Czy jestes dumny z bycia Polakiem?

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Twoja opinia o badaniach i sondażach jest ujemna. Poniekąd słusznie.
Żadne badania nie są argumentem za lub przeciw patriotyzmowi, historii i dumie narodowej.
Fałszywa "wiedza" takim argumentem jest - popiera przekonanie o działalności umyślnej w jakimś celu nie opartym na doświadczeniach niczyich.
Masz chęć swoim zamydlaniem COŚ osiągnąć? CO?
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
Fałszywa "wiedza"

Nie ma czegoś takiego. Znamy języki, mamy tvsat, internet... Nawet niemiecki zaitung można na rynku kupić...
Tu się rozchodzi o to, kto nakazuje mydlić oczy w polskiej TV???

Polonia mówi o kryzysie u Niemców , tymczasem na n-tv (nachrichten tv) cała giełda jest na plusie i pokazują, ile firm ma wzrost a ile spadek... Po co ten kit? Mam być patryiotą i salutować kanciarzom którzy myślą że np. Ernest to deb... ??
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Twoja opinia o badaniach i sondażach jest ujemna. Poniekąd słusznie.
Żadne badania nie są argumentem za lub przeciw patriotyzmowi, historii i dumie narodowej.
Fałszywa "wiedza" takim argumentem jest - popiera przekonanie o działalności umyślnej w jakimś celu nie opartym na doświadczeniach niczyich.
Masz chęć swoim zamydlaniem COŚ osiągnąć? CO?

Słuchaj taka dyskusja jest jałowa, piszesz coś co jest Twoim domysłem, nie masz poparcia w żadnych autorytetach, w żadnych badaniach - przynajmniej nie potrafisz ich przytoczyć. I nadal jak to polak piszesz o tym, że wiesz lepiej czy holender jest dumny z bycia holendrem choć tym holendrem nie jesteś - ja wierzę wypowiedziom holendrów nie tobie i nic tego nie zmieni :)
Chcesz się sprzeczać z Niemcami czy są patriotami czy nie ? :) przecie to śmieszne :) NIe sądzisz, że oni wiedza lepiej :)

Tu się rozchodzi o to, kto nakazuje mydlić oczy w polskiej TV???

Polaka nie interesuje co się dzieje w świecie, tak zaabsorbowany jest sobą, dlatego we wszelkich niusach tylko tematy czysto polskie.
 

Iron Duke

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2011
Posty
1 231
Punkty reakcji
41
Miasto
z naszej Galaktyki
W takich momentach jestem dumny będąc Polakiem:
http://rzeszow.gazet...PZL_37_Los.html

Startując od zera, w kilkanaście lat potrafiliśmy stworzyć przemysł lotniczy, produkujący najlepsze samoloty na świecie w swoich klasach. Wyobraźcie to sobie - dziś na salonie lotniczym w Paryżu, pokazujemy samolot, na widok którego Francuzom, Niemcom, Anglikom i Amerykanom "opada kopara" i "oko bieleje". :D A tak było w latach trzydziestych XX wieku! Na początku tamtej dekady, myśliwce inż. Puławskiego były wzorem dla innych konstruktorów.
Zaprezentowana obecnie makieta "Łosia" przypomina o innej wspaniałej konstrukcji. Nowoczesnego, ale także pięknego samolotu, którego zalet nie potrafiliśmy niestety wykorzystać we Wrześniu 39.
 

messi1996

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2011
Posty
803
Punkty reakcji
1
Trrzeba się wybrać do Mielca :) Kilka udanych akcji miał Łoś jednak bez osłony myśliwców piloci Łosia mieli trudne zadanie. Robi się ciepło na sercu jak się pomyśli o tamtych czasach.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
.Ernest, salutuj mamie, tacie (braci lej) i narodowi oraz ojczyźnie.
Czy za naród bedziesz uważał rząd a za ojczyznę tak zwane "państwo" to już inna sprawa.
Chyba daje się zauważyć, że nie uwielbiam teraźniejszego rządu, który o Polskę dba aż się kurzy? (powiedzonko: łże aż się kurzy) Mimo to jestem dumny ze swojej polskości i staram się, by stawała się ta nasza ojczyzna lepszą, rozumniejszą i uczciwszą.
I żebyś Ty, jak już szmalu nazbierasz u Hansów, w Polsce się urządził na własnym, miał własny dom, ogród i warsztat.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to są jego ciężko zarobione pieniądze i może sobie wydać na co chce, zainwestować w Polsce, przechlać, wydać na roczną wycieczkę na Hawaje. To jego prywatna sprawa
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Do tego chlania zachęcać wolno, więc jesteś, Ernest zachęcany w te albo we wte
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ciekawe dlaczego wilku wybrałeś z trzech propozycji właśnie chlanie, ciekawe
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
Wystarczy rozejrzeć się wokół siebie i można śmiało stwierdzić, tak jak ja to zrobiłem, że nie ma powodów by czuć dumę.
Pomijam że tak jak autor tematu, od zawsze wolałem inne kraje.
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Wystarczy rozejrzeć się wokół siebie i można śmiało stwierdzić, tak jak ja to zrobiłem, że nie ma powodów by czuć dumę.
Pomijam że tak jak autor tematu, od zawsze wolałem inne kraje.

