Czy jestes dumny z bycia Polakiem?

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Nawet jeśli impulsem uruchamiającym to zainteresowanie była estetyka polskich mundurów i tak jestem dumny z tego, że obcokrajowcy dostrzegli to o czym my wiemy od zawsze - udział Polaków w II Wojnie Światowej był niezwykłym osiągnięciem Narodu.

Wskazałeś mi pewne spojrzenie na temat. Czy Polacy mają takie strony w których chwaliliby np szwajcarów za waleczność albo inne narody, przeprowadzali rekonstrukcje, albo w ogóle w jakiejś innej sprawie chwalili jakiś naród zakładali stowarzyszenia ? Nie sądzę.....ciekawe o czym to świadczy :)

ps.

Są zafascynowani polską to fakt, choć to nie wielka grupa, raptem kilkadziesiąt osób z tego co mi wiadomo 50 sztuków może by zebrał
 

Iron Duke

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2011
Posty
1 231
Punkty reakcji
41
Miasto
z naszej Galaktyki
Lampart,

Czy Polacy mają takie strony w których chwaliliby np szwajcarów za waleczność albo inne narody, przeprowadzali rekonstrukcje, albo w ogóle w jakiejś innej sprawie chwalili jakiś naród zakładali stowarzyszenia ? Nie sądzę.....ciekawe o czym to świadczy :-

Świadczy to o naszej zaściankowości i o tym, że jeszcze za krótko cieszyliśmy się niepodległością.

Są zafascynowani polską to fakt, choć to nie wielka grupa, raptem kilkadziesiąt osób z tego co mi wiadomo 50 sztuków może by zebrał

To bez znaczenia ilu ich jest. Wejdź na ich stronę, zobaczysz w ilu imprezach brali udział i jak szeroko w mediach byli pokazywani. I wszędzie tłumaczyli czemu polska tradycja wojskowa taj ich fascynuje. Oni zauważyli jaki potencjał tkwi w dziejach polskiego narodu w latach 1918 - 1945. My sami nie potrafimy go wykorzystać, choćby w taki sposób jak zrobili to Czesi filmem "Ciemnoniebieski świat":
http://www.filmweb.pl/film/Ciemnoniebieski+%C5%9Bwiat-2001-32199
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Świadczy to o naszej zaściankowości i o tym, że jeszcze za krótko cieszyliśmy się niepodległością.

Zaściankowością na pewno
wiesz dzień dzień teraz wchodzę na wiadomości typu Onet wp polsat news itp

Wchodzę sobie na news a tam;
Niespodziewana ciąża w M jak miłość....
Żona kapitana Janeczka czuje się okłamana......
Kaczyński;mamy siłę....


Aby dowiedzieć się czegoś ze świata trzeba korzystać z USA news UK news Fr news Niemiecki news. W Polsce polskie piekiełko :)
i tak dowiedziąłme sie o tornado w japonii podobno 20 tyś domów bez prądu wiele osób rannych
amatorski film jaki transmituje początek tornado bbc jest tu :)
http://www.bbc.co.uk...d-asia-19776925

a dalej dzisiaj w wiadomościach wydarzenia z Kenii czyli terrorystyczny atak na szkołę.
Koniec dorsza....w morzu północnym
powodzie w hiszpanii....dług hiszpanii wzrast
Krytyka i protesty w Rostowie Rosja w związku z teatrem "Jesus christus super star"
Gruzińskie miasto Batumi miasto kasyn fajny artykuł mówiący o tym, że tureckie kobiety nagminnie dzwonią do ambasady tyreckiej w batumi poszukując swoich mężów którzy przegrywają kasę w kasynach w batumi :) Batumi w gruzji zaczyna przypominać monte carlo albo las vegas jak tam porównują

I nagle mamy Polskę i tu :) Polska para prowadząca sieć burdeli na terenie UK usłyszała wyrok :) Aksander Sochacki i Aleksandra bryll - i nawet zdjęcia twarzy są :)


A w polskich wiadomościach tylko o sobie, co za narcyzm :-( a jaka nuda powiem szczerze nudniejszych niż polskie wiadomości nie ma w Polsce dzień w dzień o tym samym słowem Smoleńsk można rzygać, potem jest kaczor, potem donald i inne pierdoły i tak w kółko. właśnie dlatego polacy mają tak wąskie spojrzenie na świat

