Buractwo w polskim społeczeństwie -co was drażni?

M

MacaN

Guest
kate2 napisał:
No ale o to chyba powinien zadbać klient . Ja sobie zawsze sama zaznaczam teren
Nie, nie powinien, na zachodzie jakoś kasjerki potrafią obsługiwać to proste urządzenie. Ta deseczka została stworzona po to, by nie wprawiać klienta w zakłopotanie i nie stawiać go w sytuacji, w której byłby zmuszony " zaznaczać teren ".

Choć ogólnie mnie to nie drażni, to tylko takie moje... Zwrócenie uwagi na szczegół, jeden z wielu, przez które to szczegóły społeczeństwo nie działa jak należy. To samo dotyczy tego pakowania do wózków, czy nawet ( o zgrozo ! ) obsługi automatów z napojami typu kawa.

Te automaty to w pracy zauważyłem, no głupota ludzka nie zna granic. Jest sobie gorąca czegolada, która leci do kubka, ale tylko do połowy ( jakiś defekt - nieważne ), po połowie kubka zaczyna lecieć woda. Wszyscy narzekają, że nie da się pić tego syfu, ale żaden idiota nie zabierze kubka w połowie, kiedy czekolada przestanie lecieć :)

Albo ktoś bierze herbatę i zaznacza sobie cukier na maxa. Jest tylko jeden problem, nie bierze herbaty z cukrem, który to przycisk jest obok, tylko samą herbatę, ale cukier i tak nakręca do oporu :) Głupota ? No głupota. Nic nie znaczący szczegół ? Szczegół, ale świadczący o ułomności społeczeństwa, bo jeśli ktoś jest ułomny w tak drobnych sprawach, to jest też ułomny w sprawach ważnych.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Tak sobie czytam i myślę, że żyjemy w społeczeństwie ciągle gnającym w pośpiechu. Jedni poddają się temu pędowi i w naturze maję pośpiech poganiając w konsekwencji innych. Tym innym natomiast to po prostu "zwisa", stąd takie niby upośledzenie jak ktoś pisał wyżej. Ci z tyłu kolejki pewnie by chcieli aby ten z przodu przyspieszył ale po co skoro i On ma prawo do życia swoim tempem nie będąc poganianym. Nie piszę tu o urodzonych ślimakach, gdyż takie przypadki też się trafiają.

Mnie też nieco wkurza jak ktoś z przodu z namaszczeniem ogląda każdy przedmiot przed włożeniem do reklamówki ale z drugiej strony patrząc łapię sie uczicwie na tym, że dlaczego On czy Ona ma się spieszyć ?
Dlatego że ja tego wymagam żyjąc sam w pośpiechu ?

Gdzie jest tutaj ta niewidzialna granica buractwa vs kultury ?
 
S

serwor

Guest
Kaznodzieya napisał:
Mnie też nieco wkurza jak ktoś z przodu z namaszczeniem ogląda każdy przedmiot przed włożeniem do reklamówki ale z drugiej strony patrząc łapię sie uczicwie na tym, że dlaczego On czy Ona ma się spieszyć ?
Ale tutaj nie chodzi aby sie spieszył.
Tutaj chodzi aby wrzucał do wózka a nie segregował sobie towar przy kasie. On własnie sie spieszy bo to co może zrobic pózniej robi teraz a inni muszą czekac na królową Biedronki.
 
K

kate2

Guest
Kaznodzieya napisał:
Jedni poddają się temu pędowi i w naturze maję pośpiech poganiając w konsekwencji innych.
Tu nie chodzi o pospiech ale o umiejetne korzystanie z róznych dobrodziejstw mając też przy okazji na uwadze nie tylko dobro swoje ale też innych (czyli empatia). Jesli są wózki to znaczy, że do czegoś konkretnego służą. Ma to ułatwić sytuację ekspedientce, klientowi z wózkiem i klientowi za nim.

Więc.....jesli mam wózek i dużo zakupów to pomyslę o ludziach z tyłu i w miarę swoich możliwosci zrobię miejsce następnemu.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
W sumie racja. Podzieliłem się jedynie dodatkowo własnymi doczuciami obserwujac klientów za mną jak ktoś z przodu pakuje.

