Bezrobocie w Polsce - bilans

Diferente

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Ja też długo pracy szukam i prawda jest taka,że stawki są śmieszne.
Jak u mnie w Czewie w Galerii jest najniższa krajowa, to jak tu samemu sobie dać radę i się utrzymać?
A podatki to też swoją drogą no i są takie same jak i w UK, tak żeby były ciekawie.
No,ale płaca tam a tu. :/
 

Kert

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2011
Posty
370
Punkty reakcji
5
Wychodzi na to, że bezrobocie może się pogłębić. Oczywiście nie musi tak być. Płaca minimalna wzrośnie w następnym roku do 1500zł.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,10281816,Placa_minimalna_w_gore.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Wyborcza_biz
 

slavo87

Nowicjusz
Dołączył
8 Grudzień 2011
Posty
111
Punkty reakcji
1
Chyba najwięcej bezrobotnych jest teraz wśród studentów :/. Trzeba mieć jakiś fach w ręku, wtedy łatwiej znaleźć pracę.
 

nieuprzejmaaa

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
162
Punkty reakcji
12
Z pracą, jak wiadomo, jest bardzo źle, a będzie jeszcze gorzej. W tym roku obniżyli środki na Fundusz Pracy, czyli na staże i szkolenia o 70%, a w przyszłym roku jeszcze mają obniżyć. Tak więc już od tego roku kursów zawodowych dla bezrobotnych już nie ma, a staż mało kto dostaje, bo nie ma pieniędzy. W przyszłym roku nie będzie już praktycznie niczego. Należy również wspomnieć o podwyższeniu wieku emerytalnego, co nie pozostanie bez wpływu na poziom zatrudnienia. To jest właśnie polityka państwa w zwalczaniu problemu bezrobocia. Ale przecież polityczni decydenci zawsze mogą zasłonić się kryzysem.
 

slavo87

Nowicjusz
Dołączył
8 Grudzień 2011
Posty
111
Punkty reakcji
1
Z pracą, jak wiadomo, jest bardzo źle, a będzie jeszcze gorzej. W tym roku obniżyli środki na Fundusz Pracy, czyli na staże i szkolenia o 70%, a w przyszłym roku jeszcze mają obniżyć. Tak więc już od tego roku kursów zawodowych dla bezrobotnych już nie ma, a staż mało kto dostaje, bo nie ma pieniędzy. W przyszłym roku nie będzie już praktycznie niczego. Należy również wspomnieć o podwyższeniu wieku emerytalnego, co nie pozostanie bez wpływu na poziom zatrudnienia. To jest właśnie polityka państwa w zwalczaniu problemu bezrobocia. Ale przecież polityczni decydenci zawsze mogą zasłonić się kryzysem.
Zgadzam sie w 100%
 

Nika_800

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2009
Posty
46
Punkty reakcji
0
Doszly mnie ostatnio sluchy, ze dyrekcja planuje spore ciecia etatow.
Najgorsze, ze dowiedzialam sie o tym poczta pantoflowa. Czlowiek nawet nie
wie na czym stoi. A o robote teraz ciezko jak diabli, wiec siedze jak na
szpilkach. Taki stan trwa już trzeci miesiac. Niektorzy nie wytrzymali
napiecia i sami odeszli. Ja niestety nie moge sobie na to pozwolic.Nie chce
tez sie zdobywac na rozmowe z szefem w 4 oczy, bo będzie, ze sieje popeline
albo jeszcze gorzej. Ktos tez jest w takiej sytuacji? Jakies slowa otuchy
mile widziane.
 

sikorka_007

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2008
Posty
50
Punkty reakcji
0
jeszcze niedawno firma, w której pracuję przechodziła podobny kryzys. atmosfera była wisielcza, tym bardziej, że nie jesteśmy korporacją i wszyscy się dobrze znamy. fama o zwolnieniach była podwójnie powalająca. jednak koleżanka odważyła się na rozmowę z szefową, podczas której zaproponowała nasz wspólny pracowniczy plan oszczędności dla firmy. efekt był więcej niż zadowalający. pomyśl więc może ze współpracownikami o czymś podobnym, przekopcie Internet, czy jakie poradniki. w kilku zdaniach masz wszystko ujęte tutaj http://www.eioba.pl/a/3nxk/zobacz-czy-moga-cie-zwolnic ale do takiej rozmowy dobrze się lepiej przygotować, wziąć pod uwagę funkcjonowanie i charakter firmy. szefostwo zobaczy, że ma solidnych pracowników. poza tym dajcie im odczuć, że gracie w tej samej drużynie, po stronie firmy a nie przeciwko niej i jej zyskom. powodzenia:) Pozdrawiam.
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
"Pracy jest dużo...ale za gówniane pieniądze..."

