Buractwo w polskim społeczeństwie -co was drażni?

TomBombadil

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2017
Posty
27
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
Okolice Torunia
Niektórych bardziej niż swój sukces, cieszy niepowodzenie drugiej osoby. Brak życzliwości i kultury osobistej, też jest do pożałowania.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Mnie drażni to że mamy taki analfabetyzm polityczny i ekonomiczny.
Nawet tu na forum widać jak to duży problem jest i to nie wróży nic dobrego dla tego kraju.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
drażnić może prawdziwa choroba naszych czasów "JA,JA,JA" tylko "ja" najważniejszy i najmądrzejszy
 

Zdrapaka

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2016
Posty
35
Punkty reakcji
2
Mamy upolitycznione społeczeństwo i drażni mnie to, że porobiły się cicho-ciemne grupy, zupełnie jak w PRL. Każdy stoi w swoim ogródku i rozmawia tylko o pogodzie i ile płaci za wszystko, żeby nikt nie miał broń Boże wątpliwości co do kłopotów takich jakie mają wszyscy.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to proste, ktoś może donieść i zasłużyć się tym samym u władzy
 

runhades31

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2017
Posty
12
Punkty reakcji
1
Miasto
Quaregnon, Belgia
Osobiście, najbardziej mnie drażni doszukiwanie się na sile rzeczy, które w społeczeństwie nam nie odpowiadają.
Wiem, jestem hipokrytą. :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a po co myśleć ? to takie męczące, lepiej mieć dobrego cara władcę który będzie sprawiedliwy

Polacy tak bardzo pragną być azjatycko-rosyjskim społeczeństwem
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
z czego wnosisz takie konstatacje Herbatniczku?
ja dostrzegam raczej przeciwne objawy, natomiast społeczeństwo raczej skupia się na tym aby było mu "wygodnie i fajnie i oczywiście bezstresowo"
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jak to skąd, ludzie ulegają masowej propagandzie
najpierw za czasów PO telewizja publiczna głosiła jaki mamy wspaniały rząd i jaką wredną opozycję, a teraz role się zmieniły i jest to samo. Partie się zmieniają a tuba propagandowa działa

i ludzie to łykający też w gruncie rzeczy się nie zmieniają, dostają wytyczony scenariusz: kto dobry i kto zły i upajają się tą propagandą, wczoraj wierzyli w dobrego wujka Tuska a teraz w cudnego dziadka Kaczyńskiego
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
nie znajduję przeslanek ku temu =>"Polacy tak bardzo pragną być azjatycko-rosyjskim społeczeństwem"
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to bardzo proste, większość ludzie pokornie schyla głowy i nie myśli o samodzielności, tylko najlepiej aby był dobry car, który widzi wszystko i wszystko da, tylko wredni urzędnicy wszystko psują

t
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
to typowe u nas , w Niemczech, już o Francji nie wspominając
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
oczywiście każdy ma swoje na to spojrzenie, choć jakoś zdecydowanie to Polacy emigrują do tych krajów a nie mieszkańcy tych krajów do polski
 

Davidas

Ten Nieznośny
Dołączył
4 Styczeń 2013
Posty
342
Punkty reakcji
50
Wiek
38
Herbatniczek napisał:
najpierw za czasów PO telewizja publiczna głosiła jaki mamy wspaniały rząd i jaką wredną opozycję, a teraz role się zmieniły i jest to samo. Partie się zmieniają a tuba propagandowa działa
Ale mamy nadal TVN, który krzyczy jaki to teraz faszyzm panuje w Polsce. Za czasów PO to TVP, Polsat i TVN jednym głosem chwaliły Tuska i jego rząd a wszystko co mogło mu zagrozić - za przeproszeniem - gnoiły. Telewizję opanowała jedna opcja polityczna. Praktycznie nie było wielkich kanałów w tv pro-opozycyjnych. Dziś mamy TVP (prorządowa) oraz Polsat i TVN (skrajnie antyrządowa). Jest pluralizm i każdy może oglądać to, co chce a nie być skazanym na 3 stacje, które głoszą to samo jak za czasów PO.


Herbatniczek napisał:
oczywiście każdy ma swoje na to spojrzenie, choć jakoś zdecydowanie to Polacy emigrują do tych krajów a nie mieszkańcy tych krajów do polski
Tam jest więcej "dobrych carów" a i urzędnicy bardziej sprawni. Mówiąc w skrócie - większy socjal oraz inne tego typu "zabezpieczenia" i przywileje, gdzie zasiłek dla bezrobotnych wynosi tyle co najniższa pensja a o pieniądzach na dzieci już nie wspominając - są gigantyczne (jak na polskie warunki).
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
co chce a nie być skazanym na 3 stacje, które głoszą to samo jak za czasów PO.
o przepraszam, mamy superstację, tam jeszcze prymitywniejsze młotkowanie niż w TVN


Tam jest więcej "dobrych carów" a i urzędnicy bardziej sprawni. Mówiąc w skrócie - większy socjal oraz inne tego typu "zabezpieczenia" i przywileje, gdzie zasiłek dla bezrobotnych wynosi tyle co najniższa pensja a o pieniądzach na dzieci już nie wspominając - są gigantyczne (jak na polskie warunki).
ale co to ma wspólnego z "azjatycko-rosyjskim społeczeństwem"?
 

Davidas

Ten Nieznośny
Dołączył
4 Styczeń 2013
Posty
342
Punkty reakcji
50
Wiek
38
Brave napisał:
o przepraszam, mamy superstację, tam jeszcze prymitywniejsze młotkowanie niż w TVN
Takie programy jak Gilotyna i Krzywe Zwierciadło to wybitne dno, prymitywne i wulgarne. Ale Superstacja ma mniejszy zasięg niż TVN. Do tego wynaturzenia Wątłego czy Michalik to nisza dla skrajnych lewaków.


Brave napisał:
ale co to ma wspólnego z "azjatycko-rosyjskim społeczeństwem"?
Chodzi o cara? A tego to ja nie wiem. Posłużyłem się terminologią Herbatniczka, to jak wnioskuję w jego mniemaniu synonim "Dobrego i szczodrego Pana", bo dosłowne pojęcie "dobrego cara" użyte w kontekście polskim nie brzmi (historycznie) pozytywnie. Zalatuje targowicą.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Davidas
1 oczywiście się zgadzam
2 to bardziej do Herbatniczka było i tej jakoby polskiej przypadłości
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
co do tej polskiej przypadłości to wystarczy spojrzeć na frekwencje w wyborach, czy jej niski poziom świadczy o tym że ludzie chcą wybierać czy też że siedzą w domach i czekają na łaskę dobrego cara
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Niska frekwencja świadczy o tym że naród nie interesuje się tym co dzieje się w jego kraju.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
niska frekwencja, jest odpowiedzią na pytanie, czy szarak Kowalski wierzy w to, czy jego obecność przy urnie wyborczej może coś zmienić
próbujecie zbyt daleko publicystycznie ekstrapolować, co może być zgodne z realną rzeczywistością, bądź nie (trzeba by każdego z osobna wysłuchać), jedynym logicznym wnioskiem z niskiej frekwencji jest, jak napisałem w to, że to cokolwiek zmieni, być może docelowo chodzi im o cara być może im finalnie wisi, być może mają wszystkich polityków za złodziei i dlatego nie widzą realnych opcji wyboru, ja nie wiem...
 
Do góry