Co Się Dzieje Z Ludzmi ?

Status
Zamknięty.

veleda

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
3 065
Punkty reakcji
1
według mnie gry z przemocą, te wszystkie kreskówki z Cartoon Network powinni w ogóle usunąć. Kreskówki typu "Atomówki" są dla dzieci z Ameryki <_< w telewizji powinno być więcej programów edukacyjnych, a nie Bajeczka sobie leci i zaraz przy :stop: doli potworowi w mordę .. No ludzie litości ! Mój młodszy brat wiecznie przynosi uwagi ze szkoły. Kiedyś grał w "Mafię" jak zobaczyłam słownictwo, które oni tam używają to pomyślałam, że to nie jest gra dla mojego 8-letniego wówczas brata. Np. "Kur :cenzura" weźcie tą dziwkę" itp. :bag: A ludzie się później dziwią, że przedszkolaki latają z nożami :mruga: Bo rodzice zamiast wziąć dziecko na spacer to wolą dać mu komputer i tą "zajefajną" grę.. Uhh.
 

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
według mnie gry z przemocą, te wszystkie kreskówki z Cartoon Network powinni w ogóle usunąć. Kreskówki typu "Atomówki" są dla dzieci z Ameryki <_< w telewizji powinno być więcej programów edukacyjnych, a nie Bajeczka sobie leci i zaraz przy :stop: doli potworowi w mordę .. No ludzie litości ! Mój młodszy brat wiecznie przynosi uwagi ze szkoły. Kiedyś grał w "Mafię" jak zobaczyłam słownictwo, które oni tam używają to pomyślałam, że to nie jest gra dla mojego 8-letniego wówczas brata. Np. "Kur :cenzura" weźcie tą dziwkę" itp. :bag: A ludzie się później dziwią, że przedszkolaki latają z nożami :mruga: Bo rodzice zamiast wziąć dziecko na spacer to wolą dać mu komputer i tą "zajefajną" grę.. Uhh.
Myśle, że masz racje!!!
Gry komputrtowe pełne są przemocy bajki a kipią od agresji , wokoło wszędzie jest reklamowana przemoc !!!! To wszystko robi w psychice DZECI strasznie zmiany ( co nie okazuje sie zaraz tylko nawet po kilku latach jak już dorosną )
Pisałem już chyba wcześniej, ale napisze jeszcze raz.... Jeżeli nic nie zmieni sie w ludziach ( myślę przedewszystkim o dorosłych ) to ludzia sami sie pozabijają :(
 

veleda

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
3 065
Punkty reakcji
1
przemoc istnieje od zawsze, ale niech mi ludzie nie wmawiają, że nie widzą jak ona narasta.. nie muszę się rozglądać wystarczy, że pójdę do własnej szkoły..
 

Krwawa Mary

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2005
Posty
359
Punkty reakcji
1
Wiek
35
no iestety nawet bajki się zmieniają. Kiedyś bajki były robione właśnie z myślą o dzieciach i przekazywały jakieś tam wartości a teraz są one robione również dla dorosłych, przy czym dziecko nie rozumie tego humoru, ale za to bawią się nieźle dorośli, dzięki czemu więcej ludzi chodzi np. do kina.
Albo np. takie pokemony, po prostu beznadziejna bajka, która zw3ala ptzed telewizory mnóstwo dzieciaków, do chipsów dodaja jakieś papierki i dzieci dążące za modą oczywiście oglądają to i upodabniają się do tych bohaterów. Do bezwartościowych bohaterów.
W sumie to walki pokemonów to to samo, co walki psów :p
 

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
Do bezwartościowych bohaterów.
W sumie to walki pokemonów to to samo, co walki psów :p
O pokemonach to nawet rozmawiać mi si enie chce , przecież to jedna z najdurniejszych ( jak wszystkie japońskie ) bajek w polskiej telewizji!!!!
A przecież np. z Disneya jest BWRDZO DUŻO ładnych bajek i z jakimś przekazem.
Ale Cieci tego nie rozumieją, to powinni zrozumieć ich rodzice !!!!!
 

veleda

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
3 065
Punkty reakcji
1
Pikaczu wybieram cię :lol: Przecież takie coś mogli wymyśleć tylko Japończycy [?]
 

