[biologia]Klonowanie

gwiazdka2008

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2008
Posty
268
Punkty reakcji
0
Miasto
Deutschland
Nie wiem czy taki temat juz był, ale szukałam i nie znalazłam, więc go zapodałam.

Kiedys były filmy z klonami w rolach głównych. Dziś klonuje się zwierzęta i chyba nawet w tym świnki których serducha są specjalnie modyfikowane by ciało człowieka takiego serca nie odżuciło, albo niebawem tak będzie. :niepewny: Naukowcy już myślą nad tym by klonować ludzi, w przypadku transplantacji nażądu bedzie się go pobierać od klona. <_< :( Straszne ? :bag: Niestety prawdziwe. :/ :D <_< BB) Nie pytajcie skąd to wiem , ale obeszły mnie słuchy że już sklonowano człowieka, ale naukowcy nie zamierzają się narażać i trzymaja to w tajemnicy przed innymi.

Co sadzicie o klonowaniu ludzi w celach medycznych ? temat zapewne kontrowersyjny, ale myślę że należało by poświęcić mu troche uwagi. BB)
 

promyczek1611

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2008
Posty
229
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Łódź
a co w tym takiego złego? jesli klonowanie ludzi, zwierzat przynosi jakies korzysci dla spoleczenstwa dla nas samych to czemu by nie ? dlaczego zawsze wytykamy sobie wzajemnie wady a zadziej rozmawia sie o zaletach ? ;)
 

gwiazdka2008

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2008
Posty
268
Punkty reakcji
0
Miasto
Deutschland
Żeby pobrać narząd od klona będzie trzeba go zabić grabiając z narzadów, bo przecież osobnego narządu się samego nie wychoduje. Więc żeby uzyskać serce, przyczynimy się do śmierci klona. Tak czy inaczej klon to człowiek więc to prawdziwa irracjonalnośc racjonalności żeby zabić kogoś bo ratować praktycznie w dużej mierze tego samego człowieka. Gdzie etyka ? Przeciez klon czuje tak jak my. klon to tak jak bliźniak. Bliźniaki to naturalne klony. To co ? zabić jednego na rzecz drugiego jest ok? No chyba nie. :( :(
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Grząski grunt. Przy rozpowszechnieniu klonowania straci na wartości ludzkie życie. W imię nauki tworzenie i zabijanie ludzi będzie tylko kolejnym eksperymentem. Pozostaje sprawa duszy. Nie wiemy czy taka istnieje-czy oprócz złożonych funkcji psychofizycznych posiadamy także własną powłokę eteryczną. Jeśli tak, to klony jej pozbawione nie będą ludźmi. Na próby tworzenia oranów patrzę przychylnie, ale co do klonowania całych ludzi to mam poważne wątpliwości.
Jeśli możliwość klonowania ludzi się pojawi to nikt się na etykę czy moralność nie będzie oglądać. Spróbujemy z czystej ciekawości.

a co w tym takiego złego? jesli klonowanie ludzi, zwierzat przynosi jakies korzysci dla spoleczenstwa dla nas samych to czemu by nie ? dlaczego zawsze wytykamy sobie wzajemnie wady a zadziej rozmawia sie o zaletach ? ;)
Dla nas samych to i kradzież przynosi korzyści. Komuś skubniesz dychę-i masz korzyść, co nie oznacza, że jest to zachowanie dobre.
 

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
Też jestem za klonowaniem narządów.
Później to klonowanie ludzi wykorzysta drugi Hitler czy Stalin... :/ Jakie by to były możliwości dla armii gdyby ot tak można by sklonować człowieka??
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Później to klonowanie ludzi wykorzysta drugi Hitler czy Stalin... :/ Jakie by to były możliwości dla armii gdyby ot tak można by sklonować człowieka??
Obecnie lizba armii nie jest tak znacząca. Siła tkwi w energii atomowej i jądrowej.
 

gwiazdka2008

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2008
Posty
268
Punkty reakcji
0
Miasto
Deutschland
Grząski grunt. Przy rozpowszechnieniu klonowania straci na wartości ludzkie życie. W imię nauki tworzenie i zabijanie ludzi będzie tylko kolejnym eksperymentem. Pozostaje sprawa duszy. Nie wiemy czy taka istnieje-czy oprócz złożonych funkcji psychofizycznych posiadamy także własną powłokę eteryczną. Jeśli tak, to klony jej pozbawione nie będą ludźmi. Na próby tworzenia oranów patrzę przychylnie, ale co do klonowania całych ludzi to mam poważne wątpliwości.
Jeśli możliwość klonowania ludzi się pojawi to nikt się na etykę czy moralność nie będzie oglądać. Spróbujemy z czystej ciekawości.

