Czy kawa jest zdrowa / szkodliwa ?

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
A ja sie dołączę i zapytam troszkę z innej beczki.

Szukam kawy i znaleźć odpowiedniej nie mogę.


O jaką mi chodzi? musi być mocna, tzn musi stawiać na nogi. Ja piję max 1 dziennie.

Wiecie gdzie taką piłem? w Niemczech. Tam na każdej stacji jest automat (chyba nescafe). Wypije 3 łyki i zaraz człowiekowi się oczy otwierają. Co jak co ale Niemcy to kawę mają taką że na 1 kubku jechałem przez 6 godzin w nocy i mi się spać nie chciało.

Wróciłem do Polski i... od miesiaca nie mogę znaleźć takiej jak tam, nawet tej samej firmy są takie jak pomyje.

Kto zna dobrą kawę, mocną? lub mocną ale z dodatkiem cynamonu?
 

Karol Marley

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
315
Punkty reakcji
6
Wiek
34
No, ja np. pije tylko mocną. Może zainwestuj w ekspres, będziesz mógł tam sobie i 6 łyżeczek nawrzucać. Ogólnie polecam Douwe Egberts.
 

forAiur

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2011
Posty
51
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Warszawa
W domu to tak, z ekspresu przelewowego mozesz mocna uzyskac. Natomiast na miescie, z automatow w Polsce to raczej cienko...
 
Dołączył
10 Listopad 2011
Posty
37
Punkty reakcji
1
Haha, dzięki, że mi przypomniał ten temat o tym, że powinienem sobie zrobić właśnie kawe. :) Ja piję dużo kawy i mam się z tym dobrze, ona dodaje energii.

http://www.eioba.pl/a/3ak5/kawa-rzaaadzi Kiedyś nawet napisałem tekst na cześć kawy, a więc widać, że ją lubię.

Ja piję słodką i mocną. :kucharz:
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
z tego co czytałem to kilka kaw dziennie (max 4 chyba) sa ok, nawet pomagają w jakichś procesach w naszym ciele, nie pamiętam tego artykułu, wiem że wspomagają mózg itp. Ale w rozsądnych ilościach dziennie.
 

Michał Domański

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2011
Posty
57
Punkty reakcji
1
Miasto
Lublin
Aktualnie jestem na swoistym odwyku od kawy, bo doszedłem do wniosku, że wypijając litr kawy dziennie, to jednak działa na takiego choleryka jakim jestem. Tak, czy owak trunek bardzo lubiany przeze mnie, chociaż doszedłem do tego, że trzeba przystopować troszku.
 

KLON

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2006
Posty
437
Punkty reakcji
0
Kawa spoko sprawa kopie ale na krótką metę nie ma takiego dłuższego pobudzenia. Osobiście stosuje wyciąg z żeń-szenia który o wiele dłużej trzyma i jest nawet piglach takim miksem co naprawdę daje rade i jest łatwy w dawkowaniu to Life Energy firmy TREC ;)
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Kawa dobra jest :) Ja w domu piję z ekspresu przelewowego z dodatkiem mleka. W pracy tradycyjną, bardzo słodką i również z mlekiem. Do dwóch kaw zużywam około 0,5 litra mleka :) Sypię, niezależnie od pojemności kubka dwie bardzo czubate łyżeczki, do tego 4 łyżeczki cukru. Marka kawy to żółta Tchibo Family - rozsądna cena i jak dla mnie dobry smak.
 

KLON

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2006
Posty
437
Punkty reakcji
0
Co do kawy z dużą ilością mleka, odnoszę wrażenie ale to tylko moje prywatne spostrzeżenie że im więcej mleka tym mniej "kopie" taka kawa. Macie podobne odczucia?
 
S

Solo Lee

Guest
z tego co czytałem to kilka kaw dziennie (max 4 chyba) sa ok, nawet pomagają w jakichś procesach w naszym ciele, nie pamiętam tego artykułu, wiem że wspomagają mózg itp. Ale w rozsądnych ilościach dziennie.

Ja piję około 20 kubków kawy (z jednej łyżeczki) na dobę i nic mi nie jest. Mam idealne ciśnienie krwi. :)
 

KLON

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2006
Posty
437
Punkty reakcji
0
Ja piję około 20 kubków kawy (z jednej łyżeczki) na dobę i nic mi nie jest. Mam idealne ciśnienie krwi. :)

Pewnie do czasu, na dłuższa metę może ale nie musi spowodować jakieś zmiany. Wydaje mi się że to dosyć indywidualna sprawa, każdy inaczej reaguje.
 

KLON

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2006
Posty
437
Punkty reakcji
0
Na niektórych kawa nie działa zupełnie i mogą ją pić jak wodę i iść spać jak człowiek:p osobiście sobie tego nie wyobrażam ...


Miałem podobny efekt jak piłem ją w przeogromnych ilościach i różne rodzaje, ale za to jak ją odstawiłem uuuu wtedy była masarka...
 

slavo87

Nowicjusz
Dołączył
8 Grudzień 2011
Posty
111
Punkty reakcji
1
Ja nie pijam kawy. Jest niezdrowa ale w dużych ilościach. Jeśli się pije mało i uzupełnia wypłukiwany magnez to nic się nie stanie.
 

elvadero

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2012
Posty
90
Punkty reakcji
1
Miasto
Kraina Gejzerów
Dobra kawa i do tego mocna jest ZAWSZE mile widziana. :eek:k:
Aby taka była najlepiej jest ją przygotować w dobrym ekspresie. Niedawno sobie kupiłem "Ekspres Jura Impressa S9 One Touch"
Praktycznie każda kawa w tym ekspresie smakuje zjawiskowo - z rodzaju kaw (to moje subiektywne zdanie) jestem wielkim pasjonatem kawy mielonej: LAVAZZA QUALITA ORO. Nie jest może zbyt tania, ale smak ma niepowtarzalny. :yahoo:
 

CrystalCiTY

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2012
Posty
206
Punkty reakcji
3
Kawa w dużych ilościach może być szkodliwa. Ale pita z rozwagą, to nie zawsze :) Ja uwielbiam poranki z kawką i czymś słodkim :)
 

Norad

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
1 243
Punkty reakcji
29
Pomijając walory smakowe kawa to napój pobudzający za sprawa kofeiny która ma pozytywne działanie i którą ciężko przedawkować (dawka śmiertelna to około 40filiżanek mocnej) i wystarczy nieco silnej woli by uniknąć uzależnienia fizycznego innymi same plusy, tyko trzeba pamiętać by nie pić w zbyt młodym wieku i żeby się nie zatruć nie brać więcej niż 1000 mg kofeiny na dobę.
 
Do góry