Bóg istnieje i jest naszym stwórcą - uaktualnienie

Aniol Wszechswiata

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2010
Posty
19
Punkty reakcji
0
Bóg stworzył zwierzęta dla ludzi. Nie ma tutaj obłudy. Obłudą jest patrzyć wilkiem na tych co jedzą mięso, a samemu biedne roślinki zabijać ;)

Dieta - kwestia wyboru, jak wszystko. Nie jestem pewna czy Bóg stworzył zwierzęta dla ludzi. Kto tak powiedział?

Istotą, która utworzyła skalę i która ma próbnik za pomocą którego sprawdza czy dana osoba jest dobra czy zła, jest sam Bóg. Skala do sprawdzania czy dane zjawisko jest dobre czy złe jest wbudowana w każdego człowieka.

Dobra może być tylko dla przesiąkniętych materializmem i egoizmem ludzi o wypaczonej moralności.

W taki sposób wypaczasz swoją moralność, stajesz się zimna, bezwzględna, bezuczuciowa i egoistyczna.

Nie oceniał człowieka, człowieka nie należy oceniać, ponieważ nie znamy jego motywów.
Natomiast samo zjawisko czy czyn można śmiało oceniać, dzięki temu znamy granicę własnej czy czyjejś moralności.
Wyrzekając się oceny czynów czy zjawisk otępiasz swoją moralność, która w końcu będzie tak wypaczona, że nie będziesz zdolna do miłości i współczucia.

Skoro każdy człowiek ma wbudowaną moralność, to mógłbyś ją scharakteryzować?
Jaka moralność jest obiektywnie dobra a jaka wypaczona? Czy istnieją jakieś obiektywne kanony moralności?


Aborcja jest zła, bo odbierasz drugiemu istnieniu szansę na życie. Eutanazja i aborcja jest zła, bo zmusza innych ludzi aby zabijali ludzi. To tak jakbym teraz uznał, że jesteś niepotrzebna na tym świecie i bym cię zabił.

Bóg może tak robić a ja nie?

Aborcja jest zła według kogo? Boga?

Aborcja i eutanazja raczej nikogo do niczego nie zmuszają; to kwestia wyboru danej osoby. I nawet jeśli to jest "złe", to ukarana zostanie ta osoba, a wiec to nie jest sprawa kogoś innego.
 
B

Bad Boy

Guest
Dieta - kwestia wyboru, jak wszystko. Nie jestem pewna czy Bóg stworzył zwierzęta dla ludzi. Kto tak powiedział?
Bóg.
Skoro każdy człowiek ma wbudowaną moralność, to mógłbyś ją scharakteryzować?
Jaka moralność jest obiektywnie dobra a jaka wypaczona? Czy istnieją jakieś obiektywne kanony moralności?
Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie kłam etc.


Bóg może tak robić a ja nie?
Nie jesteś Bogiem.

Aborcja jest zła według kogo? Boga?
Zabijanie jest złe. Według moralności ogólnoludzkiej.

Aborcja i eutanazja raczej nikogo do niczego nie zmuszają; to kwestia wyboru danej osoby. I nawet jeśli to jest "złe", to ukarana zostanie ta osoba, a wiec to nie jest sprawa kogoś innego.
To się nazywa twoja wypaczona moralność. Jak ktoś zabija: "ok, to jego sprawa on poniesie konsekwencje", jak ktoś gwałci: "ok, to jego sprawa on poniesie konsekwencje" etc. Jak ktoś zabije twoją rodzinę to dalej będzie wszystko ok?
 

Aniol Wszechswiata

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2010
Posty
19
Punkty reakcji
0
Ja nie słyszałam; mi nic nie mówił.

Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie kłam etc.
To chyba dekalog w katolicyzmie. Ja nie jestem katoliczką.

Nie jesteś Bogiem.
Moim zdaniem wszystko jest Bogiem - ludzie, zwierzęta, przyroda ożywiona i nieożywiona np. nawet kamienie.

To się nazywa twoja wypaczona moralność. Jak ktoś zabija: "ok, to jego sprawa on poniesie konsekwencje", jak ktoś gwałci: "ok, to jego sprawa on poniesie konsekwencje" etc. Jak ktoś zabije twoją rodzinę to dalej będzie wszystko ok?
Tak. Powiem, że Bóg tak chciał.
 