Właśnie. Obalone zostaną zasady moralne. Własnie nie wiem jak z duszą, ale jedno wiem napewno- te istoty będą bardzo poszkodowane. Wtedy określenie podludzie będzie nieco powszechne- taka skrajnośc, ale to może iśc w druja strone bo skarajności zawsze mamy dwie. Prawdziwym niebezpieczeństwem będzie jak jacys psychopatyczni naukowcy będa usiłowali stworzyć nadludzi. BB)

Też jestem za klonowaniem narządów.
Później to klonowanie ludzi wykorzysta drugi Hitler czy Stalin... :/ Jakie by to były możliwości dla armii gdyby ot tak można by sklonować człowieka??

Duże , bardzo dużo. Odpowiednio dostosowani ludzie pozbawieni co po niektórych cech takich jak miłość czy litośc itp. Zabijanie z zimna krwią i brak nadzieji dla ofiar. Bo tak jak karzdy człowiek nawet terrorysta ma serce czyli jakies tam uczucia, tak to to by ich nie posiadało. A jak już mówisz o hitlerze czy stalinie to skoro klonowanie zdechłego psa jest możeliwe to wskrzeszenie Hitlera czy stalina takżę nie stawiało by problemów. Wystarczy tylko włos, lub taki pasek do czyszczenia zębów danego człowieka itp. by go sklonować. Była by totalna zagłada. Chodź istnieje możliwośc że sklonowany Hitler był by całkiem innym człowiekiem. Bliźnieta też pod względem zachowania nie są jednakowe. :D :D
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
wskrzeszenie Hitlera czy stalina takżę nie stawiało by problemów. [...] Była by totalna zagłada.
Hitler nie osiągnąłby władzy drugi raz. Gdy robił to, w pierwszej połowie XX wieku używał forteli i kłamstw, którewyszły na jaw dopiero później. Prędzej klona zaszlachtowałby wściekły tłum.
 

gwiazdka2008

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2008
Posty
268
Punkty reakcji
0
Miasto
Deutschland
Hitler nie osiągnąłby władzy drugi raz. Gdy robił to, w pierwszej połowie XX wieku używał forteli i kłamstw, którewyszły na jaw dopiero później. Prędzej klona zaszlachtowałby wściekły tłum.

Wiesz co ? Masz całkowitą rację. W pełni sie z toba zgadzam, tylko że klon nie dokońca musiałby być podobny :D No i są tez operacje plastyczne :D
 

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
Obecnie lizba armii nie jest tak znacząca. Siła tkwi w energii atomowej i jądrowej.

No w sumie tak, ale "siła fizyczna" też się liczy.

Wiesz co ? Masz całkowitą rację. W pełni sie z toba zgadzam, tylko że klon nie dokońca musiałby być podobny :D No i są tez operacje plastyczne :D

Tu nie chodzi o wygląd tylko o ideologie. Może sobie wyglądać nawet jak ktoś z forumowiska :p
 

Inesss96

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
138
Punkty reakcji
0
klonowanie ludzi/zwierząt jest niezgodne z prawami natury. Gdy uda się kogoś/coś sklonować w pewnym sensie łamiemy zasady i coś zaczyna się psuć. Kiedyś oglądałam jakiś program o klonowaniu owcy. Z ok. 300 embrionów przeżyło tylko kilka. Przez to nie dość, że klony to jeszcze więkrzość z nich ginie.
 

gwiazdka2008

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2008
Posty
268
Punkty reakcji
0
Miasto
Deutschland
Tu nie chodzi o wygląd tylko o ideologie. Może sobie wyglądać nawet jak ktoś z forumowiska :p

Ideologia też się zmienia wraz z czasem. Pozatym to nie trudne poczytać w necie o kimś i nie popełnić tych samych błędów. Jeśli chodzi o Hitlera to można być spokojnym. Hitler jakby poczuł się zauważony i doceniony w tym co kochał -malowanie , to z pewnością jego los jak i los innych ludzi potoczył by sie całkiem inaczej.

klonowanie ludzi/zwierząt jest niezgodne z prawami natury. Gdy uda się kogoś/coś sklonować w pewnym sensie łamiemy zasady i coś zaczyna się psuć. Kiedyś oglądałam jakiś program o klonowaniu owcy. Z ok. 300 embrionów przeżyło tylko kilka. Przez to nie dość, że klony to jeszcze więkrzość z nich ginie.

Masz racje, co do umieralności klonów. pozatym klony są słabsze i szybciej zapadały by na choroby. No chyba że zostały by jakoś uwarunkowane BB). Też się z tym zgadzam że jest zakazane, ale naukowcy się nie przyznają do tego że sklonowali człowieka bo prawo i sankce społeczne by ich pogrążyły. :D. mam jednak wrażnie że to przejdzie jak dzieci z probówek i klonowanie psów BB) pod postacią walki z nieuleczalnymi, groźnymi chorobami , kalectwem i upośledzeniem. Pod postacią szansy na dłóższe życie. Odpowiednia manipulacja i społeczeństwo to kupi. Cel oczyzwiście będzie cakiem inny - ciekawość
 

ThugLife

HipHop Maniak √ιק
Dołączył
2 Październik 2007
Posty
869
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Miasto
71
chyba nawet w tym świnki których serducha są specjalnie modyfikowane by ciało człowieka takiego serca nie odżuciło, albo niebawem tak będzie. :niepewny: Naukowcy już myślą nad tym by klonować ludzi, w przypadku transplantacji nażądu bedzie się go pobierać od klona.

http://pl.youtube.com/watch?v=Y3a2sfwvw7U (5:08)

Nie znam się na tym, ale jaka jest później pewność, że jak typ po transplantacji zaleje formę i urodzi mu się dziecko to nie będzie zmutowane? Wyobrażacie sobie nowe pokolenia ze świńskimi sercami?? Jak dla mnie to za duża ingerencja, która na dłuższą męte może wszystko zniszczyć.