To bez znaczenia ilu ich jest. Wejdź na ich stronę, zobaczysz w ilu imprezach brali udział i jak szeroko w mediach byli pokazywani. I

spoko już dawno wszedłem a nawet zarejestrowałem się na forum czekam na akceptację, napisałek też do nich maila pogadam wtedy wyrobię sobie opinię
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Są zafascynowani polską to fakt, choć to nie wielka grupa, raptem kilkadziesiąt osób z tego co mi wiadomo 50 sztuków może by zebrał
Grupa może i niewielka, ale nie odosobniona wśród cudzoziemców. Zwróć uwagę choćby na utwory "40:1" i "Uprising" szwedzkiej grupy Sabaton.
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Grupa może i niewielka, ale nie odosobniona wśród cudzoziemców. Zwróć uwagę choćby na utwory "40:1" i "Uprising" szwedzkiej grupy Sabaton.

tak utwory te znam 40:1 niezły :) ale przyznasz, że sabaton śpiewa tylko o wojnie więc trudno pominąć Polskę od której się zaczęło w innych utworach wychwalają wszystkie inne narody walczące przeciwko "nazistom" masz d-day jak również I wojnę światową Ypres i tak dalej i dalej nawet Stalingrad choć tam trochę się mieszają przez tego Stalina :) Generalnie fajny klimacik


I teraz napisze tak Niemcy świetnie bawią się przy tym utworze i śpiewają go na koncertach w Niemczech. łatwo znajdziesz koncert z berlina czy w turbinenhalle Obh . Wyszli po za swoja dumę czy wstyd. Polaków na to nie stać do dzisiaj, co widać w postach o zjednoczonej europie gdzie padają głosy, że Niemiec nie będzie nami rządził choć przecie Niemcy przegrały wojnę w rezultacie czyż nie ?



Niemcy śpiewają z wokalistą

www.youtube.com/watch?v=6ahAQKZceT0
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
że Niemiec nie będzie nami rządził choć przecie Niemcy
Polak nigdy nie miał rozumu! Zawsze winni: Niemcy!!! Niemcy i tylko Niemcy!!! Dziesiątki lat po wojnie - Niemcy rozliczone - kolejne pokolenia nie do końca świadomego Bundestagu na stołkach... a Polacy dalej swoje - wojna! wojna! i tylko wojna!
Jesteśmy krajem który rozdziela i wydziela a nie jednoczy! Winny zawsze jest a jak go nie ma to jest niemiec!
Powiem jedno... Gdyby Polska miała potęgę militarną - szmal / IV wojna juz by była wykręcona! I zaczęli by ją właśnie Polacy... Zawistni i fałszywi. Sztucznie robi sie nagonke na Niemców bo... Oni mają! Oni tak a My nie! tyle że u Nas kradnie się 100.000% więcej jak u Nich. Ktoś kto poczytał z deka o historii powojennej niemiec... wie... że tam też łatwo nie było! Nie mieli od razu prosperujących fabryk... Kraj z deka tez był w gruzach! Dlaczego - ludzie po 80 w Niemczech mówią... że Polacy podczas wojny sami emigrowali do rajchu? Wiecie ilu Ślązaków mieszka w B.R.D.???
Wiecie ilu Prusów?? Sami zawinęli majątki - a dziś się mówi - że ... Niemcy Nas okradli....

Była wojna - fakt... lecz... wielu cwańszych, najczęściej bogatszych z łbem na karku - przemyślało, pomyślało - i sie spakowało! Faszyzm?? Rasizm??? Rasizm jest MADE in POLAND!!
Dlaczego u Nas tłucze się murzynów, rusków, tępi Rumunów, nie nawidzi Niemców ????
Chińczycy na targowiskach maja prze:cenzura:....

tymczasem takie miasta jak Londyn, Paryż, Berlin, Rzym, Mediolan i wiele, wiele innych to skupiska obcokrajowców gdzie... 95% ludzi zyje w spokoju!!!!

W Polsce wróg to - człowiek... Czy to zdrowe?
i oczywiście szukanie winnych w całej Europie!!
Polak musi być święty!!

