Burzum

apostrofa14

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
52
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Wielka Polska
Biorąc pod uwagę fakty opisane na niejednej już stronie internetowej dotyczącej Varga - zabił on za poglądy, kobietę, lub pieniądze. ;] Skupiałabym się raczej na pierwszej opcji ale kto wie. ;]
 

Aleq

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2008
Posty
90
Punkty reakcji
0
Miasto
masz takie kozaki?
po części się z tobą zgadzam , też nie widzę w Burzumie nic wyjątkowego (podobają mi się ze 3 utwory). Odnoszę wrażenie ,że Varg jest sławny , nie ze względu na swoją muzykę , lecz przez to całe morderstwo ( na dodatek lepszego muzyka od siebie) i podpalanie tych kościołów. Burzum kojarzy mi się z takim kultem nastolatków ( choć nie tylko , nie chce tu mówić ,że to jakieś pozerstwo czy coś ), większość tych zaczynają przygodę z BM od razu natrafiają na Burzum i zaczynają się tym niesamowicie jarać , nosić koszulki z vargiem i tworzyć pewien kult wokół jego osoby , choć jest pełno lepszych kapel bm , chociażby w naszym rodzimym kraju.

Ostatnio widziałem jakąś 'nastkę (może ze 16 lat) w arafatce, kostką, trampkami, dzwonami, no wiesz, rasta, a na kostce naszywki - Pacyfka, Bob Marley i... BURZUM! <lol666>

Dla mnie wszyscy ci tró noerwegian metale to zdemoralizowani psychopaci. Euro (ten zamordowany) zasłużył na śmierć, był chory psychicznie, słyszeliście jego wypowiedź na temat śmierci Dead'a? Ludzi tego typu trzeba utylizować, takie jest moje zdanie, a nazi punks fuck off! (w sensie "Nazi śmiecie, :cenzura:ć", a nie "Naziści, Punkowcy, :cenzura:ć")

A wokal przypomina mi trochę rozjechanego, wrzeszczącego kota na ulicy (ta opinia dotyczy kawałka "Lost Wisdom") i nei jestem w stanie pojąć, jak takie COŚ może się komukolwiek podobać. Ani w tym muzyki nie ma, ani żadnego dobrego przekazu, kiepskie, no, kiepskie.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Ostatnio widziałem jakąś 'nastkę (może ze 16 lat) w arafatce, kostką, trampkami, dzwonami, no wiesz, rasta, a na kostce naszywki - Pacyfka, Bob Marley i... BURZUM! <lol666>

Dla mnie wszyscy ci tró noerwegian metale to zdemoralizowani psychopaci. Euro (ten zamordowany) zasłużył na śmierć, był chory psychicznie, słyszeliście jego wypowiedź na temat śmierci Dead'a? Ludzi tego typu trzeba utylizować, takie jest moje zdanie, a nazi punks fuck off! (w sensie "Nazi śmiecie, :cenzura:ć", a nie "Naziści, Punkowcy, :cenzura:ć")

A wokal przypomina mi trochę rozjechanego, wrzeszczącego kota na ulicy (ta opinia dotyczy kawałka "Lost Wisdom") i nei jestem w stanie pojąć, jak takie COŚ może się komukolwiek podobać. Ani w tym muzyki nie ma, ani żadnego dobrego przekazu, kiepskie, no, kiepskie.
kolejny 14latek na forum, inteligencja dużo poniżej przeciętnej, zjeżdżaj z tego działu idź sobie o swoim punku gadaj, po jednym kawałku ocenił wokal, za pewnie nie potrafiąc ni słowa zrozumieć także i przekaz, a na dodatek nasz wspaniały 14lotaek chcący wyglądać jak pedał jak to napisał w końcu po tym kawałku ocenił poziom zespołu jako kiepski. Jestem za tym żeby karać za głupotę.
 