Krwawa Mary

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2005
Posty
359
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Co do Disneya, kiedyś miał wartościowe bajki, ale ostatnio robi się z niego to samo, co z resztą, zresztą porównajcie sobie np. takiego Aladdina a jakieś nowe badziewie. Jak obejrzalam Pocahontas 2 (znawczynia jestem w tej dziedzinie hehe :p ) to pomyslaąłm sobie, że to wogole nie wygląda jak Disney :/
Czasy fajnych bajek dla dzieci inestety chyba się skończyły.
A szkoda, bo niektóre naprawde byly fajne.
Ahh te stare czasy ;(
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
Kiedy usłyszałam o tym przypadku, gyłam w szoku.
Niby dobrze wychowani, normalna rodzina, a jednak zabił.
Jak w takim razie mamy wychowywać swoje dzieci?

Ja wolę tego nie komantować >:/


Taboretix- jak możesz oceniać wszystkie japońskie anime nie oglądając tych, które nie zostały wyemitowane w Polsce?
Jak wiadomo Polska jest zacofana, a Japońskie Bajski też dostają Oskary!
Sa anime tak piękne i jest w nich tyle uczuć, że nie mozna powiedziec o nich nic złego!
Zawszę będe braniła tych dzieł. Bo Żaden polak nie stwiży takiego dzieła jak "Grobowiec Świetlików"!
Wystarczy się zagłębić w tej tematyce, a kazdy stwierdzi, że japońskie anime sa wspaniałe!

Oczywiście Pokemonów tez nie lubię, ale to tylko jedna z gorszych produkcji która Polska wykupiła :/
 

veleda

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
3 065
Punkty reakcji
1
A "Kubuś Puchatek" to jest dopiero bajka ! Dzieci powinny być wychowane na takich bajkach.
 

Krwawa Mary

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2005
Posty
359
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Ostatnio w tv widziałąm pełnometrażowego Puchatka Disney'a :p
Ale i tak wolę Piękną i Bestię ;)


A te niektóre bajki dzisiejsze mają tylko jeden morał: "bądź przypałem a wszyscy będą cię lubieć". Żałosne to trochę
 

asiek145

Panna Marzycielka:)
Dołączył
28 Wrzesień 2005
Posty
538
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z nieba^^
A widzieliście kiedyś chociaż jedną bajkę "Happy three friends" ???
Tam to jest dopiero rzeź... A dzieciaki to oglądają znając życie...
Jak ktos juz o tym wspomniał to sory ale wszystkich postów nie czytałam :)
 

Krwawa Mary

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2005
Posty
359
Punkty reakcji
1
Wiek
35
No, z założenia chyba nie była to bajka dla dzieci, ale problem w tym, że bardzo łatwo się na nią natknać ;)
Się nie zdziwię, jak bedzie na dobranockę kiedyś leciało :p
 

asiek145

Panna Marzycielka:)
Dołączył
28 Wrzesień 2005
Posty
538
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z nieba^^
Masz rację, może być w tv.. Bo wzrok przykują te fajne stworki, zwierzątka czy co to wogóle jest...
A dzieci lubią coś takiego. Bo jest tu i humor. Ale nie wszyscy w takim wieku potrafią rozróżnić ten humor w bajce od rzeczywistości...
 

