Co Się Dzieje Z Ludzmi ?

Status
Zamknięty.

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
Społeczeństwo kształtuje się na miarę własnych potrzeb. Byt określa świadomość jak mówili marksiści ale bardziej byt określa odbyt, czego dziś mamy dowody. Zarówno w sferze materialnej jak i psychicznej. Biedny zaatakuje bogatego i to jest w określonej sytuacji naturalny odruch. Materialnie biedny okradnie i ucieknie a psychicznie ubogi zabije. Bieda i niespełnienie jest podłożem wszelkich dewiacji. Nowe technologie, gry i filmy wcale nie muszą wpływać na psychikę o ile ta psychika jest zdrowa i ma dobre podłoże. Jeśli tak nie jest to stają się materiałem szkoleniowym i wtedy ratuj sie kto może, bo się światy pomieszały i piła mechaniczna albo bejsbol pójdą w ruch. Wychowanie dzieci ma podstawowe znaczenie. To jest etap wskazywania wartości nadrzędnych i piętnowania zła. To jest rola rodziców lub innych wychowawców. Później zbiera się tylko owoce tego.
To co się teraz dzieje to wynik wieloletniej pracy nad powrotem do układów feudalnych. Biedny jest biednym i tak zostanie dla następnych pokoleń. Ma służyć a jak się buntuje to na bruk. Nie ma się co dziwić, że w dobie internetu młodzi chcą coś coś więcej dla siebie. Będą bunty radykalniejsze od "dzieci kwiatów" bo świat się nieco zmienił. Przybyło biedy..... u nas też:(
 

xi-bit

Nowicjusz
Dołączył
23 Sierpień 2005
Posty
346
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z marsa
PO części się zgadzam z poprzednikiem, ale trzeba zauważyć też, że bogaci również mordują tylko w trochę inny sposób. Dążą do jeszcze większych pieniędzy i nie patrzą się jaką ceną to zdobywają.
Co do gier i innych pierdół :p to racja jeżeli ktoś jest dobrze wychowywany przez rodziców to gierka typu GTA nie zepsuje jego moralów :)
 

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
Bogaci ludzie też zabijają czasami. Fakt. Ale zastanówmy sie chwilę czemu w ogóle ludzie zabijają ludzi? Z głodu, biedy, złości, zemsty, chciwości, głupoty, zazdrości, w obronie własnej, z nudy i wielu, wielu innych powodów. Zabijanie sie w obrębie jednego gatunku jest stare jak świat i dość powszechne w świecie przyrody. Teoretycznie, świadomość bytu jaką posiada homo sapiens powinna być hamulcem instynktów atawistycznych ale nie jest. Może zatem zabójcy nie są tak do końca ludźmi? Niestety są. Każde zabójstwo ma jakąś przyczynę, nawet to absurdalne jak choćby zabicie bezdomnego przez znudzonych małolatów. Prawo, wymyślone zreszta przez ludzi i dla ludzi, stara się sklasyfikować zbrodnie zabójstwa na różne sposoby. Niezależnie od tego prawa we własnych sumieniach oceniamy winowajców, zabójców i analizujemy motywy. Czasem znajdujemy wytłumaczenie a czasem jest to ponad nasze pojmowanie świata. Nawet sam zabójca czasami nie potrafi powiedzieć czemu zabił. Czy coś z tego wynika? NIC! Tak jak niezrozumiałe i niewytłumaczalne są zjawiska miłości, opętania, wiary, obojętności, nienawiści tak i zbrodnia zabójstwa nie musi mieć racjonalnego wytłumaczenia. I często nie ma.
 

jimmy

:) 8575292 :)
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
1 395
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Śląsk
To nie młodzi są winni tylko ich rodzice, a w najwiekszym stopniu prawo bo za uderzenie dziecka sąd i te sprawy!!!
 