TheDeathOne

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2005
Posty
627
Punkty reakcji
4
Wiek
33
Chociaż mam podobne zdanie co delikwent wyżej to w przeciwieństwie do niego przesłuchałem prawie całego Burzuma (oprócz ambientów bo tam idzie zasnąć z nudów) a nie tak jak Aleq - przeczytał w wikipedii i wpisał w youtube "Burzum".
Jedyna płyta którą mogę słuchać to Filosofem głównie dlatego że wokal jest znośny. Jeśli chodzi o linię melodyjną to nie jara mnie tłuczenie przez 8minut na zmianę dwóch riffów (ta perkusja to jakaś pomyłka). To wszystko jest zbyt monotonne dla mnie no ale swój klimat ma. Tak naprawdę to mi się chyba tylko okładki podobają.
 

Aleq

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2008
Posty
90
Punkty reakcji
0
Miasto
masz takie kozaki?
@Morion

Jasne, zawsze można zasłonić się wiekiem, uniwersalny argument. ak to, jednak, mawiają - "Z młodości się wyrasta, z głupoty nie". Zinterpretuj to sobie jak chcesz.

Usłyszałem jeden kawałek i na jego podstawie oceniam wokal, to prawda. Kiedy pierwszy raz usłyszałem Raining BLood Slayer'a, nie spodziewałem się, ze inne ich kawałki będę ariami operowymi, dlatego odkrywałem ten zespół dalej. Tak samo tutaj - usłyszałem Lost Wisdom i nie sądzę, by inne kawałki miały dobre partie gitarowe, które opierają się więcej niż na jednej strunie, dobry czysty wokal, a nie przesterowany ryk świni, dlatego oceniam całokształt zespołu na podstawie jednej piosenki. Tak to jest z tró metal - jeśli ktoś mówi "Jesteśmy norwegian hard core, z tym nas utożsamiajcie, w tej szufladce siedzimy i nie wychodzimy, zero inspiracji "z zewnątrz", tylko black metal", przewidywalne jest, że wszystkie ich utwory będą takie same i w takim wypadku nie chce mi się przesłuchać całej dyskografii zespołu, by coś o nich wiedzieć, i móc ich ocenić.

Swoją drogą, jeśli ktoś pali kościoły, żeby potwierdzać swoją "Tró'owość", to dla mnie nie ma własnego zdania, jest socjopatą, psychopatą i nie wiadomo czego się po nim spodziewać. Takich powinno się utylizować. A teraz zapraszam wszystkich fanów Burzum żeby mnie za ten post zjedli, tak jakby to wasz idol zrobił.

Peace, Anarchy & Burzum.
 

Anarchista

ni ma
Dołączył
28 Sierpień 2007
Posty
649
Punkty reakcji
1
Swoją drogą, jeśli ktoś pali kościoły, żeby potwierdzać swoją "Tró'owość", to dla mnie nie ma własnego zdania, jest socjopatą, psychopatą i nie wiadomo czego się po nim spodziewać. Takich powinno się utylizować. A teraz zapraszam wszystkich fanów Burzum żeby mnie za ten post zjedli, tak jakby to wasz idol zrobił.
Nie jestem fanem Burzuma , ale tym zdaniem potwierdzasz , że nie wiesz o czym mówisz. Jeśli chodzi o palenie kościołów ( co popieram) nie chodzi tu o jakąś tró napinke , tylko o wyrażanie swojej ideologi, w końcu Black Metal ist Krieg ;)
 

TheDeathOne

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2005
Posty
627
Punkty reakcji
4
Wiek
33
nie ma lepszego sposobu na wyrażanie swojej ideologii niż palenie kościołów ;|
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Chociaż mam podobne zdanie co delikwent wyżej to w przeciwieństwie do niego przesłuchałem prawie całego Burzuma (oprócz ambientów bo tam idzie zasnąć z nudów) a nie tak jak Aleq - przeczytał w wikipedii i wpisał w youtube "Burzum".
Jedyna płyta którą mogę słuchać to Filosofem głównie dlatego że wokal jest znośny. Jeśli chodzi o linię melodyjną to nie jara mnie tłuczenie przez 8minut na zmianę dwóch riffów (ta perkusja to jakaś pomyłka). To wszystko jest zbyt monotonne dla mnie no ale swój klimat ma. Tak naprawdę to mi się chyba tylko okładki podobają.
nie słucham Burzuma, le irytuje mnie argumentacja Aleqa