Pal licho, że pół Europy nas nienawidzi!!
Po co Nam europa gdy mamy swój zakichany BURDELLAND
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Niemcy świetnie bawią się przy tym utworze i śpiewają go na koncertach w Niemczech. łatwo znajdziesz koncert z berlina czy w turbinenhalle Obh . Wyszli po za swoja dumę czy wstyd. Polaków na to nie stać do dzisiaj, co widać w postach o zjednoczonej europie gdzie padają głosy, że Niemiec nie będzie nami rządził choć przecie Niemcy przegrały wojnę w rezultacie czyż nie ? Niemcy śpiewają z wokalistą www.youtube.com/watch?v=6ahAQKZceT0

Co by nie mówić, Niemcy mają dłuższe doświadczenie w cywilizowaniu społeczeństwa. Podobnie np. Skandynawowie, którzy dla wszelkiego żywego stworzenia starają się być bardziej ludzcy od św. Franciszka, nawet kosztem autochtonów. My też będziemy coraz mniej dzicy, ale trend idzie z zachodu, więc od Niemców odstawać musimy.

Jeszcze chciałem coś dodać a propos porównania dumy z bycia Polakiem do szowinizmu. Dla mnie to bez sensu. Mamy prawo być dumni z naszego narodu, w sensie dokonań NASZYCH przodków, podobnie jak mogę być dumny z osobistych osiągnięć. Gdybyśmy nie mieli prawa do takiej dumy, to równie dobrze nie byłoby sensu oglądać żadnych zawodów sportowych.
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
dokonań NASZYCH przodków

tj.

- zamknięcia fabryki na Żeraniu (FSO)
- zamknięcia ASO (Zakłady Produkcji Armatury Samochodowej)
- zamknięcia fabryk Radmora, Triluxa
- plajty Jelcza i Stara
- plajty Autosana
- plajty stoczni w Szczcinie i Trójmieście
- upadania PKP
- plajty PKSu (bo jeszcze chwila i zniknie)

Bóg zapłac przodkom!
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Nie rozumiem po co ten sarkazm, bo chyba nie sądziłeś, że właśnie o takie "dokonania" mi chodziło. Jeśli chcesz to droga wolna, do założenia oddzielnego tematu o powodach, aby nie być dumnym z bycia Polakiem.
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
Qon - chodzi mi o wieczne "cofanie się" do przodków których zjadły robaki a te roboki - pojadły inne robaki...
80% młodej społeczności nie ma bladego pojęcia o tym, co sie działo 20lat temu a co mówić o 500,1000...