B

Bad Boy

Guest
Ja nie słyszałam; mi nic nie mówił.
Masz uszy, lecz nie słyszysz.


To chyba dekalog w katolicyzmie. Ja nie jestem katoliczką.
Czy musisz być katoliczką aby przestrzegać tych zasad?

Moim zdaniem wszystko jest Bogiem - ludzie, zwierzęta, przyroda ożywiona i nieożywiona np. nawet kamienie.
Mylisz tchnienie Boga z Bogiem.


Tak. Powiem, że Bóg tak chciał.
To zdrowa postawa.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
aniołku, jak ci już wcześniej wykazywałem wygłaszasz poglądy wewnętrznie sprzeczne
gorzej, że nie zdajesz sobie sprawy z absurdalności przez siebie wygłaszanych.... szkoda
jesteś przeciw zabijaniu a zarazem za... itd itd
piszesz jakoby z przymrużeniem oka... jakoby
 

Łukasz_Grochowski

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2010
Posty
21
Punkty reakcji
2
to jest post otwierający dubel tematu, za co Łukasz Grochowski zostaje nagrodzony warnem
tematy zostały połączone
 

temu#

a dlaczego nie?
Dołączył
24 Grudzień 2008
Posty
632
Punkty reakcji
26
Miasto
Tychy
I czego to ma niby dowodzić? Ja to chyba za prosty jestem żeby pojąć takie rzeczy.
 

chaos_n

Deep in the darkest jungle of the Amazon
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
1 599
Punkty reakcji
44
Wiek
37
Ok, dzięki, przekonałeś mnie.
 

Jednoskrzydły

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
170
Punkty reakcji
5
Świetne! Poszukuję kolejnych takich niezbitych dowodów tym razem na istnienie gremlinów i eskimosów
 

Berith

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2010
Posty
26
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Hez-Hezron
Hmmm... doszukuję się w tym niepodważalnego dowodu na istnienie Boga, ale nic konkretnego tu nie ma.
Może warto by było zamknąć temat?
PS
Oczywiście, że gremliny istnieją! Znajdziesz je na co drugim sejmowym stołku.
 

Gimer

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2010
Posty
144
Punkty reakcji
5
Miasto
Opolskie
Łukasz Grochowski napisal

[font]Też się zgadzam że bug istnieje . Jest tylko jedne ale, określanie boga podług ludzkiego intelektu jest absurdem[/font]

Przed stworzeniem 3 Osoby Boże były w Duchu Bożym a więc był tylko Bóg. Następnie Bóg Osobami stał się ciałem łącząc się transcendętnie z Duchem Bożym. Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty są ciałem Ducha Bożego. Bóg Ojciec jest Prawdą, Syn Boży jest Drogą, Duch Święty jest Życiem, Duch Boży jest tym który jest.

Sobór Nicejski (325r.) równając Chrystusa z Bogiem, położył podwaliny pod późniejszą teologie trynitarną, jednak, że w Nicei ani jeden biskup nie lansował nauki o Trójcy. Dopiero w roku 381 Sobór w Konstantynopolu zrównał Ducha Świętego , Chrystusa z Bogiem W całym starożytnym świecie od czasów Babilonii rozpowszechnione było czczenie triad, tzn. bóstw pogańskich wybranych w grupy po trzy bóstwa.
Jezus nie uważał się równy Bogu . W modlitwie Ojcze Nasz Jezus podaje swoim uczniom takie słowa: …” przyjdź Królestwo Twoje” … Gdyby był równy swemu Ojcu, powiedziałby „ przyjdź Królestwo nasze”.
9)


Bóg jest jeden w trzech osobach gdyż to uznał za doskonałe więc łączy się swoim Duchem w Trzech ciałach
Takie twierdzenie jest nieprawdziwe ponieważ Jezus nigdy nie uważał się równy ojcu.Kiedy w grę wchodzi prawda Boża nie może być mowy o kompromisie. Oddawanie czci Bogu zgodnie z Jego wolą oznacza więc odrzucenie nauki od Trójcy. Jest ona sprzeczna z tym, co wierzyli i czego nauczali prorocy, Jezus, apostołowie i pierwsi chrześcijanie. Stwórca bowiem mówi: „ uznajcie, że tylko Ja jestem Bogiem i że nie ma nikogo innego podobnego do mnie ( Izajasza 46 To wskazuje że w IV wieku został zapoczątkowane przenikanie kultów pogańskich które odcisnęły piętno w kształtowaniu się teologii chrześcijańskiej.

