Czy jestes dumny z bycia Polakiem?

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Osobiście nie pojmuję, jak można być dumnym z narodowości. Mogę być dumny z historii mego narodu, z jakichś osiągnięć na mistrzostwach, medali. Ale z samego faktu, że nim jestem? Śmierdzi szowinizmem.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Landwirt, bardzo wnikliwie ująłeś tę dyskusję w poście nr 280. Brawo.
Ernest, wpadaj chociaż czasem i wesprzyj polskie rolnictwo zakupem połówki świniaka do zamrażarki
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
No, taka szczerza polemika... Z tego całego pismactwa, co powyrzej, nie da się zrobić żadnej inszej wysnowy, jak to, że ryby szukają gdzie głębiej, Polak zaś - gdzie d...pie cieplej, t.z. Grecji, Hiszpanii itc. I ten Polak jest najszczęsliwszy i zazdrosno podziwiany, który zdoleu, radośnie szeleszcząc skrzydłami, odlecieć u wyraj i teraz dumnie spogląda z osiągniętych życiowych szczytów na pozostałych w kraju rodaków. No to może to właśnie i jest - prawdiwa duma z bycia Polakiem?

Nie no, zawsze można w bagienku siedzieć i pierdoły opowiadać, że to z poczucia patriotyzmu. Nie mogąc się przyznać, iż nie potrafiło by się znaleźć pracy, nie zna się języka, bo Polacy to naród u którego z tym słabiutko. nie ma się odwagi itp.
Można też siedzieć na Białorusi i utrudniać życie polakom.

W każdym razie twoje spostrzeżenia są błędne, ale swojskie, typowo słowiańskie :) mogą jeszcze wynikać z niewiedzy - spieszę więc poinformować, że;

W latach 1790-1914 z europy do stanów zjednoczonych wyemigrowało 60 milionów ludzi. W historii nazywa się to " okresem emigracji zarobkowej" Uczestnikami tej emigracji są obywatele biednych krajów takich jak Włochy, Polska, Czechy, Jugosławia, Irlandia, Węgry itp Część ludzi emigruje też za wiedzą nauką cześć z przyczyn politycznych albo działań wojennych.

Więc jak widzisz nie jest to jakąś cechą polską, jest to zupełnie normalne, rozsądne, egzystencjalne zachowanie człowieka. Nienormalnym się wydaje siedzenie na miejscu i wieczne narzekanie i oczekiwanie, ze to kraj rząd ma sprawić aby "MI" było dobrze. A weź d...pę w troki i jedz zarób wróć jak zarobisz i jak będziesz tak tęsknił za okresem grzewczym przez osiem miesięcy w roku i 4 miesiącami pory deszczowej.

Landwirt, bardzo wnikliwie ująłeś tę dyskusję w poście nr 280. Brawo.

A nie mówiłem , że to jest typowe polskie myślenie - widzę, że więcej osób nie zna tematu z historii o emigracji zarobkowej w okresie przed I wojna światową

Osobiście nie pojmuję, jak można być dumnym z narodowości. Mogę być dumny z historii mego narodu, z jakichś osiągnięć na mistrzostwach, medali. Ale z samego faktu, że nim jestem? Śmierdzi szowinizmem.

No niestety polak potrafi :)))) jak widac na tym forum - tak silnie to wpojono :) , że polak może niczego nie dokonać, a już jest dumny z samego siebie z tego tylko , że urodził sie polakiem :) bo jakby Belgiem to by się popłakał , że nie polakiem :) taka indoktrynacja widzisz :)
 

Landwirt

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2011
Posty
31
Punkty reakcji
0
Miasto
Białoruś; Bobrujsk
Nie no, zawsze można w bagienku siedzieć i pierdoły opowiadać, że to z poczucia patriotyzmu. Nie mogąc się przyznać, iż nie potrafiło by się znaleźć pracy, nie zna się języka, bo Polacy to naród u którego z tym słabiutko. nie ma się odwagi itp.
Nie musisz się aż tak żarliwie usprawiedliwiać, bo w zasadzie to tak masz rację. Pipł się porusza po świecie i to ponoć normalnie. Z miejskiego podwórku, gdzie spędziłem lata dziecięce, wszyscy żydzi wyimigrowali, zarówno jak z całego miasta. Teraz w Bobrujsku spotkać na ulicy żyda praktycznie niemożliwie, a jeżeli już, to to znaczy, że człowiekowi ma się dużo poszczęśćić.