@Morion

Jasne, zawsze można zasłonić się wiekiem, uniwersalny argument. ak to, jednak, mawiają - "Z młodości się wyrasta, z głupoty nie". Zinterpretuj to sobie jak chcesz.

Usłyszałem jeden kawałek i na jego podstawie oceniam wokal, to prawda. Kiedy pierwszy raz usłyszałem Raining BLood Slayer'a, nie spodziewałem się, ze inne ich kawałki będę ariami operowymi, dlatego odkrywałem ten zespół dalej. Tak samo tutaj - usłyszałem Lost Wisdom i nie sądzę, by inne kawałki miały dobre partie gitarowe, które opierają się więcej niż na jednej strunie, dobry czysty wokal, a nie przesterowany ryk świni, dlatego oceniam całokształt zespołu na podstawie jednej piosenki. Tak to jest z tró metal - jeśli ktoś mówi "Jesteśmy norwegian hard core, z tym nas utożsamiajcie, w tej szufladce siedzimy i nie wychodzimy, zero inspiracji "z zewnątrz", tylko black metal", przewidywalne jest, że wszystkie ich utwory będą takie same i w takim wypadku nie chce mi się przesłuchać całej dyskografii zespołu, by coś o nich wiedzieć, i móc ich ocenić.

Swoją drogą, jeśli ktoś pali kościoły, żeby potwierdzać swoją "Tró'owość", to dla mnie nie ma własnego zdania, jest socjopatą, psychopatą i nie wiadomo czego się po nim spodziewać. Takich powinno się utylizować. A teraz zapraszam wszystkich fanów Burzum żeby mnie za ten post zjedli, tak jakby to wasz idol zrobił.

Peace, Anarchy & Burzum.
znasz coś poza Slayerem? btw który sam się stoczył? jeśli uważasz że taka muzyka to wszystkie pisoenki są takie same to głuchy jesteś, to raz, dwa, z chęcią bym Ci takiego kopa w dupę zasadził za ignorancję, bo tysiące razy tłumaczone, GROWL TO NIE RYK! nie raz słyszałem zwykłą growlowaną rozmowę, koleś nie mówił nawet głośno, normalnie, tylko że growlując. nie nie nie, nie było to na youtubie, jakiś zmontowany filmik, to mój kumpel był, rozmowa bez ekranu na przeciw siebie, jako że genialnie growluje to go nie raz prosili o pokaz znajomi.
zresztą jakim prawem po jednej piosence określasz setki zespołów? Kiedy powiedziałem valentynki są złe, byłem po przesłuchaniu ich kilku albumów. kilka albumów na jeden zespół, kontra Twoje jedna piosenka na setki zespołów.

Ocenisz tak vadera, jako muzyczne zero, za przesterowany ryk świni?
http://pl.youtube.com/watch?v=Nizd1giXoE0
oceniłeś go już? to racz wysłuchać innej jego piosenki, zmuś się.

http://pl.youtube.com/watch?v=phnvpWzjCg0

co o tym powiesz? jak Ci się ta świnia podoba? tak, to ten sam wokalista. ja bym jednak świnię wilkiem zastąpił.
 
Dołączył
23 Lipiec 2007
Posty
862
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Warmia
Łącznie z plebanią czy bez?

Ja to bym najchętniej reżysera tego serialu spaliła... (Dla ludzi mniej domyślnych "Plebania" - serial, który mnie irytuje.)

