Czy geje powinni mówić o swojej orientacji?

E

Emili1952

Guest
Ja mam inne zdanie.
Bez problemu rozmawiałabym czy przebywałabym w towarzystwie gejów, natomiast bardzo krepowałoby mnie ich przytulanie się, pieszczoty.

Od razu dodam, że czułe pieszczoty par hetero też mnie krępują.
 

lunarbird

Chaos Master
Dołączył
27 Październik 2010
Posty
1 284
Punkty reakcji
70
Wiek
45
Miasto
MSW
Odpowiedź na pytanie w temacie: a jaki normalny człowiek chwali się publicznie swoimi upodobaniami seksualnymi?
 

Patrycja992

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2011
Posty
35
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Centrum dowodzenia nad Swiatem
Moim zdaniem pownni o tym mowic(oczywiscie jezeli maja na to ochote) niektórzy wstydza sie tego ze pola ta sama płec ale jezeli nie bedziemy o tym mowic to ludzie stwierdza ze nie ma takiego czegos jak homoseksualizm.
 

Mateo1902

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Oczywiście że geje powinni mówić o swojej orientacji, jeżeli mamy traktować homoseksualizm jak coś normalnego to nie można sie ukrywać tylko po prostu żyć z innymi.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Homoseksualizm nie jest czymś normalnym. Jednak to, co nie jest normalne nie oznacza, że jest złe. Jeśli geje będą "mówić" o swojej orientacji, będę tych delikwentów miał za jednoznacznych debili. Tych, którzy zaprzestają przechwałek i sztucznej dumy, będę traktował jak normalnych ludzi. Proste. Sprawy seksualne to nie temat, który się porusza na lewo i prawo. Nie pytają - nie mów.
 

Marozja

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
2 469
Punkty reakcji
24
Wiek
39
Miasto
Dark side of the Moon
Sprawy seksualne to nie temat, który się porusza na lewo i prawo. Nie pytają - nie mów.
Też tak myślałam, dopóki kiedyś dziewczyna, z którą ekstra mi się gadało (bez podtekstów, zwykła koleżanka), kiedy usłyszała o mojej orientacji, zwyzywała mnie od najgorszych i przestala się odzywać, kiedy odmówiłam "leczenia swojej choroby". Tak straciłam sporo czasu na znajomość, która na starcie nie miała racji bytu.

Mówić.
Może niekoniecznie "cześć, jestem gejem/bi/les" ;-), no ale poruszyć raczej temat wcześniej niż później.
 

H.Joanna56:)

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2012
Posty
478
Punkty reakcji
19
Chcą, to mówią, nie chcą - nie mówią i nikomu nic do tego.
To musi być własna decyzja, bo jeśli usłyszysz tu, że tak, a nie chcesz tego - porażka.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Kriss, to się nazywa ryzyko.

Jednak przez pytanie postawione w temacie rozumiałem coś w stylu - wyjść na środek ulicy i obwieszczać swoją orientację. Temu mówię nie. Nie obchodzi mnie, czy ktoś jest homo-, bi-, czy heteroseksualny, jak nie obchodzi mnie, czy ktoś jest ekshibicjonistą, sadystą, masochistą, czy fetyszystą. To jest sprawa ludzi dotkniętych konkretnymi upodobaniami, a nie osób trzecich i kwestia szczęścia bądź nieszczęścia tych pierwszych.
 

rokiczaaa

.
VIP
Dołączył
21 Maj 2007
Posty
3 228
Punkty reakcji
207
Miasto
.
Homo niech się ujawniają to się szybciej wytępi...(joke) :D

To jest skrzywienie więc jak nie chcą być piętnowani, niech się z tym tak nie obnoszą.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
I tu się właśnie nie zgodzę. Nie jest to skrzywienie. Religie abrahamowe tak to określiły i teraz jest przez to cierpienie. Weź pod uwagę, że zarówno Rzymianie, jak i Grecy nie mieli z tym problemów (przykład - Hadrian). Choć ci pierwsi starali się piętnować żeńską formę. Grecy jednak obie tolerowali i nie uznawali za "odchylenie" (przykład - Safona). Dopiero pod wpływem judaizmu, chrześcijaństwa i islamu się pogląd zmienił. Teraz też nieświadomie ateiści się z tym godzą. Dlaczego? Tłumaczą to zboczeniem, gdy zboczenia nie ma. W rzeczywistości Jahwe tego zabronił. Żadni inni bogowie nie. Wpływ destrukcyjnych sił, szczególnie chrześcijańsko-islamskich. Bo to te dwie religie raczyły się rozprzestrzeniać i "nawracać" krwią.

W starożytności zarówno homo-, hetero-, jak i biseksualizm były normą. Nie były niczym złym, nie było żadnych wzmianek, które by to potępiały. Dopiero Stary Testament (Sodoma i Gomora) uznaje to za "chorobę", podczas gdy człowiek zanim się urodzi ma orientację jasno określoną, ujawniającą się dopiero podczas dojrzewania płciowego. I to jest właśnie przykład boskiego miłosierdzia (tak, to zdanie to żart).
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Jeżeli ktoś pyta, to odpowiedzą
Jeżeli szukają takiego samego osobnika - lepiej przez ogłoszenia w mediach. Piszę tak, bo mnie pederaści brzydzą.
W swoim gronie? Oczywiście!
 

