Bóle stawów- domowe sposoby?

D

Dobrawa

Guest
No ja jednak zamiast sprowadzać do domu kota wole moją maść. Co do tego jaką maść wybrać to na takie bóle jest maść rozgrzewająca. Jeśli jest opuchlizna czy stan zapalny to wtedy faktycznie używa się maści chłodzącej. Miałam skręconą kiedyś kostkę to lekarz dal mi dip rilif i działało chłodząco, przeciwbolowo i przeciwzapalnie. Szybko odczułam ulgę . No ale przede wszystkim lekarz
 

luna40

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2014
Posty
164
Punkty reakcji
0
Polecam maść borowinową i sól bocheńską- ważne jest,żeby regularnie stosować.świetnie wpływa na stawy i mięśnie.
 

samusiamamusia

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2014
Posty
24
Punkty reakcji
0
najlepsze na takie bole sa roznego rodzaju masci rozgrzewajace, jestem alergikiem i kiedy rosnie mi poziom alergenow w stawach jest to bardzo bolesne, leczylam sie u roznych alergologow, i kazdy mowil, ze to jedyne co moze pomoc
 

dilajla

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
Miasto
pom
a co stosowac na stłuczone kolana
miesiac po upadku nadal bola przy chodzeniu
 

samusiamamusia

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2014
Posty
24
Punkty reakcji
0
uu to mocno musialy bys stluczone, pewne jakies masci przeciobrzekowe, i wlasnie rozgrzewajace, ale jesli tyle czasu i nie pomogly to moze cos sie stalo wewnatrz
 

Sara32

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
Na bóle stawów dobry jest krem Nano One. Ma pierwsiastki złota, srebra i platyny i bardzo pomaga na bóle. Z tego co wiem można go kupić w niektórych gabinetach, np. na Batuty 7 w Instytucie Salus. W sklepach nie jest dostępny. Powodzenia
 

kornelka87

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2014
Posty
146
Punkty reakcji
0
monikat napisał:
Na bóle stawów w mojej rodzinie sprawdzona jest gorczyca
W internecie mozna kupic rózne "rzeczy" z gorczycy w zalezności co boli - moja mama stosuje takie mankiety na nadgarstki, babcia ma materac cały i pas na kręgosłup i jeszcze jej kupiłyśmy takie bambosze ( to tochę niewygodne ale przy oglądaniu telewizji jak siedzi na fotelu to jest ok) http://www.medycynanaturalna.pl/gorczyca_i_luska_gryczna,4,22,1.html poczytajcie sobie o tych rzeczach, jakies mega drogie nie są więc czasem warto spróbowac. U nas sie sprawdzają - gorczyca ma działanie rozgrzewające, przeciwzapalne i łągodzące ból


ach - i moja mama ma jeszcze jakąs robioną domowym sposobem maść . jak mi nie wyleci z głowy to podpytam o przepis
ciekawe to z ta gorczyca. a mi sie zrobil ganglion- torbiel galaretowata na zewnetrznej stronie dloni, myslisz ze ta gorczyca tez by pomogla?
 

Penderika

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2014
Posty
4
Punkty reakcji
1
Mam problemy ze stawami i lekarz zalecił mi spożywanie dużej ilości kolagenu i witaminy C. Witamina C jest np. w cytrusach, a kolagen w galaretkach, kiślach.
 

KarolowaOla

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2014
Posty
217
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Na przewlekłe bóle stawów też bym polecała maść rozgrzewającą :) Oczywiście, zalecenia lekarza też są ważne. Ale profilaktycznie można się wspomagać maścią. Moja mama stosowała np Dip Hot. Już ktoś o tej maści pisał wyżej.
 
B

bajderman

Guest
Warto pomyśleć najpierw nad przyczynami problemu, natomiast u mnie pomagał ten lek - http://bivanol.pl/
Tam macie skład i opis, wiem że na rynku jest wiele cudów, które mają pomagać, a tak na prawdę skład mają taki, który kompletnie nie ma prawa pomóc.
Tylko zadbajcie o systematyczność!
 

Osmiorniczka

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2014
Posty
94
Punkty reakcji
5
Profilaktycznie wspomagam się Kremem Dip hot i muszę Wam powiedzieć że naprawdę jest okej. Zaproponował mi go mój rehabilitant na ostatniej rehabilitacji na którą chodziłam właśnie na bolące stawy.
 
K

kasienka3

Guest
merkaba12 napisał:
cytryna i propolis
Na stawy ? Co ty piszesz. . . Ja kiedyś grałam w kosza i nie sądzę aby coś takiego pomagał. Na kolana pomagają maści ale to jednorazowa rozrywka. Najlepiej poćwiczyć czasem stawy, aby nie zardzewiały. Ale jeśli to już ból to
1 lekarz
2 prześwietlenie
3 badania
4 leczenia
Jak nie to na starość zobaczycie.
 

katrins

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2014
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Rozgrzewająca kąpiel ziołowa
Zanurz w niej obolałe stawy na 20 minut. Powtarzaj zabieg codziennie, aż do ustąpienia dolegliwości. Terapeutyczne działanie ma temperatura wody (powinna wynosić 35–37ľC) oraz dodane do kąpieli ziołowe odwary:


z szyszek i igliwia – zawiera mnóstwo przeciwbólowych olejków eterycznych. Wsyp do garnka ok. 0,5 kg sosnowych szyszek i szpilek (w dowolnych proporcjach). Zalej je 2 litrami chłodnej wody i podgrzewaj na wolnym ogniu do wrzenia. Pogotuj przez kwadrans, potem przecedź i wlej odwar do kąpieli;


z owsa – obfituje w przeciwzapalne saponiny. Do dużego garnka włóż ok. kilograma owsianej słomy (do kupienia w sklepach zielarskich). Zalej 4 litrami ciepłej wody i odstaw na 3 godziny. Potem doprowadź do wrzenia i gotuj pod przykryciem na małym ogniu przez 30 minut. Przecedź, wlej odwar do kąpieli.
 

Osmiorniczka

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2014
Posty
94
Punkty reakcji
5
Badania i leczenia jak najbardziej, ale nie będę z każdym takim bólem do lekarza lecieć. Ty wiesz ile się czeka do specjalisty? A ból jakoś uspokoić trzeba nawet czekając w kolejce. ;)
 

Osmiorniczka

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2014
Posty
94
Punkty reakcji
5
Teraz dokupiłam sobie jeszcze dip rilif, widziałam że ktoś wcześniej już pisał o tym żelu, chyba Dobrawa. I zgadzam się a nią delikatnie chłodzi i pozwala na szybkie uśmierzenie bólu, długo się utrzymuje oraz przynosi szybka ulgę. Wiec zagości w mojej apteczce na dłużej. :D
 
N

Naxxramas

Guest
Asienka80
Mojego siostrzeńca męczą silne bóle stawów.
Imidazolopirymidyny - część ludzi nazywa to karmą ja nazwę to doświadczeniem lub samoświadomością. Lekarstwem jest medytacja, ale nie jako rozwiązanie tylko jako zrozumienie.
 
E

Elen

Guest
W zaleznosci od schorzenia- 1.diagnoza, 2.leki, 3. cwiczenia i rehabilitacja. Niedowiarkom powiem, ze przy reumatoidalnych sprawach pomaga kot (serio) plus leki. Zainteresowal mnie ten preparat "Bivanol". Zamierzam go kupic i wyprobowac. *** Nie zaszkodzi zrobic badania na poziom witaminy D3, przy duzym jej ubytku bola kosci i stawy.
 
Do góry