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
Jimmy, bardzo lapidarnie sie wypowiedziałeś. Cos jednak z tego się domyślam i pytam Cię zatem do jakiego wieku jest sie dzieckiem i do kiedy za czyny dzieci odpowiadać maja rodzice? Jeśli winą rodziców jest złe wychowanie to co powiesz o dobrze wychowanych mordercach? Prawo nie jest doskonałe bo nie ma możliwości opisania i skodyfikowania wszelkich zachowań i sytuacji. Zwłaszcza polskie prawo dopiero ledwie dorastać zaczyna do światowych standartów. Klepnąć niesforne dziecko w tyłek jest normalnym odruchem wychowawczym ale pobić dziecko to juz zbrodnia. Granice tego powinniśmy mieć w sumieniach. Jak kto nie ma to sie na rodzica nie nadaje. Proste i logiczne. Adekwatność kary do winy dotyczy wszystkich i zawsze i powinna być podstawą sprawiedliwości ludzkiej. Prawo ma to jedynie ubrać w formę paragrafów i opisać. Teoretycznie tak właśnie jest choc w praktyce różnie bywa.
 

jimmy

:) 8575292 :)
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
1 395
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Śląsk
Hej Rapid. Chcąc nie chcąc dzieckiem się jest do 18 roku życia, pewnie mnie zaraz ktoś dojedzie ale taka prawda?! Możesz czuć sie wcześniej dorosłym, ale na prawde to moze być tylko złudzenie. Żeby być dorosłym trzeba w życiu coś przezyc, zdobyć bagaż doświadczeń. Za czyny dziecka powinni i odpowiadaja rodzice do 18 roku życia. Polskie prawo jest jakie jest i wiele czasu upłynie aż sie coś zmieni!
Świat biegnie do przodu w zastraszającym tempie, a co zatym idzie przestępczość!
A jak rozumiesz pojęcie dobrze wychowanego mordercy? jak on może być dobrze wychowany? jakie on ma wpojone wartości? Każdy dorosły i małoletni morderca jest marginesem społecznym!
 

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
Odpowiedzialność karna obejmuje chyba od 16 roku życia. Są odpowiednie zapisy Kodeksowe w tym zakresie.
Odpowiedzialność prawnych opiekunów ( rodziców ) jest też opisana w właściwych paragrafach i wcale nie jest tak, że rodzice odpowiadaja za wszystkie czyny swoich dzieci.
Dorosłość w sposób oczywisty nie wynika z metryki.
Pisząc o "dobrze wychowanych" mordercach użyłem skrótu myślowego. Chodzi mi o przypadki popełniania przestępstw przez osoby z tak zwanych dobrych domów czyli takie, które miały wszelkie szanse nie wejść na drogę przestepstwa a jednak weszły.
 

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
Chodzi mi o przypadki popełniania przestępstw przez osoby z tak zwanych dobrych domów czyli takie, które miały wszelkie szanse nie wejść na drogę przestepstwa a jednak weszły.
Tak naprawde to te osoby z "dobrych Domów " so dużym zagrozeniem, poniewąż nie dość że mają kaske ( najczęćsiej ) to jestcze pozycje społeczną . A Ci ze "slumsów" niestety tego nie posiadają i są osądzani już za sam status społeczny.
Przecież wszyscy wiemy że najwięcej ćpania jest w "Najlepszysch" szkołach. A czemu tak jest? Oni mają pieniądze!

Niestety jak w każedej dziedzinie życia , tak i tutaj. Z braku kasy sie zabija, i niestety z nadmiaru też wali na łeb. Ale i tak mordercą może zostać nawet zwykły szarak. Chociaż Oni mają zupełnie inne powody.

A tak wogóle, to dużo osób zachowuje sie jak dzieci nawet i po 18 roku życia, co wcale nie zmnienia faktu że wiedzą co robią, ale im sie to podoba.