Krwawa Mary

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2005
Posty
359
Punkty reakcji
1
Wiek
35
To, czy umieja odróżnić zalezy też własnie od rodzicow. Bo np. jak byłam mała i leciała jakaś taka bajka ( a kiedyś czasem też się takie zdarzały) to wiedziałąm, że to tylko bajka i jak ktoś był zły w tej bjce to go nie lubilam :p
No, a jeśli jakiemuś dziecku nikt nigdy nie powie, co jest dobre a co złe to istnieje mozliwość, że zrozumie to sam, ale niekoniecznie w ten sposób, w jaki powinien :/
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
no ok, ja bym nie dała oglądac 7 letniemu dziecku jakiś głupich bajek z przemocą :/
takie gadanie!
Są bajki dla dzieci i dla dzieci starszych.
Moim zdaniem większy wpływ na to jakim się jest ma towarzystwo.
Tego trzeba się strzec! Palenia papierosów nie nauczy sie w domu tylko po za nim.
 

e_motif

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
33
Punkty reakcji
0
hmm.... potwierdzam - jak wychowac dobrze swoje dzieci? tego chyba nikt nie wie, ale napewno kazdy kto posiada choc troche rozumu i powagi w sobie wie, ze nie poweinno sie dziecka dopuszczac do gier typu mafia, bajek typu happy three friends itp..
kiedys dzieci były inczaj chowane, np ja wychowałem sie przy bajce o czerwonym kapturku czytanym mi do snu, późneij przyszedł kaczor donald, gumisie, smurfy itp
a teraz co jest popularne? -TELETUBISIE?????? co to do k... jest?? - przeciez ta bajka niczego nie uczy, dziecko zaczyna wierzyc, ze jakis stworek jest jego wychowawcą, zaczyna wierzyc we wszystko co mu powiedzą, jego autorytetem staje sie teletubis którego jak dorosnie to i tak nie bedzie pamnietał bo mu sie to znudzi ...
ktos tam wczesniej powiedzial, ze współczesne bajki uczą tego ze jak bedziesz totalnym szajbusem to bedziesz popularny - najprawdziwsza prawda !! dzieciom zaczyna sie podobac to ze ich równowiesnik jest takim kozakiem ze wyjechał do faceta o 40 lat starszego od niego i go zbutował, ej , sory - niepamietam nigdy zeby za moich czasów w podstawówce kogos sie za to lubiało ...
a teraz jest tak- jak masz kumpla kozaka, tez jestes kozakiem i tez jestes w centrum uwagi - mówia o tobie, lubia ciebie i wogóle (chodzi mi tu o wiek ok 10-14 lat
sam widze jak to jest u mnie na dzielnicy ... grupka gówniarzy mysli ze żadzi dzielnica, nikt im nie podskoczy bo sa w grupie, cały czas tylko chodz i pala zielsko, a spróbuj tylko sei do nich odezwac to zmieszaja cie z błotem , a spróbuj im nie dac szluga ...

a wszystko to moim zdaniem i tak, i tak bedzie sei opierac na wychowaniu przez rodziców, dzieki dzisiejszemu swiatu i tego co sie na nim dziej, rodzic powien wieksza uwage zwracac na to co sie dzieje wokół jego dzieciaka

nie wiem czy ktos to przeczyta i mnie zrozumie, ale tak płentując moja wypowiedź powiem tylko ze większości dzieciakom przydałaby sie prawdziła szkoła zycia, jakby dostali w :cenzura:e to by zrozumieli co nieco i nabrali by szaacunku do tego co ich otacza
 

cruel_woman

....::::sinner::::....
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
2 197
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
by nie było...71
nie no Teletubisie to sa bajki dla zupełnie małych dzieci takich co to jezcze nic nie kumają prawie... spokojnie :)
no a co do tego ze ogladanie bajek z przemocą zle wpływa na dziecko to sie zgodze tylko po częsci :) bede chodzi o to ze głownie przyczynami takich zachowan dewianckich jest "zaburzenie w zachowaniu" charakteryzowane wlasnie w psychologii jako zachowanie agresywne, szkodzące innym ( poprostu młody kat - oszołom).. telewizja odgrywa w mniejszym stopniu role.. zalezy to tesh od podatnosci psychiki na takie rzeczy :) przeciez kazdy z nas młodszy bądz starszy oglada takie durnoty a jednak nie kazdy wyskakuje z kałachem i strzela, albo obcina głowę sąsiadowi.. przeciez zyjemy jednak w swiecie konformistow.. wydaje mi się że głównie winę za to ponoszą rodzice vel rodzina, środowisko najbliższe.. im wczesniej dziecku przekazuje sie takie wzorce, im czesciej i im bardziej intensywne są relacje z przekazującym te wzorce tym większe prawdopodobienstwo powstania małego przestępcy.. nie wpajanie dziecku szacunku dla życia drugiego człowieka i nie wpajanie mu ogolnie jakis zasad konformistycznych prowadzi własnie do takich rzeczy ze niedlugo strach bedzie z domu sie wynurzyc... :)
 

