Bóle stawów- domowe sposoby?

B

Basia K

Guest
Ja niedawno odkryłam sól bocheńską która umożliwia szybszą regenerację organizmu przy dłużym wysiłku fizycznym. Co prawda wymaga regularnego codziennego stosowania przez co najmniej trzy tygodnie ale bardzo korzystnie wpływa na stawy i mięśnie oraz przez uzupełnienie mikroelementów w organizmie poprawia ogólna kondycje więc myślę, że warto.
 
N

natulka123

Guest
Na bóle stawów dobre są kąpiele solankowe, trzeba się tak z godzinkę pomoczyć. Osobiście też polecam maść Viprosal B, jej głównym przeznaczeniem jest właśnie ból stawów, zmniejsza stan zapalny i uśmierza ból.
 
G

Gumri

Guest
Najtaniej i bardzo skuteczne są plastry rozgrzewające pyralgina termo hot - przynoszą ukojenie w bólu na ok. 12h :)
 
N

nianiaSweet

Guest
tego nie wiem, wiem na pewno że na obolałe mięśnie są jak najbardziej wskazane, musiałbyś dokładnie przaeczytać ulotkę.
 

modek

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2013
Posty
44
Punkty reakcji
0
Domowe sposoby są dobre ale spróbuj plastrow pyralgina termo hot, naprawde pozytywnie wplywaja na stawy i mięśnie
 

silencio

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2011
Posty
74
Punkty reakcji
0
Z domowych sposobów polecam kąpiele solankowe lubokłady gorącym termoforem, niektórzy stosuja też okłady z lodu. Jesli to nie pomoże, to najlepsza bedzie jakas maść o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym, np. Viprosal B, taka maść dla sportowców. Szybko przynosi ulgę i pozwala normalnie funkcjonować.
 
L

libelule

Guest
Zaneta19 napisał:
Chyba każdy zna ten ból... Zapalenie stawów to prawdziwa katorga. Przez wiele lat borykałam się z tym problemem. Kupowałam przeróżne "cuda"- jednak nic nie skutkowało. W końcu natrafiłam w sieci na sklep CaliVita, przeglądając ich asortyment znalazłam preparat idealny dla mnie, a mianowicie "Pure Yucca" . Preparat ten nie tylko łagodzi ból, ale zapobiega sztywnieniu stawów. Jak dla mnie to bomba. Pomijam już fakt, że ma również wiele innych właściwości jak np. wspomaganie wydalania, oczyszczanie z toksyn czy łagodzenie stresu - na stawy działa migiem.
Ten preparat owszem działa, ale pisanie że działa "migiem" to jednak lekkie przegiecie. Choruje na jakąś z chorób reumatycznych - od 2 lat usiłują dociec na jaką, bezskutecznie - wiec nie bardzo są też w stanie dobrać terapie. Byłam na oddziale reumatologicznym i leczyli mnie:

- laserem - naświetlania stawów - przyjemne ciepło, odczuwałam poprawe
- okładami z borowiny - bosko, normalnie jak SPA - też było lepiej
- kriokomorą - 3 minuty w -63 stopniach Celsjusza - hardkor, ale owszem, fajnie ;)

To było już 2 lata temu wiec efekty przybladły, zaczełam wiec kombinować na własną reke:
- picie wywaru z liścia laurowego - ale w bardzo małych ilościach, po pare-parenaście razy dziennie ALE DOSŁOWNIE ŁYK ZA KAŻDYM RAZEM bo może powodować krwotoki wewnetrzne!!! z tym trzeba bardzo uważać, ale owszem, odczuwałam poprawe
- teraz stosuje właśnie Pure Yucca:

i działa podobnie do wywaru z liści laurowych, tylko mniej z tym roboty. Zdecydowanie zmniejsza poranną sztywność i bolesność stawów - wcześniej z trudem naciskałam klamke tak mnie bolały stawy, teraz jest zdecydowanie lepiej.

Ale nic nie działa migiem!!! Przy bólach stawów wizyta u reumatologa jest wysoce wskazana, bo istnieją choroby reumatologiczne które niszczą także serce! (np. gorączka reumatyczna którą u mnie podejrzewali).
 

Torus

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2013
Posty
9
Punkty reakcji
0
W domowe sposoby nie wierzę, ale w suplementy już tak. Mi pomógł Arthromax. Działa przeciwzapalne i regeneruje chrząstkę stawową. Bóle ustały już po miesiącu przyjmowania i nie jest wcale taki drogi. Cena porównywalna do innych preparatów dostępnych na rynku.
 