Można też siedzieć na Białorusi i utrudniać życie polakom.
Nie rozumiem, jak ja swoim siedzeniem na Białorusi utrudniam życie fajnym polskim chłopakom? Głębiej rzecz biorąc, to narazie Polacy, ale nie, raczej wasi ważniacy w żądzie kije w szprychy "Sineokiej" wsadzają, w Europie w sprawie szczuwania Białorusi gorliwie rej wiodą.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
raczej wasi ważniacy w żądzie kije w szprychy "Sineokiej" wsadzają, w Europie w sprawie szczuwania Białorusi gorliwie rej wiodą.

:D
Bardzo dobrze głosisz. Osobiście nawet wojnę domową bym proponował, byle ich tylko wy***przyć z rządu.
Wolę zaznaczyć, że to hiperbola, zanim po mnie krypto-totalitaryzm przyjedzie.
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Nie rozumiem, jak ja swoim siedzeniem na Białorusi utrudniam życie fajnym polskim chłopakom? Głębiej rzecz biorąc, to narazie Polacy, ale nie, raczej wasi ważniacy w żądzie kije w szprychy "Sineokiej" wsadzają, w Europie w sprawie szczuwania Białorusi gorliwie rej wiodą.

Ty może nie, ale jedyny kraj który nie chce udzielać odpowiedzi w sprawie ziem i domów pozostawionych przez polaków w celu uzyskania odszkodowania za pozostawione ziemie to własnie Białoruś. Nie chce się zagłębiać w szczegóły ale to powie Ci każdy urzędnik który prowadzi tego typu sprawy w UW.
 

Landwirt

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2011
Posty
31
Punkty reakcji
0
Miasto
Białoruś; Bobrujsk
Ty może nie, ale jedyny kraj który nie chce udzielać odpowiedzi w sprawie ziem i domów pozostawionych przez polaków w celu uzyskania odszkodowania za pozostawione ziemie to własnie Białoruś. Nie chce się zagłębiać w szczegóły ale to powie Ci każdy urzędnik który prowadzi tego typu sprawy w UW.
Nie jestem obeznany z tym problemem, toteż nic tutaj nie powiem.
Ale, nawiązując do dotkniętego przey ciebie tematu, jakich odpowiedzi udzielają władze polskie w sprawie " ziem i domów" pozostawionych przez 15 milionów wypędzonych ze swoich domów niemców?

Noi tak nawiasem mówiąc, Polaków z Białoruśi nikt nie wypędzał. Oni i teraz tutaj mieszkają.
 
M

MacaN

Guest
Landwirt, zaczynasz mnie irytować.

Czy Polacy zabijali Białorusinów w czasie II WŚ ?? Nie, więc nie mamcie powodu Polaków wypędzać.


Czy Niemcy zabijali Polaków ? Tak i w dodatku wywołali wojnę i ją przegrali, należało ich wywieźć z naszego kraju w wagonach z bydłem i w eskorcie żołnierzy celującymi im karabinami w łby.

Lampart, uwierz mi - mam w nosie co pisze o nas w historii powszechnej. Ja jestem dumny np. z tego, że zdobyliśmy Moskwę, byliśmy potężni, skopaliśmy Turków pod Wiedniem, ( za co nawiasem mówiąc okazywali nam szacunek przez baaardzo długi czas ) jestem dumny z tego, że odrodziliśmy się z popiołów i już po ROKU istnienia naszego Państwa musieliśmy przeprowadzić wojnę z Ruskimi i ją WYGRALIŚMY. Za to już po 18 latach od końca wojny, musieliśmy wybudować od zera całą gospodarkę, całe wojsko i nie zdążyliśmy niestety tego zrobić na tyle, żeby stawić czoła szwabom i ruskim. NA RAZ, bo oboje nas zdradzili i zaatakowali. Żadne państwo nie dałoby rady odeprzeć ataku Rosji i Niemców. ŻADNE . Mimo to, powstaliśmy znów, Polska została niemal zrównana z ziemią i odbudowała się, za czasów PRL-u posiadaliśmy potężną armię, lecz walącą się gospodarkę - dziś mamy tego efekty niestety :/

Porównujesz nas do zachodu, a zapominasz, że gdy w ten zachód USA przez 44 lata pompowała kasę, żeby się rozwijał, to w nas ruskie świnie pompowali komunę, bidę i nienawiść jednego Polaka do drugiego.