10 Przykazań Bożych:
Piszesz katolicką wersję przykazań. Zapominasz że zostało zmienione drugie przykazanie by móc handlować dewocjonaliami i oddawać kult obrazą , który narodził się gdzieś w IIXw. I tu też przeniknął kult pogański. By pogodzić to przenikanie zaczęto mówić o tradycji.
po więcej co do dekalogu odsyłam do Wikipedii .

7 grzechów głównych

Nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu (Poprzez konsekwencje zasad niweczymy swój wygląd i stajemy się odrazą dla innych
Lenistwo w służbie Bożej (niespełnianie sabatów - modlitw niedzielnych i świąt cywilizacji chrześcijańskiej)

Nieumiarkowanie....... . Radziłbym zaglądnąć na jakąś procesie z udziałem duchowieństwa jak swym wyglądem " stajemy się odrazą dla innych " (Też nie grzeszę szczupłością)
Lenistwo ......... . otworzenie furtki na bardzo szeroki spektrum zagadnień . Do tego co zostało napisane w średniowieczu jeszcze dochodziło pańszczyzna ,danina , kolęda i praca za Bóg zapłać .
Z Pisma Świętego wynika, że są takie światy jak:

Niebo (najpiękniejszy świat)
Ziemia (świat kosmosu)
Piekło (świat dla grzesznych istot)
Raj Utracony (świat pierwszych ludzi Adama i Ewy)

Zapomniałeś o czyśćcu który został wymyślony XV i XVI w. Na soborze Florenckim i Trydenckim .
Coś o Kosmosie: (moja logika, myślę, że tak jest)
Jest Układ Centralny, Układ Galaktyczny, Układ Gwiezdny

Wokół gwiazdy pozytronowej (centralnej) po układzie centralnym krążą galaktyki, gwiazda pozytronowa wytwarza super światło. Wg. mnie nie widać jej światła u nas na planecie gdyż zasłaniają ją jakieś galaktyki. (Ta gwiazda ma pozycję tronową czyli w centrum świata kosmosu i jest mnóstwo trajektorii galaktyk krążących wokół niej)

Jako, że ludzie zgrzeszyli w raju to zostali śmiertelnikami na planecie Ziemi w świecie kosmosu a Raj został utracony. Z tego wynika również że nie ma innych ras na podobieństwo w kosmosie gdyż nie było ich w raju co potwierdza Pismo Święte. (Abstrahując - kosmiczne rasy na podobieństwo Boga nie byli by stworzeni śmiertelnikami gdyż jest tu adekwacja do ludzi iż ludzie stali się śmiertelnikami za grzech, więc jesteśmy w kosmosie jedyną śmiertelną rasą na podobieństwo Boga)

Dziwne podejście do tematu. Z jednej strony dopuszczasz tezę naukową (gwiazda pozytonowa )z drugiej ograniczasz się do Biblii . Faktem jest że nauka jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa w odkryciach , czego nie można powiedzieć o Biblii (słowo spisane ), plaska ziemia .Z tymi rasami w kosmosie to tak do końca nie wiadomo . Za dużo jest świadków dziwnych zjawisk jak i spotkań z obcymi . Piszesz ze staliśmy śmiertelnikami za grzechy . Tylko co jest śmiertelne ciało czy umysł . Wszystko co się zamanifestowało w materii musi przestać istnieć . Jesteśmy (ciała) produktem gwiazd. Piszesz że raj został utracony , a jaki to był świat, świat materialny. Drzewa , owoce , zwierzęta itd . Jest najpierw mowa o stworzeniu świata a więc świata materialnego z wszystkimi prawami nauki a potem o wypędzeniu z raju . Raj był materialny i życie które trwa w materii też było śmiertelne :wow: .
 