A kościoły niech sobie stoją, niech ludzie wierzą w co chcą, mnie to nie interesuje. Byle tylko mnie nie próbowali nawracać.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Ja to bym najchętniej reżysera tego serialu spaliła... (Dla ludzi mniej domyślnych "Plebania" - serial, który mnie irytuje.)

A kościoły niech sobie stoją, niech ludzie wierzą w co chcą, mnie to nie interesuje. Byle tylko mnie nie próbowali nawracać.
o tak, zmuszanie do wiary to jest to co mnie zraziło. a co do kościołów, ludziom są potrzebne, w większości ludzie nie potrafiliby żyć jako ateiści bez szansy na coś po śmierci. a palenie kościołów dla mnie jest żałosne, raczej to jak akt desperacji
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Mazury
o tak, zmuszanie do wiary to jest to co mnie zraziło. a co do kościołów, ludziom są potrzebne, w większości ludzie nie potrafiliby żyć jako ateiści bez szansy na coś po śmierci. a palenie kościołów dla mnie jest żałosne, raczej to jak akt desperacji

Tylko, że akurat palenie kościołów to nic w porównaniu z tym, co chrześcijanie wyrabiali w średniowieczu.
Patrząc na historię oraz narzucanie przymusem wiary chrześcijańskiej, uśmiercanie tradycji pogańskich, burzenie świątyń i inkwizycja, palenie nie tylko świątyń pogańskich, ale też na stosie ludzi uważanych za "heretyków".
Nic więc dziwnego, że patrząc na to niektórzy ludzie się buntują okazując to w taki sposób.
Uważam tylko że z historycznego punktu widzenia chrześcijaństwo w pełni sobie na to zasłużyło.

Co innego, gdy ktoś podpala kościół tylko dla szpanu i demonstracji, jaki to on jest "zły".
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Ja to bym najchętniej reżysera tego serialu spaliła... (Dla ludzi mniej domyślnych "Plebania" - serial, który mnie irytuje.)

A kościoły niech sobie stoją, niech ludzie wierzą w co chcą, mnie to nie interesuje. Byle tylko mnie nie próbowali nawracać.

To prawda, "Plebania" to chyba najbardziej zalosny i debilny serial w historii Polski a jaka tam katolska propaganda jest hehehe
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Tylko, że akurat palenie kościołów to nic w porównaniu z tym, co chrześcijanie wyrabiali w średniowieczu.
Patrząc na historię oraz narzucanie przymusem wiary chrześcijańskiej, uśmiercanie tradycji pogańskich, burzenie świątyń i inkwizycja, palenie nie tylko świątyń pogańskich, ale też na stosie ludzi uważanych za "heretyków".
Nic więc dziwnego, że patrząc na to niektórzy ludzie się buntują okazując to w taki sposób.
Uważam tylko że z historycznego punktu widzenia chrześcijaństwo w pełni sobie na to zasłużyło.

Co innego, gdy ktoś podpala kościół tylko dla szpanu i demonstracji, jaki to on jest "zły".
wiesz, gdyby to spalono kościół wybudowany 50 lat temu to mniej by mi szkoda było, ale studia wyrabiają mi sentyment do pewnych budynków :) a i żal mi staruszków trochę, na starość im potrzeba szczególnie kościołów. BTW, wiecie że duża część świętych na zachodzie powstała w wyniku łagodnej chrystianizacji celtów? próbowano przerabiać bóstwa celtów na świętych. na pocieszenie Wojowniku powiem Ci że się nie udało zbyt szybko, więc dla przyspieszenia typowo, mieczem chrystianizowali, a potem łeb na pień i topór :)
 

Parabola

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
1 142
Punkty reakcji
8
Miasto
Wyzima
Tylko, że akurat palenie kościołów to nic w porównaniu z tym, co chrześcijanie wyrabiali w średniowieczu.
Patrząc na historię oraz narzucanie przymusem wiary chrześcijańskiej, uśmiercanie tradycji pogańskich, burzenie świątyń i inkwizycja, palenie nie tylko świątyń pogańskich, ale też na stosie ludzi uważanych za "heretyków".
Nic więc dziwnego, że patrząc na to niektórzy ludzie się buntują okazując to w taki sposób.
Uważam tylko że z historycznego punktu widzenia chrześcijaństwo w pełni sobie na to zasłużyło.