Mnie bardziej irytuje polityka działania stacji benyznowych. Gość przedemną tankuje paliwo po czym idzie płacić. Pewnie jakimś systemem elektronicznym można by to zorganizować sprawniej gdyby była sposobność odjechać po zatankowaniu i zaparkować, wpuszczając tym samym kolejnego klienta. Jednak odjechanie nic nie daje. Potem jest dalej genialne i niezłym treningiem charakteru gdy gość idzie płacić i robi sobie kawkę, czy nie daj Boże zamawia Hot Doga. Nie dość, że nie można zresetować dystrybutora dopóki nie zapłaci za paliwo to jeszcze czeka jak zagrzeje się mu bułeczkę, a potem nie zdecydowany wybiera sosiki. Kiedyś maiłem przed sobą taką klientkę z 4 marudnych i rozpasanych dzieci.

Kobietka potem robi sondę w kolejce u dzieci czy może z kechupem a może z majonezikiem, albo wioesz co ? Idź i wybierz sobie sam. I tu padłem na paszczę nie wytrzymałem.


Masakra :(

5 Hotdogów i było po mnie :)

Może nie jest to zbytnio przykład buractwa ale ... mnie to często drażni.
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
Przypomniała mi się historia,opowiadał mi kolega,autentyk
Rzecz się działa w Koszalinie ,czy gdzieś w okolicy
Otóż trwa niedzielna msza ,do kościoła wchodzi dresik i spokojnie stoi z kwadrans.
W pewnym momencie mszy zapada cisza a dresik głośno wykrzykuje dwa słowa "mielone ku..a",po czym wychodzi
Pewnie się z kimś założył ,w każdym razie buractwo pierwsza klasa

A co myślicie o faux pas w doborze ubioru.?
W przypadku obojga płci
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Mnie irytuje brak drobnych w niektórych marketach. Szkoda im kasy, żeby zapłacić w banku za rozmienienie. Mistrzowie parkowania też są fajni. A i jeszcze osoby, które w komunikacji publicznej siadają na skrajnym miejscu i nie przesuną się widząc, że inni stoją. Nieustępowanie kobietom w ciąży w kolejce też jest na mojej liście. I o zgrozo zawsze pretensje mają inne kobiety.
 
K

kate2

Guest
marek70 napisał:
A co myślicie o faux pas w doborze ubioru.?
Osobiście jeśli chodzi o kobiety nie podoba mi się ubiór,, na faceta'' (proszę się nie obrażać mężczyxni :) ), tak to sobie nazwałam choć to nie do końca oddaje obrazu sytuacji. Do szkoły gdzie chodzą moje dzieci przychodziła jedna mama: szerokie spodnie, najczęściej w paski, luźna bluzka , i szeroka kurtka jesli jest chłodno. Buty ciężkie. Oczami wyobraźni widzę mężczyznę tak ubranego i myślę sobie, ze wyglądałby lepiej od tej pani. Dlaczego? Bo jest mężczyzną , to się mu wybaczy :D Zawsze w pospiechu moze coś byle jak założyć. Natomaist kobieta w takim ubraniu traci cały swój urok, powab i delikatność kobiecą. Nie mogłam tego pzreboleć....bo ta Pani na twarzy ładna była, a że trochę weszło w boczki to zawsze mozna czymś gustownie zamaskować.

Jednak .....miesiąc przed zakończeniem roku szkolnego zobaczyłam tę Panią w nowej odsłonie. Rozjasniła włosy, ubrała węższe spodnie i dopasowała do tego górę. Myślę, ze ktoś z nią nad tym pracował .....i efekt jest niesamowity. Pani zaraz nabrała postury przemiłej łani ;)
 
M

MacaN

Guest
Taaa... też raz poszedłem do biedronki ( bank 100 metrów dalej ), płacę 50 zł. a babka do mnie, że ona nie ma wydać. No i co ? Nic, ja nie mam drobnych, ona nie ma wydać. Nie zrobiłem zakupów. Parodia.
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Chyba nie może Ci odmówić sprzedaży z tego powodu. Zgłoś sprawę do PIH.
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Niestety właśnie może... Ponoć to my, klienci, powinniśmy mieć odliczoną sumę pieniędzy.