Łukasz_Grochowski

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2010
Posty
21
Punkty reakcji
2
Jeżeli chodzi o Jezusa to był to Syn Boży który stał się człowiekiem. Jako, że wtedy był człowiekiem to mówił, że Ojciec jest od Niego większy no bo był człowiekiem. Zmartwychwstał a wtedy już nie był człowiekiem lecz wcześniejszym ciałem - Bożym Ciałem, Drogą. 2 Osoba Boża przecierz była wcześniej niż Syn Człowieczy Jezus Chrystus.
 

Gimer

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2010
Posty
144
Punkty reakcji
5
Miasto
Opolskie
Łukasz Grochowski napisał[/quote

Jakoś wszystko da się wytłumaczyć
Muszę przyznać że o tej teorii jeszcze nie czytałem ani nie słyszałem. Czy mógłbym prosić by po kurce wyjaśnić mi sąd ona się wzięła. Może jakimiś cytatami z Pisma Świętego .

2 Osoba Boża przecież była wcześniej niż Syn Człowieczy Jezus Chrystus.

O dwójcy świętej nic nie wiedziałem . Czy też mógłbyś mi wyjaśnić skąd ta dwója się wzięła. Skąd ta cała mistyfikacja coś było coś jest?

Jeszcze o trójcy świętej. W pierwszym liście św Jana Apostoła 5:6-9 mowa jest o trójcy.
7 . Trzej bowiem dają światło.
8 . Duch,woda i krew, a ci trzej w jedno się łączą
Biblia Tysiąclecia.
W przekładzie króla Jakuba z 1611r jest trochę zmienione "a ci trzej jedno są " . było to błędne tłumaczenie . Tego doszukałem się w Piśmie Świętym na temat trójcy . Może jest jeszcze coś.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Łukaszu Grochowski, rozwiń się trochę i wyjaśnij, o co Ci chodzi. Wkleiłeś jakiś marny wywód, bez żadnego komentarza. DO czego mamy się odnieść? O czym ma być dyskusja?
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
Po co drugi taki sam temat? Już mieliśmy okazję poznać Twój światopogląd, a z tego co widzę nie dodałeś nic nowego i ciekawego, o czym można by dyskutować. Z fizyki dalej jesteś bardziej beznadziejny ode mnie...
 

Łukasz_Grochowski

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2010
Posty
21
Punkty reakcji
2
Przed stworzeniem 3 Osoby Boże były w Duchu Bożym a więc był tylko Bóg. Następnie Bóg Osobami stał się ciałem łącząc się transcendętnie z Duchem Bożym. Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty są ciałem Ducha Bożego. Bóg Ojciec jest Prawdą, Syn Boży jest Drogą, Duch Święty jest Życiem, Duch Boży jest tym który jest.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. (...) Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało" (J 1, 1.3)
Bóg stworzył wszystko a zarazem autokreował siebie i zaczął się czas. Bóg jest jednolistą Istotą gdyż jest tą samą Istotą w wymiarze Ducha i Ciała (W wymiarze Ducha jest Duchem rozumnym a w wymiarze ciała są zmysły oraz wygląd i budowa)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jeśli chodzi o Boga przed wiekami to był bytem prostym, zaczął od uświadomienia sobie, że jest i się rozwinął - pierwszym swoim "ruchem" wyszedł z niebytu, niebyt był brakiem wiedzy czyli to jakby nie istnienie. Duch Boży polega na zasadzie Rozumu. Konsekwencją rozumu była ekspansja a więc pierwszy ruch to była świadomość, że jest. Jako, że wszystko jest stworzone ekspansja rozumu jest okiełznana poprzez nieskończone wymiary duchowe Drogi, Prawdy, Życia

Dlaczego świat nie powstał sam? Bo na początku by musiało być nic, a z niczego nie wygenerowałby się świat.
Dlaczego Bóg jest? Bo jest transcędentą prawdą jako Istota

Bóg jest jeden w trzech osobach gdyż to uznał za doskonałe więc łączy się swoim Duchem w Trzech ciałach.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Teorie:
Drogi (wybory, wolna wola, prawo, wiary, nadzieje, miłości, drogi rozumu, drogi ciała, drogi zmysłów)
Prawdy (rzeczy, przemiany, żywioły, konstrukcja, ogrom wysztkiego, natura, substancje, materia)
Życia (zmysły, ciało, zachowania ciała na substancje, oryginalności, natury istot)

Droga, Prawda, Życie współgrają ze sobą.