Pozdro :D
 

martyna13

...::ZaKoChAnA::...
Dołączył
31 Grudzień 2005
Posty
334
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
z krainy błękitu...
wiesz ja mam 13 lat ale jestem przeciwko przemocy jak widze ze ktos jakas znana osobe dreczy poprostu staje w jej obronie :) ale ten chlopak ma tyle samo lat co ja i nie moglam wprost uwirzyc :/ bo przeciez to raczej nie mozliwe :( nie rozumiem moze ten chlopaka poprostu byl w zlej rodzinie <_<
 

cruel_woman

....::::sinner::::....
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
2 197
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
by nie było...71
chyba od 16 roku życia
od 15 :)

ja mam nawet w szkole jakiś taki przedmiot "teorie przyczyn i skutków przestępczości" ...
Jak ktoś chce sobie poczytać na temat teorii przyczyn przestępczości to polecam książkę Siemaszki "Granice tolerancji" dość trudna książka... :/ ale dużo wyjaśnia w kwestii zachowań dewiacyjnych..
Mi się wydaje, że jedną z istotniejszych przyczyn jest frustracja spowodowana niezaspokajaniem potrzeb i brak pozytywnych wzorców pochodzących z rodziny, najbliższego środowiska ..
 

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
cruel_woman, dziękuję za podpowiedź :eek:k:
Odpowiedzialność karna 15-to latka nie zwalnia jego/jej rodziców albo opiekunów od odpowiedzialności moralnej za czyny popełniane przez tak młodego człowieka. Świadomość dobra i zła, odpowiednie postawy kształtują się w procesie wychowawczym. Wychowanie jako nauka współżycia społecznego trwa stale. W domu, szkole, pracy, na boisku, pośród towarzystwa z klatki schodowej, na ulicy. TV, kino, muzyka, komputer, książki to elementy edukacji. Ważne jest kto, jak i czego uczy. Tzw. "dobre domy" często popełniają błąd wychowawczy przyjmując założenie, że forsa załatwia wszystko. Tymczasem okazuje się, że wcale tak nie jest i stąd wiele przestępstw popełniają młodzi pochodzący właśnie z owych "dobrych domów". Oczywiście kieruje nimi inna motywacja niż na przykład młodzieżą z rodzin patologicznych ale nie zmienia to faktu, że przestępstwa popełniają.
 

Nesska

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2006
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Warszawa
GDy ja szłam do mojego gimnazjum starsi koledzy kolezanki krzyczeli:
-ZAMKNIJ TE DRZWI KOCIE!!!
Oczywiście ze strachu słuchałam się i zamykałam. Teraz będąc najstarszym rocznikiem w gimnazjum, prosząc grzecznie:
-Hej, proszę zamknij drzwi od szatni..
-SPIER****!! Sama se zamknij;/

Takie realia..Ja naprawdę boję się nawet młodszych ode mnie. Wracając ze szkoły podszedł psychol do mnie z mojej szkoły i mówi: A ten jogurt w :cenzura:e se wsadź ,w :cenzura:e..;/

Ja juz naprawdę nie rozumiem.. Na moim osiedlu, które nazywa się Baśniowa, jest tzw. ,,mafia baśniowska" to co tu sie dzieje wieczorami to szkoda gadac. Słyszalam o takiej histori, ze dzieciak zabił kogos bo go nie lubił..Cos strasznego co sie tutaj dzieje...
 

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
Ze złem można walczyć na dwa sposoby. Fizycznie i spektakularnie, obić mordę przeciwnika i pokazac to w mediach albo po chińsku, dać sobie na wstrzymanie, robić swoje i poczekać aż zło padnie z braku pożywki.
Zło jest niby silne i ma niby przewagę fizyczną. Zło jest atrakcyjne i zdobywa nowych wyznawców... chwilowych bo jest łatwiejsze od dobra i nie wymaga myślenia. Zło jest zawsze marginesem i jeśli większość powie, że ma tego dość i potrafi to nawet fizycznie uzasadnić to zło szybko zniknie. Utraci podstawy swego bytu.
 

Kaffcia

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2005
Posty
390
Punkty reakcji
0
Boże , mam nadzieję że moja siostrzyczka nigdy nie wpadnie w takie towarzystwo!
i A co do sprawy, w Uwadze ostatnio mówili że 16 latek, wraz ze swoim młodszym kolegą zabili starszą sąsiadkę. A powód? Powodu nie było, po prostu starsza kobieta miała telewizor, mikrofalę i biżuterię!
Boże co się dzieje na tym świecie?
 
Status
Zamknięty.
Do góry