Jedni wyciągają brudy Hitlera, drudzy ubustwiają Mieszka I choć... większość nic o nich nie wie...
Zajmijmy sie tym co ma być a nie tym co było 1000 lat temu!
Co ma współnego O-SZUST Tusk z Mieszkiem I???
Chyba tylko jedno - obaj to Polacy (niby)
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Ja też uważam, że należy patrzeć głównie przed siebie, a nie wstecz, ale rozsądna dawka dumy narodowej nie zaszkodzi. Co złego w pamięci o historii? Mamy spalić wszystkie encyklopedie, polecieć na Marsa i zacząć tam wszystko od nowa?
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Skądś wiem, że Szwajcarzy są pracowici, przemyślni, dzielni i patriotycznii.
Że Niemcy są dokładni i zdyscyplinowani i patriotyczni.
Że Rosjanie potrafią być fałszywi i patriotyczni.
Że Anglicy nie lubią się ze Szkotami i Irlandczykami, a każdy z tych narodów jest patriotyczny i dumny ze swojego pochodzenia.
I sporo innych rzeczy o świecie.
Z tego zaścianka się dowiedziałem? Bo zagranicznych wieści nie mam z żadnego źródła.
Moglibyście powiadomić - jaki jest cel wciskania przez was kitu pt. Forumowiczom?
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Io anke sono straniero.
Przekazuję, że twierdzenia jakoby światli Europejczycy nie chcieli nic wiedzieć o Wilhelmie Tellu, ani o Hobbesie (homo homini lupus), ani o żadnej swojej przeszłości ani o przodkach jest nieprawdą. Są we wszystkich narodach ludzie dumni ze swojego pochodzenia i ze swojej historii, co im pomaga czerpać wzorce uczuć i zachowań, unikać błędów popełnianych przez przodków, korzystać z ich wynalazków i zdobyczy. W każdym narodzie jest moc patriotów (zobacz stadiony w meczach miedzypaństwowych)
Szerzenie tutaj łgarstw, że my nie mamy powodu do dumy z bycia Polakami jest umyślnym wciskanym nam defetyzmem.
Głupi upór nakazuje spróbować wszystkiego samemu - na nowo dowiadywać się, np że zbytnia ufność obcym kończy się ponoszeniem szkody. że ognisko pod lasem nie jest wskazane. Mądra silna wola uczy korzystania z doświadczeń innych ludzi - najlepiej z doświadczeń naszych przodków - tych, co zdradzali i tych, co starali się przynosić narodowi korzyści.
Tylko przyszłość? A dlaczego nie szamanizm? Co, wiedza o przeszłości przeszkadza?
Jeszcze jaśniej? "Jeżeli kochasz - sercem patrz!"
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Skądś wiem, że Szwajcarzy są pracowici, przemyślni, dzielni i patriotycznii.
Że Niemcy są dokładni i zdyscyplionowani i patriotyczni.
Że Rosjanie poterafią być fałszywi i patriotyczni.
Że Anglicy nie lubią się ze Szkotami i Irlandczykami, a każdy z tych narodów jest patriotyczny i dumny ze swojego pochodzenia.
I sporo innych rzeczy o świecie.
Z tego zaścianka się dowiedziałem? Bo zagranicznych wieści nie mam z żadnego źródła.
Moglibyście powiadomić - jaki jest cej wciskania przez was kitu pt. Forumowiczom?

Mylisz się i to bardzo.
I widzisz polak zawsze działa stereotypowo, jak również nie rozumie, że słowo patriotyzm dla każdego kraju znaczy coś zupełnie innego np w Niemczech wrogość i zazdrość wobec sąsiadów - dzisiaj naszczęście praktycznie nie istnieje . Jest taka pozycja patriotyzm w Europie, jeśli dobrze pamiętam tytuł, warto przeczytać
W każdym razie to jest ta zaściankowość polska, Polacy mielą na okrągło wieści ale tylko o sobie i ze swojego punktu widzenia, Z zagranicy zero, bo po co dowiedzieć się co myślą i jak widzą to inni ? :)przecie polacy są mądrzejsi, więc wszystko widzą przez swój pryzmat przez swoje okulary - no zasćianek

W każdym wystarczy zajrzeć do Forbes
w swoim czasie drukował listę krajów najmniej patriotycznych

Na czele są Niemcy :) badania przeprowadzono nawet z podziałem na Niemców z byłego RFN i NRD ci którzy byli jak to się mówi po wojnie pod kontrolą aliantów przejawiali większy patriotyzm :) To chyba tłumaczy polaków wiecznie pod niewolą, wiecznie napadani, wiecznie przegrane powstania - dlatego mają takie pojęcie patriotyzmu z lamusa.
Kolejne najmniej patriotyczne kraje to Norwegia Łotwa Słowacja, Francja, włochy Na pytanie; Czy podczas kiedy słyszysz hymn narodowy robi ci się ciepło na sercu na tak odpowiedziało zaledwie 24 procent całej populacji Niemiec
Podczas różnych imprez sportowych czy Eurowizji kibicuję Niemcom odpowiedziało tak 54 % społeczeństwa - no to już jest bardzo jasny wymiar

Szwajcarzy których również wspominasz znaleźli się na 9 pozycji najmniej patriotycznych krajów

odwrotnie czyli najbardziej patriotyczne kraje to ;

wenezuela
filipiny
chile
nowa zelandia
kanada
austria
afryka południowa
USA

Są we wszystkich narodach ludzie dumni ze swojego pochodzenia i ze swojej historii,

A poniżej masz o dumie narodowej o której tyle piszesz wszystko na podstawie własnego widzi mi się czy jak ?
badanie dumy narodowej ;

wśród najmniej dumnych są Francuzi, Włosi, Brytyjczycy. Rekordowo niskie poczucie dumy narodowej odnotowano w zamożnej, bezpiecznej Holandii, w której „bardzo dumnych” jest jedynie 20% obywateli – dla porównania w Polsce wg tego samego badania 71% (badanie z roku 2001).