Bóg powiedział: "Ja jestem Drogą, i Prawdą, i Życiem" tzn. on jest stwórcą i panem Drogi, Prawdy, Życia gdyż dzieło stworzone należy do niego gdyż uzyskał je własną pracą
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Syn Boży stał się człowiekiem jako Jezus Chrystus, potem powrócił do swojego naturalnego ciała. Nie wiemy co się stało z człowieczym ciałem Jezusa Chrystusa Syna Bożego który stał się człowiekiem ale w myśl z prochu powstałeś w proch się obrócisz jakoś przemineło.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Z Pisma Świętego wynika, że są takie światy jak:

Niebo (najpiękniejszy świat)
Ziemia (świat kosmosu)
Piekło (świat dla grzesznych istot)
Raj Utracony (świat pierwszych ludzi Adama i Ewy)

Jako, że ludzie zgrzeszyli w raju to zostali śmiertelnikami na planecie Ziemi w świecie kosmosu a Raj został utracony. Z tego wynika również że nie ma innych ras na podobieństwo w kosmosie gdyż nie było ich w raju co potwierdza Pismo Święte. (Abstrachując - kosmiczne rasy na podobieństwo Boga nie byli by stworzeni śmiertelnikami gdyż jest tu adekwacja do ludzi iż ludzie stali się śmiertelnikami za grzech, więc jesteśmy w kosmosie jedyną śmiertelną rasą na podobieństwo Boga)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Człowiek jest istotą na podobieństwo gdyż ma nieśmiertelną duszę. Dusza to materia a zarazem informacje dla Boga - widzenie tej materii Bóg ma na wyłączność.

Ostateczne rzeczy człowieka: Śmierć - Sąd Boży - Niebo albo Piekło

Aby trafić do Nieba trzeba mieć stan łaski uświęcającej czyli aktualny stan bez grzechu.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
10 Przykazań Bożych:
- Nie będziesz miał bogów cudzych przedemną. (jasne gdyż jeden jest stwórca rzeczywistości)
- Nie będziesz brał imienia Pana Boga twego nadaremno. (mamy własny rozum i wolną wolę więc wołania o pomoc nie zawsze bedą sprawiedliwe bądź uzasadnione)
- Pamiętaj abyś dzień święty świecił. (Najważniejszym dniem świętym jest niedziela; słowo pochodzi od nie dzieła czyli w ten dzień Bóg powiedział NIE - dziełom. Poprostu przestał pracować nad rzeczywistością. Wystarczy chociażby gdzieś w koncie pomieszczenia pomodlić się słowami modlitwe "Ojcze Nasz")
- Czcij ojca swego i matkę swoją. (Cześć to uszanowanie godności, rodzicom należy się też szacunek za wychowanie)
- Nie zabijaj. (biorac pod uwagę życie wiekuiste, życie śmiertelników jest zbyt krótkie żeby je jeszcze skracać, Tutaj mamy nauczyć się jak żyć żeby być szczęśłiwym i żeby inni nie byli przez nas nieszcześliwi)
- Nie cudzołóż. (cudzołóstwo to seks z innym człowiekiem innym niż osoby powiązane sakramentem małżeństwa. Sakrament małżeństwa jest zarezerwowany dla płci przeciwnych gdyż 2 natury człowieka pochodzą od Boga. Jeżeli chodzi o wielożeństwo lub wielomałżeństwo to to same nazwy wskazują iż musiałoby być tak że 1 mężczyzna i wiele kobiet lub 1 kobieta i wielu mężów.)
- Nie kradnij. (to amoralne)
- Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu. (skłamać można tylko w dobrej wierze aczkolwiek w kłamstwach można się pogubić)
- Nie pożądaj żony bliźniego swego. (chęć wykorzystania poprzez gesty wtrącając się do czyjejś wspólnoty sakramentalnej)
- Ani żadnej rzeczy która jego jest. (wykorzystanie dóbr bliźniego bez zezwolenia)