Z tym narzucaniem wiary chrześcijańskiej przymusem to nie jest do końca tak.
1) Najczęściej sam władca podejmował decyzję o chrystianizacji narodu. Było tak i z Polską, bo Mieszko I wolał stworzyc rodzimy Kościół polski niż dac sobie narzucic niemiecki. Nie była to desperacka decyzja, ale bardzo przemyślana i sprytna.
Jedynie Wiślanom narzucono wiarę siłą po podbiciu przez państwo Wielkomorawskie, ale wykopaliska mówią, że w tym czasie sami już zaczęli kombinowac z właśnymi kultami tworząc nowe, pojedyncze bóstwo (odkopane w G. Świętokrzyskich).
2) Interesuję się słowiańskimi kultami przedchrześnijańskimi i uwierzcie, kapłaństwo pogańskie było nie lepsze niż tabuny czarnych szeregów chrześcijańskich. Byli bardzo skłóceni, każdy gród miał swój posąg boga (każdy innego) i naparzali się właśnie o to, czyje bóstwo jest lepsze. Nie sprzyjało to porządkowi w kraju, który chciał zaprowadzic Mieszko.
To tak w skrócie tyle :)
 

Aleq

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2008
Posty
90
Punkty reakcji
0
Miasto
masz takie kozaki?
@Morion
Z Vaderem to zupełnie inna sprawa - ich muzyka nie jest oparta na napierdalaniu w jedną strunę, czasem upiększając to jakimś podciągnięciem i warczeniu nie wiadomo o czym. Przecież to słychać, że (teraz mówię o Burzum) koleś po prostu podłączył mikrofon do przesteru i zaczął się drzeć, o jakimkolwiek tekście można tu pomarzyć, najwyżej, wy, prawdziwi poganie \m/ <lol666> możecie sobie jakiejś namiastki przekazu wyszukiwać, ale to nie znaczy, że takowy jest. ("PODPAL KOŚCIÓŁ, :cenzura:AAAA!!!!! SHATAN STFURCA TAK KARZEE!!!!!!! ARGARGHARHGARHG!!!!!!!!!")

Co do kopnięcia w dupę, obawiam się, iż Szatan podarował mi rozbudowaną muskulaturę odbytu, więc mógłbyś sobie coś najwyżej uszkodzić.

A co do Slayera, ja myślę, że to właśnie Varg sam się stoczył, jego życiorys to świetny przykład zdemoralizowanego gościa, który z:cenzura:ał sobie życie dla czegośtak głupiego. Teraz, zamiast tworzyć coś dla "benkartuf shatana" pierdzi w pasiak i :cenzura: może. Brawo. =)

A co do tego <ksztusi się> wokalu (czy tam growlu, zwij to jak chcesz) dalej uważam, że ze śpiewem mało ma to wspólnego, no ale cóż... takich zespołów też trzeba, ci normalni mają się z czego śmiać, a ci ... (500 zł za wstawienie poprawnego słowa) mają się czym podniecać. To jest równowaga tego świata, tego się nie zmieni.