Raczej nie do przyjęcia.
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
nie widze nic przeciwko rozwojowi badan nad klonowaniem. na pewno ma to swoje plusy. choc z drugiej strony moze to byc troche niebezpieczne. albo wyobrazcie sobie ze kazdy, kto ma dosc kasy robi sobie klona i gdy on umiera klon zajmuje jego miejsce. to bedzie cos na podobienstwo niesmiertelnosci
 

gwiazdka2008

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2008
Posty
268
Punkty reakcji
0
Miasto
Deutschland
Jakieś klonowanie tkanek i narządów- tak.
Ludzi- mam mieszane uczucia, ale raczej tak.

Tak? Tylko nie każdy człowiek kieruje się dobrem innych. Są też psychopaci, maniaki, terroryści, ludzie na tyole ciekawi że dusze djabłowi by sprzedali by zaistnieć.

http://pl.youtube.com/watch?v=Y3a2sfwvw7U (5:08)

Nie znam się na tym, ale jaka jest później pewność, że jak typ po transplantacji zaleje formę i urodzi mu się dziecko to nie będzie zmutowane? Wyobrażacie sobie nowe pokolenia ze świńskimi sercami?? Jak dla mnie to za duża ingerencja, która na dłuższą męte może wszystko zniszczyć.

Raczej nie do przyjęcia.

Wydaje mi się że jeden organ az tak dużo nie spowoduje, ale kiedyś tam w przyszłości faktycznie ryzyko takie może nastąpić. Po za tym obrzydza mnie cos takiego jak chodowanie zwierzatek by je potem zabić. tacy ludzie są w moich oczach skączeni <_<

nie widze nic przeciwko rozwojowi badan nad klonowaniem. na pewno ma to swoje plusy. choc z drugiej strony moze to byc troche niebezpieczne. albo wyobrazcie sobie ze kazdy, kto ma dosc kasy robi sobie klona i gdy on umiera klon zajmuje jego miejsce. to bedzie cos na podobienstwo niesmiertelnosci
Niesmiertelności? Może jeśli chodzi o wygląd, chociaż i tak klon nie warunkuje idealnego wyglądu osobnika z którego powstał.
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
Niesmiertelności? Może jeśli chodzi o wygląd, chociaż i tak klon nie warunkuje idealnego wyglądu osobnika z którego powstał.
chodzi o to ze klonujesz siebie i uczysz go na starosc wszystkiego co umiesz, co chcesz, takie pranie mozgu i zaczyna myslec jak ty, to podobnie jakbys przytrwal. dlatego uzylem slowa/ podobienstwo' a nie tak jak niesmiertelnosc ;P
 

Meszek

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2008
Posty
364
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Miasto
Katowice
Nie sądzę, aby kiedykolwiek zaistniał problem tworzenia i zabijania ludzkich klonów w celach transplantologicznych. Jak dla mnie, to pozbawione sensu. Po co klonować całego człowieka, jak można sklonować konkretny organ, na który jest zapotrzebowanie medyczne?

Klonowanie jest kontrowersyjne, ale to nic nowego. Rewolucyjne techniki zawsze z początku wydawały się nieprawdopodobne i/lub nieetyczne. Tak było z lataniem, medycyną, czy astronomią. To wynik ludzkiej natury i strachu przed tym, co niepoznane.

Myślę, że warto dać szansę tej dziedzinie. Z czasem będziemy wiedzieć nieco więcej i łatwiej będzie ocenić moralność takich działań. :)
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
poza tym jestem pewien ze badania nad klonowaniem juz dawno sa prowadzone przez niektore kraje. nie podaja oni tego do opinii publicznej, bo wiedza ze zaraz posypalaby sie fala krytyki, wec wola w spokoju prowadzic badania
 

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
Ideologia też się zmienia wraz z czasem. Pozatym to nie trudne poczytać w necie o kimś i nie popełnić tych samych błędów. Jeśli chodzi o Hitlera to można być spokojnym. Hitler jakby poczuł się zauważony i doceniony w tym co kochał -malowanie , to z pewnością jego los jak i los innych ludzi potoczył by sie całkiem inaczej.


A skąd ty wiesz, że Hitler lubił malować!?

Jeśli ktoś interesuje się, np. Hitlerem i jego ideologią oraz chce się na Nim wzorować to nie ogranicza się tylko do neta.
 
Do góry