7 grzechów głównych
- Pycha (wygórowane mniemanie nad kimś np. szacunkiem cywilizacyjnym niweczyć godność człowieka, jesteśmy bliźnimi - ludzie)
- Chciwość (zachłanność na rzeczy wyrażana czynami, szczególnie w rodzinie gdzie jest wspólny dom lub gdzie indziej pod jednym dachem)
- Zazdrość (taka zawiść na cudze dobro wyrażana czynami)
- Nieczystość (czyny seksualne nie zgodne z naturalnościa i godnością pochodzącą od Boga)
- Nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu (Poprzez konsekwencje zasad niweczymy swój wygląd i stajemy się odrazą dla innych)
- gniew (agresja niwecząca kochające serce i pogode ducha bliźniego)
- lenistwo w służbie Bożej (niespełnianie sabatów - modlitw niedzielnych i świąt cywilizacji chrześcijańskiej)

Grzech to świadome i dobrowolne wyrządzenie zła drugiej istocie werbalnie w sposób fizyczny, emocjonalny bądź duchowy.
- fizyczny (sprawianie bezcelowego, bezpomocnego cierpienia),
- emocjonalny (cierpienia wyrządzane sercu),
- duchowy (namawianie kogoś do grzesznych czynów samemu nie grzesząc bądź grzesząc).
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wiara jest zależnością rozumu a jest cnotą gdy wynika z prawdy (np. wiedza).

Nadzieja wynika z wnętrza a jest cnotą gdy jest stabilna, może się przestawić gdy wszystko potwierdza, że ją utraciliśmy.

Miłość nadaje wartość a jest cnotą gdy jest stała lub owocna.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Jako, że Bóg nie niweczy natur to po śmierci są jak aniołowie w Niebie lub jak Demoni w piekle. Istoty są z wyższej formy materii. Mają lepszą pamięć, lepsze ogarnianie; poprostu wyższy byt aczkolwiek z zachowaną naturą.

- Tylko Bóg może przenosić między światami (ostateczne rzeczy człowieka: Śmierć - Sąd Boży - Niebo albo Piekło).

- Ze względu na duszę ludzie po śmierci otrzymują nowe ciało

- Pismo Święte to zbiór zapisek proroków i apostołów. Pismo Święte jest ukończone (jest fragment żeby nic nie dodawać, np. lektor na mszy).
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Rozróżniam 2 rodzaje filozofii (umiłowanie do mądrości):
- filozofia logiczna
- filozofia "carpe diem" (jak chwytać dzień)

Dziecko do etapu dorosłości żyje w stylu carpe diem a potem zastanawia się w co wierzyć, jaką wiarę wybrać; wkracza w filozofie logiczną i musi jej sprostać aby mieć światopogląd który jest potrzebny aby powrócić szcześliwie do carpe diem.

"ZAPRAWDĘ, ZAPRAWDĘ POWIADAM WAM, JEŚLI SIĘ NIE ODMIENICIE I NIE STANIECIE JAK DZIECI, NIE WEJDYIECIE DO KRÓLESTWA NIEBIESKIEGO"
- Mateusz 18:3

"Ale Jezus przywołał je do siebie i powiedział: Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie zabraniajcie im. Takich jest bowiem królestwo Boże."
- Łukasz 18:16

"I przynosili do niego dzieci, aby się ich dotknął, ale uczniowie gromili ich. Bw "Gdy Jezus to spostrzegł, oburzył się i rzekł do nich: Pozwólcie dziatkom przychodzić do mnie i nie zabraniajcie im, albowiem takich jest Królestwo Boże. Zaprawdę powiadam wam, ktokolwiek by nie przyjął Królestwa Bożego jak dziecię, nie wejdzie do niego."
- Marek 10:11-13-14
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Autor:
Łukasz Marek Krzysztof Grochowski ur. 28.01.1986r. w Międzyrzecu Podlaskim
 
Do góry