Jesteście na tyle naiwni, że wierzycie, że w ciągu 23 lat faktycznej niepodległości dogonimy kraje, które raz, że doznały mniejszych uszkodzeń ( Paryż np. był nietknięty ), to jeszcze mają kapitalizm i suwerenność od lat 67, nie 23. My i tak rozwijamy się szybciej od innych państw europejskich.
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
"Gdyby Polska nigdy szmalu nie przepijała - to by dzisiaj armię miała..."

Tak jest od lat! Kto mógł to kradł a bidota na karabiny nie miała!
U Nas się nie inwestuje! U nas się chleje....
czyli rozpierd..... pieniądze podatników!
Nigdy na nic nie ma...
Komorek się śmieje bo na samolot nie ma!!!
Gdybym to Ja był prezydentem i miał coś takiego powiedzieć - ze wstydu bym się spalił!!
Pół świata dzięki BBC, CNN, NBC boki zrywa... Polska NA SAMOLOT NIE MA!
Antyreklama naszego kraju... bo jeśłi kraj nie ma na samolot - to nie ma na nic

Zrobili k***wa wojsko! Taka sama wtopa jak NFZ.
Za 20/30 lat może być wojna a my zero armii i 5 sztuk F16 na krzyż...

My na nic nie mamy a jak wiadomo z praktyki życiowej - tylko biedny da się okraść...
więc i Unia swoje plony zbierze...

Ten kraj to jedno wielkie oszustwo!!!!! We wszystkich dziedzinach przekręty i kradzierze!!!
Dosłowna mafia!! Cosa Nostra przy Polsce wysiada...

Nie będę czekał kolejnych 20lat aż Europa przyjedzie do Polski....
Ja - pojadę do ..... ...... Europy dziś...!
a Jak tylko wyjadę - to jeszcze przed granicą wy****dolę antenę sat. do śmietnika!!!
tak...
by się więcej nie nabrać... na obiecanki/cacanki...

Piszecie... że Niemcy Polaków zabijali...
Prawda... Zabijali.... tyle że nie tych co trzeba!!!
i chu..... im to wyszło bo gnidy nadal żyją...
i tak jak powiedziałem to w którymś z postów:

"dopóki komuna nie zde.... to Polska z dna nie wstanie..."


Jestem przykłądowo - kierownikiem na budowie!! Wybranym przez pracowników...
Dostaję szmal na zakup 1000kg cementu i 1000kg piachu.... Dostaję 1000zł
W pierwszej kolejności:
1. kupuję sobie telefon za 300zł
2. kupuję buty za 100zł
3. tankuje auto za 100zł
4. jadę z rodziną na wycieczkę za 150zł

za resztę kupuję piachu i cementu i dostarczam na budowę!

Dlaczego ???? nakazano mi:

1. zwrotu pieniędzy lub zwrotu materiału????????

Nie zwróciłem!! I nie mam zamiaru!!!
więc, dlaczego ? :

1. zwolniono mnie z pracy
2. mam w sądzie sprawę
3. przegrywam
4. dostaję sądowy nakaz zapłaty i napraw szkód
5. dostaję grzywnę
6. dostaję w zawiasach za art. 286

?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Przecież - działałem tak jak POLSKI RZĄD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Landwirt

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2011
Posty
31
Punkty reakcji
0
Miasto
Białoruś; Bobrujsk
Landwirt, zaczynasz mnie irytować. Czy Polacy zabijali Białorusinów w czasie II WŚ ?? Nie, więc nie mamcie powodu Polaków wypędzać.
Czy Niemcy zabijali Polaków ? ...
Zanim się irytować, zobacz, że mi i Lampart'owi chodzi o coś innego, a mianowicie o prostych cywilnych ludzi narodowośći polskiej bądź niemieckiej, którzy nikogo nie zabijali, ale rzekomo albo w rzeczywistośći zostali pozbawieni swego mienia w sposób gwałtowny i którzy teraz ubiegają się o niego w sposób prawny.
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
Landwirt masz rację ... bo babka polka całą wojnę u Niemców przemieszkała... i żyje...
Cywile się nie tłukli! To Nasz RZĄD wpaja ludziom od urodzenia że było tak a nie inaczej!!!
Książka mówi co innego i życie co innego...
Najstarsze pokolenie nie bedące w powiązaniu bezpośrednim z walkami itp. mówi całkiem co innego jak Ci... którzy na wojnę zostali wysłani i ROZKAZANO im to i tamto... a że ta wersja dla naszych PRL-owskich WŁADZ jest lepsza to... mamy NIBY wrogów za zachodnią granicą... Niby...
 