Marozja

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
2 469
Punkty reakcji
24
Wiek
39
Miasto
Dark side of the Moon
@Wilk_Lancaster
Czyli oni mają się poznawać tak, żeby przypadkiem nie wpaść na Ciebie, bo Tobie nie odpowiadają i jak usłyszysz, że koleś, którego właśnie poznałeś jest gejem to... co Ci się właściwie stanie? My też ryzykujemy, że trafimy na takie osoby jak Ty, nas też to brzydzi i jakoś z tym żyjemy. :)
 

mYlene

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2012
Posty
63
Punkty reakcji
0
Każdy z nas jest inny, każdy jest indywidualnościom, każdy z nas jest człowiekiem i każdy ma prawo do miłości, a co z tym związane do szczęścia. Na świecie żyje wiele homo hetero i biseksualnych. Często bywa tak, że wszyscy są w jednym gronie i jedno o drugim nic nie wie. Są świetnymi przyjaciółmi, super, nierozłączną paczką. Nagle jedna osoba z kręgu zdradza prawdę o sobie i po latach znajomości zostaje odepchnięta. Dlaczego? Czy z chwilą ujawnienia swojego poglądu seksualnego jest kimś innym niż wcześniej zanim to zostało głośno powiedziane? Powiem szczerze, że śmieszy mnie dyskryminowanie osób za ich pogląd seksualny. Kogo obchodzi to z kim druga osoba śpi. Liczy się to, jakim jest człowiekiem. Bo tak naprawdę czym poza "łóżkiem" różni się homoseksualista od heteryka? NICZYM! Tak samo pracuje, żyje i chce kochać ! Nie mówię tutaj o jakiś przesadnych manifestacjach i jak wśród odpowiedzi zostało zauważone o wystąpieniach na dziedzińcu i ogłaszaniu całemu światu, ale o zwyczajnym przyziemnym życiu. Wiele osób się maskuje, bo boi się odrzucenia i pogardy świata, ale z drugiej strony jak ma odnaleźć szczęście jak do końca nie wie gdzie szukać? Wg. mnie każdy powinien mówić o ty, co go "boli" otwarcie.

Bardzo podoba mi się wypowiedź "Einherjar"... Homoseksualizm był od dawien dawna. Ludzi żyli i wszystkim było dobrze. A teraz? Teraz chore społeczeństwo dyskryminuje tych, którzy są niczemu winni. Nie mówię tutaj o homoseksualizmie nabytym i manifestowanym, ale o wrodzonym.
Jestem ciekawa co zrobiłby heteryk, który dyskryminuje homoseksualistów gdyby pewnego pięknego dnia (może trochę odbiegnę w świat fantasy) został na niego rzucony urok i stałby się np. gejem. I poczułby jak to jest być odrzuconym przez społeczeństwo.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Nie tyle sam musiałby się w taki sposób stawać gejem. Wystarczyłoby coś, co nie jest pożądane wśród ludzi.

Homofobia jest jak dla mnie czymś żałosnym. Idzie sobie taki heteryk, i myśląc o geju co sobie wyobraża? Że będzie go podrywał? Śmierdzi narcyzmem na kilometr i głupotą na milę.
 

mYlene

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2012
Posty
63
Punkty reakcji
0
Einherjar Twoje stwierdzenie w 100% trafne. Niechęć do homoseksualistów, to narcyzm daleko i głęboko zakorzeniony,
 

Natalia1992

Uzależniona
Dołączył
13 Styczeń 2007
Posty
2 493
Punkty reakcji
8
Miasto
zewsząd
A ja miewałam odwrotnie. Jak się jakaś Gwiazdeczka dowiedziała, że jestem les, to zaczynała jakieś dziwne podrywy 0.o
Śmieszne sytuacje w takich chwilach wychodzą.

Dlaczego ludziom homoseksualizm kojarzy się tylko z gejami? To zabawne:)
 

mYlene

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2012
Posty
63
Punkty reakcji
0
U kobiet jest podobnie... Heteryczki uwielbiają być adorowane przez less. Odwzorowanie jak w przypadku gejów. Heterycy uważają, że geje od razu im sie będą pakować do łóżka, ale tak naprawdę chcieliby aby na nich zwrócili uwagę. Świat jest dziwny...
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Heterycy uważają, że geje od razu im sie będą pakować do łóżka, ale tak naprawdę chcieliby aby na nich zwrócili uwagę.

Nie jestem gejem i nie uważam, że "geje od razu będą mi się pakować do łóżka", tak samo jak wolałbym nie być przez nich obserwowany.

EDIT: Bo z założenia zapewne dotyczyć miał gejów, a nie lesbijki. Druga opcja jest taka, że autor jest niedokształcony w tym kierunku, co nie zmienia faktu, że to dotyczy autora, a nie, jak to nazwałaś, ludzi.
 
Do góry