Aparat stały

Pati2002

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
120
Punkty reakcji
0
Zobaczymy kiedy skończysz z tą "wstrzemięźliwością" :D - przypominam, że noszę aparat 3 lata :p
 

alanti

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2010
Posty
62
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Śródziemie
Ja aparat stały zakładam za 2 tygodnie trochę się boje ale myślę ze jakoś szybko się przyzwyczaję. Już pomału rzucam papierosy :) Jutro ide zablabowac 2 gorne 6.
Po 3 miesiącach ortodonta założy mi aparat również na dolna szczękę :( myślałam ze to nie będzie potrzebne no ale cóż za jakieś 2 lata już będę mogla uśmiechać się do zdjęć :D
Najbardziej się obawiam mycia zębów z aparatem, możecie mi jakoś przybliżyć jak to wygląda na co dzień?
Pzdr :)
 

0lcia

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2010
Posty
20
Punkty reakcji
3
Miasto
Podkarpacie
ehh tak naprawdę to wątpię żebym przez 2 lata gdzieś wytrzymała przez gumy do żucia
zawsze mam przy sobie :D
jak się przyklei to trudno ; p
hahah ! ja mam wizytę też niedługo w lipcu ale na razie tylko będę musiała przygryźć takie coś żeby mi dopasowała potem aparat stały idealny dla moich zębów
a zakładany bd miała chyba gdzieś w sierpniu
a co do mycia to wiem jak to jest bo moja siostra nosiła aparat stały przez 2 lata
i jest taka specjalna szczoteczka i hmm takie cos jeszcze nie wiem jak to się nazywa
i oczywiście płyny do płukania to podstawa a zresztą wszystkiego się dowiesz
ja nie wiem czy ja bd miała cierpliwość do tych zębów ; / :tongue:
 

Pati2002

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
120
Punkty reakcji
0
Ja aparat stały zakładam za 2 tygodnie trochę się boje ale myślę ze jakoś szybko się przyzwyczaję. Już pomału rzucam papierosy Jutro ide zablabowac 2 gorne 6.
Po 3 miesiącach ortodonta założy mi aparat również na dolna szczękę myślałam ze to nie będzie potrzebne no ale cóż za jakieś 2 lata już będę mogla uśmiechać się do zdjęć
Najbardziej się obawiam mycia zębów z aparatem, możecie mi jakoś przybliżyć jak to wygląda na co dzień?
Pzdr
Przyzwyczaisz się na pewno - podobno człowiek może do wszystkiego się przyzwyczaić ;).
Myję zęby oczywiście rano i wieczorem oraz po każdym posiłku (trochę uciążliwe, ale wystarczy wpaść w rutynę :) ). Jeśli chodzi o szczoteczkę to na początku myłam tą specjalistyczną z apteki, ale zrezygnowałam bo jakoś szczególnej różnicy nie widzę, tak czy inaczej trzeba ją wymieniać bardzo często, a wcale nie myje dokładniej. Myję normalną szczoteczką, tylko pod różnymi kątami :), można kupić w aptece a nawet w rossmanie takie specjalne, cienkie szczoteczki z wymiennymi nasadkami (do mycia dokładnie za drucikami itd :) ). Ortodontka na pewno wszystko wyjaśni, jak dbać o ząbki z aparatem.

Cierpliwości, chcesz być piękna - cierp! :p
 

czekoladka3

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2008
Posty
499
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Tarnobrzeg i okolice:)
yhh

a ja jestem umówiona 22 lipca na wizyte :tongue:
i niedlugo bd miec aparat staly

nie mozna zuc gumy? ; /

ja jak nosilam aparat to żułam gume, jadłam orzechy i inne rzeczy ktorych jeść sie nie powinno gdy nosi sie aparat a z aparatem nic mi sie nie działo xD
raz tylko jak gryzłam takie plastikowe zakończenie sznurka od bluzy ( takie głupie przyzwyczajenie :p ) to odkleił mi jeden zamek :D
)
Ja aparat stały zakładam za 2 tygodnie trochę się boje ale myślę ze jakoś szybko się przyzwyczaję. Już pomału rzucam papierosy :) Jutro ide zablabowac 2 gorne 6.
Po 3 miesiącach ortodonta założy mi aparat również na dolna szczękę :( myślałam ze to nie będzie potrzebne no ale cóż za jakieś 2 lata już będę mogla uśmiechać się do zdjęć :D
Najbardziej się obawiam mycia zębów z aparatem, możecie mi jakoś przybliżyć jak to wygląda na co dzień?
Pzdr :)

u ortodontki kupuje sie takie specjalne szczoteczki z rowkiem. myć powinno sie po każdym posiłku. ja dodatkowo jeszcze używałam płynu do płukania jamy ustnej.
 

alanti

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2010
Posty
62
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Śródziemie
Wczoraj właśnie założyłam aparat :) jak na razie całkiem niezłe sobie radze przy jedzeniu z myciem i mówieniem :) myślałam ze to będzie bardziej tragicznej wyglądało ale jest całkiem w porządku. Trochę czuje dyskomfort jeszcze ale z biegiem czasu pewnie minie. Chwilami pojedyncze ząbki dają się we znaki ale jak mówiłam nie jest to aż takie tragiczne :) Ortodonta "przepisał" mi Dentosept i Sachol-żel jak bym sobie poraniła wargi od steel'a :D
Tak że dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam cieplutko :*
 

ania1111

Nowicjusz
Dołączył
15 Sierpień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Mam pytanie. Czy nosząc aparat stały można leczyć zęby u stomatologa czy trzeba wyleczyć wszystko przed założeniem aparatu? I jeszcze jedno pytanie: czy w aparacie stałym mówi się niewyraźnie? Jestem przed założeniem aparatu i mama wątpliwości. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

lady1991

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2010
Posty
39
Punkty reakcji
0
Ja nosilam aparat staly na gornej szczece przez poltora roku:)Tak musisz wyleczyc wszystkie zeby u stomatologa,zeby pozniej nie bylo problemu.Ja z poczatku moze pierwszy tydz mowilam sepleniato ze tak powiem a pozniej juz normalnie ale to przez to ze zeby sa na poczatku scisniete i pobolewaja:)Polecam noszenie aparatu:) za swoim to juz tesknie teram mam tylko ten na noc:)
 

alanti

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2010
Posty
62
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Śródziemie
A ja mam teraz taki problem że z jednej strony wyszla mi gumeczka, nie wiem czy mam spróbować sobie ją sama nałożyć czy poczekać do wizyty u oro za tydzień? Nie stanie mi sie nic gorszego przez ten czas? Jak myślicie?
 
Do góry