Trafnie zobrazowane - wystarczy się rozejrzeć po piaskownicy zajrzeć do innych i zauważyć, że powodów do dumy nie ma....
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Herbatniczku, Ty jesteś niedowidzący czy co? Pozostałe dwie rzeczy mamy wspólne. Oraz to mamy wspólne, że prawie zadeklarowałeś dumę z bycia Polakiem
 

Dex188

Nowicjusz
Dołączył
23 Sierpień 2006
Posty
903
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Warszawa:) okolice
Ciesze się ze jestem w Polsce, że tu mieszkam..

Ale jest taka rzecz co bardzo mnie boli że w Polsce nadal istnieje..... bycie negatywnie nastawionym.

Prosty przykład który bardzo czesto sie powtarza:

Wchodze do sklepu, na wejściu mówię ładnie "Dzień dobry", jaka jest odpowiedź? albo burknięcie coś pod nosem, albo nic.
Pytam o coś, grzecznie, w odpowiedzi dostaję albo łaskawie podneisiony wzrok i łaskawą odpowiedź, lub wogule nie patrzą tylko cos tam mówią.

Oczywiście wszystko okraszone ponura miną i zachowaniem jakbym Panu partię pasjansa przerwał.

Po załatwionej sprawie wychodząc ładnie mówię "dziękuję, do widzenia", jaką odp dostaję? a żadną.

To jest tylko przykład, częstej sytuacji.


Jak się to ma za granicą? byłem tam na delegacji prawie miesiąc, tzn taki niby staż.

Człowiek nie wiedział czy wracac do domu... pewnie że sa i buraki, ale śmiało mogę powiedzieć ze na 100 przypadków z złym zachowaniem spotkałem się 3 razy.

Tam wchodziłem do sklepu a gość sie mnie pyta jak mi dzień mija... nie wiedziałem czy żartuje czy co. Każdy ma usmiech i jest tak jakoś radośniej.


U nas każdy przytłoczony problemami które zazwyczaj sam sobie wymyśla, a jak nie ma swoich to szuka w wiadomościach... bo gdzies na pustyni zdechł skorpion to trzeba ogłosić żałobę...

Robiłem sporo zleceń tam, bo jak to stażysta to trza wykorzystać :) szczęka mi opadła jak klienci odbierali towar... tam nie było "a może cos Pan opuści z ceny" itp, gośc przychodzi, ogląda, mówi że super, płaci i tyle.

U nas schemat jest całkiem inny...

Tak czy inaczej najbardziej byłem zafascynowany tą kultura odmienną, niby nie daleko ale ludzie jak z innego świata.

U nas jak ktoś wychodzi poza "schemat" to od razu gej lub dziwak.
 
0

03092010

Guest
jest taka rzecz co bardzo mnie boli że w Polsce nadal istnieje..... bycie negatywnie nastawionym.

Prosty przykład który bardzo czesto sie powtarza:

Wchodze do sklepu, na wejściu mówię ładnie "Dzień dobry", jaka jest odpowiedź? albo burknięcie coś pod nosem, albo nic.
Pytam o coś, grzecznie, w odpowiedzi dostaję albo łaskawie podneisiony wzrok i łaskawą odpowiedź, lub wogule nie patrzą tylko cos tam mówią.

Oczywiście wszystko okraszone ponura miną i zachowaniem jakbym Panu partię pasjansa przerwał.

Po załatwionej sprawie wychodząc ładnie mówię "dziękuję, do widzenia", jaką odp dostaję? a żadną.

To jest tylko przykład, częstej sytuacji.

dziwisz sie? bo ja nie. co mozna kupic za tak marna wyplate jaka dostaja ekspedienci.
 
Do góry