A ile dla was to nie są już "gówniane pieniądze" ?
 

?-?

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Mi nie zależy na pracy. :) Jestem bezrobotny i wcale nie szukam pracy, owszem jeżeli jest jakaś jednio dniowa lub kilku dniowa szansa na zarobek to korzystam z tego. Póki co raczej nie pójde do pracy. :)
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Analizowanie bezrobocia jest zupelnie bezsensu.

System w ktorym nie ma bezrobocia nazywa sie -> NIEWOLNICTWO.

Prace moze miec kazdy, wcale to nie musi swiadczyc o czyms pozytywnym.

Pytanie, jaka to praca, za ile, co Czlowiek z tego ma.... a co i ile mu kradnie panstwo.
 

baq22

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
POlecam wam stronę gdzie znajdzie mnóstwo wartościowej wiedzy a najważniejsze to rozdają darmowe przykłady CV. Jeśli chcesz dostać darmowy przykład CV kliknij tutaj
 

znajoma1

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
28
Punkty reakcji
0
Jeśli ktoś ma takie możliwości, wykonuje projekty, które są po prostu drogie, a czuje sie wyzyskiwany, może lepiej w takiej sytuacji pomyśleć o założeniu własnej działalności? Fakt, że wymaga to dużo więcej pracy, wiąże sie z ryzykiem, ale z drugiej strony daje dużo większe możliwości i zarobki. Zwłaszcza teraz, gdy jeszcze są środki w urzędach pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Jesli ktoś chciałby się dowiedzieć więcej na ten temat, mozna zadzwonić na infolinię urzedu pracy, czyli Zieloną Linię (tel. 19524).
 

monni_1980

Nowicjusz
Dołączył
24 Kwiecień 2012
Posty
35
Punkty reakcji
0
To fakt, teraz to jest tragedia, aby coś wartościowego dostać. Mi osobiście jest trudno sobie wyobrazić, że niektórzy zarabiają powyżej 3000 netto...Wszędzie gdzie pracowałam ledwo powyżej najniższej krajowej oferowali...to jest totalny absurd
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
Bo będą oferowac najniższą krajowa bo tak ich ludzie przyzwyczaili. Godzą się na każda kasę byle by robote mieć. A nieuczciwi pracodawcy to będą wykorzystywać :) śpiewki typu "mam na Twoje miejsce 10 osób" mogą sobie wsadzić. Jak jesteś dobry i znasz swoją wartość to może mieć i 100 osób ale nie będa tak dobre jak Ty.

W sumie bezrobocie mnie nie dziwi, ja zaczynałem z pensją najniższa jaką się da. Ale pracowałem, dziś jak jeden z drugim skończy jakiś g... kierunek studiów to myśli że zaraz go wszedzie wezmą za 10 tyś na miesiąc + samochód.

Nie wiem jak u was ale u mnie połowa znajomych skończyła "zarządzanie i MARKIETNING" :) i ponoć to bardzo chodliwy kierunek to niby jak ma starczyć miejsc dla wszystkich? w sumie pracodawcą też się nie dziwię, połowa tych ludzi kończy studia z wiedza poziomu goryla.

Problemem jest u nas w Polsce tez wielkie ego, gdzie chłopak po studiach będzie pracował na magazynie, zaraz musi być dyrektorem generalnym. Trzeba się pochwalić przed kolegami.

Ja osobiście nie wierzę w żadne dane tego typu czy innego.

Bo jak słyszę że "połowa polaków..." to sobie myślę jaka połowa? zapytali z 200 osób i to jest połowa polaków. Jakoś nikt nigdy mnie o nic nie pytał i moją rodzine i znajomych też. Założę się ze was też nigdy nikt nie pytał. Polak to też dziecko 2 letnie więc raczej ciężko żeby opowiadało się za emeryturą czy partią. Więc wszelakie dane mogą trzymać dla siebie.

