Co robicie ze starym chlebem?

Jowitka32

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2009
Posty
79
Punkty reakcji
0
Miasto
wielkopolska
Stary chleb zawożę do teściów...karmią nim kury :)Chleba nie powinno się wyrzucać do śmietnika. Gdy byłam mała i zdażyło mi się wyrzucić resztkę kanapki moja mama upominała mnie surowo mówiąc: "Pamiętaj, że są na świecie dzieci, które umierają z głodu" Mam więc szacunek do chleba...
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
Bardzo szlachetna tradycja uczy także unikania marnotrawstwa.
nie znam nikogo z kurkami więc wyrzucam na dach pobliskiego budyneczku.Ptaszki zjadają choć też zdarzają się szczury

Nie wiem jak z pokruszonym, ale dodam, że dawanie ptakom chleba w kawałkach podczas mrozu to głupota i okrucieństwo, bo zamarza i tnie im wnętrzności. A poczciwiny cieszą się, że ptaszki "dokarmiają"...
okruszki nagrzeją się w brzuszkach a zamarzniętego to najostrzejsze dzióbki nie skruszą
Ponadto zwierzaczki mają instynkt i nie ruszają raczej szkodliwego
To rasa ludzka truję się narkotykami,alkoholem,choć ma o dziwo rozum.Zwierz powącha i jak coś jest trujące odwraca głowę i odchodzi
 

Alex241

Fantasy.
Dołączył
10 Lipiec 2009
Posty
585
Punkty reakcji
16
Miasto
Piła
Dziecko drogie... :mruga:
To rozumiem,ze każde wino uznajesz za krew Chrystusa, tak? Nawet korbola za 4.50zł ?
Zresztą jeśli jesteś chrześcijanką, powinnaś wiedzieć...

Uważam, że myślicie, iż jestem młoda to moje zdanie mniej się liczy. :mruga: Młodzi ludzie też mogą się na takie tematy wypowiadać, ludzie..
Otóż ludzie, to, że ja traktuję chleb jako Ciało Jezusa to moja sprawa. Temat trochę się nam wymknął z pod kontroli, ponieważ w temacie jest co robimy ze starym chlebem, a nie czy traktujemy chleb jako Ciało Jezusa...
 

makfil

Bywalec
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
579
Punkty reakcji
39
Miasto
Ziemia, planeta ludzi
Temat trochę się nam wymknął z pod kontroli, ponieważ w temacie jest co robimy ze starym chlebem....

Na to właśnie wygląda.
Nasz tradycyjny szacunek dla chleba i sposób codziennego gospodarowania nim nie musi być chyba tak uparcie łączony z doktryną religijną, co jak widać, prowadzi do dość groteskowych refleksji ośmieszających chwilami ten temat.
 
M

Mushkin

Guest
Stary chleb powinno się palić (z tego co ja słyszałem) a jeśli nie to oczywiście dać zwierzętom. Mają takie prawo jak i my go jeść :)
 

Wiola :-]

Czekoladoholiczka xD
Dołączył
27 Wrzesień 2007
Posty
2 677
Punkty reakcji
6
Wiek
32
Miasto
Tychy / Kraków
u mnie w domu jak wiemy że nie zdążymy zjeść chleba zanim spleśnieje to część zamrażamy 

po odmrożeniu jest bardzo dobry i miękki pod warunkiem że odmrożenie nie następuje przez mikrofalówkę 

następnym razem jak Cię tak długo nie będzie to też to zrób i przynajmniej na przyszłość unikniesz takich dylematów :)




chociaż dzisiejszy 'chleb' potrafi spleśnieć nawet po 3 dniach, także...
 

egomózg

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2010
Posty
20
Punkty reakcji
0
Ze starym chlebem robię to samo, co z innymi prouktami spożywczymi. Jeśli jest tylko suchy, daję ptakom, jesli spleśniały, co się rzadko zdarza, idzie na kompost.
 

chaos_n

Deep in the darkest jungle of the Amazon
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
1 599
Punkty reakcji
44
Wiek
37
W zimie dokarmiam ptaki, w pozostałych porach roku - wyrzucam, ale rzadko kiedy się to zdarza, bo chleb kupujemy "na miarę", tzn tyle, żeby się nie wyrzucało.
 

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
Zanim sie calkiem wysuszy, mozna go pokroic na drobne kawalki i wysuszyc w piecu...a potem jesc jako grzanki np. z zupa pomidorowa.
 

tewiemleczarz

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2007
Posty
1 736
Punkty reakcji
36
Wiek
58
Miasto
woj. śląskie
Znowu będę nietypowy. Taki los...
Nie miewam tego typu problemów już od bardzo dawna.
Ja swój chleb po prostu zjadam. Możecie to uznać za dziwactwo - ale zjadam go...zanim się zdąży zestarzeć.
 

Foxit26

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2009
Posty
69
Punkty reakcji
0
Ja daje czasem psu w zimie to do karmika :) Nieraz z twardego chleba można zrobić bułkę tartą :)
 

maharet1092

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2007
Posty
1 814
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Głogów
Staram się kupować tak jedzenie,aby się nie psuło,bo to strata kasy.Ale spleśniały chleb wyrzucam.Przecież go nie zjem,bo się rozchoruję.
 

Dobuch66

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2010
Posty
442
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
Grudziądz
Mało kto dziś troszczy się o stary chleb, wychodzę z założenia, że póki można go gryźć to należy go zjeść. Chleb 3,4-dniowy też jest dla ludzi.
 

TDK9000

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2010
Posty
14
Punkty reakcji
0
przecież chleb to chleb. kawałek jedzenia kupiony za 3 zł w piekarni. mnie to rybka, czy wyrzucam pół bochenka, czy wyrzucam obiad, którego nie jestem w stanie dokończyć. możecie sie kłuczić, ze dzieci w afryce umierają z głodu, ale przecież nie wysle im tego pocztą
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
zajrzyj wyżej do postu przecajo i cytatu z Norwida, może uda ci się zrozumieć
 
Do góry