@Down
Pwn3d
 

FMA

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Aleq, ty pedale, Szatan jest za:cenzura:isty ziom. Wczoraj zrobiłem se czarną mszę z mamą (tak wieczorkiem to było), no i masakra była, słuchajcie, masakra, no i w końcu przyszedł szatan, no i ja se myśle, normalnie, "O :cenzura:A!", nie? I on mnie łapie za lewą nogę (czekaj... chyba jednak prawą. Nie... :cenzura:a... lewą chyba... :cenzura:e, nie pamiętam) i bierze mnie do hadesu (piekło to :cenzura: z bajek i jest No Future - tak na prawdę Szatan mieszka w hadesie) i patrzę- a tu łopata i góra gnoju leżą. "O :cenzura:a" se myślę, już się domyślałem o co biega, że gnoja będziem przerzucać, nie? A tu :cenzura:a ni choja! Bierze mnie ten czerwony cwel za nogi i dawaj mi tą łopatę w dupę pakuje! Ja se myśle "O :cenzura:a! Mam anala od szatana! ZUOOOO!!!" no i pakje mnie dalej, i wtedy usłyszałem jakiś wokal, nie!? Patrzę, a tu Burzum daje koncerta! (Varg tylko śpiewał i grał na gitarze. Na perkusji i basie grali kolejno - babcia Varga i Dziadek Varga) I patrzę, a tu ten kolo się tak :cenzura:nął w zęba mikrofonem, że aż mu wypadł. To ja podbiegam, łapie tego zęba (to był kieł, pamiętam) i mówię "E! Człeniu! Masz, ząb ci wypadł!" a ten na to ":cenzura:j! Zaraz mi szatan drugi da" no to se żem wziął tego zęba i 3mam go se w sejfie normalnie. Varg Vikernes i Szatan, podsumowując, to za:cenzura:iste ziomy. Elo elo pięc dwa zero! Chwałą szatana niech chrześcijan rozpierdala, ziaąąąąą!!!
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
@Morion
Z Vaderem to zupełnie inna sprawa - ich muzyka nie jest oparta na napierdalaniu w jedną strunę, czasem upiększając to jakimś podciągnięciem i warczeniu nie wiadomo o czym. Przecież to słychać, że (teraz mówię o Burzum) koleś po prostu podłączył mikrofon do przesteru i zaczął się drzeć, o jakimkolwiek tekście można tu pomarzyć, najwyżej, wy, prawdziwi poganie \m/ <lol666> możecie sobie jakiejś namiastki przekazu wyszukiwać, ale to nie znaczy, że takowy jest. ("PODPAL KOŚCIÓŁ, :cenzura:AAAA!!!!! SHATAN STFURCA TAK KARZEE!!!!!!! ARGARGHARHGARHG!!!!!!!!!")

Co do kopnięcia w dupę, obawiam się, iż Szatan podarował mi rozbudowaną muskulaturę odbytu, więc mógłbyś sobie coś najwyżej uszkodzić.

A co do Slayera, ja myślę, że to właśnie Varg sam się stoczył, jego życiorys to świetny przykład zdemoralizowanego gościa, który z:cenzura:ał sobie życie dla czegośtak głupiego. Teraz, zamiast tworzyć coś dla "benkartuf shatana" pierdzi w pasiak i :cenzura: może. Brawo. =)

A co do tego <ksztusi się> wokalu (czy tam growlu, zwij to jak chcesz) dalej uważam, że ze śpiewem mało ma to wspólnego, no ale cóż... takich zespołów też trzeba, ci normalni mają się z czego śmiać, a ci ... (500 zł za wstawienie poprawnego słowa) mają się czym podniecać. To jest równowaga tego świata, tego się nie zmieni.

@Down
Pwn3d
co do Varda akurat on słabo jak dla mnie growluje z teg co słyszałem, ale Ty oceniasz wszystko po jednej piosence varga, poza tym traktujesz growl jak ludzie których banuje, jako bezsensowny wrzask, ajest to sztuka bardzo trudna by go poprawnie wykonywać. to że zabił, to ok, ich prywatna sprawa grali tyle było okej, musiało się coś popieprzyć, są trzy teorie, która by nie była dobrze zrobił. komucha trzeba lać, jeśli o dziewczyne chodzi też bym zabił. o pieniądze to bym się zastanowił. są jeszcze jakieś teorie?
Slayer to ścierwo lecące na kase w takim stopniu że już nawet z czarnuchem raperem grali.
 
Do góry