Ale ludzie słuchają, denerwują się i martwią czym? praktycznie niczym.

Dlatego nie oglądam wiadomości bo mnie drażnią te wywody "połowa polaków" czy "90% polaków". Czemu nie dodadzą że z ankietowanych np 100 osób. Gdzie w tych 100 osobach może być tak że akurat trafili na tych co lubią PO czy PiS czy inna partię.


Ciotka płacze że jej córka nie ma roboty, jak ma mieć jak co oferta to ona "nieee bo musi autobusem jechać 10 minut, a ona by chciała koło domu", może odrazu do domu jej szkołę przeniosą. Masakra i tyle. Mój tata do pierwszej pracy jechał 30 km, jakoś dawał radę, dzis ma powyżej średniej i to sporo. Ale nie, dziś zaraz po szkole ambicja nie pozwala na zarobki minimum. Wystarczy się starać a dostaniesz awans, nie ? to ide do innej roboty. Myślisz ze jak pracodawca Cię nauczy, wyszkoli i po roku Ty powiedz ze odchodzisz (jeśli się spisywałaś dobrze), to prezes powie "papa" ? nie bo on bedzie musiał wywalić znów kasę żeby kogoś przeszkolić. Więc jemu bardziej się opłaci dać Ci nawet te 300 czy 300zł ale żebyś została.

Problem jest w tym że ludzie się godzą na wszystko. Sam wiem bo tez tak raz się złapałem, robiłem za marne grosze i się cieszyłem. Dziś wiem że lepiej było powiedzieć "chcę normalną pensje bo robię więcej od niejednego pracownika" nie? to odchdzę i finał.
 

tymbarczki83

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2011
Posty
364
Punkty reakcji
3
Nie wiem jak u was ale u mnie połowa znajomych skończyła "zarządzanie i MARKIETNING" :) i ponoć to bardzo chodliwy kierunek to niby jak ma starczyć miejsc dla wszystkich? w sumie pracodawcą też się nie dziwię, połowa tych ludzi kończy studia z wiedza poziomu goryla.
Zgadzam się w całej rozciągłości.

Bilans za marzec jest pół na pół pozytywny dla młodych ludzi, a negatywny dla 50+ ( a reforma emerytalna nadciąga)
"Dziennik Gazeta Prawna" poinformował o znacznym i powolnym spadku bezrobocia. Nie dotyczy on jednak starszych osób. Obecnie co czwarty bezrobotny jest po 50. roku życia. Na poprawie sytuacji na rynku pracy skorzystali przede wszystkim młodzi.​
http://www.pieniadz.pl/GUS,o,bezrobociu,w,marcu,1-16923-1.html
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Nie wiem czy skorzystali młodzi. Znam wielu, którzy od pewnego czasu szuka z mizernym efektem. Pewnie wszystko zależy od miejsca zamieszkania i tzw. popytu na...Jak do tego dołożymy brak praktyki, zajmowanie etatów przez starszych itd. to mamy całość.

Z kolei w drugą stronę tez nie jest wesoło. Starsi wypierani przez młodszych, a do emerytury ładnych parę lat...
 

G-a

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2011
Posty
14
Punkty reakcji
0
Pracuje na etacie, ale szukam róznych dodatkowych źródeł dochodu na przyszłość. Jednym z nich jest obecnie najlepsza oferta na rynku - JustBeenPaid. Firma wypłacalna, ma opatentowany pomysł z restartem. Zarabia sie tu codziennie. Wszystkim polecam, bo naprawdę warto.

Jestem w programie od m-ca, na dzien dzisiejszy re-inwestuję, by dojśc do zarobków 15$ dziennie i wypłacać wkład. Reszte chce dalej reinwestować i zarabiac stale. Dla chetnych prezentacja wideo: http://jbp-polska.blogspot.com/2012/04/justbeenpaid-prezentacja-i-rejestracja.html . Mozna zarabiać nie mając poleconych. Jeżeli chcesz miec poleconych to zarabiasz dużo szybciej. Osoby zarejestrowane z mojego polecenia dostaną ode mnie kalkulator do opracowania własnej strategii zarabiania.
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Wczoraj słyszałam w radio, jak to bezrobocie spada. Ciekawe czy wzięto pod uwagę fakt, że rozpoczęły się prace sezonowe i za kilka miesięcy wszystko wróci do "normy" ?
 
Do góry