D_K napisał:
osoby, które w komunikacji publicznej siadają na skrajnym miejscu i nie przesuną się widząc, że inni stoją.
Lepsi są ci, którzy na siedzeniu obok kładą siatki z zakupami albo torbę.
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Masz rację. Sprawdziłem. Ale musi za to przyjąć kilo groszy. ;)
Sprawdzę jeszcze jakt to jest w przypadku, gdy cena nie zgadza się z sumą jaką żądają przy kasie.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
co do komunikacji miejskiej to jest jeszcze jeden patent i dotyczy niestety najczęściej kobiet w moim wieku

wtacza się po schodach i nagle widzi wolne miejsce kilka metrów dalej, ta która przed chwilą ledwie się ruszała przemienia się w Usaina Bolta, wykonuje sprint, nie patrząc na innych
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
śmieszne jest też noszenie torebek swoich kobiet przez facetów,kiedyś widziałem jak jeden zapinał buty swojej dziewczynie podczas gdy ona rozglądała się z założonymi rękami,
Ale to już bardziej pantoflarstwo niż wieśniactwo.
Być "wieśniakiem" to stan umysłu teraz ,a nie pochodzenie.
Wprawdzie są jeszcze nieliczne rejony,gdzie panuje ciemnota jak w 18 wieku ,ale to rzadkość,miastowi są fajniejsi

Jeszcze ruchome schody w galeriach ,prawie nigdy nie przejdziesz.
Są oblegane przeważnie przez laski.Najpierw przechadzają się godzinami po sklepach wolnym krokiem jak czaple z pazurkami z przodu,następnie blokują schody,choćby wpijały im się w skóre ciężkie torby z zakupami ,nie zrobią ani kroku.
Gdy się mówi przepraszam to zdziwienie,że ktoś chce przejść.
Ja zawsze mówię głośne " ekskjuzmi",wtedy łatwiej się przebić
 
K

kate2

Guest
marek70 napisał:
a zawsze mówię głośne " ekskjuzmi",wtedy łatwiej się przebić
:D

Przypomniałeś mi własnie pewne zdarzenie z młodości. Szłam sobie kiedyś w pewnym mieście z koleżanką po rynku. Przed nami na całą szerokość chodnika szła grupka osób (tak pod czterdziestkę) rozmawiając ze sobą w języku angielskim . Nie szło ich za cholerkę wyminąć. Moja koleżanka niesmiało raz po raz bąkała ,,przepraszam'' ale nikt nie zwracał na to uwagi. Wzięłam sparwy w swoje ręce i donośnym głosem wyartykułowałam to co Ty : ,,ekskjuzmi'' !! i nagle w jednym momencie grupa rozsunęła się z uśmiechem na boki i przeszłyśmy jak przez Morze Czerwone :)



marek70 napisał:
Jeszcze ruchome schody
Siłą ani za żadne pieniądze byś mnie na nie nie zaciagnął <_<
 
K

kate2

Guest
Kaznodzieya napisał:
Walczysz z nadwagą czy co inego :)
Nie , nie mam nadwagi :) Po prostu boję się , że źle stopy ułożę na stopniu i stanie się coś nieprzewidywalnego :rumieniec: Mąż zazwyczaj jedzie z dziećmi a ja idę swoimi drogami ;)
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
marek70 napisał:
Zakładam dość ogólny temat. Ludzie są zabiegani ,rozdrażnieni ,codziennie widuje się sprzeczki ,pyskówki ,niezadowolenie. Co was najbardziej irytuje piszcie i komentujcie temat rzeka Na początek kilka przykładów -parkowanie na dwóch miejscach parkingowych ,szczególnie w galeriach -łażenie po chodnikach wszerz,zamiast gęsiego -jeśli chodzi o kierowców-zimny łokieć,w ręku komóra i podkręcona muza -słynne skarpety do sandałów podciągnięte pod kolana,lub pantofle do dresów -słuchanie muzy z telefonu na głos,idzie taki lanser i serwuje wszystkim hiphopolo -itd.,itp,
Dodałbym do tego poważniejsze cechy:

- wszechobecne osoby idące z piwem w rękach
- cwaniactwo i chęć oszukania innej osoby
- kierowcy wpychający się w kolejki
- pracownicy oszukujący pracodawców
- pracodawcy oszukujący pracowników
- brak życzliwości często uprzejmości
- antyspołeczne podejście na każdym kroku


offtop usunięto, trzymajmy się tematu i nie róbmy pyskówek dot. partii politycznych. // ~MacaN
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
AaronH napisał:
offtop usunięto, trzymajmy się tematu i nie róbmy pyskówek dot. partii politycznych. // ~MacaN
Partia nie partia, ale wypowiedź trzymała się tematu. Podałem przyczyny takiego stanu rzeczy a one wynikają własnie z działań radykałów w społeczeństwie.
 
Do góry