Bóle stawów- domowe sposoby?

asienka80

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
hej!
Mojego siostrzeńca męczą silne bóle stawów. Moja siostra próbowała już metod farmakologicznych- nie działają.
Znacie jakieś domowe sposoby łagodzenia bólu stawów?
Ja znalazłam tylko takie:
http://ochoroba.pl/3527-domowe-sposoby-na-bolace-stawy

I zastanawiam się czy któryś z nich jest skuteczny?
 

Avior

Bywalec
Dołączył
16 Kwiecień 2009
Posty
1 009
Punkty reakcji
96
Jeżeli powodem bólu jest stan zapalny, to wszelkie "rozgrzewacze" przynoszą chwilową ulgę, ale ostatecznie tylko pogarszają sytuację. Moja babcia chorowała na reumatoidalne zapalenie stawów i dostała op...ol od specjalisty za gorczycę i wszelkie rozgrzewające mazidła, rewelacyjny efekt dało natomiast przykładanie lodu.
Konieczna jest dobra diagnoza u dobrego specjalisty. Jeżeli jest to konkretna choroba - to trzeba ją leczyć i rehabilitować według wskazań lekarza. Jeżeli natomiast są to bóle, które dotykają czasem nastolatków w okresie wzmożonego wzrostu - to można próbować i z gorczycą.
 

woro

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2009
Posty
315
Punkty reakcji
3
Stary sprawdzony sposób biegaczy i wszelkiej maści sportowców - lód, lód i jeszcze raz lód.
 

CałaOna

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2008
Posty
450
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Miasto
stąd i stamtąd
Mnie dosc czesto bola stawy. Wtedy staram się brać magnez i smarowac się bengajem - on bardzo rozgrzewa i wtedy przechodzi :)
 

mella

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2009
Posty
41
Punkty reakcji
0
Jeżeli chodzi o bolące stawy to moja koleżanka miała zerwane więzadła i zakupiła Shark Aid który, zawiera chrząstkę rekina. Aktywne składniki chrząstki rekina przyczyniają się do zdrowego stanu stawów oraz prawidłowego procesu chrzęstnienia. Jest szczególnie polecany sportowcom oraz osobom, wykonującym ciężką pracę fizyczną, obciążającą stawy. Produkt jest zalecany także starszym osobom, by wspomagać prawidłowe funkcjonowanie stawów. Kupiła go na stronie suplemnetydiety.istore.pl , więc jestem pewna, że tam można go kupić. Możecie być pewni, że produkty są dobrej jakości, ponieważ dystrybutorem jest CaliVita
 

markettta

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2011
Posty
167
Punkty reakcji
0
osobiście nie wierzę w domowe sposoby, przyjmuję za to suplement Stavin zawierający glukozaminę, jest w formie syropu więc nie mam problemu z połykaniem pastylek
 

Mexter

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
730
Punkty reakcji
23
Wiek
37
Miasto
Kraków
Najlepiej wybrać się do apteki i kupić coś na ochronę stawów.
 

Adam Tokarczyk

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2012
Posty
11
Punkty reakcji
0
Śmiało mogę polecić Stawin każdemu kto chce wspomóc regeneracje stawów lub je zabezpieczyć. Po kontuzji kolana której nabawiłem się na stoku narciarskim wspomagałem rehabilitację Stavinem i naprawdę czułem poprawę. Odpowiednia dawka kwasu hialuronowego i glukozaminy czyni cuda. Polecam!
 

Descent

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2009
Posty
85
Punkty reakcji
0
Noiefarmakologiczne? Moze jakies masaze, oklady z cieplą wodą. Podobno tez twaróg w dluzszym czasie jest dobry
 

genius

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2010
Posty
14
Punkty reakcji
1
Wiek
49
Miasto
Zbąszynek
W przypadku zapalenia stawów, przede wszystkim trzeba zdać sprawę, że sam ta przypadłość i ból z nią związany jest tylko oznaką prawdziwej przyczyny. Najczęściej jest nią zaburzona gospodarka kwasowo - zasadowa organizmu. Z pewnych powodów (w każdym przypadku mogą być nieco inne powody) w organizmie odkłada się kwas moczowy (czasami też zwany moczanowy) i z tym należy zrobić wpierw porządek.