Landwirt

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2011
Posty
31
Punkty reakcji
0
Miasto
Białoruś; Bobrujsk
Komorek się śmieje bo na samolot nie ma!!! Gdybym to Ja był prezydentem i miał coś takiego powiedzieć - ze wstydu bym się spalił!! Pół świata dzięki BBC, CNN, NBC boki zrywa... Polska NA SAMOLOT NIE MA! Antyreklama naszego kraju... bo jeśłi kraj nie ma na samolot - to nie ma na nic
No to zalerzy, z jakiego pogórku to samolotowe pytanie obserwować. Białoruś w tym roku nabyła nowy prezydentski samolot Boeing 767-300ER. To opozacjoniśći natychmiast wszczeli wrzask, że Łukaszenko kolejnym razem obrabował swój naród.
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
???

Polski Rząd kradł, kradnie i kraść będzie... To normalność i codzienność. Nic nowego....
lecz...
jak już kradną to niech siary nie robią... zgrywając "Na nic nie mających..."

Zakładam się że ... 95% ludzi którzy to oglądali śmiechem walnęła...

to tak jak "opier***lić bank" o 8 rano a szczypać się nad zwinięcem jabłka na targu.... godzinę później
 
M

MacaN

Guest
Piszecie... że Niemcy Polaków zabijali... Prawda... Zabijali.... tyle że nie tych co trzeba!!! i chu..... im to wyszło bo gnidy nadal żyją... i tak jak powiedziałem to w którymś z postów:
No to już jest szczyt wszystkiego !

Wypierniczaj do tej Europy, bo ty nie możesz być dumny z bycia Polakiem - ty nie jesteś GODZIEN nim być, jeśli piszesz, że " gnidy Polacy nadal żyją "

Ku ścisłości - f-16 mamy 48, a nie 5 tak to jest, jak się czerpie informacje skądś po łebkach i czyta się nagłówki :)
samolotu że prezydent nie ma ? Niech sobie lata liniami, CO MNIE TO OBCHODZI ? Dla mnie lepiej, jeśli wydadzą te 200 mln. na dokończenie Gawrona, który będzie BRONIŁ naszych wód terytorialnych, a do samolotu wsiądzie znowu kretyn, który będzie w mgle na siłę lądował i go rozbije.
Zanim się irytować, zobacz, że mi i Lampart'owi chodzi o coś innego, a mianowicie o prostych cywilnych ludzi narodowośći polskiej bądź niemieckiej, którzy nikogo nie zabijali, ale rzekomo albo w rzeczywistośći zostali pozbawieni swego mienia w sposób gwałtowny i którzy teraz ubiegają się o niego w sposób prawny.

A Polacy dlaczego nie mają praw do mieszkań i domów, do swoich terenów w Wilnie, we Lwowie ? po wojnie sie wszystko zmieniło i tyle - inne terytorium, tu jest Polska, a Polacy mają PEŁNE PRAWO nienawidzić Niemców.
 

Norad

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
1 243
Punkty reakcji
29
Wypier***j do tej Europy, bo ty nie możesz być dumny z bycia Polakiem - ty nie jesteś GODZIEN nim być, jeśli piszesz, że " gnidy Polacy nadal żyją
Lepiej przemyśleć i napisać coś wyższych lotów niż się pośpieszyć i bluzgać.
O najdroższej motorówce świata, jastrzębiach i nie tylko
Kod:
http://www.youtube.com/watch?v=p-BMRk55D8o
 

Landwirt

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2011
Posty
31
Punkty reakcji
0
Miasto
Białoruś; Bobrujsk
A Polacy dlaczego nie mają praw do mieszkań i domów, do swoich terenów w Wilnie, we Lwowie ? po wojnie sie wszystko zmieniło i tyle - inne terytorium, tu jest Polska, a Polacy mają PEŁNE PRAWO nienawidzić Niemców.
Czy z tego co napisałeś mogę wnioskować, że Niemcy, jacy nie są obciążeni zażutami zbrodni wojennych, mają takie same prawa na swoje zostawione w terazniejszej Polsce domy? Czy twoja nienawiść im w tym odmawia? Innymi słowy, jakie masz argumenty, oprócz emocjonalnych, w sprawie zwrócenia mienia przedwojennego Niemcom/Polakom?
 
