nie wiem o co się rozchodzi,co PO chce osiągnąć poprzez przeniesienie tego krzyża spod pałacu?Czy politycy PO nie wierzą w Boga?Na to wygląda,że tak,albo też się go wstydzą a uwierzcie nie ma czego!
 

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
arkovianin nie chodzi o to, że nie wierzą. Chodzi po prostu o to, że krzyż powinien stać gdzieś indziej, np. na cmentarzu, a nie tuż pod pałacem prezydenckim.
 

agaanc

Bywalec
Dołączył
7 Grudzień 2008
Posty
486
Punkty reakcji
94
Wiek
28
Miasto
Piła !!!!
Również jestem za tym, aby przed Pałacem ustawić pomnik, a krzyż przenieść do Kościoła.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Walki uliczne o krzyz to tylko w tym kraju.

Piekne pojednanie narodu po katastrofie zamienia sie w regularna wojne, jakie to polskie.

Po cholocie pisowskiej wszystkiego mozna sie spodziewac.
 

Sturmovik

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2009
Posty
107
Punkty reakcji
5
Obrazki, że przełączając kanały w TV ktoś mógłby odnieść wrażenie, że dzisiaj odbywa się mecz derbowy, ta szarpanina z tymi okrzykami "precz z komuną" itd ... a wszystko o krzyz, no coś pięknego... Moi rodacy jeszcze nie raz mnie zaskoczą.
 

eRPe

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2010
Posty
47
Punkty reakcji
0
W naszym kraju ciągle panuje jakaś dziwna moda na stawianie krzyży, spójrzmy np. na drogi, wzdłuż których powstają swoiste drogi krzyżowe (co kilkaset metrów zbity drewniany krzyżyk w miejscu śmiertelnego wypadku), pamięć o prezydencie można wyrazić przecież inaczej, stawiając chociażby pomnik, czy jakąś tablicę.
 

temu#

a dlaczego nie?
Dołączył
24 Grudzień 2008
Posty
632
Punkty reakcji
26
Miasto
Tychy
To co się dziś wydarzyło przed pałacem prezydenckim jest absurdalne. Znowu świat ma powód żeby pośmiać się z Naszego kraju. :mruga:
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
Najlepsze ,biskupi wysłali młodych księży
mruga.gif
,czegoś się obawiali
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Po takich obrazkach coraz bardziej jestem za monarchia a nawet dyktatura.

Ciekawe jest natomiast to ze po ten krzyz przyszli ksieza i to byla CEREMONIA religijna. O co tym ludziom chodzi ? az tak cholota pisowska gra jak im przywodcyu zagraja ?
 
C

Crockett

Guest
Dobrze, że chociaż nie piszecie, że krzyż powinien zostać...

Pokuszę się o większy komentarz i powtórzę wypowiedź poprzednią.

"Wojna domowa w kraju przy użyciu symbolu religijnego" - "akcja" w TV wyglądała jakby wyprawa krzyżowa w średniowieczu. Nie wiem co napisać tak szczerze...
Ludzie z konikiem na biegunach lub rowerem na plecach, modlitwy, wzniosłe pieśni "Boże coś Polskę..."... Wyglądało jak początek bitwy w średniowieczu i nieadekwatne do uroczystości obrzędy, słowa i przedmioty. Ludzie starsi wydzierający się jak zwierzęta albo młoda kobieta, wyglądająca jak naćpana, powtarzająca nie pamiętam już jakie słowa jak robot, inna kobieta przywiązująca się do krzyża czy też wyrywający sobie z rąk tenże symbol grupa osób... A najlepsze było hasło "Precz z komuną" zupełnie stosowne do tego co miało się odbyć :D... PiS i Radio Maryja podburzali ludzi o czym wyraźnie powiedziano. Wczoraj też PiS wydał oświadczenie by bronić krzyża a dziś Jarosław Kaczyński nie wyszedł by uspokoić tych, którym kazał bronić symbolu, który teraz bardziej się kojarzyć z Lechem Kaczyńskim niż Chrystusem... Objawiła się anarchia i wielka słabość władzy państwowej, którą można jedynie tym tłumaczyć, że w piątek zaprzysiężenie Komorowskiego i nikt nie chciał doprowadzić do rewolty. Teraz każdy komu coś nie będzie pasowało przywiąże się do klamki a władza będzie ustępować? Mam nadzieję, że nie. Mam nadzieję, że po piątku Komorowski zrobi porządek z tymi chuliganami bo inaczej ich nie można nazwać. W końcu kto przewraca płot i szarpie służby porządkowe? Ludzie krzyczeli by bronić katolicyzmu a gwizdali na krzyż i księży. To zwykła hołota była. Komentarze po transmisji były takie jak mój, identyczne. I twórczość Słowackiego czy Kochanowskiego nie podniesie opinii o Polsce. Choćby ci poeci znowu zaczęli tworzyć wielkie dzieła chwały Polski nie naprawią. Pokazano, jak już pisałem, że w Polsce tylko bawiono by się w martyrologię a robić nikt nie chce. Te fakty będą długo nadawać na całym świecie... Zrezygnowano z uroczystości przez grupę pomyleńców zamiast robić swoje. Gdyby to była Rosja lub Niemcy to krzyż dawno byłby na miejscu a protestujący za kratkami. Powiem ostrzej - w Rosji protestujący poznali by smak pałek i temperaturę Sybiru za ten wybryk, ale nie u nas bo jak powiedziano w TV, nie jesteśmy cywilizowanym państwem.
 
Do góry