Czy kawa jest zdrowa / szkodliwa ?

Mr Self Destruct

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
Przyjemny nałóg, z którym nie mam zamiaru zerwać. Najczęściej piję rozpuszczalniki, gdy mam jakąś dobrą mieloną, to z ekspresu. Pijam zazwyczaj trzy sporej wielkości kubki dziennie. Z mleczkiem, bez cukru. Cukier zabija smak.
 

LaCiruela

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2011
Posty
63
Punkty reakcji
1
ja bez cukru nie umiem, kiedyś tak też miałam z herbata ale od kilku lat piję gorzką. Co do wypłukiwania magnezu, to podobno trochę mleko w kawie to hamuje.
 

Chenoa

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2009
Posty
180
Punkty reakcji
0
Miasto
Zamość
Wiem ,że to nie za bardzo do końca na temat ale ja jestem uzależniona od peelingu z kawy :D nie wyobrażam sobie teraz bez niego mojej pielęgnacji ciała...
Przepraszam ,że ciut nie na temat! ;)
 

LaCiruela

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2011
Posty
63
Punkty reakcji
1
Tak, chodziło mi o wapń. Co do tracenia magnezu, to chyba zaradzi temu po prostu magnezowy suplement.
 

gerso

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Miasto
Krk
To, że kawa jest szkodliwa nie podlega żadnych wątpliwości ;) W małych ilości nie ma wpływu na nasz organizm ale ma duże znaczenie właśnie w wypłukiwaniu magnezu (jego niedobór powoduje większą poddatność na stres) oraz pozbawia nas wody... Zamiast kawy lepiej wypić szklankę świeżo wyciśniętego soku z pomarańczy, która naprawdę doda nam energii :)

jakiego rodzaju jest to dawka energii? nie przypadkiem chwilowe podniesienie poziomu cukru we krwi? które następnie jest natychmiast obniżane przez wydzieloną insulinę? a zgadnij które komórki są najbardziej wrażliwe na insuline u osób nietrenujących? tak tak tłuszczowe...


ubytek magnezu to nie tylko stres a wiele procesów metabolicznych, prawidłowe działanie komórek w układzie nerwowym itd, zresztą ten niedobór można spokojnie pokryć suplementacją, tak samo woda...

jak we wszystkim zachowanie umiaru w piciu kawy nie spowoduje żadnych dolegliwości, oczywiście poza przypadkami ewidentnego "nietolerowania" składników kawy

 

Paranoje_moje

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2011
Posty
35
Punkty reakcji
4
Miasto
Bliżej centrum kraju.
Kawa o poranku i papierosek... mhm... to jest piękne :D


Żeby kawa nie szkodziła to należy przed jej wypiciem zjeść kanapkę oraz ograniczyć ilość wypitych kubków do maksymalnie trzech filiżanek dziennie.


Kiedyś potrafiłam wyżłopać ze cztery kubki w ciągu dnia i zagryzać cygaretami, ale na moich zębach jęły wyłazić barwy złota i brązowe kropki :sexy: więc musiałam to zmienić :p
Dzisiaj delektuję się TYLKO dwiema filiżankami kawy: jedna o poranku, druga po obiedzie, a szczena bielą (niemalże) świetlistą razi po oczach :]
 

misiektygrysek

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
236
Punkty reakcji
8
Wiek
41
Kiedyś piłem kawe z 3 czubatych łyżeczek i paliłem do tego Sobieskie czerwone albo mocne heh od razu sie budziłem po takim strzale :p Przestałem palić i od razu odstawiłem kawe i centralnie odrzuciło mnie od niej i po wypiciu muszę biegnąć do wc na tron :bag:
 

Daria Maria

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2010
Posty
107
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Pijacie ten pyszny trunek? Mój ulubiony przepis: http://www.kawa4u.pl...awa-meksykanska A Wasz? Może podzielicie się za mną?
 

LaCiruela

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2011
Posty
63
Punkty reakcji
1
Ja to w sumie zalewam rozpuszczalną wrzątkiem dodaję cukier i mleko :mruga: nic specjalnego :p
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Najprostsze rozwiązanie są zazwyczaj najlepsze @LaCiruela .Ja też praktykuję ten sposób. Czasami tylko piję espresso, cappuccino albo mocce. Próbowałem jakiś czas temu pić kawę z dodatkami typu imbir ale doszedłem do wniosku, że to nie dla mnie. Jedyne "dodatki" jakie stosuję podczas picia kawy to mleko i cukier.
 

LaCiruela

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2011
Posty
63
Punkty reakcji
1
Ja kiedyś dodawałam czegoś co się nazywało "przyprawa do kawy". Całkiem niezłe było, ale potem mi się młynek w tej przyprawie zepsuł i tak się skończyło :/
 

macchiato

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
a ja polecam kawę bezkofeinową (np deca cream segafredo) - smakiem nie różni sie prawie wcale... a szkodliwej kofeiny brak :)
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Dla mnie kawa bezkofeinowa jest równoważna piwu bezalkoholowemu... Po za tym myślałem zawsze, że kawę pijemy dla efektu stymulacji, jaki powoduje kofeina. Bo jeżeli chodzi o same napoje to jest tyle innych o niebo lepszych w smaku napoi od kawy...
 

Mineral_82

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2011
Posty
13
Punkty reakcji
0
Może wypłukuje magnez ale jej działanie jest jak dla mnie bezcenne. No i trzeba się ograniczyć z ilościami. Ja "tylko" 1 dziennie :)
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
U mnie to różnie.. zależy od dnia. Zazwyczaj 2-3 kubki dziennie.
 

mysza6000

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2011
Posty
65
Punkty reakcji
1
ja bez kawy nie mogę żyć kocham kawę rozpuszczalną z mlekiem lub cappuccino stawia mnie na nogi bez kawy nie mogła bym żyć :) świetny napój na środek dnia lub rano
 
Do góry