M

MacaN

Guest
A mam argumenty takie, że Hitler doszedł do władzy poprzez demokrację, co za tym idzie Cały naród odpowiada za jego działania. Niemcy stracili swoje tereny i koniec, tu jest Polska i koniec.

To, że moja rodzina miała na terenie dzisiejszej Ukrainy posiadłości, nie znaczy, że mogę sobie rościć prawa do tych posiadłości. Teraz to są tereny Ukrainy, Polska mogła im skopać tyłki tuż po wojnie, ale teraz jest za późno i niestety to jest Ukraina, a moja rodzina mieszka nie pod Lwowem, tylko na Dolnym Śląsku.

Tak samo niemcy - wybrali swojego przywódcę, no to mają za swoje. To tak, jakby dzisiaj Komorowski wypowiedział wojnę Rosji, Rosjanie by nam skopali kupry, a ja bym poszedł do Moskwy, walnął pięścią w stół i powiedział " oddajcie mi mój dom i moje tereny, bo to jest moje " A Putin powiedziałby mi " Polska zagrała i przegrała, ty mieszkasz już na terenie należącym do Polski ( załóżmy, że obszar księstwa Warszawskiego )

Rozumiesz ? Od ZAWSZE jeśli państwo traciło tereny, to obywatele tego państwa także je tracili, albo byli traktowani jako ludzie 2-giej kategorii.
 

Landwirt

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2011
Posty
31
Punkty reakcji
0
Miasto
Białoruś; Bobrujsk
...
Rozumiesz ? Od ZAWSZE jeśli państwo traciło tereny, to obywatele tego państwa także je tracili, albo byli traktowani jako ludzie 2-giej kategorii.
Wspaniale rozumiem... A zatem, dziś nie musi być żadnych roszczeń prawnych, co do straconego mienia, ze strony niemieckiej do Polski i ze strony polskiej do Ukrainy, Białorusi, Letuvy. Кожны зараз мусіць пільнаваць ўласную дупу на сваёй сучаснай тэрыторыі. І кропка.
Spodziewam się, że Lampart to kiedyś też zrozumie:

...jedyny kraj który nie chce udzielać odpowiedzi w sprawie ziem i domów pozostawionych przez polaków w celu uzyskania odszkodowania za pozostawione ziemie to własnie Białoruś.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Zapas w żopu nie j****t, mawiali starożytni Rosjanie, więc kazdy garnie do siebie..
Tłumaczą mi tutaj, że Hans nie ma powodu byc dumny z bycia Niemcem, bo Hitler i inni. Że Marianna nie ma powodu do dumy z bycia Francuzką, bo była współpraca z Hitlerem.
Że "Naprzód dzieci Ojczyzny", "Niemcy ponad wszystko" i "szablą odbijemy" to bufonada, pycha i głupota.
Że ja nie powinienem być dumny z posiadania tytułu sternika morskiego i pilota lotnictwa wojskowego, bo żeglarze chleją na potęgę, piloci chuliganią, a jeden, wypatrzywszy na mapie tory kolejowe (już nieczynne) wyciągnął pistolet i zażądał od maszynisty jazdy do innej miejscowości niż przewidywał rozkład.

Uważam takie stanowisko "tłumaczy" za umyślnie destrukcyjne i jestem dumny z bycia Polakiem, mimo mojej wrogości do poczynań obecnego rządu Polski, mimo sprzedajności Stukkątąja i mimo przyjmowania od zaborców tytułów arystokratycznych przez cząstkę polskiej szlachty.

A tak w ogóle, "tłumacze", posuńcie się dalej - z człowieczeństwa też nie ma co być dumnym, bo człowiek jest zwierzęciem, nie jest jego zasługą, że żyje i jest największym szkodnikiem w środowisku.
W CZYIM srodowisku?
 

Iron Duke

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2011
Posty
1 231
Punkty reakcji
41
Miasto
z naszej Galaktyki
Do góry