Czy byłbyś w stanie związać się z kobietą lekkich obyczajów?

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
Hahaha... :) Wiem, że nie trzeba być romantykiem, by nie chodzić na d*py. Mój facet nie jest. Ja jestem i tego nie kryje , że uwielbiam wszelkie romantyczne gesty itp :) No i że mam pewne zasady, których nie łamie .
 

n i h i l i s t a

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2011
Posty
282
Punkty reakcji
15
Miasto
Katowice
Każdy zdrowy przy zmysłach człowiek ma "pewne zasady, których nie łamie". Nawet największy egoista - będą to zasady, które nie pozwolą mu na jego własne cierpienie.
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
no nie powiedziałabym. Np człowiek, który dąży do celu po trupach raczej nie może być nazwany człowiekiem z zasadami. Mylisz trochę pojęcia.
 

n i h i l i s t a

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2011
Posty
282
Punkty reakcji
15
Miasto
Katowice
Ten ustala zasady, kto się nimi kieruje. Nie znaczy to - tworzy te zasady z nicości, lecz jedynie - akceptuje, uznając za własne.

Nie wspomniałaś: zasady moralne zgodne z... [chrześcijaństwem - dla przykładu]. Nie wspomniałaś również o pojęciu zasad moralnych w ogóle. Rosyjscy nihiliści mordujący cara również kierowali się pewnymi zasadami w swoim życiu.

Dlaczego o tym wspominam, dlaczego się czepiam słówek? Bo oskarżasz mnie o nieznajomość pojęć. A przede wszystkim:

Bo ja też, u licha, mam swoje zasady! :D
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
nie trzeba być romantykiem, żeby móc chodzić na d...

Przypomnij sobie, co pisałem o Mickiewiczu. Jeżeli zechcesz zwiedzić bibliotekę, wyjdzie ci to na zdrowie.
A i jego duchowi mistrzowie ze Sturm und Drang periode znaleźliby coś na swym sumieniu.

nie interesuje mnie co pisaleś o Mickiewiczu, a o jakiś niemieckich duchownych w ogóle. mówimy tutaj o konkretnej sytuacji. nie odpływaj w przestworzach tylko na temat :]

Bo ja też, u licha, mam swoje zasady! :D
też sie cieszymy :eek:k: każdy ma takie zasady jakie jest w stanie spełnić :]
 

n i h i l i s t a

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2011
Posty
282
Punkty reakcji
15
Miasto
Katowice
Chodziło o takich duchowych przywódców ("Daj mi rząd dusz!") jak Johann Wolfgang Goethe - to jednak przecież nie jedyny przedstawiciel Burzy i Naporu. Przeszłość jest nam czasem bliższa, niż to się może wydawać - szczególnie jeżeli chodzi o kwestie etyki. Wreszcie - a jakiego typu to są przykłady, abstrakcyjne?

Raczej: Każdy tworzy takie zasady, jakie jest w stanie i chce spełnić. Jednorazowe okradnięcie kiosku z plastikowych żołnierzyków nie czyni jeszcze w umyśle dziecka zasady, na podstawie której mógłby on orzec, że kradzież jest fajna; szczególnie wtedy, gdy o kradzieży dowiaduje się jego ojciec.
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
nie znam się na tych wszystkich humanistycznych pierdołach, wybacz ;)

niemniej jednak, nie wiem co ma niemiecki duchowny, pewnie sprzed paruset lat, i jego etyka do tego co dzisiaj jest uznawane za moralne a co nie, zapytaj byle kogo na ulicy czy prostytucje uważa za moralną, zbierz głosy i opublikuj, wtedy bedziesz miał pojęcie o etyce i moralności a nie jakieś Mickiewicze Ci w głowie :]

Raczej: Każdy tworzy takie zasady, jakie jest w stanie i chce spełnić.
widzę, że lubisz się kłocić o pojedyncze wyrazy, jednak nie wiele to wnosi do tematu.

chcieć a byc w stanie to jednak ZUPEŁNIE coś innego... możesz chcieć wiele, ale w praktyce wygląda to mniej kolorowo.
 

n i h i l i s t a

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2011
Posty
282
Punkty reakcji
15
Miasto
Katowice
Dlatego napisałem: "jakie jest w stanie i chce spełnić".

Ich przykład podałem nie bez powodu. Piszecie o romantykach - ja wam więc ukazałem największych romantyków naszej historii, praojców romantyzmu, którzy kształtowali po raz pierwszy pojęcie tego, co nazywacie "romantycznym" i co za takie uważacie.


Albo więc przyjmujemy, że wartości moralne są ponadczasowe - albo nie, zdecyduj się. Z chęcią skonfrontuję się jednak z wypowiedzią popartą autorytetem współczesnego etyka, nie ma problemu. Opinia "byle kogo" mnie nie interesuje - interesuje mnie każda pojedyncza opinia poparta argumentami. Taka jak opinia Kenobiego, chociażby.

zbierz głosy i opublikuj
Kpisz sobie ze mnie? Sto karteczek z kratką wypełnioną haczykiem ("TAK/NIE") stanowi mniejszą wartość poznawczą od wypowiedzi jednego człowieka.
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
nihilista to zdjecie w avatarze jak wcvhodzi sie na Twoj profil to Twoje ? :D
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
a no lepiej wstaw swoje, ale juz mkoniec nie na temat :D
 

Kenobi

Jedi Master
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
3 040
Punkty reakcji
169
Wiek
40
Miasto
zmienna
Prefertuje troche inne posilki niz Ty i troche inna metode ich sporzywiania, przede wszystkim preferuje posilki za ktore nie place a sam przygotowuje ;)
 

n i h i l i s t a

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2011
Posty
282
Punkty reakcji
15
Miasto
Katowice
Prefertuje troche inne posilki niz Ty i troche inna metode ich sporzywiania, przede wszystkim preferuje posilki za ktore nie place a sam przygotowuje

Wypowiedź godna prawdziwego VIP'a. Naucz się wpierw pisać po polsku mistrzu. Wiem że jestem chamski, ale ty wobec mnie nie lepszy.
 
Do góry