GreenKat

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2014
Posty
148
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Odkąd na świecie pojawił się nasz syn mam problemy ze stawami, zwłaszcza kostkami. Na początku myślałam, że to od pchania wózka i codzienny spacerów, że w końcu się przyzwyczaję i ból i sztywnienie stawów minie...miną ponad rok, a bóle nadal były. Kupiłam sobie maść rozgrzewającą dip hot i już stosuję od dłuższego czasu- powiem, że czuję znaczną poprawę, szczególnie rano, mogę normalnie stanąć na nogi.
 

jolly78

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2014
Posty
252
Punkty reakcji
5
To prawda z tym, że stawów lepiej nie rozgrzewać. Trzeba przykładać raczej zimne okłady, żeby sobie ulżyć.
 
D

Dobrawa

Guest
Niestety plastry nie w każdej sytuacji się sprawdzają a maści mnie bardzo przyjemnie zaskoczyły. Niedawno wpadłam z drabiny i mialam farta, że jedyne co mi się stało to zwychnięta kostka i nadwyrężony nadgarstek. Dostałam wtedy od magister w aptece Dip Filif taką maść chłodzącą, a jak już zeszła opuchlizna i przestalo tak boleć to miałam smarować właśnie maścią rozgrzewającą. Genialna sprawa i ulga niemalże od razu.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Pomaga masaż (uciskanie) stawu w miejscach koło kości (dość długo i mocno)
A ze "smarów" reumoterapia i neuroterapia. Też z masażem
 

GreenKat

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2014
Posty
148
Punkty reakcji
2
Wiek
39
jolly78 napisał:
To prawda z tym, że stawów lepiej nie rozgrzewać. Trzeba przykładać raczej zimne okłady, żeby sobie ulżyć.
No nie do końca tak jest.
"Rozgrzewanie dobrze robi w przypadku niemal wszystkich chorób reumatycznych (oprócz ostrego zapalenia stawów). Pod jego wpływem ból mija lub przynajmniej się zmniejsza. Wysoka temperatura rozluźnia bowiem mięśnie oraz zmniejsza sztywność stawów, ułatwiając poruszanie nimi.

Ochładzanie stawów jest zalecane w czasie ich ostrego zapalenia. Są one wtedy obrzmiałe, gorące, a często też zaczerwienione. W takiej sytuacji nigdy nie należy stosować zabiegów rozgrzewających."
Także jeżeli nie jest to ostre zapalenie to można śmiało stosować dip hot. Sama wiem po sobie, że pomaga.
 

MadZialenaA00

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
trafic na dobrego lekarza to jedno a dostac odpowiednie i skuteczne leki to druga sprawa...ja zmagam sie z bolami stawow juz od jakiegos czasu, chodzilam do wielu lekarzy, ktorzy przepisywali mi jakies nieskuteczne leki przeciwbolowe..tyle czasu sie meczylam az natrafilam do naprawde b.dobrego lekarza ktory polecil mi nutraceutyki, leki z oleju malz. plus lekow jest taki ze nie sa szkodliwe dla organizmu i nie wywoluja skutkow ubocznych (ja po faszerowaniu sie nieskutecznymi lekami przeciwbolowym, mam juz bardzo duze problemy z zoladkiem i watroba..) nutraceutyki sa naprawde b. skuteczne jestem z nich zadowolona i smialo polecam je innym
 

natasza33

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2014
Posty
12
Punkty reakcji
0
To miałaś szczęście. Nutraceutyki? A co to jest? Również się tułałam od lekarza do lekarza z bólem kolana. Przerobiłam glukozaminę, galarety jeść nie znoszę. Maści pomagają na chwilę, a nie mam cierpliwości do wielomiesięcznego smarowania - z wiekiem ona maleje, a ból się zwiększa. Na endoprotezę jeszcze za młoda jestem, choć słyszałam o tym, że wszczepili endo 40-latkowi. Znajoma pielęgniarka z ortopedii też namawiała mnie na zabieg. Tylko, że to mnie mieliby kroić, a nie ją :/. Aktualnie skłaniam się ku eksperymentom, bo oszczędzanie siebie maksymalne też mi zbrzydło. Zastanawiam się nad tym, czy nie kupić sobie takiego nakolannika - jakaś wyższa technologia,
ponoć wykazuje jakieś pozytywne efekty działania. Słyszeliście coś może o tym włóknie na podczerwień?
Aha, ktoś tu pisał o soli bocheńskiej -można to kupić w aptece?
 

jolly78

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2014
Posty
252
Punkty reakcji
5
Najlepszym sposobem na bolące stawy są koty :) nikt tak nie wygrzeje bolących miejsc.
 
Do góry