Co Się Dzieje Z Ludzmi ?

Status
Zamknięty.

veleda

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
3 065
Punkty reakcji
1
e_motif
Zastanów się o czym ty mówisz! Dzieci lubią te bajki, ale oczywiście bardzo małe. My ich nie rozumiemy, ale one tak.
Jak Ty byłes mały oglądałeś kaczora donadla, kubusia puchatka, Krecika, pszczułkę Maje i to samo mogła bym napisać jak ty!! Że teraz wierzysz, że twoim wychowawcą była jakaś pszczułka, czy krecik :/
Pomyśl zanim coś napiszesz!

zgadzam się ! mam 1,5 rocznego kuzyna i może dla Ciebie e_motif to jest debilne, że ktoś tą samą scenkę może powtarzać po 8 razy, ale to jest właśnie sens tej bajki. Dzieci uczą się nowych wyrazów. Nie rozumiem dlaczego do wszystkiego podchodzisz tak sceptycznie
 

mar'ysia

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2005
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Warszawa
moim zdaniem wszystko zalezy wylacznie od rodzicow! tylko i wylacznie od nich! jak nas wychowaja, jakie wartosci nam wpoja
ja mam 16 lat; nie pale, nie upijam sie ciagle, nie morduje
dlaczego?
nie z powodu dobrego towarzystwa bo moim znajomi pala itd
tylko dlatego ze dzieki rodzicom jestem osoba pewna siebie i potrafie powiedziec nie! nie boje sie odrzucenia z tego powodu! nikt mnie jeszcze nie przestal lubic dlatego ze nie pije czy niecpam!
 

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
moim zdaniem wszystko zalezy wylacznie od rodzicow! tylko i wylacznie od nich! jak nas wychowaja, jakie wartosci nam wpoja
ja mam 16 lat; nie pale, nie upijam sie ciagle, nie morduje
dlaczego?
nie z powodu dobrego towarzystwa bo moim znajomi pala itd
tylko dlatego ze dzieki rodzicom jestem osoba pewna siebie i potrafie powiedziec nie! nie boje sie odrzucenia z tego powodu! nikt mnie jeszcze nie przestal lubic dlatego ze nie pije czy niecpam!
Dobrze to o Tobie świadczy ( i rodzicach też :D ) , ale widzisz nie każdy tak wychowuje dziecko , łatwiej jest poprostu kupic kompa i nowe gry , dać telewizor z kablówką , niż wychowywać samemu :/ Dlaczego ?? Bo ludzie niemają czasu na nic , i zapominają również o Najważniejszych rzeczach :(
 

mar'ysia

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2005
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Warszawa
tez ogladalam bajki cartoon network, japonskie gowienka itp
gralam na komputerze
ale wydaje mi sie ze jestem w miare normalna :lol:
po prostu dziecko musi pojac ta podstawe ze to co sie dzieje w tv czy na ekranie komputera to fikcja i nieprawda!
 

veleda

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
3 065
Punkty reakcji
1
no tak wszystko jest dla ludzi, w tym przypadku dla dzieci, ale z umiarem.. bo jak dziecko nic nie robi cały dzień tylko gra w GTA to później idzie ulicą i wydaje mu się, że może komuś przywalić w mordę ;)
 

Mihlin

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2005
Posty
144
Punkty reakcji
0
Racja! Duża większość bajek jakie teraz puszczają w telewizji to okropne badziewie! I na dodatek większość uczy właśnie przemocy! Podobnie jest z grami. Ja uważam, że rodzice powinni spędzać więcej czasu z dziećmi, wymyślać im pożyteczniejsze zajęcia niż siedzenie przed telewizorem! Ale (może się myle) myślę, że czasami dzieciak naprawdę z dobrej rodziny, nie wychowny na tych kretynizmach itp. trafi do wiadomego towarzystwa i to wystarczy żeby się zmienił! Tak to teraz funkcjonuje, że trzeba być "na topie" żeby mieć "przyjaciół"!
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
Jeżeli chodzi o gry, to racja.
Mojej kumpeli siostra ma 3 letniego syna, dopuszczają go już do gier na komputerze, później przez cały dzień chodzi i strzela do wszystkich w około. A dlaczego go dopuszczają do kompa? Żeby mógł się czymś zająć, bo nie chce się im z nim bawić.

Wychowanie przez rodziców, też dużo świadczy o tym jakie dziecko będzie w przyszłości.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
No cóż, są różne gry oraz filmy, najgorsze wg. mnie to są japonskie mangi gdzie nie umieją przedstawiać emocji i amerykańskie gdzie rysownik tworzył to jakby chciał a nie mógł
 

slodziutka

Nowicjusz
Dołączył
4 Grudzień 2005
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
loveland
to jest naprawdę okropne. nie tylko to, że przemoc szerzy się wsród młodzieży... ale ja naprawdę nie wiem, jak ludzie mogą się niszczyc siebie nawzajem i zabijać. to jest dla mnie poprostu coś niezrozumiałego, i bardzo przykrego :(
 

Psychedelic

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2005
Posty
445
Punkty reakcji
0
Wszystkie zachowania są uwarunkowane wychowaniem rodziców i w ogóle całego otoczenia, w którym dana jednoska się znajduje. Dzieciak ten był zapewne bity przez rodziców(pewnie krzyżyk na ścianie nie był im obcy) i poniewierany przez społeczeństwo. I winą nie należy obarczać jego wypaczonej i rozwścieczonej psychiki, tylko tych, którzy stworzyli go takim.
 