Odnośnie domowych sposobów, na pewno można polecić spożywanie większych ilości imbiru oraz kurkumy. Oba te zioła posiadają właściwości przeciw zapalne a co ważniejsze nie powodują żadnych efektów ubocznych. Przyjmowane regularnie w sporych dawkach będą miały działanie zarówno przeciw bólowe jak i zmniejszające opuchliznę. Następną rośliną którą polecam to surowy ananas, który zawiera enzym trawienny o nazwie bromelina, który również działa przeciw zapalnie. W dodatku regularne spożywanie ananasa wzmocni nasz układ trawienny.

Na rozruszanie obolałych stawów można zastosować smaganie pokrzywą. Dodam jeszcze że warto zainteresować się swoimi jelitami, których nieszczelność z dużym prawdopodobieństwem może być powodem pojawienia się stanów zapalnych. Z preparatów śmiało mogę polecić Wapń z Magnezem oraz Glukozaminę z boswelią, które produkowane są przez Nutrilite. Są to preparaty którym ufam.
 

Adam Tokarczyk

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2012
Posty
11
Punkty reakcji
0
Nie wiem co to za 'sklepy' ale ja osobiście wolę zaufać LEKARZOWI ORTOPEDZIE, a on polecił mi stavin. Śmiało się mogę pod tym podpisać - sprawdzone.
 

genius

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2010
Posty
14
Punkty reakcji
1
Wiek
49
Miasto
Zbąszynek
Słuchając i ufając tylko "sprawdzonych lekarzy ortopedów", koniec końców można trafić tam gdzie większość pacjentów - na stół operacyjny na wymianę stawu na sztuczny!

A tak na marginesie w poprzedniej wypowiedzi zapomniałem dodać że bardzo ważna dla zdrowia stawów jest codzienne spożywanie odpowiedniej ilości, porządnej wody.
 

Rozdos

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2009
Posty
474
Punkty reakcji
5
Wiek
37
Miasto
Polska
Polecam "Biszolin" - żel z biszofitem.
Niektórzy są zwolennikami domowych sposobów, jednakże trzeba się liczyć z tym, że często zawodzą.
Pozdrawiam.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Nie wiem czy przyjmowaliście taki lek - w sumie można powiedziec ze jest to kompozycja roślinna http://kosmetolog.sklep.pl/opis/3109383/ayurveda-line-salai-guggal-plus-zycie-bez-bolukregoslupa-stawow-i-miesni.html która właśnie świetnie się sprawdza w róznego rodzaju bólach związanych z kręgosłupem, bólami mięśni, stawów. Naprawdę polecam, bo jest to skuteczna odpowiedz na wszelkiego rodzaju bóle.
 

Dorota Ewa Kowal

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
na bóle stawów mi pomógł materac masujący. ojciec kupił po powrocie z sanatorium jeden, bo mu się bardzo spodobało, namawiał mnie dość długo na psróbowanie, ale naprawdę polecam. fajne są te z funckją grzania, jak np ten: http://www.matymasujace.net/materace-masujace/12-mata-masujaca-12-silnikow-2-podgrzewania.html
 

adrian35

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
Pomogło coś z powyższych metod siostrzeńcowi? Z niefarmakologicznych metod przychodzi mi na myśl tylko jedna, może trochę niekonwencjonalna metoda leczenia - rezonator biofotonowy, sam się przekonałem o jego skuteczności przy moich bólach kręgosłupa
 

luomo

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
336
Punkty reakcji
1
mnie jakoś domowe sposoby nie przychodzą do głowy, no może z wyjątkiem jakichś ziół, czy maści. Ale myślę, że żeby w domu sobie poradzić z takim bólem na pewno przyda się elektrostymulator. Urządzenie, które wykorzystuje się do masażu chorych miejsc. Myślę, że może może przynieść ukojenie w domowym zaciszu.
 
Do góry