asiek145

Panna Marzycielka:)
Dołączył
28 Wrzesień 2005
Posty
538
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z nieba^^
To, czy umieja odróżnić zalezy też własnie od rodzicow. Bo np. jak byłam mała i leciała jakaś taka bajka ( a kiedyś czasem też się takie zdarzały) to wiedziałąm, że to tylko bajka i jak ktoś był zły w tej bjce to go nie lubilam :p
No, a jeśli jakiemuś dziecku nikt nigdy nie powie, co jest dobre a co złe to istnieje mozliwość, że zrozumie to sam, ale niekoniecznie w ten sposób, w jaki powinien :/
No to jak jak byłam mała to tak samo miałam. Nie cierpiałam tych złych ludzi cyz jakiś potworów.
Nom i wlaśnie to jest problem z tym zrozumieniem... Rodzice powinni mieć to za obowiązek żeby już od małego uczyć dziecko co jest dobra a co złe.. Tylko szkoda że nie wszyscy tacy są...

no ok, ja bym nie dała oglądac 7 letniemu dziecku jakiś głupich bajek z przemocą :/
takie gadanie!
Są bajki dla dzieci i dla dzieci starszych.
Moim zdaniem większy wpływ na to jakim się jest ma towarzystwo.
Tego trzeba się strzec! Palenia papierosów nie nauczy sie w domu tylko po za nim.
No nie wiem czy tylko poza domem to palenie... Czasami jest tak, że rodzice, lub jedno z nich, też palą i dziecko mysli że to jest dobre skoro rodzice tak robią. To sie może też alkoholu tyczyć...
Np ja mam kolege, co jemu tato czy mama, już nie pamiętam dokładnie, sami kupowali fajki... Tak anm kiedyś mówił...
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
a teraz co jest popularne? -TELETUBISIE?????? co to do k... jest?? - przeciez ta bajka niczego nie uczy, dziecko zaczyna wierzyc, ze jakis stworek jest jego wychowawcą, zaczyna wierzyc we wszystko co mu powiedzą, jego autorytetem staje sie teletubis którego jak dorosnie to i tak nie bedzie pamnietał bo mu sie to znudzi ...


e_motif
Zastanów się o czym ty mówisz! Dzieci lubią te bajki, ale oczywiście bardzo małe. My ich nie rozumiemy, ale one tak.
Jak Ty byłes mały oglądałeś kaczora donadla, kubusia puchatka, Krecika, pszczułkę Maje i to samo mogła bym napisać jak ty!! Że teraz wierzysz, że twoim wychowawcą była jakaś pszczułka, czy krecik :/
Pomyśl zanim coś napiszesz!
 

agi3330

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2005
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Chrzanów
słyszałam...
wstyd sie przyznawać, ja mam 13 lat!!!
no ale ja nie mam instynktów morderczych... i nie jeżdże taksówką...
u mnie w mieście zabili chłopaka... chyba siedemnastolatkowie, w nocy , opili się, i zabili centralnie przy bloku. a przecież u nas rzadko tak jest.
nie wiem, co sie dzieje z ludźmi. może to wpływ wychowania, a może... może po prostu ... tacy zaczynają być, albo jakaś dziwna ewolucja? nie mam pojęcia..

moze sobie ktoś pomyśleć że jestem dziecko etc ale serio sądze że to jst nieludzkie! sama często obejrze jakiś horror, happy tree friends kilka razy obejrzałam, ale nie mam zamiaru wszystkich wyzabijać! nie jestem pewna czy to wpływ "bajek" czy może tu chodzi o presję...
 
Status
Zamknięty.
Do góry