niome

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2005
Posty
144
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
"druga strona lustra"
e_motif
masz racje! nie słuchaj dzieci co nie dorosły i bronią teletubisi,
ostatnio rozmawiałam z koleżanką na temat teletubisi i mocno je potępiamy, dlaczego?
to jest jedno wilekie pranie mózgu małych dzieci (czego są nieświadome) jak można coś takiego pokazywać małym dzieciom?? no pytam...jak?? apel do rodziców: pociechy lubią teletubisie za kolorową oprawę, a rzeczy które przedstawiają kilka nawet razy mogą wpłynąć na psychikę późniejszą dziecka.
wracając do tematu: przemoc był od zawsze na świecie, ale w ostatnich 50-ciu latach obserwuje się wzrost przestępczości i całego tego zła. uważam, ze wpływ na to ma zbyt szybki rozwoj techniki, człowiek chce za szybko osiągnąc coraz więcej, nie patrząc na to co się w okół niego dzieje.
świat dąży do samozagłady, i to nie bedzie spowodowane tak jak w przypadku dinozaurów!
a może się myle? mam taka cichą nadziej w sercu ale słysząc co się dziej na świecie to...ehh
 

wac

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2005
Posty
4
Punkty reakcji
0
słów kilka i ja skreślę na temat tu zarzucony.
co do przemocy przestępczości brutalności itp. to mamy z tym do czynienia odkąd człowiek zrozumiał że kamieniem może służyć nie tylko do rozłupywania orzeszka:). od wieków mordujemy sie (lepiej byłoby powiedzieć szlachtujemy), wszczynamy wojny z byle powodu i nazywamy sie ludzmi cywilizowanymi. skoro tak to niestety ta cywilizacja doprowadzi nas do zagłady. nie jestem psychologiem i nie bede szukał przyczyn całego zła a szczególnie wzrostu brutalności wśród młodzieży ale z całą pewnością wine za to ponoszą rodzice i tylko rodzice. nie szkoła i kościół a rodzice. dziecko jest jak plastelina którą trzeba odpowiednio ukształtować i nadać jej odpowiedni wygląd niestety wymaga to dużej ilości czasu a czasu dzisiejszym rodzicom zawsze brakuje :(
pisss
 

veleda

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
3 065
Punkty reakcji
1
zacznijmy może od tego, że człowiek posiada w sobie to wszystko co jest najgorsze, ale również to co jest dobre. Moja mama zawsze mnie uczyła, że trzeba jak najbardziej "zniwelowac", ukryc to co złe, bo i tak tego się żaden człowiek nie pozbyje. Czasem wybucham gniewem, ale nigdy nikogo nie skrzywdziłam w sensie fizycznym.
 

mar'ysia

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2005
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Warszawa
????????
w jaki sposob teletubisie zle wplywaja na dzieci?
ja tam nie widze zadnego prania mozgu! przeciez bajka musi byc kolorowa bo jest dla malych dzieci!!!
a jesli chodzi o zlo na swiecie to ono zawsze bedzie! czy w tym temacie nie chodzi o 13,14 latkow ktorzy morduja?
jak niwelujesz to zlo w sobie??
 

veleda

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
3 065
Punkty reakcji
1
uważam, że panowanie nad własnymi emocjami jest normalne dla każdego człowieka. chociaż czasem bardziej można zranic słowem niż czynem.
 

mar'ysia

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2005
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Warszawa
panowanie a niwelowanie to dwie zupelnie rozne rzeczy! kazdy czesm wybucha! nie unikniesz tego!!!
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
No cóż, są różne gry oraz filmy, najgorsze wg. mnie to są japonskie mangi gdzie nie umieją przedstawiać emocji i amerykańskie gdzie rysownik tworzył to jakby chciał a nie mógł
ja się w zupełności nie zgodzę!
Czy czytałeś choć jedną mange?
w mandze jest pokazane całe mnustwo emocji, wychowałam się na tym i twierdzę, że to dzięki mangi i anime jestem właśnie taką jaka jestem.
Jeszcze nigdy nie spotkałam się z tym, żeby ktoś stwierdził, że w mandze nie ma uczuć. Te komiksy sa przepełnione uczuciami, miłością i wszystkimi innymi uczuciami! Przeważnie to w nich pokazuje autor, że dzięki miłości można wiele osiągnąć, a zło nie ma szans.
 

xi-bit

Nowicjusz
Dołączył
23 Sierpień 2005
Posty
346
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z marsa
Moim skromnym zdaniem to jest po prostu bezstresowe wychowywanie dzieci. Ja np dosatwałem od ojca w :cenzura:ę jak zasłużyłem i jakoś teraz nie morduję ludzi, a tacy idioci, którym brakuje wrażeń to ich szukają i nawet są tak żałośni i durni, że nie wiedzą dlaczego to zrobili.
 

TyNa333

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2005
Posty
51
Punkty reakcji
0
Miasto
Małe miasteczko w województwie śląskim
To co się dzieje na swiecie jest tragiczne po prostu!Nie chodzi mi tu tylko o to ,ze dzieci nawet potrafią zabic człowieka dla marnych kilku złotych,albo nawet o inną "głupią" rzecz,ale o to,ze Dorośli ludzie tez tak robią ,zabijają dla okupów,a czasem nawet i dla zabawy i moze z pewnego punktu widzenia te "dzieci" biorą prztykład z dorosłych,pomyślą sobie,ze są młodzi,niepełnoletni jeszcze to nic im nie zrobią,ale BARDZO GRUBO SIĘ MYLĄ!
 
Status
Zamknięty.
Do góry