To właśnie wskazuje chorobliwe trochę zadufanie i stawianie siebie wyżej - Inni dokonali więcej, ale nie udają ważniaków, nie spierają się, potrafią przyznawać się do błędów, potrafią uczyć się od innych narodów, polak zaś jak to często na tym forum można przeczytać wszystkie kraje dookoła uznaje za niemoty, a duma przeszkadza uznać, że mają lepiej bo jednak lepiej pracują, działają, organizują business.
i kolejny cytat

W Europie w ogóle patriotyzm nie jest szczególnie modny, a nawet budzi zdziwienie.


Myslę, że to z tej dumy 99% wiadomości na wp i onet dzisiaj jak zwykle z polski :)


Moglibyście powiadomić - jaki jest cej wciskania przez was kitu pt. Forumowiczom?

I teraz ja mam pytanie możesz powiadomić jaki jest cel Twojego wciskania kitu forumowiczom np , że Niemcy czy Szwajcaria Anglia to silnie patriotyczne kraje ?

opieraj się na badaniach nie na widzi mmi się i stereotypach.
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
korzystania z doświadczeń

My nie korzystamy tylko powtarzamy - wilku... W latach 80 wyszliśmy z racami na ulice i ... jesli dobrze pójdzie to za 2,3 lata też będzie dym bo... ludzie sa juz tak zmeczeni tym co sie dzieje i bezkarnościa rządzących że... szok

Głupi upór nakazuje spróbować wszystkiego samemu

Trzeba próbowac nowego a nie powtarzać ponownie tego co juz było...
korzystania z doświadczeń innych ludzi
czyli "trza" kraść bo Rząd ma tylko takie doświadczenie

Szerzenie tutaj łgarstw, że my nie mamy powodu do dumy z bycia Polakami
No tak... Niemiec powie - ja mam: Boscha, VW, Opla, Merca, Audi, koncern Skody, stocznie, fabryki, pracę i płacę...
Polak, co masz Ty? Książki z Historii???

Co, wiedza o przeszłości przeszkadza?
Powoduje że naród się cofa! Gra wiecznie biednych i poszkodowanych - rządając współczucia od ludzi, którzy o historii Polski bladego pojęcia nie mają - wychodzimy na idiotów. Pojechał Komorek do Chin wypłakać się i mówił co nam Adaś Hitler zrobił... A kogo to tam interesuje? Najlepiej podwinąć ogonek i skomleć... zresztą... jak zawsze... Nam w TV wpajają że Polska ma swoje Ja, Polska to i tamto... tymczasem CNN, BBC, NBC trąbia co innego... Polacy znów w du-ps-ka STRANIERÓW cmokają... bo jak OPLA zabiorą to... będzie .. POLONEŹŹŹ.... :)

W Europie w ogóle patriotyzm nie jest szczególnie modny, a nawet budzi zdziwienie.
Jest w tym troche racji... A Polak mysli że jest pepkiem świata i tródno mu zrozumieć... że jest EU a nie Polska...
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Żeby nie powtarzać tego, co już było - trzeba wiedzieć - CO BYŁO.
Dziękuję za wsparcie w sprzeczce o tym z "wiedzącymi" o różnych badaniach. Znam inne wyniki.
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Żeby nie powtarzać tego, co już było - trzeba wiedzieć - CO BYŁO.
Dziękuję za wsparcie w sprzeczce o tym z "wiedzącymi" o różnych badaniach. Znam inne wyniki.

Podaj te badania i źródła skonfrontujemy :) nie bądź taki własnie polski gołosłowny

Napisałeś o Niemcach szwajcarach o dumie narodowej innych krajów w ogóle nie wiedząc co sami zainteresowani o tym myślą - sorki ale własnie jest takie polskie wypowiadanie się za innych i to z własnego wąskiego punktu widzenia.

Nawet teraz jak podsunąć badania informacje źródła to polak sie obrazi i napisze, że wie lepiej ma inne tajne źródła jak Tymiński
 
Do góry